To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Jaką wiare wyznajesz?

Czernin - 2014-08-12, 19:23
Temat postu: Jaką wiare wyznajesz?
Związku z tym, że jesteśmy na forum biblijnym, postanowiłem założyć taki temat. Tyczy się to wyznań chrześcijańskich, ale i również innych religii. Zapraszam do brania udziału w ankiecie i wypowiadania się w temacie.
Dezerter - 2014-08-12, 20:35
Temat postu: Re: Jaką wiare wyznajesz?
Czernin napisał/a:
Związku z tym, że jesteśmy na forum biblijnym, postanowiłem założyć taki temat. Tyczy się to wyznań chrześcijańskich, ale i również innych religii. Zapraszam do brania udziału w ankiecie i wypowiadania się w temacie.

"W związku z tym, że jesteśmy na forum biblijnym" co robią w ankiecie inne wyznania poza chrześcijańskim, judaizmem i islamem?
ale
po zastanowieniu może to i dobry pomysł byśmy "się zliczyli" :mysli:

Ps
proponuję następujące poprawki:

Wyznaje buddyzm. - Jestem buddystom

Wierzę w różby, czary, jestem szamanistą. - New Age, ezoteryka, szamanizm

Jestem szatanistą. - Jestem satanistą

Neguje istnienie Boga, jestem agnostykiem. - ja bym to wywalił, bo agnostyk wcale nie neguje, agnostyka dodaj do deisty, teisty

Anonymous - 2014-08-12, 20:39

Zaznaczyłem "Bez denominacji, po prostu badam Biblię."
Tak jak mam wpisane, jestem chrześcijaninem.

Anonymous - 2014-08-12, 20:49

Cytat:
"W związku z tym, że jesteśmy na forum biblijnym" co robią w ankiecie inne wyznania poza chrześcijańskim, judaizmem i islamem?

Jakto co:P Inne wyznania również badają Biblię ;)
Przykład deiści są nią sednie zainteresowani
A o dziwo też ateiści jak nasz forumowy wężyk :-D

Dezerter - 2014-08-12, 20:52

Wasiczek napisał/a:
Zaznaczyłem "Bez denominacji, po prostu badam Biblię."
Tak jak mam wpisane, jestem chrześcijaninem.

obstawiam, że Wasiaczku będziesz w ... większości :idea:

Anonymous - 2014-08-12, 20:55

w ankiecie brakuje badaczy pisma Świętego, zielonoświątkowcow itp
Badacze beda musieli zaznaczyc opcje Świadkowie Jehowy :D

RN - 2014-08-13, 00:04
Temat postu: Re: Jaką wiare wyznajesz?
Czernin napisał/a:

Bardzo dobry pomysł Czernin. Sam kiedyś myślałem, aby taką ankietę zrobić.
Jednak popełniłeś kilka błędów.
Trzeba to wszystko bardziej rozbić. Deiści w większości nie są teistami. Nie ma takiego czegoś jak szatanizm, jest satanizm.
Poza tym powinieneś więcej wymienić kościołów protestanckich.
Jak chcesz to Ci pomogę stworzyć listę.

Czernin - 2014-08-13, 00:38

Dezerter napisał/a:

Odpowiedź już udzielił jfs300. Nie koniecznie jeśli jesteśmy zarejestrowani na takim czy innym forum wyznajemy tą samą wiarę, możemy badać niektóre rzeczy, porównywać, oceniać, dyskutować, ale nie koniecznie wierzyć w to.

RN, możesz poprawić to trochę, robiłem to na "szybkiego"
Sam miałem rozdzielić punkt - teista i deista, ale zrobiłem tak jak zrobiłem, także popraw.

RN napisał/a:
Nie ma takiego czegoś jak szatanizm, jest satanizm.

Mała pomyłka.

RN napisał/a:
Poza tym powinieneś więcej wymienić kościołów protestanckich.

Napisałem protestantyzm i w nawiasie podaj odłam, wyznanie, dlatego niby, że kościołów protestanckich jest mnóstwo... ale jeśli chcesz, to możesz poprawić to tak, aby wymienić te największe, i stworzyć jeszcze oddzielny punkt - inne protestanckie. Przy tym można podać też grekokatolicyzm. Jutro rano spróbuje poprawić tą listę, na razie na brudno.

wit - 2014-08-14, 09:49

Baptystów, Kościoły Chrystusowe i braterskie zalicza się do kościołów ewangelikalnych. Zielonoświątkowców również, a także niektórych metodystów, np. ze społeczności uświęceniowych.
http://en.wikipedia.org/wiki/Holiness_movement
Grekokatolicy to katolicy, Mariawici to starokatolicy. Niepotrzebne też rozbijanie Badaczy na konkretne grupy. Można to ujednolicić dając w ankiecie np. podział na katolików, starokatolików, prawosławnych, ewangelików i ewangelikalnych oraz ogólnie Badaczy i odrębnie Świadków.

Anna01 - 2014-08-15, 01:51

KOCHANI !
W ANKIECIE WYSTĄPIŁY BŁĘDY I NIE MOŻEMY ICH NAPRAWIĆ :-( (na forum ogólnym jest inaczej niż wpisujemy w rubryki).
USUNIEMY CAŁY TEMAT I ZACZNIEMY WSZYSTKO OD POCZĄTKU.
KAŻDEMU WYŚLĘ JEGO POST NA PW, ABY MÓGŁ GO WKLEIĆ PONOWNIE.
POSTARAM SIĘ ZROBIĆ TO JUTRO WIECZOREM.
ZA USTERKI SERDECZNIE PRZEPRASZAMY :lol:
:serce:

Anna01 - 2014-08-15, 02:18

CZERNIN

Proponuję żebyś zrobił NOWĄ, POPRAWIONĄ ANKIETĘ w nowym temacie o takim samym tytule. Ten temat usuniemy jak się ze wszystkim uporamy.

RN - 2014-08-15, 12:20

Całe zamieszanie powstało od mojej nadgorliwości, aby rozbudować ankietę.
W tej chwili to już powstało tam takie zamieszanie, że nawet liczba głosów nie zgadza się z głosowaniami, a przecież każdy może chyba tylko oddać jeden głos.
W związku z tym, Czernin przepraszam za całe zamieszanie i przyznaję, że to jest mea culpa.
Jeśli zdecydujesz się na zrobienie ankiety od nowa, a chciałbyś wstawić listę przygotowaną przeze mnie, to możesz tam jeszcze dodać Panteizm..