To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Wersety - Dziwne cytaty z Biblii

radek - 2019-03-09, 18:17

BoaDusiciel napisał/a:
Jakiej tendencji, radku ? :-)


Nie rozumianej przez nich

Ap 18:4-8 eib "(4) Następnie usłyszałem inny głos z nieba. Wzywał on: Wyjdźcie z niego, mój ludu! Niech nie spadną na was skutki jego grzechów ani ciosy jego klęsk. (5) Bo stos jego grzechów sięgnął nieba i Bóg się zajął sprawą jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu stosownie do jego czynów. Odmierzcie dwa razy tyle. Do kielicha, w którym mieszał wino, nalejcie mu trunku o podwójnej mocy. (7) Na ile sam się wywyższał i pławił w przepychu, na tyle wy mu zadajcie udręki i bólu. Bo powtarzał sobie: Siedzę jak królowa. Wdową nie jestem, bólu nawet nie zobaczę. (8) Dlatego w jednym dniu spadną na niego klęski, śmierć, ból oraz głód — i spłonie w ogniu. Bo potężny jest Pan, Bóg, który go osądził."

BoaDusiciel - 2019-03-09, 20:03

Ty to jesteś uczony w Piśmie ...
Bo ja myślałem, że "powieś" znaczy "powieś", czyli "umieść na pewnej wysokości za pomocą elementu elastycznego, np, sznura".

radek - 2019-03-09, 20:09

BoaDusiciel napisał/a:
Ty to jesteś uczony w Piśmie ...
Bo ja myślałem, że "powieś" znaczy "powieś", czyli "umieść na pewnej wysokości za pomocą elementu elastycznego, np, sznura".


Co Dobrego wg Ciebie osiągnął by w ten sposób Bóg ?

BoaDusiciel - 2019-03-09, 20:17

Jest napisane co by osiągnął:
- odwrócił by swój gniew od Izraela.
Dlaczego akurat powieszenie naczelników było do tego potrzebne ?
Nie mam pojęcia, nie jestem Bogiem :mrgreen:
Prawdopodobnie Mojżesz postanowił pozabijać naczelników i wymyślił historię, że Bóg mu kazał.

radek - 2019-03-09, 20:38

Lud Izraela miał wstrzymać swą pożądliwość na wzór dla innych przed Panem przy Słońcu

Ap 12:1 eib "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: kobieta ubrana w słońce, z księżycem pod stopami, w wieńcu z dwunastu gwiazd na głowie."

Ap 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Dowodzi to, że nie jedynie w Izraelu może dojść do poczęcia z Ducha Świętego. Izrael miał stać na straży aż stanie się to poza Nim. Myślę, że teraz rozumiesz sens tej wypowiedzi

BoaDusiciel - 2019-03-09, 20:43

Ta kobieta to Unia Europejska, bo flaga UE ma 12 gwiazd.
Kolejne proroctwo biblijne sprawdziło się :-)

Luba - 2019-03-09, 20:49

BoaDusiciel napisał/a:
Ta kobieta to Unia Europejska, bo flaga UE ma 12 gwiazd.
Kolejne proroctwo biblijne sprawdziło się :-)



Boa...to przeciez Maryja.... :-D

radek - 2019-03-09, 21:01

Boa, na zdrowy rozum: Napisane jest "nie zabijaj" to dlaczego domniemają, że powieszenie ma się wiązać z odebraniem życia. To normalne, że chodzi o rodzaj "adwentu"
BoaDusiciel - 2019-03-09, 21:05

Ale przecież wiesz, że tak naprawdę "nie zabijaj" znaczy "nie morduj", czyli nie zabijaj niewinnych.
W dodatku dotyczyło to tylko Żydów, gojów można było zabijać ;-)

RN - 2019-03-09, 21:16

W tym cytacie

Ap 12:1 eib "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: kobieta ubrana w słońce, z księżycem pod stopami, w wieńcu z dwunastu gwiazd na głowie."

kobieta to UE, a księżyc pod stopami oznacza państwa muzumańskie, co też się zgadza, jak się patrzy na mapę.

wuka - 2019-03-10, 15:23

BoaDusiciel napisał/a:
Jest napisane co by osiągnął:
- odwrócił by swój gniew od Izraela.
Dlaczego akurat powieszenie naczelników było do tego potrzebne ?
Nie mam pojęcia, nie jestem Bogiem :mrgreen:
Prawdopodobnie Mojżesz postanowił pozabijać naczelników i wymyślił historię, że Bóg mu kazał.

Przecież wiadomo, że jak kropniesz przywódców, to reszta podkuli ogony i spokój. Przynajmniej do czasu, aż znajdą się nowi wodzowie. :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group