To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Świadectwa działania Boga - Objawienie Boga Ojca

Lukian - 2015-12-10, 07:14
Temat postu: Objawienie Boga Ojca
Jedyne prywatne objawienie Boga Ojca:
http://www.armatabianca.org/pl/bog-ojciec

daglezja77 - 2015-12-10, 07:57

Takie rzeczy tylko w KRK..
Lukian - 2015-12-10, 09:01

daglezja77 napisał/a:
Takie rzeczy tylko w KRK..

w rzeczy samej

Jachu - 2015-12-10, 11:42

No bo Biblia mówi:

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.
(BG)
I żeby było jasne,nigdzie w zgodzie z oryginałem ,nie ma określenia "jednorodzony bóg"

Lukian - 2015-12-10, 16:50

Dn 7:9 pau "Patrzyłem, jak postawiono trony i usiadł Przedwieczny. Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna. Jego tron był z ognistych płomieni, a koła u tronu - to ogień płonący."
Jachu - 2015-12-10, 18:47

Lukjan:

Cytat:
Dn 7:9 pau "Patrzyłem, jak postawiono trony i usiadł Przedwieczny. Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna. Jego tron był z ognistych płomieni, a koła u tronu - to ogień płonący."




Ale w nagłówku Daniel podał:

Dan. 7:1
1. W pierwszym roku Belsazara, króla babilońskiego, miał Daniel sen, a to co widział, leżąc na swoim łóżku, zaniepokoiło go. Potem spisał sen, a oto jego treść:
(BW

Wizję bierzesz za rzeczywistość ???

Zwiastun - 2015-12-10, 20:29

Lukian napisał/a:
Dn 7:9 pau Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna.


No niektórzy tak właśnie czytają biblię, tak ją interpretują i nauczają innych chcąc być mędrkami i nauczycielami a potem same problemy :prosze: :aaa: :roll:


Daniela 7:9:
„Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna”.

Biel symbolizuje prawość i czystość. Naturalna wełna zwykle jest jasna, niekiedy wręcz biała. Stąd też włosy przypominające wełnę musiały być białe. :-)

Można sobie wyobrazić co widział Daniel: Sędziego o białych włosach, przyodzianego w jakąś śnieżnobiałą szatę - Te obrazy słowne dobitnie potwierdzają, że wyroki Jehowy są sprawiedliwe i mądre.
Jest On Sędzią, który zasługuje na najgłębsze zaufanie i szacunek.



Jachu napisał/a:
Jan. 1:18
Boga nikt nigdy nie widział


Krótko zwięźle i na temat. Bóg nie jest człowiekiem żeby go sobie namalować czy ujrzeć.

Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą”
(JANA 4:24)


Wyjścia 33:20
Jana 1:18
1 Tymoteusza 1:17



:-)

Jachu - 2015-12-10, 21:43

Wj 33:18-20
18. I rzekł Mojżesz: Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę.
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.

(BT)

Lukian - 2015-12-11, 15:00

Iz 6:5 bt4 "I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!"

3. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [quote]. Anna01 :-)

ShadowLady86 - 2015-12-11, 15:51

Powinniście panowie odwiedzić temat o sprzecznościach KLIK Bo w końcu oglądano tego Boga czy nie oglądano? I na to i na to są wersety.
chryzolit - 2015-12-12, 01:42

Do Tematu.
Rozumię iż nie ma sprzeczności w kwestii oglądania,czy widzenia Boga.
Fizycznie człowiek nie może go widzieć,ponieważ różnica natur,tym samym chwały jest tak duża,ze człowiek nie przeżyje takiego kontaktu.
Natomiast może oglądać Boga,ale jak czytajmy.
Efez.1;18.
[i]''i oświecił oczy serca waszego,abyście wiedzieli,jaka jest nadzieja,do której was powołał i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego.''[/i]
Tak.można w tematach duchowych widzieć sercem,lepiej dalej i skuteczniej.
Na innym miejscu pisał,abyśmy patrzyli na Jezusa dokończyciela wiary,i my patrzymy i widzimy,ale nie fizycznymi oczyma.
Pozdrawiam.

Jachu - 2015-12-12, 21:42

Nawet śmiertelnemu,mniej czy bardziej ułomnemu człowiekowi,gdy otworzy się możliwość zrozumienia/pojęcia jakiegoś problemu/zagadnienia,to ów nieraz powie" o teraz to widzę,-rozumiem"
Są ludzie,którzy nie chcą,boją się widzieć. Bo co bliscy,znajomi,współwyznawcy dotychczasowi powiedzą. Lepiej być w kokonie,ciepło i przytulnie.Nieprawdaż???

booris - 2015-12-13, 01:33

Jachu napisał/a:
No bo Biblia mówi:

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.
(BG)
I żeby było jasne,nigdzie w zgodzie z oryginałem ,nie ma określenia "jednorodzony bóg"

Jako pierwsi widzieli go Adam i Ewa.Potem Mojzesz rozmawia z nim twarza w twarz.No i jeszcze tych 70 ...

Anna01 - 2015-12-13, 18:50

chryzolit napisał/a:
Do Tematu.
Rozumię iż nie ma sprzeczności w kwestii oglądania,czy widzenia Boga.
Fizycznie człowiek nie może go widzieć,ponieważ różnica natur,tym samym chwały jest tak duża,ze człowiek nie przeżyje takiego kontaktu.
Natomiast może oglądać Boga,ale jak czytajmy.
Efez.1;18.
[i]''i oświecił oczy serca waszego,abyście wiedzieli,jaka jest nadzieja,do której was powołał i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego.''[/i]
Tak.można w tematach duchowych widzieć sercem,lepiej dalej i skuteczniej.
Na innym miejscu pisał,abyśmy patrzyli na Jezusa dokończyciela wiary,i my patrzymy i widzimy,ale nie fizycznymi oczyma.
Pozdrawiam.

Chryzolicie, ja czytam, że można nie tylko widzieć boga, ale i się z nim bić i spokojnie sobie żyć dalej. Mało tego ! Człowiek wygrywa z bogiem i ZMUSZA boga do pewnych czynności.

25) Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, (26) a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. (27) A wreszcie rzekł: Puść mnie, bo już wschodzi zorza! Jakub odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz! (28) Wtedy [tamten] go zapytał: Jakie masz imię? On zaś rzekł: Jakub. (29) Powiedział: Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś. (30) Potem Jakub rzekł: Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię? Ale on odpowiedział: Czemu pytasz mnie o imię? - i pobłogosławił go na owym miejscu. (31) Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie.

Czy Jakub był innej niż wszyscy ludzie natury ? Jakiejś specjalnej ? Boskiej ?
A może ten "ktoś" nie był bogiem ?
I czy to możliwe, żeby bóg nie znał imienia syna Izaaka ???!!!

RM - 2015-12-13, 22:20

Cytat:
Czy Jakub był innej niż wszyscy ludzie natury ? Jakiejś specjalnej ? Boskiej ?
A może ten "ktoś" nie był bogiem ?
I czy to możliwe, żeby bóg nie znał imienia syna Izaaka ???!!!


Wtrącę się.
Jakub wszedł w posiadanie znanych nam prerogatyw duchowych w sposób wątpliwy moralnie. Izaak i Ezaw nie zaakceptowali tej sytuacji, w której Jakub zawłaszczył pałeczkę duchowego dziedzictwa. Aby wybryk Jakuba miał jakikolwiek sens, Jakub musiał uzyskać akceptację Boga. Autor przedstawia to jako walkę Jakuba z Bogiem. Walka toczyła się o to, aby Bóg zaakceptował to, iż Jakub wszedł w posiadanie określonych walorów.
Czy Bóg nie znał imienia Jakuba? Oczywiście znał. Chodzi o to, że Jakub posiał coś, co nie było połączone z jego imieniem. Inaczej, Bóg pyta, jak to jest, że wszedłeś w posiadanie wartości, które nie są związane z twoją osobą, z twoim imieniem. Z takim schematem literackim spotykamy się również w Dz. Ap. w opisie, kiedy jacyś ludzie w nieuprawniony duchowo sposób posługiwali się imieniem Jezusa i zostali pobici. To, że Jakub przemógł Boga oznacza po protu, że Bóg zaakceptował Jakuba w roli duchowego dziedzica przymierza. Nadanie nowego imienia to po prostu pełna akceptacja dla Jakuba ze strony Boga. Z tym nowym imieniem uzyskał błogosławieństwo Boga, które należy rozumieć tak, że teraz otrzymał imię, które było duchową autoryzacją dla prerogatyw, w których posiadanie wszedł w sposób nieuprawniony, kiedy jeszcze nosił imię Jakub.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group