To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Trójca Święta - Egzystencjalny dowód na Trójcę

Lukian - 2015-12-15, 14:11
Temat postu: Egzystencjalny dowód na Trójcę
Z całej Biblii a szczególnie z NT wynika że:
1. Ojciec daje nam Ducha przez Syna
2.W Duchu przez Syna mamy dostęp do Ojca

Wiedźmin123 - 2015-12-24, 20:09

Duch Święty jest osobą ,został zrodzony przez Boga Ojca na jego potrzeby .Trójca Święta jest jednością w Boskiej Esencji ,docelowo Bóg spełni się w Czwórcy Świętej która będzie w przyszłości ,zanim Bóg zrodził Jezusa Chrystusa była Dwójnia czyli Bóg i Duch Święty ,a wcześniej przed zrodzeniem Ducha Świętego był Bóg który był jednością.
Jachu - 2015-12-24, 20:14

A Esencja to jest wyciąg z herbaty. Ileż się trzeba natrudzić,aby tak pogmatwać pojęcia.
No,no,no. :xhehe:

Wiedźmin123 - 2015-12-24, 21:58

Niczego nie pogmatwałem ,jest tak jak napisałem .
Lukian - 2015-12-25, 10:58

„Czyż nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pisma ani mocy Boga?"
tropiciel - 2015-12-25, 13:53

Lukian

Cytat:
„Czyż nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pisma ani mocy Boga?"

pasuje jak ulał do tych, którzy podzielają pogląd, że 3=1

Anonymous - 2016-01-27, 08:51
Temat postu: Re: Egzystencjalny dowód na Trójcę
Lukian napisał/a:

Jakoś tu Syna nie było a Bóg 'dawał' ducha komu i kiedy chciał;

Cytat:
Wyj 31;3 BT I napełniłem go duchem Bożym, mądrością i rozumem, i umiejętnością wykonywania wszelkiego rodzaju prac,

Liczb 11;25,26 BT (25) A Jahwe zstąpił w obłoku i mówił z nim. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak. (26) Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie.

Sędz 6;34 BT (34) Ale duch Jahwe ogarnął Gedeona, który zatrąbił w róg i zgromadził przy sobie ród Abiezera.

Sędz 11;29 BT (29) Duch Jahwe był nad Jeftem, który przebiegał dzielnice Gileadu i Manassesa, przeszedł przez Mispa w Gileadzie, z Mispa w Gileadzie ruszył przeciwko Ammonitom.

1 Sam 10;10 BT (10) Skoro przybyli stamtąd do Gibea, spotkał się z gromadą proroków i opanował go duch Boży. Prorokował też wśród nich.

2 Kron 15;1 BT (1) A duch Boży spoczął na Azariaszu, synu Odeda.

Ez 2;2 BT (2) I wstąpił we mnie duch, <gdy do mnie mówił>, i postawił mnie na nogi; potem słuchałem Tego, który do mnie mówił.

Takich przykładów 'udzielenia' ducha Bożego, bez pośrednictwa Syna, jest w Biblii mnóstwo
... tak więc Twoje stwierdzenie że "Ojciec daje nam Ducha [tylko] przez Syna" jest nieuzasadnione

daglezja77 - 2016-01-27, 08:53

Wiedźmin123 napisał/a:
Duch Święty jest osobą ,został zrodzony przez Boga Ojca na jego potrzeby .Trójca Święta jest jednością w Boskiej Esencji ,docelowo Bóg spełni się w Czwórcy Świętej która będzie w przyszłości ,zanim Bóg zrodził Jezusa Chrystusa była Dwójnia czyli Bóg i Duch Święty ,a wcześniej przed zrodzeniem Ducha Świętego był Bóg który był jednością.

Bzdura, duch to moc - zobacz Łukasza 1:35. Człowiek też ma ducha, i poprzez analogię nie jest to żadna osoba. Osoba ponadto ma imię, Duch to nie imię.

daglezja77 - 2016-01-27, 08:54
Lukian napisał/a:
2.W Duchu przez Syna mamy dostęp do Ojca

Fantasy...A jak wyglądała trójca kiedy jeszcze Jezusa nie było? Może zrobimy konkurs na grafikę? :mrgreen:

Anonymous - 2016-01-27, 08:56
daglezja77 napisał/a:

Fantasy...A jak wyglądała trójca kiedy jeszcze Jezusa nie było?

Wtedy była 'Dwójca' :xhehe:

daglezja77 - 2016-01-27, 09:00

Tak, Bóg Stwórca i Jego moc..Ciekawe dlaczego Jezusowi dorysowują długie włosy , skoro biblia mówi ze długie włosy są hańbą dla mężczyzny. Stwórca jest niematerialny więc nie wygląda jak człowiek.
Lukian - 2016-01-27, 11:47

Jezus był Nazarejczykiem
Anonymous - 2016-01-27, 11:56

Lukian napisał/a:
Jezus był Nazarejczykiem

... jaki z tego morał?

amiko - 2016-01-27, 14:59
eksplorator

Cytat:
eksplorator napisał do Lukian:Takich przykładów 'udzielenia' ducha Bożego, bez pośrednictwa Syna, jest w Biblii mnóstwo
... tak więc Twoje stwierdzenie że "Ojciec daje nam Ducha [tylko] przez Syna" jest nieuzasadnione[/center]

Z Gal.4.6 wynika,że zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,wszyscy otrzymaliśmy Ducha Chrystusowego,przez którego Chrystus jest w nas obecny.Taką ewangelię chrystusową głosił Paweł i Apostołowie.Obecnie powinni ją głosić prawdziwi chrześcijanie.

ShadowLady86 - 2016-01-27, 16:06

Lukian napisał/a:
Jezus był Nazarejczykiem

Dokładnie, Nazarejczykiem (mieszkańcem Nazaretu) a nie nazyrejczykiem, czyli człowiekiem poświęconym Bogu. Jezus pił wino, przebywał z ludźmi nieczystymi i wśród umarłych, czego nie wolno było robić podczas ślubów nazyreatu.