To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Kościoły ortodoksyjne - Czy kościół katolicki jest sektą ?

BoaDusiciel - 2015-11-09, 08:19

KK po prostu perfekcyjnie wykorzystuje ludzkie lenistwo.
Ludzie nie chcą się męczyć, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.
KK zapewnia im to, że nie muszą wysilać mózgu :mrgreen:
No bo gdyby pani w przedszkolu mówiła dzieciom, że przemieni bułeczki w czyjeś ciało, a potem to ciało wszyscy zjedzą, to prawdopodobnie została by uznana za niezdolną do kontaktów z dziećmi.
A w KK nikomu nie przeszkadza, że jakiś chłopina z Podkarpacia, o niesprecyzowanej orientacji seksualnej tak twierdzi :lol:
Przy okazji - KK w praktyce:
http://wiadomosci.gazeta....sie-ksiadz.html

tropiciel - 2015-11-09, 18:36

Cytat:
KK po prostu perfekcyjnie wykorzystuje ludzkie lenistwo.
Ludzie nie chcą się męczyć, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.
KK zapewnia im to, że nie muszą wysilać mózgu


w istocie

Cytat:
No bo gdyby pani w przedszkolu mówiła dzieciom, że przemieni bułeczki w czyjeś ciało, a potem to ciało wszyscy zjedzą, to prawdopodobnie została by uznana za niezdolną do kontaktów z dziećmi.
A w KK nikomu nie przeszkadza, że jakiś chłopina z Podkarpacia, o niesprecyzowanej orientacji seksualnej tak twierdzi


raczej dezorientacji, bo jak nazwać to co oni wyprawiają ? Kto to lubi się przebierać w damskie sukienki, a potem ma pociąg do małych dzieci ?

____________________________

Dezerter - 2015-11-09, 19:34

tropiciel napisał/a:
Kto to lubi się przebierać w damskie sukienki, a potem ma pociąg do małych dzieci ?
:oops:
Tropicielu - nie znałem cię z tej strony ;-)
ale tak kończy osoba, która z ateistą i deistką atakuje Kościół - kto z kim przestaje ....

BoaDusiciel - 2015-11-09, 19:42

Dezerter napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Kto to lubi się przebierać w damskie sukienki, a potem ma pociąg do małych dzieci ?
:oops:
Tropicielu - nie znałem cię z tej strony ;-)
ale tak kończy osoba, która z ateistą i deistką atakuje Kościół - kto z kim przestaje ....


Jeśli "ateista" miało mnie dotyczyć, to jesteś w błędzie.
Jestem człowiekiem niezwykle wielkiej wiary i to na wielu płaszczyznach.
Wierzę np. bardzo głęboko, że KK jest skażony obłudą od momentu powstania.
Wierzę ponadto, że KK ma tyle wspólnego z głoszonymi ideami, co krzesło z krzesłem elektrycznym :-P

tropiciel - 2015-11-10, 09:47

Takie insynuacje użytkownika Dezerter pod moim adresem świadczą najlepiej o poziomie jego argumentacji. Dobrze by było, żeby " od tej strony " za którą w swoim środowisku powinien się spalić ze wstydu - zaczął pouczać swoich własnych, by oczyścić własne szeregi ze zboczeńców - pedofilów w sutannach, od których tam aż się roi !

__________________________________________

http://www.ruchofiarksiezy.org

Manna z nieba - 2015-11-10, 10:21

Dezerter napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Kto to lubi się przebierać w damskie sukienki, a potem ma pociąg do małych dzieci ?
:oops:
Tropicielu - nie znałem cię z tej strony ;-)
ale tak kończy osoba, która z ateistą i deistką atakuje Kościół - kto z kim przestaje ....


Ale jesteś zarozumiały Dezerterze.
Dlaczego uważasz, że deista, albo ateista jest gorszym człowiekiem od Ciebie?
Dlaczego uważasz, że jesteśmy złym towarzystwem?

Jeśli znasz źródło, w którym deista w jakikolwiek sposób źle wpłynął na resztę społeczeństwa, lub przedstawiciele tych poglądów zrobili coś niegodziwego albo, że ich interpretacja jest błędna w logice to chętnie (w obliczu dowodów) wysłucham.

Być może deiści spalili kogoś na stosie, z tego powodu, że miał inne poglądy.
Może na siłę fanatycznie indokrynowali?
Albo wszczynali wojny, zabijali innowierców czyli tak jak KK pozbawiali życia ludzi, którzy ich zdaniem nie podobają się Bogu tak jak oni.
Jeśli tak to przedstaw nam te dowody. Wtedy uwierzę, że jesteś z lepszej opcji.
Póki co płacę uczciwie podatki tak jak wszyscy uczciwi ludzie, nie jestem pasożytem i nie oczekuję, że społeczeństwo będzie mnie utrzymywało, bo rzekomo reprezentuję Boga.
Nie roszczę sobie praw do zbawienia, ani nie uważam, że Ty masz mniejsze uznanie u Boga niż ja.

Dezerter - 2015-11-10, 21:06

Manna z nieba napisał/a:
Dezerter napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Kto to lubi się przebierać w damskie sukienki, a potem ma pociąg do małych dzieci ?
:oops:
Tropicielu - nie znałem cię z tej strony ;-)
ale tak kończy osoba, która z ateistą i deistką atakuje Kościół - kto z kim przestaje ....


Ale jesteś zarozumiały Dezerterze.

Gdzie ty tu zarozumiałość widzisz? - łumenolodzik?
zapewniam cię, że nie ma tam ani cienia zarozumiałości
jeśli nie rozumiesz, to ci wyjaśnię, że to był złośliwy żart
Cytat:
Dlaczego uważasz, że deista, albo ateista jest gorszym człowiekiem od Ciebie?
Dlaczego uważasz, że jesteśmy złym towarzystwem?

osoby atakujące Boga JHWH, jego Słowo i jego Kościół są złym towarzystwem
ale nigdzie nie napisałem i wcale nie uważam, że są "gorszym człowiekiem" ode mnie .
Ja uważam, że wszyscy ludzie są równi i mają godność daną od Boga - tego uczy mnie Bóg JHWH, Słowo i Kościół - ten , którego nazywacie "sektą" :oops:

BoaDusiciel - 2015-11-10, 21:24

No ale weź pod uwagę, że KK trochę obraźliwie traktuje swoich członków, bo twierdzi że do KK wstępują ludzie nie używający rozumu.
W Kodeksie Prawa Kanonicznego jest to nawet zapisane:

Kan. 97 - § 1. Osoba, która ukończyła osiemnaście lat, jest pełnoletnia; poniżej tego wieku małoletnia.
§ 2. Małoletni, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i uważany jest za nie posiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia domniemywa się, że posiada używanie rozumu.

Czy takie traktowanie członków nie świadczy jednak o sekciarskim charakterze KK ? :->

ShadowLady86 - 2015-11-11, 10:20

Dezerter napisał/a:
łumenolodzik?


Nawet, jeśli chce się "spolszczyć" angielsie wyrażenie "women logic", to warto używać wszędzie polskich znaków. Bo zamiast "łumen lodżik napisałeś do Manny "łumen lodzik" :-D

tropiciel - 2015-11-11, 10:38

Cytat:
KK trochę obraźliwie traktuje swoich członków, bo twierdzi że do KK wstępują ludzie nie używający rozumu.


rozum w katolicyzmie nie jest wskazany. Miernikiem dla katolików nie jest Prawda Słowa Bożego, lecz autorytet papieski i biskupi. Gdyby było inaczej - to wszelkie pośrednictwo katolickiego kleru, stałoby się niepotrzebne. Wtedy musieliby się wziąć za uczciwą pracę, a ich ogromne majątki by przepadły.

Cytat:
W Kodeksie Prawa Kanonicznego jest to nawet zapisane:

Kan. 97 - § 1. Osoba, która ukończyła osiemnaście lat, jest pełnoletnia; poniżej tego wieku małoletnia.
§ 2. Małoletni, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i uważany jest za nie posiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia domniemywa się, że posiada używanie rozumu.

Czy takie traktowanie członków nie świadczy jednak o sekciarskim charakterze KK ?


I w ten właśnie sposób w ogólną liczbę katolików jest włączana ogromna ilość ludzi co dzieje się całkowicie poza ich wiedzą, gdyż psychomanipulacja podczas katolickiego chrztu ( nie mającego nic wspólnego z chrztem Biblijnym ) dokonywana jest na niemowlakach, którzy nie decydują o sobie.

Potem dochodzi do dalszej psychomanipulacji widocznej w wychowaniu czy raczej tresurze dopasowanej do katolickich dogmatów i praktyk, a w efekcie tacy skrzywieni " wierzący ", którzy sami nie bardzo wiedzą w co i w kogo wierzą okrzyknięci są powszechnie za chrześcijan. Żałosna to podróba, której identyfikacja jest oczywista, gdy ktoś zna choć trochę Słowo Boże !
Czy taka podróba ma sekciarskie rysy to powinien każdy przeanalizować biorąc pod uwagę definicję sekty i charakterystyczne cechy sekciarzy. Wnioski będą jednoznaczne
.

________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com

Manna z nieba - 2015-11-12, 21:23

ShadowLady86 napisał/a:
Nawet, jeśli chce się "spolszczyć" angielsie wyrażenie "women logic", to warto używać wszędzie polskich znaków. Bo zamiast "łumen lodżik napisałeś do Manny "łumen lodzik"


:-D

Listek - 2015-11-12, 22:07

tropiciel napisał/a:
powinien każdy przeanalizować biorąc pod uwagę definicję sekty i charakterystyczne cechy sekciarzy.


Biorąc pod uwagę definicję sekty k.k pasuje jak ulał.
Biedna nasza Ojczyzna.

Pozdrawiam

KobietaZMagdali - 2015-11-12, 22:19

Listek napisał/a:
tropiciel napisał/a:
powinien każdy przeanalizować biorąc pod uwagę definicję sekty i charakterystyczne cechy sekciarzy.


Biorąc pod uwagę definicję sekty k.k pasuje jak ulał.
Biedna nasza Ojczyzna.

Pozdrawiam


Do definicji sekty zaprezentowanej przez Tropiciela pasuje jak ula~ł ca~łe chrzescijaństwa.
Biedny nasz świat...

Manna z nieba - 2015-11-12, 23:59

KobietaZMagdali napisał/a:


Do definicji sekty zaprezentowanej przez Tropiciela pasuje jak ula~ł ca~łe chrzescijaństwa.
Biedny nasz świat...


Świat? Bez przesady :-)

Do największych religii świata zaliczamy:
buddyzm
judaizm
islam
chrześcijaństwo
hinduizm

KobietaZMagdali - 2015-11-13, 01:46




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group