To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Kościoły ortodoksyjne - Moralność katolików

Maja. - 2007-03-20, 23:56

Florianku, Sługa Boży powinien rozmyślać nad Prawem Bożym dzień i noc, aby ściśle czynić wszystko, co w Nim jest napisane,
i aby z tą nauką zapoznawać wiernych.
:idea:

Jest nie do pomyślenia, aby taka osoba czyniła to, co jest złe w oczach Bożych.

Myślę, że powinna być przeprowadzona reforma religijna i wszyscy powinniśmy wrócić do czystych nauk Słowa Bożego,
a wtedy nastanie jedna owczarnia i jeden Pasterz
:-)

Cytat:
teraz idę pomyśleć w co się jutro ubiore-radzicie płaszcz czy kurtkę :?:
A jeżeli kurtkę, to jeansową, z kapturkiem obszywaną, skórzaną czy czarną z materiału :?: :roll:

Może lepiej pomyśl o tym rano :?:
Po co masz zamartwiać się przedwcześnie :-D
Rano ubierzesz się w zależności od pogody :mysli:

Maja.

Florianek - 2007-03-21, 06:47

ahoj :!: :-)
Maju wyjmujesz mi słowa z ust :idea:
Zgadzam się z Tobą w 100% :arrow:
Księża nie rozmyślają o Słowie Bożym, ale czytają różnorakie książki, które mają zgubny wpływ na wiernych
Biskupi pasą samych siebie a owce są wystawione na rzeź :shock: :roll:
Potrzebna jest reforma religijna, aby już żaden ksiądz, pop, pastor czy lider nie nauczał, że człowieka na ziemi można nazywać Ojcem Świętym, że można klękać przed ikonami, że zbawienia nie można utracić czy że moc Boża zależy od tego, jak głośno krzyczysz :idea: :!: :cry:
Kościoły są podzielone i popierają wojny :evil:
Tak być nie może w Zgromadzeniach Pańskich, które się uważają za chrześcijańskiej :!:
Jeszcze dziś wyjdźmy z fałśzywych Kościołów i utwórzmy Kościoły lokalne, takie jakie były w I wieku

Zapraszam ludzi powołanych przez Boga i Jego Syna do tworzenia wspólnoty w Krakowie :arrow:

Dziś rano u mnie śnieg- więc wezmę płaszcz-dziękuje za radę Maju, okazała się niezawodna i zgodna z Biblią, w Piśmie świętym czytamy, aby nie troskać się nadto o kolejny dzień :-)

kato - 2007-03-21, 07:23

No i po raz kolejny wyszło na to, że katolicy są be. Tylko czy warto było zakładać kolejny wątek na ten temat??
Anonymous - 2007-03-21, 08:28

Cytat:
Jeszcze dziś wyjdźmy z fałśzywych Kościołów i utwórzmy Kościoły lokalne, takie jakie były w I wieku

Może wtedy nawet chrześcijaństwo zyska u mnie wyższe uznanie niż do tej pory :)
Idea całkiem fajna.

Florianek - 2007-03-22, 14:02

Amens i Ty możesz tworzyć ten Kościół :!:
Jakby co to zapraszam na pw, albo do Krakowa
:mrgreen:
kato-a uważasz,że z członkami KK wszystko w porządku :?:
Dziwne, bo najwięksi święci KK-najbardziej wyczuleni na grzech uważali, że Kościół tonie w grzechach i trzeba go ratować
Oczywiście fałszywi aposotołowie zawsze uważali że wszystko jest ok, co najwyżej coś tam małego nie tak..i tak przecież będzie zbawionych 90%

Wojtek37 - 2007-03-22, 18:25

Florianek napisał/a:

Kapłani katoliccy porzucili Mądrość niebios na rzecz mądrości tego świata :-?
Dlatego posłuszne dziecko Boże nie będzie słuchać we wszystkim księży :idea:

czyżby to był cytat z Biblii :mrgreen:

Za to może zobacz co Jezus mówi o kapłanach ST- alnych.....

Mt 23:2-3 BT
"Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."

Tak więc martwicie się o kapłanów, którzy być może nie są autoretytami, nie mi to osądzać , ale zupełnie nie rozumiem czym się przejmujecie, skoro nie chodzi o Wasz Kościół?.

Wystarczy zatem patrzeć na tych obdarzonych Mocą Ducha Świętego, a takich u nas pod dostatkiem, jak mówi Pismo......

Hbr 13:7 BT
"Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę!"

Mnie to w zupełności wystarczy.

Florianek - 2007-03-22, 22:49

Wojtku

Czy jak ci kapłani nauczali, że to, co składam na ofiarę Bogu a co miało byc wsparciem dla moich rodziców-to nie muszę już wspierać moich rodziców :?:

Tak NAUCZALI owi kapłani

Tak więc słowo ,wszystko' w cytowanym przez Ciebie tekście oznacza nic innego jak tylko: ,jeżeli mówią wam coś zgodnie z Pismami, moralnego'
Chodzi o to, żeby robić dobrze nawet kiedy autorytety robią źle-,nie trzeba kłaniać się okolicznościom, a prawdom kazać, by za drzwiami stały'
Księża katoliccy tak dużo rzeczy głoszą przeciwnych Pismu, że dobrze będzie, jeśli ludzie lepiej sprawdzą w Pismach to co oni głoszą
Czego się bać-ap. Paweł uważał za szlachetnych tych, co sprawdzali jego orędzie
Dasz wiarę?
Ap. Paweł głosił w mocy Ducha-czynił cuda, mówił prawdziwymi językami- a oni to sprawdzali :!:
I są nazwani...SZLACHETNYMI
KK przez całe wieki bał się za to, że jak ludzie sięgną do Biblii, to tam same herezje znajdą
Okazało się, że największa herezja powstała w samym Kościele-brak miłości
Brak szacunku dla innych wiar, dla poglądów...

Maja. - 2007-03-23, 03:30

Florianek
Cytat:
Księża nie rozmyślają o Słowie Bożym, ale czytają różnorakie książki, które mają zgubny wpływ na wiernych
Biskupi pasą samych siebie a owce są wystawione na rzeź
Potrzebna jest reforma religijna, aby już żaden ksiądz, pop, pastor czy lider nie nauczał, że człowieka na ziemi można nazywać Ojcem Świętym, że można klękać przed ikonami, że zbawienia nie można utracić czy że moc Boża zależy od tego, jak głośno krzyczysz...

Florianku, Sam Bóg żali się na kapłanów mówiąc:
"Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym.
Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?"
- Jerem. 5,31.

Kapłani nie pouczają ludzi o różnicy między tym, co święte, a tym, co pospolite oraz między tym, co nieczyste, a tym co czyste.
Wierni nie znając Prawa Bożego odeszli bardzo daleko od Boga.
W Kościele kat. większość wiernych to osoby "letnie."

A przecież Pan Jezus mówi:
"Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję Cię z ust moich." - Obj. 3,15-16.

Myślę, że wszystkim wierzącym trzeba przypomnieć, że w tym życiu przygotowujemy się do następnego życia,
dlatego wszyscy bądźmy "gorącymi" w służbie dla Boga :-)

Maja.

kato - 2007-03-23, 07:15

Florianek napisał/a:
kato-a uważasz,że z członkami KK wszystko w porządku :?:
Dziwne, bo najwięksi święci KK-najbardziej wyczuleni na grzech uważali, że Kościół tonie w grzechach i trzeba go ratować
Oczywiście fałszywi aposotołowie zawsze uważali że wszystko jest ok, co najwyżej coś tam małego nie tak..i tak przecież będzie zbawionych 90%

To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że króliczka trzeba gonić :)

Florianek - 2007-03-23, 19:31

kato nie wiem o co Ci chodzi :-/
czy ja kogoś gonię?
czy w demokratycznym państwie nie moge mieć swoich przekonań :?:

ostatnio zastanawiam się na mazdaizmem ;-) - do mazdaizmu też coś masz :?:

Miłujący prawdę - 2007-03-24, 20:24

Opowiem zdarzenie zarejestrowane w policyjnych sprawozdaniach i pokazane w telewizji:
1/
"Policja nastawila sie na złapanie zlodzieja samochodow. Do podstawionego Busa zainstalowano kamery.
W pewnym momencie widac mlodego mężczyznę, który dość sprawnie otwiera drzwi samochodu i wsiada.
Manipuluje pod kierownicą, czyni znak krzyża - żegna się i rusza.
Policja go łapie.
"

2/
"W szpitalu na łóżku leży kobieta - czeka na zabieg aborcji.
Do kamery mówi iż modli się by wyszla z tego zabiegu cało
".

Kto to? Czy wiesz? Jak to wiara?
Uczynki mówia najwięcej i nie klamią.

kato - 2007-03-26, 07:22

Hitler dochodzi do władzy. ŚJ w USA piętnują go, jako Antychrysta itd. Niemcy zaczynają prześladować ŚJ (między innymi), ich bracia w wierze gwałtownie zmieniają swoją retorykę. Pewnie chcą coś utargować, ale to przecież niemożliwe, oni są tacy niezłomni...
ŚJ w Niemczech wybito, ale Hitler przestał być Antychrystem.

Anglia. XVI wiek. Na wyspie rozpanoszył się protestantyzm. I, podobnie jak ich katoliccy adwersarze, swoje "rządy prawa i miłości" zaczynają od tępienia katolików.

USA. XX wiek. J.F. Kennedy zostaje prezydentem. Katolik. Amerykanie są tacy oczadziali antykatolicką retoryką, że prezydent musi przysięgać, iż nie będzie się kierował wskazówkami Watykanu.

I czy ja zadaję kretyńskie pytania w rodzaju: Jaka to wiara?? Jakie uczynki??

Gońcie króliczka...

Cytat:
czy w demokratycznym państwie nie moge mieć swoich przekonań :?:

Rozumiem, że ty możesz coś pisać, a ja nie powinienem odpowiadać.

Florianek - 2007-03-30, 08:51

Miłujący a teraz ja Ci coś powiem

Grono świadków wynajmuje sobie hotelik

całą noc są tak nieznośni, że rano szef hotelu musi ich wyprosić

kelnerom zamiast napiwków dają gazety, które oni sami otrzymali za darmo

czy już wiesz jaka to wiara?
uczynki mówią za siebie i nie kłamią

"Nasza Służba Królestwa" IX 1995 s.2: "Niektórzy jednak nie stosują się do zalecenia i organizują spotkania towarzyskie tak duże, iż nie sposób roztoczyć nad nimi odpowiedniego nadzoru, co prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji. Czasami na huczną zabawę, na której dominuje świecka rozrywka, zaprasza się setki osób. Od uczestników nieraz żąda się opłaty za wstęp albo ponoszenia innych kosztów. Takie spotkania łudząco przypominają świeckie imprezy, na których przekracza się wszelkie granice przyzwoitości i łamie zasady biblijne (...). Nadchodzą informacje, że duże grupy Świadków zbierają się w wynajętych obiektach, gdzie korzystają z niezdrowych świeckich form rozrywki i gdzie brak jest należytego nadzoru. Podobne zabawy, zachwalane jako 'weekendy Świadków Jehowy', urządza się w hotelach i innych lokalach. Tak licznym grupom trudno zapewnić odpowiedni nadzór, co stwarza kłopoty. Nieraz dochodzi do awantur, nadużywania trunków czy wręcz do niemoralności (...). Takie spotkania towarzyskie nie przysparzają czci Jehowie. Ściągają raczej hańbę na dobre imię zboru i gorszą drugich...".

kato - 2007-04-01, 16:24

Miło poczytać, że ŚJ też są ludźmi :)
Florianek - 2007-04-02, 18:23

No..już troche czasu mineło..a nikt nie napisał w ankicie, że katolicka moralność jest lepsza...
jeżeli nie moralnośc...to w czym tkwi jedynozbawczośc KK?