To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej - Świecka wizja Nieba

anna_singer - 2016-05-28, 01:26
Temat postu: Świecka wizja Nieba
O tym jak wielu ludzi widzi Niebo, a co na ten temat mówi Biblia:

https://www.youtube.com/watch?v=CqPY6oBzZ_c

Pozdrawiam :)

Lukian - 2016-05-29, 11:16

Niebo w wizji Świętej Siostry Faustyny

obrazek "Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego, którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią. To Źródło szczęścia jest niezmienne w istocie swojej, lecz zawsze nowe, tryskające uszczęśliwieniem wszelkiego stworzenia. Rozumiem teraz św. Pawła, który powiedział: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani weszło w serce człowieka, co Bóg nagotował tym, którzy Go miłują. – I dał mi Bóg poznać jedną jedyną rzecz, która ma w oczach Jego nieskończoną wartość, a tą jest miłość Boża, miłość, miłość i jeszcze raz miłość – i z jednym aktem czystej miłości Bożej nie może iść nic w porównanie. O, jakimi niepojętymi względami Bóg darzy duszę, która Go szczerze miłuje. O, szczęśliwa dusza, która się cieszy już tu na ziemi Jego szczególnymi względami, a nimi są dusze małe i pokorne."

Źródło: Dzienniczek Siostry Faustyny, 777-778

BoaDusiciel - 2016-05-30, 08:29

Faustyna była poważnie chora na głowę.
No ale tak się złożyło, że jej urojenia były zgodne z linią programową KrK, więc została uznana za przydatną.
Jest wielu innych chorych, którzy nie są "po linii KrK", więc KrK nie uznaje ich za przydatnych.