To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Wersety - biblijne piekło/odchłań/zatracenie

Anonymous - 2014-10-04, 14:06
Temat postu: biblijne piekło/odchłań/zatracenie
nauka duchowa kontra nauka cielesna, sąd , biada, zgorszenie, bluznierstwa przeciw Bogu jego przybytkowi i ludziom, nienawiść do nich
czego się wystrzegać
Czyli co wg biblii prowadzi do piekła :)

zapraszam do lektury:




Cytat:
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.


Matthew 23:33
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
. 4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; 6 także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład [kary] tym, którzy będą żyli bezbożnie, 7 ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem - 8 sprawiedliwy bowiem mieszkając wśród nich z dnia na dzień duszę swą sprawiedliwą miał umęczoną przeciwnymi Prawu czynami, które widział i o których słyszał - 9 to wie Pan, jak pobożnych wyrwać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachować na ukaranie w dzień sądu, 10 przede wszystkim zaś tych, którzy idą za ciałem w nieczystej żądzy i pogardę okazują Władzy, zuchwalcy, zarozumialcy, którzy nie wahają się przed wypowiadaniem bluźnierstw na "Chwały".


2 Peter 2:4
-------------------------------------------------------------------------------



Cytat:
. 6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi? Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody.


James 3:6

-------------------------------------------------------------------------------


Cytat:
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. 43 Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. 45 I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. 47 Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, 48 gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie. 49 Bo każdy ogniem będzie posolony. 50 Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą!".


Mark 9:43

Cytat:
Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. 29 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. 30 I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.


Matthew 23:15
-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. 5 Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! 6


Luke 12:5

-------------------------------------------------------------------------------


Cytat:
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


Matthew 5:22


-------------------------------------------------------------------------------

Bramy piekielne także starają się przemóc
Kościół.:

Cytat:
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" 14 A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". 15 Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" 16 Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Abigail-2 - 2014-10-04, 16:13

jfs300 napisał/a:
Czyli co wg biblii prowadzi do piekła :)



JFS
A czym jest to piekło według ciebie ?

din - 2014-10-04, 17:11

Ks, Daniela (12:2) wskazuje że zapłatę za swe uczynki każdy otrzyma podczas początku
Królestwa Boga.

Anonymous - 2014-10-04, 19:20

Cytat:
JFS
A czym jest to piekło według ciebie ?

najkrócej oderwaniem od Boga (i wszystkiego co dobre).
kiedyś robiłem rysunek obrazowy jak to rozumiem, zaraz moze odkopie i podeśle linka

Anonymous - 2014-10-04, 19:23

Cytat:
czym jest to piekło według ciebie ?


http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#343420

drugi post na tej stronie, aby zobaczyć należy powiekszyć

Manna z nieba - 2014-10-04, 19:35

jfs300 napisał/a:
Cytat:
JFS
A czym jest to piekło według ciebie ?

najkrócej oderwaniem od Boga (i wszystkiego co dobre).
kiedyś robiłem rysunek obrazowy jak to rozumiem, zaraz moze odkopie i podeśle linka


Wierzysz inaczej niż katolicy?

PIEKŁO
Według chrześcijaństwa głównego nurtu (katolicyzm, prawosławie i protestantyzm) piekło jest stanem potępionych aniołów i zmarłych ludzi, na zawsze pozbawionych daru oglądania Boga (poena damnationis), dręczonych cierpieniami fizycznymi (poena sensus) i wyrzutami sumienia (poena vermis). Niektóre wyznania chrześcijańskie przyjmują również anihilacjonizm, w formie tymczasowego jeziora ognia dążącego do unicestwienia bezbożnych (np. adwentyści dnia siódmego) lub całkowicie odrzucając koncepcję piekła jako miejsca ognistych mąk (np. Świadkowie Jehowy, którzy uważają go tylko za wspólny grób ludzkości).

Anonymous - 2014-10-04, 19:42

czemu piszesz , że inaczej - przecież ja nie wchodziłem w szczegóły
Mowilem tylko o tym oderwaniu to nie jest kara w ktorej Bog siedzi i pozwala diabłom na działanie tak jak kiedyś malowano na obrazach , tylko człowiek ucieka tak daleko ze już Bóg nie moze go złapać, gdyż człowike sam to wybrał;

Dzisiaj zrywałem jabłka z drzewa na spodzie ktorego były pokryzywy, jabłoń była średniowysoka wiec wszystkie dojrzałe jabłka mogłem pozrywać , jednak część z nich rosła tak wysoko i mimo ze była dojrzała musialy pozostać na drzewie
Jedynym ratunkiem byłoby strząśnięcie tego wszystkiego razem z niedojrzałymi i zbieranie z pokrzyw jednak odłożyłem to , wolalem zeby dojrzały te niedojrzałe więc te na szczycie prawdopodobnie zgniją. Nie chce oczywisćie umiejętności P.Boga tak ograniczać , ale coś w tym jest ze jak ktoś sie dystansuje , to Bog... szanuje jego wybór prania mozgu mu nie zrobi i potem juz go utraci

Manna z nieba - 2014-10-04, 19:47

jfs300 napisał/a:
czemu piszesz , że inaczej - przecież ja nie wchodziłem w szczegóły
Mowilem tylko o tym oderwaniu to nie jest kara w ktorej Bog siedzi i pozwala diabłom na działanie tak jak kiedyś malowano na obrazach , tylko człowiek ucieka tak daleko ze już Bóg nie moze go złapać, gdyż człowike sam to wybrał;

Dzisiaj zrywałem jabłka z drzewa na spodzie ktorego były pokryzywy, jabłoń była średniowysoka wiec wszystkie dojrzałe jabłka mogłem pozrywać , jednak część z nich rosła tak wysoko i mimo ze była dojrzała musialy pozostać na drzewie
Jedynym ratunkiem byłoby strząśnięcie tego wszystkiego razem z niedojrzałymi i zbieranie z pokrzyw jednak odłożyłem to , wolalem zeby dojrzały te niedojrzałe więc te na szczycie prawdopodobnie zgniją. Nie chce oczywisćie umiejętności P.Boga tak ograniczać , ale coś w tym jest ze jak ktoś sie dystansuje , to Bog... szanuje jego wybór prania mozgu mu nie zrobi i potem juz go utraci


Ja nie wierzę w wieczne męki fizyczne i psychiczne.
Bóg musiałby być sadystą, żeby męczyć ludzi wieczność.
Każda kara kiedyś się kończy, karą za grzech jest śmierć.
Tylko chory, ale i bardzo inteligentny umysł mógł dla postraszenia innych wymyślić taki dogmat.
Bóg w którym nie ma zła ma WIECZNOŚĆ męczyć........
Ludzie zrobili z Boga sadystę, by mieć władzę nad innymi.

Anonymous - 2014-10-04, 19:52

no kiedyś tak wierzono, dziś już sie nie wierzy i nie robi sie sadysty Z BOGA
tylko coraz wiecej katolików i nie tylko jest zwolennikiem teologii oderwania
czyli NIE BOGA
i to jest dla mnie znacznie logiczniejsze
chociaz przyznaje , ze część wierzy jeszcze w starą wersje.

A rysunek jak coś zrobiłem dla ułatwienia, tak z obrazować , to ze przecież czas jest nieskonczony a to że tu żyjemy, mamy wszystko uporządkowane, a nie w odchłani , to jest dane nam dobro od Boga

na logikę - oderwiesz od dobra jakim jest Bóg, to co zostaje?:)

Manna z nieba - 2014-10-04, 19:55

jfs300 napisał/a:
chociaz przyznaje , ze część wierzy jeszcze w starą wersje.


Oczywiście i to nie oni są heretykami, ale ci którzy wierzą inaczej niż oficjalna nauka KK.
Ja nie wiem, jak człowiek może wymyślać takie głupoty, że niby wie co tam dzieje się z ludźmi po smierci....
Mało tego, wie, że to są wieczne męczarnie ciałą i ducha :-D
Wymyślić to jeszcze można, ale żeby uwierzyć??
Ale wiadomo komu i do czego kiedyś było to potrzebne, jak cała reszta.

Anonymous - 2014-10-04, 19:58

Manno to po prostu było wczesne rozumienie, nie sądze zeby to było działanie celowe. Po prostu człowiek wiedział ze dostanie karę w wymiarze wiecznym , tylko ze jego wyobraznia pracowała no i poszła w takim a nie innym kierunku...

Nie sądze zeby część nawet wiedziała , bo skąd? (chyba ze mieli bezpośrednią transmisje od demoona:P)
Po prostu tak wierzono.

Jeszcze do tego te słowa potwierdzało literalne rozmienie wersetow w apokalipsie, wiec nie podejrzewałbym tu celowego działania a nie rozumienie głębi jej

Manna z nieba - 2014-10-04, 20:08

jfs300 napisał/a:
nie sądze zeby to było działanie celowe



Jakie wczesne rozumienie o czym Ty piszesz?
Stary Testament już wtedy był?
To poczytaj....

„I zbudowali wyżynę Tofet, w dolinie Ben Hinnom, aby palic w ogniu swoich synow i corki, czego nie nakazalem i co nie przyszlo Mi nawet na mysl”(Jeremiasza 7:31, katolicka Biblia Tysiąclecia)

Jak widać z powyższego wersetu Bóg nie męczy ludzi w żadnym ogniu piekielnym, skoro nie przyszło mu do głowy, żeby ludzie składali swe dzieci w ofierze, paląc je w ogniu.

Coś tak zwyrodniałego nigdy by nie przyszło Bogu nawet na myśl!
Według oryginału hebrajskiego: „nie wstąpiło na serce”.

Taką okropność jak dogmat o piekle mógł wymyśleć jedynie człowiek, za podszeptem szatana i w w określonym celu.
Dogmat katolicki twierdzi, ze Bóg pali dusze ludzkie w piekielnym ogniu, w dodatku czyni to bez końca, bez możliwosci opuszczenia tego piekła.

JFS CZYŻ TAKI DOGMAT NIE UWŁACZA BOGU?

Przez taki dogmat dawniej wiele osób, albo służyło Bogu katolickiemu ze strachu przed karą, albo stawało i staje się ateistami.
Gdyż w takiego Boga sadystę to aż się nie chce wierzyć.
Dlatego za rozkwit ateizmu i gnostycyzmu winę ponosi sam kościół katolicki.

Anonymous - 2014-10-04, 20:15

no dobrze, to jedne wersety , ale zobacz też drugie i spojrz obiektywnie, czy nie mozna było rozumiejąc je dosłowniej wysnuć takiej wiary ?
:
1.przypowieść o Łazarzu i bogaczu
2.
Apokalipsa 14
:
Cytat:
ten również będzie pić wino zapalczywości Boga
przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu;
i będzie katowany ogniem i siarką
wobec świętych aniołów
i wobec Baranka.
11 A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy
czciciele Bestii i jej obrazu,
i ten, kto bierze znamię jej imienia".


Jaka jest racja taka jest racja, ale czy na podstawie takich wersetów nie mogła powstać nauka?
Człowiek przez wieki dochodzi do niektorych prawd Bożych

Cytat:
JFS CZYŻ TAKI DOGMAT NIE UWŁACZA BOGU?


Nawet jeśli już teraz wiemy, ze uwłacza, [bo wiemy, ze stan piekielny to wcale nie zasługa Boga, a upartości ludzi]
wtedy był rozumiany tak nie inaczej i to ...
na podstawie Biblii, bo to są cytaty z Biblii

sprobuj spojrzeć na to obiektywnie , tak szerszą wyobraznią:-P

RN - 2014-10-04, 20:19

Odnośnie wiecznego potępienia czy każni wiecznej w jakimś piekle, często sugerowano się końcówką jednej z najpopularniejszych przypowieści o kozłach i owcach - ewangelia Mateusza 25. 46.

'' I odejdą ci na każń wieczną, sprawiedliwi zaś do żywota wiecznego''.

W Biblii Tysiąclecia brzmi to tak;

''I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego''.

W obu Bibliach jest mowa o wiecznej karze.
Jednak jakby ta kara miała się odnosić do jakiegoś ognia piekielnego, to należałoby się zastanowić, jakie trzeba by mieć ciało, żeby wiecznie się paliło.

Anonymous - 2014-10-04, 20:20

Dokładnie RN
Zreszta bardziej polecałbym się skupiac na tym , zeby nie wypaść z obiegu hehe;))
No ale podyskutować etż można



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group