To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Pozostałe dyskusje - Posiadanie broni.

Elius - 2016-04-30, 23:26
Temat postu: Posiadanie broni.
Ja uważam,że posiadanie broni jest moim prawem,które jest mi odebrane w tym dziwnym kraju.
Jeżeli zaatakuje mnie ktoś silniejszy mam szansę na obronę,nie mając broni nie mam szans.
W świecie zwierząt żmija ma jad,pies ma zęby a ja nie mam nic.
W tyłkumam taki kraj.
Chciałbym być patriotą ale to państwo skutecznie mnie z tego wyleczyło.

krecik - 2016-05-01, 10:02

Zgadzam się z tym że powinniśmy posiadać możliwość i umiejętność obrony własnego życia i najbliższych...Bo to wypływa wprost z nauki biblijnej. Jednak już z końcowa myśl jest sprzeczna z przesłaniem Biblii. Proszę przestudiuj uważnie 13 rozdział listu do Rzymian.
Jachu - 2016-05-01, 13:17

Chrześcijanom przez Duuże CH:

2 Kor 10:1-6
1. Zresztą ja sam, Paweł, upominam was przez cichość i łagodność Chrystusa, ja, który będąc między wami, uchodzę w oczach waszych za pokornego a z daleka od was jestem dla was zbyt surowy,
2. ja was proszę: żebym nie musiał odwołać się do tej surowości, na jaką zamierzam się zdobyć względem tych, co sądzą, że postępujemy według ciała.
3. Chociaż bowiem w ciele pozostajemy, nie prowadzimy walki według ciała,
4. gdyż oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga, twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania
5. i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi
6. z gotowością ukarania każdego nieposłuszeństwa, kiedy już wasze posłuszeństwo stanie się doskonałe.
(BT)


2 Kor. 10:4-5
4. (Albowiem broń żołnierstwa naszego nie jest cielesna, ale z Boga jest, mocna ku zburzeniu miejsc obronnych.)
5. Burząc rady i wszelaką wysokość, wynoszącą się przeciwko znajomości Bożej, i podbijając wszelaką myśl pod posłuszeństwo Chrystusowe;
(BG)

RN - 2016-05-01, 15:42

krecik napisał/a:
Zgadzam się z tym że powinniśmy posiadać możliwość i umiejętność obrony własnego życia i najbliższych..


EWANGELIA MATEUSZA 10. 28. BIZTB

'' I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą;.........

Krystian - 2016-05-01, 15:58

RN napisał/a:
krecik napisał/a:
Zgadzam się z tym że powinniśmy posiadać możliwość i umiejętność obrony własnego życia i najbliższych..


EWANGELIA MATEUSZA 10. 28. BIZTB

'' I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą;.........


Zaś kolejny werset, który cytujesz i kompletnie nie rozumiesz.
Porażka :-(

booris - 2016-05-01, 21:15

Krystian napisał/a:
Zaś kolejny werset, który cytujesz i kompletnie nie rozumiesz.
Porażka

Jesli uwazasz,ze nie rozumie,to wytlumacz-zamiast krytykowac.

Elius - 2016-05-03, 20:40

krecik napisał/a:
Zgadzam się z tym że powinniśmy posiadać możliwość i umiejętność obrony własnego życia i najbliższych...Bo to wypływa wprost z nauki biblijnej. Jednak już z końcowa myśl jest sprzeczna z przesłaniem Biblii. Proszę przestudiuj uważnie 13 rozdział listu do Rzymian.

Listy Pawła nie sa dla mnie natchnione więc nie widzę potrzeby ich studiowania.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group