To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - Maria Magdalena.. czyli jak kosciol falszowal Ewangelie..

Anonymous - 2014-10-31, 16:31

ja powiem tylko :


Cytat:
Są w nich jednak pewne sprawy trudne do zrozumienia, które ludzie nieuczeni i niestali przekręcają — podobnie jak pozostałe Pisma+ — ku własnej zgubie.

Mozna sobie badać snuć domysły , wykopywać manuskrypty, trzymać sie na siłe wczesnego (nie ) rozumienia,[zarówno imbecylnych pseudobadaczy , jak i potępiaczy, ktorzy w samym istnieniu kobiety widzieli grzch] nic nie zmienia faktu ze było jak było
Płci są dwie , plany Boze co do płci są różne , to jest widoczne od księgi rodzaju az po koniec ewangelii
Gdy panie nauczają (A najbardziej rwą sie te ktore są najwiekszymi mącicielkami) -jest jak widać misz-masz włącznie z wyrzuceniem treści ewangelii do kosza.

Oraz jej negowaniem, gdy panie nauczają podziwiane są takie grupy jak feministki , buntowniczki , wojowniczki, nienawistnice oraz tzw. płeć kulturowa, ktora w zdrowym państwie (nieskażonym) układa się klarownie. A w chorym-'wyzwolonym' układa sie jak sie układa..
Dzięki tzw wiedzy (ktora jednak z prawdziwą wiedzą nie ma nic wspolnego)
powstaje zaburzenie do tego stopnia , jak wykazała ata, ze dziećmi muszą zajmowac się niańki
Wiecej dowodów na ''słusznośc'' takiego porządku nie trzeba.


I mozecie sie bawić w znajdowanie coraz to nowych mądrości , faktow i owoców tego typu światowej polityki nic jednak nie zagłuszy..

Zarowno feministki jak i skrajni szowiniści (ci co w samym istnieniu kobiety widza grzech) to samo zło.

Szowinistą zaś nie był ani Jezus ,ani Paweł ani mężowie Bozy [ci prawdziwi-ewangeliczni]
Nie są nimi takze ci ktorzy szanują porządek Boży, tylko ci ktorzy nienawiścią i tłamszeniem chcą budować świat, lub jakimiś własnoustalczymi pierdołami

i z łaski swojej zakonczcie tą maskaradę.

janwisniewski68 - 2014-10-31, 20:11

Kobiety same w sobie nie są grzechem ale ich sposób noszenia się , ubierania ,postępowania rodzi pokusy które prowadzą do grzechu : zdrady ,rozpusty ,cudzołóstwa ,gwałtów itd.
Anowi - 2014-10-31, 21:06

ShadowLady86 napisał/a:




Fresk przedstawia kobietę z nakrytą głową (jak przykazał Paweł), stojącą pośrodku zgromadzenia składającego się z samych mężczyzn. Ręce kobiety układają się w geście modlitwy lub błogosławieństwa. Owa kobieta (być może sama Pryska) albo przewodzi zgromadzeniu/ modlitwie, albo przemawia do mężczyzn (naucza).

Tak więc wczesna historia Chrześcijaństwa potwierdza dane, znajdujące się w autentycznych Listach Pawła (kobiety są diakonisami, apostołami, prorokują i modlą się, co w pierwszym Kościele czyniono na głos), za to zaprzeczają popawłowej interpolacji i owym fragmentem z Listu do Tymoteusza.


ja tu widzę modlitwę przed obrzezaniem noworodka - modlitwę mężczyzny a nie kobiety. Ma wybitnie duże dłonie.

Na obrazie poniżej modlący się Żyd


Manna z nieba - 2014-10-31, 21:11

janwisniewski68 napisał/a:
ale ich sposób noszenia się , ubierania ,postępowania rodzi pokusy które prowadzą do grzechu


A mężczyzn to nie dotyczy?
Jak taki przystojniak może kusić to wie tylko kobieta :-D
Mężczyzna to dopiero jest źrółem pokus.

janwisniewski68 - 2014-10-31, 21:15

Manna z nieba napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
ale ich sposób noszenia się , ubierania ,postępowania rodzi pokusy które prowadzą do grzechu


A mężczyzn to nie dotyczy?
Jak taki przystojniak może kusić to wie tylko kobieta :-D
Mężczyzna to dopiero jest źrółem pokus.

Jeżeli dochodzi do zdrady [cudzołóstwa] to wina mężczyzny jest większa jak kobiety
Mężczyźni kuszą kasą i innymi sprawami a czasami wykorzystują trudną sytuację kobiety !!
To Bóg dał mężczyźnie kobietę żeby o nią dbał i opiekował się nią a nie czynił nierządnicę dla zaspokojenia swojej chuci !!

Manna z nieba - 2014-10-31, 21:20

janwisniewski68 napisał/a:
Mężczyźni kuszą kasą i innymi sprawami a czasami wykorzystują trudną sytuację kobiety !!


Przesadzasz :-D

Jeden taki mnie skusił na prawie 20 lat :-)
Był wtedy biedny i niewiele miał.
Skusił tym czym kuszą kobiety mężczyzn :-D
Czyli duszą i ciałem.

janwisniewski68 - 2014-10-31, 21:27

Manna z nieba napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Mężczyźni kuszą kasą i innymi sprawami a czasami wykorzystują trudną sytuację kobiety !!


Przesadzasz :-D

Jeden taki mnie skusił na prawie 20 lat :-)
Był wtedy biedny i niewiele miał.
Skusił tym czym kuszą kobiety mężczyzn :-D
Czyli duszą i ciałem.

Tym tez ale ja oceniam na podstawie całego świata anie swojego własnego doświadczenia
czy środowiska . Nie chcesz chyba zaprzeczyć że niektórzy znając trudną sytuacje [materialną] kobiety proponują kobietom seks za kasę i wiele z nich ulega tylko z tego powodu że potrzebują pieniędzy !! Na życie swoje czy dzieci !!
Więc nie ma w tym żadnej przesady co napisałem .

Manna z nieba - 2014-10-31, 21:33

Nie ma przesady rózne rzeczy się zdarzają.
Tak sobie myślę, że pociag fizyczny i uroda maja znaczenie dla obu płci.
Nie jest to najważniejsze, ale jednak jest ważne.

Mężowie Boży brali sobie za żony piekne kobiety.
Nigdzie to nie jest potępione.
Tak Bóg to ułożył.
Abraham jaki wierny sługa Bozy, a Biblia wielokrotnie wspomina o tym, że Sara była wyjątkowo piękną kobietą.
Izaak, Jakub.... pokochali i żenili się z pieknościami i o tym Biblia mówi.
Takich przykładów jest mnóstwo.
Czyli to również miało dla nich znaczenie.

nesto - 2014-10-31, 22:14

janwisniewski68 napisał/a:
Kobiety same w sobie nie są grzechem ale ich sposób noszenia się , ubierania ,postępowania rodzi pokusy które prowadzą do grzechu : zdrady ,rozpusty ,cudzołóstwa ,gwałtów itd.


A pewien facet nosił szorty i wodził na pokuszenie kobiety, aż te go zgwałciły - rozpustnika jednego :mrgreen:

nesto - 2014-10-31, 22:16

Manna z nieba napisał/a:
Nie ma przesady rózne rzeczy się zdarzają.
Tak sobie myślę, że pociag fizyczny i uroda maja znaczenie dla obu płci.
Nie jest to najważniejsze, ale jednak jest ważne.

Mężowie Boży brali sobie za żony piekne kobiety.
Nigdzie to nie jest potępione.
Tak Bóg to ułożył.
Abraham jaki wierny sługa Bozy, a Biblia wielokrotnie wspomina o tym, że Sara była wyjątkowo piękną kobietą.
Izaak, Jakub.... pokochali i żenili się z pieknościami i o tym Biblia mówi.
Takich przykładów jest mnóstwo.
Czyli to również miało dla nich znaczenie.


Kobiety powinny być zawsze dziewicami.
A mężczyźni starymi dziadkami.
Przykład: Maria i Józef.
Wtedy rodzili by się tylko ludzie poczęci cudownie przez Ducha Świętego i wszyscy byliby Bogami :prosze:

janwisniewski68 - 2014-10-31, 22:18

nesto napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Kobiety same w sobie nie są grzechem ale ich sposób noszenia się , ubierania ,postępowania rodzi pokusy które prowadzą do grzechu : zdrady ,rozpusty ,cudzołóstwa ,gwałtów itd.


A pewien facet nosił szorty i wodził na pokuszenie kobiety, aż te go zgwałciły - rozpustnika jednego :mrgreen:

Prz 27:22 nwt-pl "Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie."

janwisniewski68 - 2014-10-31, 22:22

Manna z nieba napisał/a:
Nie ma przesady rózne rzeczy się zdarzają.
Tak sobie myślę, że pociag fizyczny i uroda maja znaczenie dla obu płci.
Nie jest to najważniejsze, ale jednak jest ważne.

Mężowie Boży brali sobie za żony piekne kobiety.
Nigdzie to nie jest potępione.
Tak Bóg to ułożył.
Abraham jaki wierny sługa Bozy, a Biblia wielokrotnie wspomina o tym, że Sara była wyjątkowo piękną kobietą.
Izaak, Jakub.... pokochali i żenili się z pieknościami i o tym Biblia mówi.
Takich przykładów jest mnóstwo.
Czyli to również miało dla nich znaczenie.

W przypadku Izaaka to on nawet nie widział na oczy swojej przyszłej żony
Jak i ona ale mimo to zgodziła się być żoną tego którego nie znała .
Uroda jest ważna ale nie najważniejsza !!

nesto - 2014-10-31, 22:25

Nie wierzysz, że kobiety mogą zgwałcić mężczyznę? :aaa:
A o Czarnej Wołdze słyszałeś?
Nieeee - ona porywała dzieci, a nie gwałciła facetów.
Faktycznie faceci nawet gwałcić się muszą sami - a wszystko przez kobiety, które są grzeszne i powinny się z tego tytułu wstydzić i spowiadać się raz na tydzień u świętego spowiednika lub na basenie ratownikowi :-D

Maria Magdalena tymczasem była jedną z uczennic Jezusa i tyle.
Wg najnowszych badań badaczy badających już przebadane zapiski pasterzy - Magdalena była nawet żoną Jezusa.

Manna z nieba - 2014-10-31, 22:39

nesto napisał/a:
Faktycznie faceci nawet gwałcić się muszą sami - a wszystko przez kobiety, które są grzeszne i powinny się z tego tytułu wstydzić i spowiadać się raz na tydzień u świętego spowiednika lub na basenie ratownikowi


:-D

KobietaZMagdali - 2014-10-31, 23:08

ata333 napisał/a:
KrK..
mianowicie tego .. ze jak widac pierwotny kosciol chrezscijanski nie mial problemow.... z kobietami apostolkami. i nauczycielkami..

Zależy co rozumiesz jako nie mający problemów kościół pierwotny, ja bym Tertuliana do kościoła pierwotnego zaliczyła.

ata333 napisał/a:
… kobiety niech w czasie zgromadzeń milczą. Nie pozwala się bowiem im mówić, ale niech będą podporządkowane, jak nakazuje to również Prawo. A jeśli chcą się czegoś nauczyć, niech w domu pytają swoich mężów. Nie wypada przecież kobiecie przemawiać na zgromadzeniu (1Kor 14,34-35).

Niektórzy zastanawiają się, czy były to faktyczne wskazówki Pawła, czy też po prostu przytoczenie słów Koryntian. W drugiej części listu staje się jasne, że Paweł odpowiadał na pytania, jakie sami mu zadali w przesłanym do niego liście (zob. 1Kor 7,1.25; 8,1; 12,1; 16,1.12).

Co więcej, słowa Pawła w następnym wersecie można traktować jako reakcję na generalną politykę Koryntian, by kobietom zamykać usta w kościołach:

Czy Słowo Boga wyszło od was, czy tylko do was dotarło? (1Kor 14,36)

Paweł oczywiście zadaje tu pytanie retoryczne.
Odpowiedź brzmi: – Nie. –
Koryntianie nie byli autorami Bożego Słowa, ani nie dotarło ono tylko do nich.
Pytanie to jest najwyraźniej naganą dla ich pychy.

Jeśli taka jest jego reakcja na dwa poprzedzające wiersze, to nabiera ona następującego znaczenia: – Kimże wy jesteście?
Od kiedy decydujecie, kim Bóg może się posłużyć do przekazywania swego Słowa?
Jeśli chce, może użyć kobiet, a wy postępujecie głupio zamykając im usta.


Koryntianie to Grecy przecież. Więc to raczej pouczenie lokalne by przemawiące kobiety nie gorszyły Greków, którzy mogły by przez to Słowa Bożego nie przyjąć. Przy sytuacji kobiet w Grecji to to nawet Tertulian na feministę wychoddził, po genetyce Arystotelesa widać. Co ciekawe w Rzymie kobiety miały lepszą sytuację (choć wciąż nie dobrą). A potem sytuacja się zmieniała.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group