To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Kościoły ortodoksyjne - Porównanie Kościoła I wieku z Kościołem Katolickim

Anonymous - 2006-05-22, 12:04

wyznawca_ napisał:
dzielenie Kosciola jest zlem i kazdy kto to czyni czyni zle moim zdaniem. Kosciol ma byc JEDEN. dlatego wlasnie ja nie naleze do zadnej denominacji gdyz uwazam ze kazda denominacja czyni podzial a Kosciol ma byc JEDEN.

I w ten sposób stworzyłeś sobie własny Kościół...

Anonymous - 2006-05-22, 12:04

eh yarpen... zadziwiaja mnie twoj brak zrozumienia moich prostych slow. ciekaw jestem do jakich denominacji nalezeli apostolowie?

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Anonymous - 2006-05-22, 12:05

wyznawca_ napisał:
eh yarpen... zadziwiaja mnie twoj brak zrozumienia moich prostych slow. ciekaw jestem do jakich denominacji nalezeli apostolowie?

Hm...
Do tego trzeba by zrozbić dokładny przegląd NT i pism pozabiblijnych I i II wieku, zeby określić, jakie odłamy chrzescijanstwa powstały w I wieku...

Achaś, przypominam ci, ze Kościół, który stworzyli apostołowie miał zdecydowanie inną strukturę wewnętrzną, niż twój jednosobowy.

w takim razie moze yarpen zrob to i mi powiesz bo z tego co ja wiem to nie bylo zadnych odlamow do ktorych nalezeli apostolowie. apostolowie nalezeli do JEDNEGO KOSCIOLA ktory ani nie mial nazwy, ani stolicy, ani innej "Glowy" oprocz Jezusa. Niektorzy z nich byli uznawani za "filary" i laczyla ich wszystkich wiara ,nadzieja i milosc w Duchu Swietym a nie organizacja religijna.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

wyznawca_ napisał:
w takim razie moze yarpen zrob to i mi powiesz bo z tego co ja wiem to nie bylo zadnych odlamow do ktorych nalezeli apostolowie. apostolowie nalezeli do JEDNEGO KOSCIOLA ktory ani nie mial nazwy, ani stolicy, ani innej "Glowy" oprocz Jezusa. Niektorzy z nich byli uznawani za "filary" i laczyla ich wszystkich wiara ,nadzieja i milosc w Duchu Swietym a nie organizacja religijna.

Odłamy, co zapewne przegapiłeś, tworzą się przez odchodzenie ludzi z Kościoła, a nie przez Kościół. Tak więc to nie Apostołowie tworzyli odłam, ale ludzie, którzy odrzucali jakieś fragmenty nauczania Jezusa i Apostołów. A przykładów, kiedy to jacyś ludzie głosili w ramach chrzescijanstwa coś, co nie było nauczaniem Koscioła, mozna znaleźć wiele. Można więc już w I wieku wyróżnić istnienie odłamów chrzescijanstwa.