To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Wyznania i ruchy postrussellowskie - Odstępstwo wg. Świadków Jehowy

Luba - 2019-12-27, 18:12

Henryk napisał/a:

Zamilknij już kobieto. :-(

:-D Pomyliles mnie chyba ze swoja zona...albo z jakas pokorna niewiasta z twojej denominacji :-D

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Metanoia - 2019-12-27, 19:58

Luba, odpuść
Luba - 2019-12-27, 20:16

Metanoia napisał/a:
Luba, odpuść

Dlaczego ?

Metanoia - 2019-12-27, 20:35

Zastanów się
Luba - 2019-12-27, 20:56

Metanoia napisał/a:
Zastanów się

Uwazam, ze tak jest wlasciwie.

Niech sie gotuja we wlasnym sosie.

booris - 2019-12-27, 22:43

Bobo napisał/a:
Zależy ci na tym forum? Przestrzegaj jego regulaminu.

Oto postawa prawdziwie zresocjalizowanego uzytkownika forum.Wystarczyl chwilowy szlaban i Bobek zrozumial swoje bledy z przeszlosci.Tym samym mam nadzieje,ze teraz bedzie najbardziej regulaminowym uczestnikiem wszelkich dyskusji.O ile mu zalezy...

booris - 2019-12-27, 22:52

Luba napisał/a:
Macie czas do "Trzech Kroli"

Po tym terminie ja wkraczam do akcji.

W obrzadku katolickim czy prawoslawnym?
Luba napisał/a:
Rejestrujac sie na tym forum, zawarlam umowe prawna. Mam prawo wypowiadac tutaj swoje poglady, nawet jesli sa niezgodne z pogladami was wszystkich...Wolnosc slowa i wyznania...kapujesz?

Grubo... :-D mam nadzieje,ze nie rzucilas slow na wiatr... :-D A co do umowy...ta zazwyczaj nie jest zawierana jednostronnie.I dobrze Ci radzi Metanoia-odpusc. :-D

Robertus - 2020-01-29, 12:39

A gdyby tak wrócić do tematu? Przypomne
Odstępstwo wg. Świadków Jehowy

Luby i Metanoi nie ma, liczę że teraz bedzie spokojniej :-D
Czym jest odstepstwo w senisie ogólnym?

Bobo - 2020-01-29, 13:02

Często spotykam się z twierdzeniem, że ktoś odszedł od organizacji Jehowy, ale to nie oznacza, że odszedł od Jehowy.
To oczywiście błędny wniosek, biorąc pod uwagę fakt, że Jehowa posługuje się zborem. Nie jakąś enigmatyczną grupką chrześcijan porozrzucanych po różnych religiach, ale tych zjednoczonych w prawdziwym zborze.

wuka - 2020-01-29, 13:20

Bobo napisał/a:
Nie jakąś enigmatyczną grupką chrześcijan porozrzucanych po różnych religiach, ale tych zjednoczonych w prawdziwym zborze.

Znowu się wkurzę. Przecież gadacie, że niewazne gdzie kto nalezy, Bóg zna z każdej denominacji "swoich" itd. A teraz wyjeżdżasz z takim tekstem? Zupełnie, jak katolicy. Jednozbawczo. Chociaż oni akurat nieco z tonu spuścili, a właściwie z nazewnictwa heretyckiego ;-) na brać odłączoną :roll: :roll: Jak zwał tak zwał, ale wiadomo o co chodzi: przyjdźcie do nas, bo inni to do piekła czy w jakąś inną cholerę idą.
Tu widzę, że też w ładne słówka ubrałeś to samo przesłanie.
Jak tu się nie wnerwiać? A potem Henryk po mnie jeździ :bardzo_smutny: :bardzo_smutny:

Bobo - 2020-01-29, 13:39

wuka napisał/a:
Znowu się wkurzę. Przecież gadacie, że niewazne gdzie kto nalezy, Bóg zna z każdej denominacji "swoich" itd.

Wuka czytaj dokładnie KTO i CO tutaj pisze. Potem mielisz jęzorem jak dziad cepem.
Odpisując do mnie, na mój wpis nie reaguj zwrotem: 'gadacie...'
Jakie MY gadamy? Ja tak nie gadałem.
Po drugie, nie traktuj Forum, jako związku osób, którzy miałyby być jakoś powiązane, zrzeszone, jednomyślne itp.
wuka napisał/a:
Tu widzę, że też w ładne słówka ubrałeś to samo przesłanie.

Odbieraj to jak chcesz. U mnie łez nie wywołasz. Możesz sobie skrzeczeć i jęczeć ile chcesz. Na co komu takie twoje jakieś oburzenie?
wuka napisał/a:
Jak tu się nie wnerwiać?

Bo nie umiesz być konsekwentna w nauce. Dlatego będziesz się wnerwiać do końca. Reagujesz zbyt szybko, bardziej cię zachwycą teorie spiskowe i jakieś ble, ble bla, niż wyjaśnienia biblijne. A jak ktoś wyjaśnia to zbyt szybko kwitujesz chlapnięciem: a kto tam wie! Zwariować można! Każdy inaczej! itp. itd.
Jak dziecko... :-P
wuka napisał/a:
A potem Henryk po mnie jeździ

Bo też już przejżał ktoś zacz :-D

wuka - 2020-01-29, 13:47

Bobo napisał/a:
Wuka czytaj dokładnie KTO i CO tutaj pisze. Potem mielisz jęzorem jak dziad cepem.

Dziękuję. Dalej nie czytam.

Bobo - 2020-01-29, 13:49

wuka napisał/a:
Dziękuję. Dalej nie czytam.

Raczej... więcej czytaj, mniej pisuj.

RN - 2020-01-29, 14:20

Robertus napisał/a:

Czym jest odstepstwo w senisie ogólnym?

Odstępstwo od czego :?:
Jeśli od Biblii, to oczywiście, że jesteście odstępcami, podobnie jak pozostałe kościoły i związki wyznaniowe.

Krystian - 2020-01-29, 17:13

RN napisał/a:
Odstępstwo od czego
Jeśli od Biblii, to oczywiście, że jesteście odstępcami, podobnie jak pozostałe kościoły i związki wyznaniowe.

Chociaż raz się muszę z Tobą zgodzić w tym zdaniu. :-)