To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Dlaczego Chrystus Jezus nic sam nie napisał ?

viktor - 2014-11-06, 21:06

Witam.

[quote="bartek212701"]
ShadowLady86 napisał/a:
Jednym słowem Jezus uważał, że skoro "nie przeminie pokolenie" aż nadejdzie Królestwo, to nie ma po co zostawiać czegoś potomności. Wystarczyło rozesłać uczniów, których się "wyszkoliło za życia", by nauczali żyjących. Żyjący mieli się nawracać. O szybkiej paruzji, przekonany był również Paweł.

Paweł wzorem Chrystusa głosił to co On. Paweł zawierzył Jezusowi. Jeśli Jezus wierzył, że owe pokolenie to pokolenie rozmawiających z nim to tak czuł.
Natomiast Biblia wyjaśnia czemu mógł się 'mylić': Jezus nie miał pełni poznania będąc tu na ziemi. Tylko OJCIEC zna ten dzień.
[quote="ShadowLady86"]

To co napisała Shadow Lady jest dobrym wyjaśnieniem - dlaczego Jezus nie podjął się spisania swoich słów. Szkopuł tkwi w tym że po swym zmartwychwstaniu o którym wspomniane jest w Biblii nikomu nie dał zapisków, a przecież mógł. I wtedy wszystko byłoby jasne. Skoro był Bogiem w części udziału - 1/3 z Tròjcy to nie powinien mieć problemu z takim drobiazgiem jak wręczenie w łapę choćby zwoju.
Ale gdy czas rzeczywiście był krótki do Paruzji, to takie dawanie zwojów było nie potrzebne.
Co się musiało więc stać że daleko pózniej napisano Ewangelię i Apokalipsę?
Ano to że nie wypaliło zapowiedziane przyjście, chyba coś poszło nie tak?
I wtedy następni ewangeliści dopisali daleko,pózniej - ręcznie że .... O tym dniu wie tylko Ojciec....
W ten sposób zgrabnie wyjaśnili maluczkim przyczynę zwłoki w powziętym zamiarze Paruzji.
Inni koledzy z branży apostolskiej lub ojców kościoła wyjaśniali lepiej lub gorzej że Chrystus nie miał pewnej wiedzy, lub nie był w pełni Bogiem i takie tam trele morele.

A prawda może leżała gdzieś po środku czyli Jezus rozmyślił sie po tym co mu zrobili współcześni. Okiem przyszłości łypnął w teraźniejszość.
Dostrzegł že można żyć i bez niego. Zauważył że ludzie mają telewizory i seriale. Panienki mogą żyć i bez ślubu. A jego oferta nieba jest mało interesująca z szarym jak mydło chlebem powszednim.
Przypuszczam że poszedł na małe jasne lub na ryby.
Może był nawet bardziej ambitny i ograł w karty znudzonego Lucyfera.

A stary ramolowaty Bóg jak zwykle mówił jakieś tam pierdoły o swojej zamierzonej manii wielkości i o dobrobycie od morza do morza.
A trzeba zapytać teraz, który wiek przeminie temu pokoleniu aż to się stanie?

Pozdrawiam.
Viktor

Listek - 2014-11-08, 19:11

Rethel napisał/a:
Poza tym, po to byli apostołowie, aby składali świadectwo o Jezusie i jego czynach.
W IV wieku ostatecznie zaświadczono, że co najmniej cztery świadectwa są autentyczne.

J 18:37 bpd ". Ja po to się urodziłem i po to przyszedłem na świat, aby złożyć świadectwo prawdzie; każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu."

Jezus zaświadczył,że wszystko co Bóg zapowiedział przez proroka Mojżesza i innych proroków jest prawdą.

Amos 3, (7) Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.

Pozdrawiam :-D

Anowi - 2014-11-09, 16:57

Listek napisał/a:
Jezus zaświadczył,że wszystko co Bóg zapowiedział przez proroka Mojżesza i innych proroków jest prawdą.

(Łk 24:44) Potem rzekł do nich: To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. (45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, (46) i rzekł do nich: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, (47) w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. (48) Wy jesteście świadkami tego.

NT to "pamiętnik" tego co się działo.

Listek - 2014-11-09, 18:13

Anowi napisał/a:
45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma,

Jezus podkreślił ,że:

J 5:47 bpd "Jeśli jednak jego [Mojżesza]pismom nie wierzycie, jak uwierzycie moim słowom?"

Pozdrawiam :-D