To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Dyskusje teologiczne - Małżeństwo według Biblii. Rozwody i stwierdzenia nieważności

grofty - 2014-05-30, 12:58
Temat postu: Małżeństwo według Biblii. Rozwody i stwierdzenia nieważności
Witam Wszystkich!

Napisałem niedawno artykuł nt. biblijnej wizji małżeństwa w kontekście epidemii rozwodów i upowszechnienia tzw. stwierdzeń nieważności. Jako że to forum jest najlepszym miejscem do dyskusji na takie tematy, dlatego zapraszam do lektury i komentowania. Artykuł pisany z perspektywy katolickiej, ale konkluzje stosują się tak samo do innych Kościołów. Zob.: "Małżeństwo według Biblii".

pozdr, Marcin

RM - 2014-05-30, 21:01

Marcinie,
przeczytałem z uwagą Twój artykuł. Mam niewielkie pojęcie o KPK obowiązującym w KRK, niemniej postrzegam Twoje przemyślenia, jako bardzo cenne. Szczególnie cenne są Twoje przemyślenia dotyczące rozróżnienia pomiędzy biblijną wizją relacji łączącej mężczyznę i kobietę, a formą prawną małżeństwa, która obowiązuje, jako standard w społeczeństwie, w którym żyjemy.
Rozumiem, że Ty zostałeś boleśnie "przećwiczony" w tym systemie. Szczerze współczuję. Myślę, że ten artykuł można uczciwie polecić każdemu, kto postrzega małżeństwo, jako związek prawny lub sakramentalny, a szczególnie Katolikom.
Pozdrawiam.

Malwina - 2014-05-31, 14:36

Ostatnio uczestniczę w dyskusji na temat rozwodu i możliwości ponownego małżeństwa w przypadku dopuszczenia się zdrady przez jednego ze współmałżonków.

Jest wiele zdań w tej kwestii od radykalnych po zbyt pobłażliwe.

grofty - 2014-06-01, 21:31

@RM Dzięki.