To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej - Ważne, pożyteczne i budujące słowo

efroni - 2018-02-17, 07:30

veteran napisał/a:
To był ostatni wpis Ryśka.
6 listopada Ryszard odszedł.
BÓG odwołał go ze służby, ze służby owocnej, ważnej dla wielu.
Na pewno będzie go nam brakowało.
Cześć jego pamięci.

Niech odpoczywa w pokoju .

Henryk - 2018-02-17, 09:30

efroni napisał/a:

Wszyscy zapewne zgodnie przyznają, że Ryszard Płaskowicki nigdy nie dał powodu do waśni, kłótni.
Bierzmy z niego przykład, jaki nam zostawił.
Kiedyś jeszcze spotkamy się z Nim...

EMET - 2018-02-17, 11:05

Henryk napisał/a:
efroni napisał/a:

Wszyscy zapewne zgodnie przyznają, że Ryszard Płaskowicki nigdy nie dał powodu do waśni, kłótni.
Bierzmy z niego przykład, jaki nam zostawił.
Kiedyś jeszcze spotkamy się z Nim...

EMET:
Raczej to na Niego [Ryszarda Pł., znaczy się] wylewały się 'jady...' łącznie z tzw. prowokacjami i 'podpuszczaniem' Go [vide np. 'YZ', niegdyś Admin...; częściowo też - 'Nike'].

Mnie cieszy to, iż serio traktował moje [St., ps. E.] do Niego zwracanie się Per "Bliźni..". ;-)

Ze względu na to, iż to sam Bóg oraz Jego Syn są jedynie Sędziami oraz przyczynią się do zmartwychwzbudzenia /kogoś tam/ [ew. do nie zmartwychwzbudzenia /kogoś tam/], jak każdego [mnie, E. - też!] --> rozstrzygnięcie - takowe - należy wyłącznie do ICH kompetencji oraz MOŻLIWOŚCI [TAK!].
Jak to i czytamy: "Ty racz wysłuchać w niebie, w miejscu, gdzie mieszkasz, i odpuścić i wkroczyć, i dać każdemu według wszystkich jego postępków, Ty bowiem znasz jego serce, gdyż Ty jedynie znasz serca wszystkich synów ludzkich," -- 1Królów 8:39, 'BW'.
Też: "Wiedzcie, że Jehowa jest Bogiem. To on nas uczynił, a nie my sami siebie." -- Psalm 100:3a, b; 'PNŚ.

Stephanos, ps. EMET

veteran - 2018-02-17, 19:33

EMET napisał/a:
Ciekawe, że wybrano pieśń ze Śpiewnika, którym posługują się Świadkowie Jehowy:

Piękna pieśń.
Rysiek zasłużył aby forum mu taką zaśpiewało.

Pietnas - 2018-02-18, 18:13

9RP napisał/a:

zapraszam
Ale ogień. Dziękuję ci za ten film/usługę. Szczególnie za odpowiedź: "jak to jest z tym życiem po śmierci". Jakże prawdziwe! Muszę pozostałe posłuchać/oglądnąć na youtube
veteran - 2018-02-18, 19:08

Ku pamięci Ryśka Płaskowickiego

ZAMOS - 2018-02-18, 19:20

veteran napisał/a:
Ku pamięci Ryśka Płaskowickiego

Coś się mu stało, że piszesz "ku pamięci"?

veteran - 2018-02-18, 19:54

Zerknij na kilkanaście ostatnich wpisów.
ZAMOS - 2018-02-18, 20:17

veteran napisał/a:
Zerknij na kilkanaście ostatnich wpisów.

Wiesz, coś bliższego jak odszedł?

veteran - 2018-02-18, 20:31

Rysiek przeziębił się ale po modlitwie polepszyło mu się.
Nie trwało to jednak długo bo zaraz było gorzej tak że mówić nie mógł i był słaby.
Dostał od lekarza antybiotyk [podobno jakiś nowy, mocny] który początkowo dał poprawę ale nastąpiło gwałtowne załamanie stanu zdrowia po którym Rysiek trafił do szpitala.
A dalej niestety zawał.

Na początku listopada miał być z wycieczką szkolną w Gdańsku. Miałem się z nim spotkać żeby mnie namaścił olejkiem ku zdrowiu.
Nie dane mu było przyjechać.