To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Miejsca - PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ - GDZIE BĘDZIE ?

ZAMOS - 2014-11-22, 16:26

Witaj Nesto. Nie wiem, gdzie widzisz tą „nie miłość”. Ja kocham zwierzęta tym bardziej jak są dobrze przyrządzone. Wędzone, gotowane, smażone i pieczone na grillu, a że potrafię w kuchni z mięsem zrobić wszystko i na tysiące sposobów by naprawdę smacznie jeść to moja miłość jest tym większa i bardziej prawdziwa niż kogoś kto tak dobrze nie gotuje. Mam oczywiście w szczególnym upodobaniu kilka zwierząt, które szczególnie uwielbiam na talerzu i tak: najbardziej chyba mi smakują młode cielaczki, kózki i jagnięta. Z drobiu to znów kuropatwy, przepiórki i perliczki, a do wędzenia gęś, którą w wędzarni cenię na równi z polędwicą wołową, czy cielęcą. Pycha, pycha i jeszcze raz pycha. Załączam zdjęcie z ostatniego mojego wędzenia i ten kawał mięcha na pierwszym planie to właśnie gąsek, czyli wędzona pierś gęsi. Tak więc nie pisz mi, że nie kocham zwierząt. Kocham tylko inaczej troszkę niż ty.

Pozdrawiam serdecznie.
ZAMOS

Ozeasz - 2014-11-22, 18:21
Temat postu: Re: PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ - GDZIE BĘDZIE ?
tropiciel napisał/a:
Aktualnie wyróżnić można trzy stanowiska dotyczące przyszłej ludzkości :

1. ludzie będą żyli w niebie
2. część ludzi będzie żyła w niebie, a większa część na ziemi
3. wszyscy ludzie będą żyli na ziemi

Pierwsze stanowisko jest niemożliwe z tego względu na to, że szereg wersetów biblijnych mówi wyraźnie o życiu na ziemi - np. Mt. 5 : 5; , Ps. 37 : 11; Przyp. 2 : 21.
Pozostaje więc stanowisko drugie lub trzecie. Pozornie mogłoby się wydawać, że faktycznie są dwie grupy : jedna mała grupa, która będzie z Chrystusem w niebie, a druga, która będzie liczna - będzie żyła na ziemi. Okazuje się jednak przy bardzo dokładnej analizie tekstów hebrajskich i greckich, że wszyscy ludzie będą żyli w przyszłości tu na ziemi oczyszczonej z wszelkiego zła i przywróconej do stanu harmonii jaka była w czasach pierwotnego Edenu.


Jesli w ten sposob postrzegasz gdzie bedzie ludzkosc to w twoich rozwazaniach pozostaje
tylko trzecia opcja poniewaz Biblia mowi wyraznie ze cialo i krew nie moze odziedziczyc
Krolestwa wiec ludzie nie beda zyli w niebie. Mam racje Benjaminie?? :-D

chryzolit - 2014-11-22, 21:52

ZAMOS.
Ale mi narobiłeś smaku.
Pozdrawiam.

Anna01 - 2014-11-22, 23:52

Niestety człowiek jest mięsożerny :-/
Każdemu zwierzęciu jeśli jest zależne od nas (hodowla czy dla przyjemności) należy się GODNE ŻYCIE I GODNA ŚMIERĆ.
Żadne rytualne uboje z powolnym wykrwawianiem się na śmierć w męczarniach !

bartek212701 - 2014-11-23, 00:16

Anna01 napisał/a:
Niestety człowiek jest mięsożerny :-/

E tam, uogólnianie, ja się urodziłem i nigdy nie przyjąłem żadnego mięsa, żadnego tłuszczu zwierzecego. Kiedy rodzice chcieli mnie karmić tymi słoiczkami z zupkami i były tam podobno części mięsne to nie przyjmowałem tego :-P Nigdy w ustach nie miałem ŻADNEGO mięsa, a żyję już 22 lata :)
Cytat:
Każdemu zwierzęciu jeśli jest zależne od nas (hodowla czy dla przyjemności) należy się GODNE ŻYCIE I GODNA ŚMIERĆ.
Żadne rytualne uboje z powolnym wykrwawianiem się na śmierć w męczarniach !

Obecnie walczę w różnych akcjach, które wspierają zamykanie ferm futerkowych, czy sprzeciwiają sie ubojowi rytualnemu. Nie narzucam nikomu swoich poglądów, niech każdy je co chce, ale niech myśli co to stworzenie przezyło przed trafieniem na jego talerz. Bądźmy empatyczni.

nesto - 2014-11-23, 19:26

ZAMOS, ależ ja nic nie ma przeciwko jedzeniu zwierząt.
Również one jadam.
Chodzi o szacunek dla nich.
Na dodatek uważam, że zwierzęta żyją dzięki takiej samej iskrze życia, co człowiek.
Jeśli tę iskrę nazwać duszą, to uważam, że ją mają.
Jestem przekonany, że czują tak samo jak człowiek i po swojemu myślą.
Są zwyczajnie głupsze, ale przecież to niczego nie zmienia.
Głupi człowiek ma duszę, a mądre zwierze nie ma? :roll:
Chyba raczej odwrotnie.

bartek212701, no ja aż tak daleko nie poszedłem.. Ludzie zjadają zwierzęta, a zwierzęta ludzi - taka kolej rzeczy.
Natura ;-)

ShadowLady86 - 2015-12-09, 18:37

Ostatnie posty o jedzeniu lub niejedzeniu mięsa w nowym raju zostały przeniesione TUTAJ
tropiciel - 2015-12-09, 18:44

Shadow Lady86

Skoro wykasowałaś posty dotyczące odżywiania się przyszłej ludzkości to proponuję również wykasować wszystkie wpisy na str. 5 począwszy od wpisu wysłanego: 2014-11-22, 16:26 ponieważ jest to sprzeczne z założonym tematem : PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ - GDZIE BĘDZIE ?


___________________________

ShadowLady86 - 2015-12-09, 18:48

Skup się tropicielu i spójrz jeden post w górę. Posty nie są wykasowane, a przeniesione. Dużo starszych postów nie przeniosłam, ponieważ są powiązane z jeszcze innymi, starszymi wpisami.
tropiciel - 2015-12-09, 18:58

ShadowLady86

Dla chcącego nie ma nic trudnego. Po prostu sobie dowolnie wycinasz to co dla Ciebie niewygodne - nie pierwszy raz zresztą. W ten sposób postępując obniżasz wartość dyskusji prowadzonych na tym forum. Zniechęcasz też obserwatorów, którzy na pewno nie są uradowani, skakaniem po całym forum, by znaleźć wątek podjętego dialogu.

Ciekawi mnie tylko czy to wynika z twojego widzimisię czy są też inne przyczyny - bo to nie pierwszy raz, że robisz taki numer.

___________________________________________

ShadowLady86 - 2015-12-09, 19:02

Nie wiem w jakim języku mam do Ciebie mówić. Skup się. Posty nie są usuniętę, posty są przeniesione do tematu, do którego odnośnik zamieściłam trzy posty wyżej. Temat jest jawny i widoczny dla każdego. Żaden Twój cenny post nie zginął.

Robię taki "numer", gdyż jestem adminem i dbam o przejrzystość tematów. Jak się robi za duży offtop, zakładam nowy temat lub dołączam posty do starego tematu już istniejącego. Tak więc przyzwyczajaj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

tropiciel - 2015-12-09, 20:04

Proponuję kolejny raz wrócić do tematu, który brzmi : PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ - GDZIE BĘDZIE ?

__________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

nesto - 2015-12-09, 21:52

Ludzkość prawdopodobnie bezpowrotnie zginie na ziemi.
tropiciel - 2015-12-10, 10:45

ta ludzkość, która się wybiera do nieba - to raczej nie przetrwa ! Nie taki był cel Stwórcy ! Eden miał być na ziemi , a nie w niebie ! - por. Psalm 115 : 16

_____________________________________

nesto - 2015-12-10, 11:35

tropiciel, Tropicielu! Piszesz bzdury! Ziemia zostanie spalona przez słońce! ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group