To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miło¶ć, rado¶ć, pokój, cierpliwo¶ć, uprzejmo¶ć, dobroć, wierno¶ć. (List do Galatów 5:21-22)

Dyskusje teologiczne - 10 rocznica ¶mierci Jana Pawła II

keres1372 - 2015-04-02, 00:36
Temat postu: 10 rocznica ¶mierci Jana Pawła II
Jak ten czas leci ! Wydaje się jakby Jan Paweł II umarł wczoraj. Pamiętam go jak przez mgłę, ale pamiętam że ludzie mówili o nim dobrze, lub lepiej. Przyznam że dzięki niemu moja wiara nie upadła i zacz±łem się interesować katolicyzmem, by potem zostać ortodoksem. Nie wszystko zrobił najlepiej - nikt tak nie robi - Wielki plus za ekumenizm i udział w obaleniu komunizmu.
Miejmy nadzieje że jego nauki się nie zmarnuj± i pomog± wielu ludziom.

Cytat:
Ojczyzna jest nasz± matk± ziemsk±. Polska jest matk± szczególn±.
Niełatwe s± jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matk±, która wiele przecierpiała i wci±ż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miło¶ci szczególnej.

Bobo - 2015-05-16, 20:37

keres1372 napisał/a:

A jakie to nauki głosił JPII, żeby jeszcze przed nim o nich nie przeczytać z Biblii?

keres1372 - 2015-05-17, 00:51

Bobo napisał/a:
keres1372 napisał/a:

A jakie to nauki głosił JPII, żeby jeszcze przed nim o nich nie przeczytać z Biblii?

Może faktycznie ,,nauczanie" będzie lepsze.

Bobo - 2015-05-17, 08:14

keres1372 napisał/a:
Może faktycznie ,,nauczanie" będzie lepsze.

Nauczanie czego... katechizmu? Jako¶ katolików to nie kręci.

KobietaZMagdali - 2015-05-17, 13:01

Bobo, po co takie wyzło¶liwianie. Teraz powinnam napisać: A ¦J nauczaj± Strażnicy. I co Ty na to? Kłótnia.... Znasz tak± star± prawdę: Nie rób nikomu co Tobie nie miłe
Bobo - 2015-05-17, 17:08

KobietaZMagdali napisał/a:
Bobo, po co takie wyzło¶liwianie. Teraz powinnam napisać: A ¦J nauczaj± Strażnicy. I co Ty na to? Kłótnia.... Znasz tak± star± prawdę: Nie rób nikomu co Tobie nie miłe

Ja nic na to bo rzeczywisto¶ć jest inna. Byle SJ raczej operuje Bibli±, gdy co¶ udowadnia.
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie KK raczej o Biblii maj± takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję regułki... niebiblijne.

KobietaZMagdali - 2015-05-18, 00:12

Bobo napisał/a:
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie KK raczej o Biblii maj± takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję regułki... niebiblijne.

Widzisz jakby zmienić kilka szczegółów wypowiedzi:

Natomiast, co tu ukrywać, członkowie ¦J raczej o Biblii maj± takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję wybrane wesety... wyrwane z kontesktu i regułki Stażnicy

Jak widzisz taka twoja opinia jest mieczem obosiecznym i może uderzyć zarówno w katolika jak i ¶wiadka Jehowy

Bobo - 2015-05-18, 08:44

KobietaZMagdali napisał/a:
Natomiast, co tu ukrywać, członkowie ¦J raczej o Biblii maj± takie pojęcie, jak ja o języku Togo-Togo. Jak już to cytuję wybrane wesety... wyrwane z kontesktu i regułki Stażnicy

Jak widzisz taka twoja opinia jest mieczem obosiecznym i może uderzyć zarówno w katolika jak i ¶wiadka Jehowy

Zrób test. PójdĽ do s±siada katolika, je¶li ma Biblię popro¶, aby pokazał, gdzie zapisano 10 Przykazań.
Potem o to samo zapytaj pierwszego lepszego SJ spotkanego na ulicy.
:mrgreen:

ratao - 2015-05-18, 11:53

Bobo

Bobo napisał/a:
keres1372 napisał/a:

Chrystus rzeczywi¶cie jest w każdym człowieku.Jan Paweł II

Cytat:
Orędzie Jana Pawła II na XII ¦wiatowy Dzień Młodzieży

"Nauczycielu - gdzie mieszkasz?ChodĽcie, a zobaczycie" (por. J 1,38-39)

Fundamentem wiary Ko¶cioła jest Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel ¶wiata: wczoraj, dzi¶ i na wieki (por. Hbr 13,8). Wiara kieruje nas do Chrystusa, ponieważ do Niego zwracaj± się pytania wypływaj±ce z ludzkiego serca w obliczu tajemnicy życia i ¶mierci.

Od Niego tylko możemy bowiem otrzymać odpowiedzi, które nie łudz± i nie rozczarowuj±.

Chrystus rzeczywi¶cie jest w każdym człowieku
.

Podaj cytaty z PN¦,które mog± przeczytać ¦J,aby dowiedzieć się o obecnym w nich Chrystusie.¦J s± ¶wiadomi tego faktu i głosz± tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusow± o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?

Bobo - 2015-05-18, 15:23

ratao napisał/a:
¦J s± ¶wiadomi tego faktu i głosz± tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusow± o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?

Nie, ¦J nie głosz± takich banialuk. Głosz± to, co napisano w Biblii.

KobietaZMagdali - 2015-05-23, 02:37

Bobo napisał/a:
ratao napisał/a:
¦J s± ¶wiadomi tego faktu i głosz± tak jak Paweł i apostołowie,ewangelię chrystusow± o Chrystusie obecnym w każdym człowieku?

Nie, ¦J nie głosz± takich banialuk. Głosz± to, co napisano w Biblii.

Dziwny post. Najpierw stwierdzenie, że Pisma Pawła to banialuki a potem deklaracja głoszenia tego co w Biblii. Czyżbym przegapiła jak±¶ now± reformację, która wył±czyła Pisma Pawła z kanonu :aaa:

lidiana - 2016-05-08, 15:36

W tym roku już kolejny rok.. To dobra chwila do refleksji.
Elius - 2016-05-08, 18:55

Bobo napisał/a:
Zrób test. PójdĽ do s±siada katolika, je¶li ma Biblię popro¶, aby pokazał, gdzie zapisano 10 Przykazań.
Potem o to samo zapytaj pierwszego lepszego SJ spotkanego na ulicy.

¦J znaj± Biblię lepiej od katolików to prawda ale chyba zapomnieli,że s± tacy co znaj± j± jeszcze lepiej.Zróbmy test podejdę do kilku ¦J i spytam np.o znamię bestii,co najwyżej usłyszę pokrętne wypowiedzi co do najwazniejszej sprawy czasów końca o ile bed± chcieli ze mn± rozmawiać.Ci co mnie znaj± unikaj± jak ognia,czasami jak gdzies pojadę do dużego miasta to sam np.na dworcu celowo się koło nich kręce aby mnie zaczepili i wtedy jest fajnie ubaw po pachy.