To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Dzien Swiety

Elius - 2015-01-26, 19:02

tom68 napisał/a:
Najlepiej swietujcie 30 lutego -:)

A wy najlepiej świętujcie w pogański dzień sobotę też będzie dobrze

tom68 - 2015-01-27, 12:59
Temat postu: Dzien ....
Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach
Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.

EMET - 2015-01-27, 13:56
Temat postu: Re: Dzien ....
tom68 napisał/a:
Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach
Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.


EMET:
W Twym post są takie m.in. słowa: "dojdzie do wielkiego sporu w chrześcijaństwie i świecie na temat znaczenia dekalogu, w którym sobota będzie testem wierności.". - podkreślenia i kolor ode mnie, E.

Na tym Forum temat po wielekroć przerabiany i z jakim rezultatem?

Każda Społeczność Religijna tak lub inaczej rozkłada akcenty: akurat ADS - tak, Inni - odmiennie.

Czemu akurat 'święcenie soboty miałoby być testem wierności' -- tego nie wiem... :?:

Dla danego kogoś taki 'test wierności', dla kogoś innego - inny 'test wierności'. :-|

Stephanos, ps. EMET

tom68 - 2015-01-28, 12:44
Temat postu: Dzien ...
Biblia uczy jasno ze na swiecie byl zawsze Kosciol Bozy i lud Bozy oraz Bablinon.... czyli grzeszny swiat ktory lamie prawo Boze ( nazwy kosciolow czy podzialy organizacji wyznaniowych itp. sa tu bez wiekszego znaczenia ) znakiem prawdziwego Kosciola Bozego byla zawsze wiara w Jezusa i przestrzeganie 10 biblijnych przykazan Bozych w tym tez swiecenie soboty . W ST kosciolem Bozym byli najpierw sprawiedliwi potomkowie Adama i Noego oraz Abrahama a potem Izrael ktory wierzyl w Boga i przestrzegal prawa Bozego np swiecenia soboty itp. Na swiecie byl i jest tez lud Bozy ktory zyl lub zyje zawsze wedlug takiego swiatla jakie mial lub ma i tylko Bog bedzie ich i nas sadzil sprawiedliwe w dzien sadu ( a ktory nie poznal nie ze swojej winy innych prawd biblijnych ) takim wlasnie ludziom byla i jest gloszona ewangelia jesli jest to tylko mozliwe i wierzymy ze kiedys ..tuz przed powrotem Jezusa ..lud Bozy wyjdzie duchowo z Babilonu i polaczy sie z Kosciolem Bozym w wierze w Boga i przestrzeganiu jego prawa .



1 Moj. 4:25-26
25. I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain.
26. Setowi także urodził się syn i nazwał go Enosz. Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana.

1 Moj. 5:24
24. Henoch chodził z Bogiem, a potem nie było go, gdyż zabrał go Bóg.

1 Moj. 6:,8-9
8. Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana.
9. Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem.

1 Moj. 26:4-5
4. Rozmnożę potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i dam potomstwu twemu wszystkie te kraje, a wszystkie narody ziemi będą błogosławione przez potomstwo twoje,
5. Dlatego że Abraham był posłuszny głosowi mojemu i strzegł tego, co mu poleciłem, przykazań moich, przepisów moich i praw moich.


Ezech. 20:19-20
19. Ja, Pan, jestem waszym Bogiem. Postępujcie według moich przykazań i przestrzegajcie moich praw, i wykonujcie je!
20. Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!

Izaj. 56:4-6
4. Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się mojego przymierza,
5. Przyznam w moim domu i w obrębie moich murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, które nie będzie starte.
6. Cudzoziemców zaś, którzy przystali do Pana, aby mu służyć i aby miłować imię Pana, być jego sługami, wszystkich, którzy przestrzegają sabatu, nie bezczeszcząc go, i trzymają się mojego przymierza,


Mateusz 5:17-18.
17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem
znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko
spełni.


Marek 10:17-20
17. Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim
na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie
wieczne?
18. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bóg.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj
fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.
20. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej
młodości.

Dz.Ap. 10:34-35
34. Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę,
35. Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.

Dz.Ap. 17:24-27
24. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
25. Ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.
26. Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
27. Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.


Jan 14:15
15. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.

Jak. 2:10-11
10. Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.
11. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.

Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.


Obj. 18:1-4
1. Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
2. I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
3. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,

(BW)

Elius - 2015-01-28, 13:36

czy Jezus uzdrawiał w sabat?
Anowi - 2015-01-29, 16:14

(14) Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: Jest sześć dni, w których należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!

(Ew. Łukasza 13:14, Biblia Tysiąclecia)

Anowi - 2015-01-29, 17:31

(Jn 5:9) Natychmiast wyzdrowiał ów człowiek, wziął swoje łoże i chodził. Jednakże dnia tego był szabat.
Elius - 2015-01-29, 18:43

A jak ktoś jest lekarzem będą ADS czy leczy w sabat,czy mówi jest sześć dni w których można leczyć i w te dni przychodźcie
Anowi - 2015-01-29, 19:01

Elius napisał/a:
A jak ktoś jest lekarzem będą ADS czy leczy w sabat,czy mówi jest sześć dni w których można leczyć i w te dni przychodźcie

za pracę w dni wolne od pracy płacono 100% więcej

chryzolit - 2015-01-30, 17:58

Tom68.
Jak obchodzi sabat Twoja społeczność?
Pozdrawiam.

chryzolit - 2015-01-30, 20:17

Jak obchodzą sabat inne społeczności,które fizycznie wypełniają przykazanie, 4-te Dekalogu.?.
Pozdrawiam.

Listek - 2015-01-30, 21:03

Jesteśmy "zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, podczas gdy jego kamieniem węgielnym jest Chrystus Jezus,"Ef 2:20 bpd

Prorok Mojżesz podał poselstwo od Boga:

IV.Pamiętaj, abyś dzień Sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz, i będziesz czynił wszystkie dzieła twoje; Ale dnia siódmego Szabath Pana, Boga twego, jest: nie będziesz czynił żadnej roboty weń, ty i syn twój i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bronami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię i morze, i wszystko, co w nich jest, i odpoczął dnia siódmego: i przetóż błogosławił Pan dniowi Sobotniemu i poświęcił go.

Prorok Ezechiel 20

(11) Dałem im moje prawa i obwieściłem moje nakazy, które gdy człowiek zachowa, żyć będzie. (12) Dałem im także szabaty, aby były znakiem między Mną a nimi, aby poznano, że Ja jestem Pan, który ich uświęca.



Prorok Izajasz 58:

(13) Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy, (14) wtedy będziesz się rozkoszował Panem

Dobrej soboty :!: :!: :!:

chryzolit - 2015-01-30, 21:38

Listku - tak jak Ty odpowiesz to ja wiem,ponieważ po raz kolejny wkleiłeś ten sam post,ale dobrze.Jestem zainteresowany co Tom68-napisze ponieważ jest Adwentystą.
Pozdrawiam.

Listek - 2015-01-30, 21:56

Wklejam werset z NT , który jest specjalnie dla Ciebie chryzolit byś nie pomijał tego co mówią prorocy Boży, a wśród nich sługa Boży prorok Mojżesz.


Jesteśmy "zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, podczas gdy jego kamieniem węgielnym jest Chrystus Jezus,"Ef 2:20 bpd

Pozdrawiam

sio - 2015-01-31, 10:39

Anowi napisał/a:
(14) Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: Jest sześć dni, w których należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!

(Ew. Łukasza 13:14, Biblia Tysiąclecia)


....idźmy dalej :)

Jezus zwrócił się do ,,przełożonego bożnicy,, i do tych co podzielali jego punkt widzenia ,,OBŁUDNICY!!!,, następnie przedstawił fakt , że każdy z nich troszczy się o zwierzęta w swym gospodarstwie w sabat a mimo to nie są zainteresowani pomyślnością ludzi, czy ludzie są ważniejsi niż zwierzęta?
...wartość instytucji soboty nie może być wynoszona ponad wartość człowieka.
Nie tylko wolno było uzdrowić człowieka w sabat ale wręcz należało to uczynić.
Unikanie dobra,które można wyświadczyć potrzebującemu, jest czynieniem zła.

Łuk 13,17 ,,zawstydzili się wszyscy przeciwnicy jego, natomiast lud cały radował się....,,

....zatem Jezus o szabacie na przyszłość Mat 12.12
,,a zatem wolno w szabat dobrze czynić,,



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group