To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Chrześcijańskie ubranie

booris - 2016-05-27, 12:04

Anna01 napisał/a:
Zgrzeszę uczynkiem ! Potraktuje gościa gazem pieprzowym !

Spelnisz dobry uczynek Anno.Bo nie nagosc jest grzechem,a niezdrowe emocje tego,ktory Cie naga zobaczy.Czyz nie jest napisane,zeby odciac reke ktora zgrzeszyla i wydlubac oko ktore dopuscilo sie tego samego?
Zaloz opaske na oczy,rol23.Albo sobie je wydlub.Bedziesz mial problem z bani. :-D Gdyz biorac pod uwage tematy twoich postow,masz problem z seksualnoscia czlowieka.Jezeli tak cie drazni widok krotkich spodniczek i przeswitujacyc bluzek w kosciele,dogadaj sie z ksiedzem i otworzcie wypozyczalnie wlosiennic przed kosciolem.Popiol do posypywania glow mozecie dodawac gratis. :-D

rol23 - 2016-05-27, 13:30

booris napisał/a:
Jezeli tak cie drazni widok krotkich spodniczek i przeswitujacyc bluzek w kosciele

Jeżeli uważasz, że krótkie spódniczki czy prześwitujące bluzki nie są grzechem w kościele, to najlepiej idź nago do kościoła.

rol23 - 2016-05-27, 13:44

ShadowLady86 napisał/a:

rol23 napisał/a:
W środowiskach lewackich współżycie z osobą tej samej płci też traktuje się jako coś naturalnego i fizjologicznego, ale to nie jest żaden argument w dyskusji.

Co ma do tego pogląd polityczny? Ponawiam pytanie.

A gdzie ja mówię o poglądach politycznych? Chodzi o to, że nie jest istotne, co myślą w tej chwili na ten temat określone grupy ludzi, bo to jest zmienne i nieistotne dla Boga.

ShadowLady86 napisał/a:

Małe dzieci nie odczuwają wstydu, co jest dowodem na to, że nie jest on niczym wrodzonym i danym od Boga.

Bóg od początku gdy ludzie zostali wyrzuceni z Raju dał nam poczucie wstydu i odzienie nie po to, żeby łamać jego zalecenia i wmawiać coś innego. Poczytaj sobie 1 Mojż.

(7) A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy;

Czyli wcześniej nie widzieli że są nadzy, bo mieli zamknięte na to oczy.

Małe dzieci nie wiedzą wielu rzeczy, dopóki nie nauczą ich tego rodzice. Nie znają na przykład Dekalogu. Czy to oznacza, że nie jest on dany od Boga? To przecież absurd.

ShadowLady86 napisał/a:

rol23 napisał/a:
Młode kobiety jak idą pierwszy raz do ginekologa to mają z tym duży problem, żeby się rozebrać przed mężczyzną, albo żeby jakiś obcy facet macał im piersi. Tu nic nie pomoże, że wmawia się im że to w celach lekarskich.

Ponawiam pytanie, bo widzę, że unikasz odpowiedzi. Czy lekarz badający pacjenta/ pacjentkę w sposób ginekologiczny czy mammograficzny odczuwa podniecenia. Albo pielęgniarka myjąca niepełnosprawnego pacjenta?

To Ty nie odniosłaś się do tego, że każda młoda dziewczyna idąca po raz pierwszy do ginekologa odczuwa wstyd i zażenowanie gdy maca się jej piersi lub inne części ciała.
Żaden ginekolog nie zwierzał mi się ile razy w ciągu dnia się podnieca badając swoje pacjentki.

ShadowLady86 napisał/a:

Czy uważasz dzieło Boga za grzeszne? ... Nie mierz każdego swoją miarą. Ludzkie ciało jest czymś pięknym, naturalnym

Twoje rozumowanie jest absurdalne. To że Bóg stworzył człowieka nie oznacza, że pozwolił mu chodzić z gołym tyłkiem. Idąc Twoim rozumowaniem kataklizmy na ziemi są piękne i naturalne, bo stworzył je Bóg.

booris - 2016-05-27, 14:14

rol23 napisał/a:
booris napisał/a:
Jezeli tak cie drazni widok krotkich spodniczek i przeswitujacyc bluzek w kosciele

Jeżeli uważasz, że krótkie spódniczki czy prześwitujące bluzki nie są grzechem w kościele, to najlepiej idź nago do kościoła.

Nie mam z tym problemu.Nie chodze do kosciola. :-D

ShadowLady86 - 2016-05-27, 15:58

rol23 napisał/a:
A gdzie ja mówię o poglądach politycznych? Chodzi o to, że nie jest istotne, co myślą w tej chwili na ten temat określone grupy ludzi, bo to jest zmienne i nieistotne dla Boga.

Środowisko lewackie to aluzja do poglądu politycznego. Nie ma to żadnego związku z omawianym tematem.

rol23 napisał/a:
Bóg od początku gdy ludzie zostali wyrzuceni z Raju dał nam poczucie wstydu i odzienie nie po to, żeby łamać jego zalecenia i wmawiać coś innego.

Twoja wypowiedź zawiera oksymoron. Nie od początku, a od momentu grzechu. Przy stworzeniu człowieka Bóg nie dał mu poczucia wstydu, gdyż ciało, które stworzył nie mogło być grzeszne. Chyba że dalej sugerujesz, że Bóg stworzył coś grzesznego.

(25) Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.
[Rodz 2: 25]

W Edenie byli tylko Adam, Ewa i Bóg. Pierwsi rodzice nie odczuwali wstydu wobec siebie, ani wobec Boga, z którym rozmawiali. Nago.

Wstyd zaczęli odczuwać dopiero, po zjedzeniu owocu. Sami z siebie. Czyli wstyd to konsekwencja zjedzenia owocu, a nie boskiej kreacji. Jakby Bogu (co absurdalne!) przeszkadzała nagość ludzi, to by ich ubrał od razu po stworzeniu.

rol23 napisał/a:
To Ty nie odniosłaś się do tego, że każda młoda dziewczyna idąca po raz pierwszy do ginekologa odczuwa wstyd i zażenowanie gdy maca się jej piersi lub inne części ciała.
Żaden ginekolog nie zwierzał mi się ile razy w ciągu dnia się podnieca badając swoje pacjentki.

A co ma piernik do wiatraka? Była mowa o podnieceniu seksualnym, kiedy twierdziłeś, że mężczyzna zawsze podnieca się widząc młodą, ładna kobietę. A nie umiesz odpowiedź na proste pytanie. Czy lekarze ginekolodzy odczuwają podniecenie badając pacjentki? Jako że pracowałam na uczelni medycznej, a wielu moich znajomych jest lekarzami i ma kontakt z lekarzami, mogę Ci powiedzieć, że dla nich to badanie jak każde inne.

I nie każda młoda kobieta odczuwała wstyd, bo ja np. nie odczuwałam. A byłam pierwszy raz u ginekologa mężczyzny. Dodatkowo do ginekologa z racji profesji idą nie dzieci, a nastolatki. U których wstyd jest już często nabyty poprzez dana kulturę. Małe dzieci nie odczuwają wstydu, co jest potwierdzeniem, że wstyd nie jest czymś wrodzony. Małe dzieci uwielbiają biegać nago i dotykać swoje ciało, poznawać je. Mają dokładnie takie samo podejście do dotykania i dosłaniania swojej nogi, jak do dotykania i odsłaniania narządów intymnych.

rol23 napisał/a:
Twoje rozumowanie jest absurdalne. To że Bóg stworzył człowieka nie oznacza, że pozwolił mu chodzić z gołym tyłkiem. Idąc Twoim rozumowaniem kataklizmy na ziemi są piękne i naturalne, bo stworzył je Bóg.

Dokładnie to oznacza. Czy Adam i Ewa chodzili po raju z gołym tyłkiem, czy z tyłkiem zasłoniętym? Czy to Bóg kazał się człowiekowi przed nim ukryć, czy sam człowiek po zjedzeniu owocu się ukrył? Wstyd jest tylko i wyłącznie konsekwencją zjedzenia owocu. Bóg stworzył człowieka bez wstydu przed własną nagością. Dochodzisz do absurdu, że Bóg stworzył człowiekowi ciało po to, by się go wstydził.

Dostałeś kiedyś zastrzyk w goły tyłek? Myślisz, że pielęgniarka odczuwała jakieś ciągoty na jego widok? Nie. Dla niej to kolejny tyłek, w który trzeba zrobić zastrzyk i myśli o nim tylko w takim kontekście. Albo miałeś zakładany cewnik w szpitalu? Myślisz, że o czym myśli w tym momencie pielęgniarka lub lekarz?

rol23 napisał/a:

W kościele i miejscach kultu obowiązuje taki, a nie inny strój. I trzeba się trzymać tych zasad. Nie pójdziesz do kościoła w kostiumie kąpielowym, tak jak nie pójdziesz się kąpać na basen w garniturze. Nie pójdziesz do kościoła nago, a do sauny w sukni wieczorowej. Dany strój jest odpowiedni dla danego miejsca. Ze względu na to, że w naszej kulturze szacunek dla miejsc państwowych i sakralnych okazywany jest między innymi strojem. Tak samo do kościoła np. we Włoszech nie wpuszczą mężczyzny w krótkich spodenkach, jak i kobiety z odsłoniętymi ramionami. I nie ma to związku, że noga i ramię jest grzeszne, jak Ci się coś wymyśliło.

rol23 - 2016-05-27, 18:00

ShadowLady86 napisał/a:
rol23 napisał/a:

Środowisko lewackie to aluzja do poglądu politycznego. Nie ma to żadnego związku z omawianym tematem.

Lewackie poglądy to stosunek do życia osoby określający jej poglądy a nie polityczne preferencje. Mylisz to z poglądami lewicowymi.

ShadowLady86 napisał/a:

rol23 napisał/a:
Bóg od początku gdy ludzie zostali wyrzuceni z Raju dał nam poczucie wstydu i odzienie nie po to, żeby łamać jego zalecenia i wmawiać coś innego.

Przy stworzeniu człowieka Bóg nie dał mu poczucia wstydu, gdyż ciało, które stworzył nie mogło być grzeszne.
Wstyd zaczęli odczuwać dopiero, po zjedzeniu owocu. Sami z siebie. Czyli wstyd to konsekwencja zjedzenia owocu, a nie boskiej kreacji. Jakby Bogu (co absurdalne!) przeszkadzała nagość ludzi, to by ich ubrał od razu po stworzeniu.

Skoro Bóg dał człowiekowi poczucie wstydu i ubranie wyrzucając go z Raju, to nie po to, żebyś latała z gołym tyłkiem. W Raju to prawdopodobnie nikogo nie będzie ruszało i nagość nie będzie przeszkadzała, ale tu na ziemi musimy podlegać Bożym zaleceniom.

ShadowLady86 napisał/a:

Jako że pracowałam na uczelni medycznej, a wielu moich znajomych jest lekarzami i ma kontakt z lekarzami, mogę Ci powiedzieć, że dla nich to badanie jak każde inne.

Jak ktoś pracuje w krematorium, to go nie ruszają zmarli, może ich ubierać i wśród nich przebywać, tak samo taki ginekolog ma wypaczone odczucia. Pewnie ma problem potem z naturalnym podnieceniem. Ciekawe czy o tym też Tobie się zwierzali.

ShadowLady86 napisał/a:

I nie każda młoda kobieta odczuwała wstyd, bo ja np. nie odczuwałam.

To mnie akurat nie dziwi, skoro latasz na golasa po saunach.

ShadowLady86 napisał/a:
Małe dzieci nie odczuwają wstydu, co jest potwierdzeniem, że wstyd nie jest czymś wrodzony.

Już Ci to wytłumaczyłem, że to nie jest żaden argument, bo gdyby nie rodzice, to byś też nie wiedziała, że należy przestrzegać Dekalogu i wielu innych rzeczy.

ShadowLady86 napisał/a:
Dostałeś kiedyś zastrzyk w goły tyłek? Myślisz, że pielęgniarka odczuwała jakieś ciągoty na jego widok? Nie. Dla niej to kolejny tyłek, w który trzeba zrobić zastrzyk i myśli o nim tylko w takim kontekście. Albo miałeś zakładany cewnik w szpitalu? Myślisz, że o czym myśli w tym momencie pielęgniarka lub lekarz?

Dostałem skierowanie na kolonoskopię z podejrzeniem nowotworu, ale jak się dowiedziałem, że ktoś ma mi wkładać rurkę do tyłka, to podziękowałem i tyle mnie widzieli. Normalny człowiek nie pozwoli sobie na takie fanaberie.

BoaDusiciel - 2016-05-27, 19:40

Kol. rol23 musi prawdopodobnie mieć kilka razy napisane, że Bóg nie dał ludziom poczucia wstydu.
No więc nie dał, bo latali na golasa i nie wstydzili się, a poczucie wstydu uzyskali wskutek sprzeciwienia się nakazowi Boga, tzn. wskutek zjedzenia zakazanego owocu.

Anna01 - 2016-05-27, 19:49

rol23 napisał/a:
Dostałem skierowanie na kolonoskopię z podejrzeniem nowotworu, ale jak się dowiedziałem, że ktoś ma mi wkładać rurkę do tyłka, to podziękowałem i tyle mnie widzieli. Normalny człowiek nie pozwoli sobie na takie fanaberie.

Jesteś ..... powalony.
A jak Ci się przydarzy, że się ożenisz i żona zajdzie jakimś cudem w ciążę, to nie pozwolisz jej urodzić dziecka w szpitalu ???!!!
Masz problem, nie chcę nic sugerować, ale radzę udać się do seksuologa.
Ale najpierw zrób sobie tą kolonoskopię, bo może wizyta u seksuologa będzie zbyteczna i po co blokować termin.

BoaDusiciel - 2016-05-27, 20:01

Ciekawe czy do dentysty wolno chodzić ... no bo w sumie skoro rurki do tyłka nie wolno wsadzać, to może wiertła do gęby też nie ? :lol:
rol23 - 2016-05-27, 20:56

BoaDusiciel napisał/a:
Kol. rol23 musi prawdopodobnie mieć kilka razy napisane, że Bóg nie dał ludziom poczucia wstydu.
No więc nie dał, bo latali na golasa i nie wstydzili się, a poczucie wstydu uzyskali wskutek sprzeciwienia się nakazowi Boga, tzn. wskutek zjedzenia zakazanego owocu.

A czy od wygnania Adama i Ewy w tym temacie coś się zmieniło? Oczywiście, że nie, zatem nadal człowiek ma poczucie wstydu i nie jest kompletnie ważne jak to uzyskał.

ZAMOS - 2016-05-27, 20:56

rol23 napisał/a:

Wprawdzie nie miałem takiego badania i nie wiem jaki nowotwór u ciebie podejrzewają to jednak dobrze jest wiedzieć czy jest się chorym na nowotwór. Jak jestem sceptyczny co do akademickich metod "leczenia" nowotworów to jednak badania bym zrobił by wiedzieć co z mym ciałem się dzieje z kilku powodów. Jeden to jak jest źle warto przed śmiercią skończyć sprawy, które można przyśpieszyć, a dwa to to, że jak się człowiek chce wyleczyć to jest kilka metod może i mało akademickich, ale skutecznie działają. No i czasem warto też iść do innego lekarza, może zleci ci inne badanie.

rol23 - 2016-05-27, 21:01

Anna01 napisał/a:

Masz problem, nie chcę nic sugerować, ale radzę udać się do seksuologa.
Ale najpierw zrób sobie tą kolonoskopię, bo może wizyta u seksuologa będzie zbyteczna i po co blokować termin.

Staram się nie chodzić do lekarzy. Czasami potrzebuję zwolnienia, albo chcę wykonać jakieś badanie a nie chcę za nie płacić prywatnie, to wtedy muszę iść. A Ty bardziej ufasz lekarzowi czy Bogu?

rol23 - 2016-05-27, 21:06

ZAMOS napisał/a:

Wprawdzie nie miałem takiego badania i nie wiem jaki nowotwór u ciebie podejrzewają to jednak dobrze jest wiedzieć czy jest się chorym na nowotwór. Jak jestem sceptyczny co do akademickich metod "leczenia" nowotworów to jednak badania bym zrobił by wiedzieć co z mym ciałem się dzieje z kilku powodów.

Przy takim badaniu zdarzają się przebicia jelit i ludzie zostają kalekami do końca życia, oczywiście trzeba ich ratować, bo można wtedy szybko zejść.

ZAMOS napisał/a:

No i czasem warto też iść do innego lekarza, może zleci ci inne badanie.

Masz rację, te diagnozy lekarzy należy traktować z przymrużeniem oka. Często jak pójdziesz do trzech różnych lekarzy, to otrzymasz trzy różne diagnozy.

ZAMOS - 2016-05-28, 07:11

Cytat:
Masz rację, te diagnozy lekarzy należy traktować z przymrużeniem oka. Często jak pójdziesz do trzech różnych lekarzy, to otrzymasz trzy różne diagnozy.

Ja na własnym ciele doświadczyłem dobrej diagnozy, ale złej decyzji co do leczenia. Otóż troszkę ponad dwa lata temu zdiagnozowali mi miażdżycę i początek martwicy lewej nogi, którą zalecili amputować. Nie posłuchałem. Żyję zdrowy i sprawny dzięki suplementom w dużych dawkach witamin i hormonów. Jednak by się zacząć leczyć samemu trzeba wiedzieć na co jest się chorym i tutaj diagnostyka jest potrzebna jak najszybciej. Teraz są naprawdę badania, które pomogą zdiagnozować prawie każdą chorobę. Poproś o badanie tomografem i będziesz wiedział w jakim jesteś stanie. Przyda się też dobre badanie USG, które wykona specjalista onkolog.

rol23 - 2016-05-28, 08:20

ZAMOS napisał/a:
Cytat:

Ja na własnym ciele doświadczyłem dobrej diagnozy, ale złej decyzji co do leczenia. Otóż troszkę ponad dwa lata temu zdiagnozowali mi miażdżycę i początek martwicy lewej nogi, którą zalecili amputować. Nie posłuchałem. Żyję zdrowy i sprawny dzięki suplementom w dużych dawkach witamin i hormonów. Jednak by się zacząć leczyć samemu trzeba wiedzieć na co jest się chorym i tutaj diagnostyka jest potrzebna jak najszybciej. Teraz są naprawdę badania, które pomogą zdiagnozować prawie każdą chorobę. Poproś o badanie tomografem i będziesz wiedział w jakim jesteś stanie. Przyda się też dobre badanie USG, które wykona specjalista onkolog.

Nie będę szukał na siłę u siebie chorób.