To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Proroctwa - Zmartwychwstanie

Listek - 2018-10-13, 20:54

Ależ Jachu ,to przecież duch Boży uzdalnia nas do wypełniania Prawa Boga, czyli do czynienia dobra.

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. - powiedział Stwórca.

Efezjan 2,. (8-10)
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.


Dobre czyny to być uczciwym czyli wypełniać przykazanie Boże - Nie kradnij;
być wiernym swej żonie ,czyli wypełniać przykazanie Boże - Nie cudzołóż.
szanować rodziców,nie pożądać cudzych rzeczy,odrzucić bałwochwalstwo i nierząd itd.

RM - 2018-10-14, 08:56

Listek napisał/a:
duch Boży uzdalnia nas do wypełniania Prawa Boga, czyli do czynienia dobra.


Jedno z pierwszych zaleceń Boga brzmi: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.
A teraz Listek ogłasza, że "duch Boży" uzdalnia nas do czynienia dobra. Listku, a o jakiego boga się rozchodzi?

Jachu - 2018-10-14, 15:47

Listek napisał/a:
Bóg zapisał Swoje niezmienne, wieczne i święte Prawo na sercach i umysłach wierzących ludzi.


Jak te słowa może zrozumieć przeciętny człowiek ???
ano tak,że człowiek grzeszy,bo:

"jakim żeś mnie stworzył Panie Boże,takim i mnie masz" ,- a to oczywista nieprawda. Wszelkie dzieło Boże,doskonałe jest

I w ten sposób nierozsądny,człowiek uwłacza Bogu

Quinque - 2018-10-14, 16:37

Listek, a w tych niewierzących już nie?
Listek - 2018-10-14, 19:40

Jachu napisał/a:
człowiek grzeszy


Jeśli człowiek zgrzeszy nieświadomie to Mesjasz wstawia się za nim u Ojca Niebieskiego,

1J 2:1 "Dzieci moje, piszę wam to, abyście nie grzeszyli. Gdyby jednak ktoś zgrzeszył, mamy Orędownika przed Ojcem - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego."

A jeżeli świadomie trwa w grzechu ,to liczenie na miłosierdzie Boże nie jest roztropne.

Hbr 10:26 kow "Bo jeżeli otrzymawszy poznanie prawdy dopuszczamy się dobrowolnie grzechu, wtenczas nie ma już ofiary, która grzechy mogłaby zmazać;"



1J 3:4 stern "Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."

Jachu - 2018-10-14, 20:28

Listek napisał/a:
Jeśli człowiek zgrzeszy nieświadomie to Mesjasz wstawia się za nim u Ojca Niebieskiego,


1 Jn 3:1-6
1. Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.
2. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.
3. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.
4. Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem.
5. Wiecie, że On się objawił po to, aby zgładzić grzechy, w Nim zaś nie ma grzechu.
6. Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał.
(BT)

Anonymous - 2018-10-26, 07:37

Cytat:
Gal 6;1 "Bracia, jeśli nawet ktoś zrobi fałszywy krok, a nie zdaje sobie z tego sprawy, wy, którzy macie kwalifikacje duchowe, próbujcie go skorygować w duchu łagodności. Ale uważajcie na samych siebie, żeby przypadkiem też nie ulec pokusie"

Jak 3;2 "Bo wszyscy wielokrotnie grzeszymy. Jeśli ktoś nie grzeszy w mowie, to jest człowiekiem doskonałym, zdolnym zapanować nad całym swoim ciałem"

radek - 2018-12-06, 10:45

Sprawiedliwości na płaszczyźnie fizycznej może dopełnić pieniądz, mający potencjał wartości uznany wobec wielu słów

Łk 16:9 eib "(9) I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Ap 14:3 eib "(3) Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."

Listek - 2018-12-06, 11:42

radek napisał/a:
Sprawiedliwości na płaszczyźnie fizycznej może dopełnić pieniądz, mający potencjał wartości uznany wobec wielu słów


Ma to swój wyraz w Biblii w temacie o odszkodowaniach.

Wj.21(22) Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych.
(37) Jeśliby ktoś ukradł wołu lub owcę i zabiłby je lub sprzedał, wówczas zwróci pięć wołów za jednego wołu i cztery jagnięta za jedną owcę.



Ale także

Wj 21:26 bg "Jeźliby zaś kto wybił oko niewolnikowi swemu, albo oko niewolnicy swojej, ażby się zepsowało, wolno go puści za oko jego.
(27) Również gdyby wybił ząb niewolnikowi swemu lub niewolnicy, winien za ząb uczynić ich wolnymi"

radek - 2018-12-24, 16:31

A regulując rozważania dodam, że poszczególne atomy i słowa mają swoje przeznaczenie w Stworzeniu, i we wszechświecie nic nie powinno być śmieciem, a my stopień po stopniu powinniśmy wznosić Stworzenie do Bożego poziomu, aż wszyscy będą zachwycać się słyszanymi słowami, ceniąc je najwyżej w życiu

Dan 12:9 eib "(9) A on odpowiedział: Idź, Danielu, bo znaczenie tych słów będzie jasne dopiero w czasie końca."

Pozdrawiam

radek - 2018-12-24, 18:50

A Quran podaje podobnie, ładny wers mam

Quran 18:98
On powiedział: "To jest miłosierdzie od mojego Pana! A kiedy przyjdzie obietnica Pana, to On uczyni ją pyłem. Obietnica mojego Pana jest prawdą!"

Listek - 2018-12-26, 08:52

radek napisał/a:
słowa mają swoje przeznaczenie w Stworzeniu, i we wszechświecie


Oczywiście.
A my mamy oddzielać słowa Boga, które jest prawdą od kłamstwa.
Mamy wybierać życie według słowa Boga w błogosławieństwie a nie w przekleństwie,wybierać życie wieczne w Mesjaszu a nie drugą śmierć ,wybierać życie dziecka Bożego według przykazań Boga a nie życie zdiabłasyna w bezprawiu.

Pwt 30:19 lub "Biorę sobie dziś na świadka przeciwko wam niebo i ziemię i kładę przed tobą życie lub śmierć, błogosławieństwo lub przekleństwo. Wybieraj życie, abyś żył ty i twe potomstwo,"

Jr 21:8 bg Tak mówi Pan: Oto ja kładę przed wami drogę żywota i drogę śmierci.

radek - 2018-12-26, 09:22

Listek napisał/a:
mamy oddzielać słowa Boga, które jest prawdą od kłamstwa


Mieć trzeba na względzie, że łańcuchy liter mogą być różnie interpretowane przez ludzi na różnych poziomach świadomości. Słowo ze względu na nieograniczony zasięg bywa narzędziem sporów o rzeczy mniejsze. Wiedza udzielana przez Stwórcę wprowadza sytość umysłu i jasność

Mat 13:52 eib "Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."

Pozdrawiam

Listek - 2018-12-26, 09:51

radek napisał/a:
Mat 13:52 eib "Wówczas Jezus powiedział: Dlatego każdy znawca Prawa, który stał się uczniem Królestwa Niebios, przypomina gospodarza, który wyciąga ze swojego skarbca to, co nowe i stare."


W nowym przymierzu Bóg dał wierzącym w Jego słowa ,nowe, żywe serce i ducha Syna Bożego , by w gąszczu kłamstwa odnależli słowa prowadzące do życia i zastosowali je w swoim życiu.

Hbr 4:12 eib "Gdyż Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż jakikolwiek obosieczny miecz. Przenika ono aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne jest osądzić zamysły i zamiary serca."

Pozdrawiam

Jachu - 2018-12-26, 18:33

Listek napisał/a:
W nowym przymierzu Bóg dał wierzącym w Jego słowa ,nowe, żywe serce i ducha Syna Bożego , by w gąszczu kłamstwa odnależli słowa prowadzące do życia i zastosowali je w swoim życiu.


Powiedz coś o Nowym Przymierzu,np. kiedy weszło w życie i na czym polega. Może mnie i innych nauczysz.

Ja się z tym przedłożeniem identyfikuję :


http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_2_14.htm



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group