To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - Czy św. był w Rzymie?

Lukian - 2016-10-02, 19:23

ShadowLady86 napisał/a:
Jerozolima ----> Babilon:

Jerozolima nazwana jest
Ap 11:8 pau "Ich zwłoki zostaną wystawione na placu wielkiego miasta, które symbolicznie nazywane jest Sodoma i Egipt. Tam także ukrzyżowano ich Pana."

13. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [quote]. [...]

ShadowLady86 - 2016-10-02, 19:34

A także wyraźnie Babilonem. Odsyłam do wymienionych w poprzednim poście wersetów.
Lukian - 2016-10-02, 19:58

ShadowLady86 napisał/a:
wyraźnie Babilonem

jakoś nie widziałem CYTATU z frazą" Jerozolima to Babilon"

ShadowLady86 - 2016-10-02, 20:06

To sobie zestaw Mt 23: 24-39 opisujący miasto, które zabija proroków i Ap 18: 20-24, opisujące miasto, które zabija proroków. Mówią one o tym samym miejscu. Zestaw sobie też fragmenty z Księgi Jeremiasza (Jer 2: 1-3), opisujące miasto (i ogólnie naród), który na czole ma wypisany nierząd oraz Ap 17: 5 opisujące miasto, które to "na czole" ma wypisany nierząd.

W Biblii jedynym miastem, które zostało określone jako Babilon i nierządnica jest Jerozolima.

Lukian - 2016-10-03, 05:46

kwestia jest prosta w Ap Babilon = Rzym; Jerozolima=Egipt/Sodoma
daglezja77 - 2016-10-03, 07:45

Babilon wielki

http://zapytaj.onet.pl/Ca...Objawienia.html

http://www.zbawienie.com/babilon.htm

Lukian - 2016-10-03, 07:52

Stronę zbawienie. com prowadzi CHORY człowiek
daglezja77 - 2016-10-03, 07:54

Lukian napisał/a:
Stronę zbawienie. com prowadzi CHORY człowiek

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nie zdiagnozowani. Czy uważasz się za człowieka zdrowego na 100%

Tamtą drugą stronę też zapewne prowadzi ktoś niezdrów..

Lukian - 2016-10-03, 08:10

Każdy jest głupcem, ale niektórzy przebierają miarę
ShadowLady86 - 2016-10-03, 17:16

Lukian napisał/a:
kwestia jest prosta w Ap Babilon = Rzym; Jerozolima=Egipt/Sodoma

Kwestia jest prosta, Jerozolima to również Babilon, o czym świadczą odpowiednie cytaty.

Albertus - 2016-10-03, 17:30

Babilon to symbol tego co trzyma Lud Boży w niewoli.

jest to pojęcie wieloznaczne i nie musi się odnosić tylko do Jerozolimy ziemskiej

Ale Biblia nam mówi że to właśnie Jerozolima ziemska jest właśnie tym co w sensie duchowym trzyma Lud Boży w niewoli.

Cytat ten już podawałem ale warto go powtórzyć:

Cytat:
Gal4:(21) Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? (22) Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. (24) Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: (25) Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. (26) Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. (27) Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. (28) Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. (29) Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. (30) Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. (31) Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.
(BT)

Stąd wezwanie w księdze apokalipsy:

Ap18:(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (BT)

Henryk - 2016-10-04, 07:40

ShadowLady86 napisał/a:
Kwestia jest prosta, Jerozolima to również Babilon, o czym świadczą odpowiednie cytaty.

Jerozolima, pomimo iż była świadkiem wielu niechlubnych czynów, nigdy nie była nazwana Babilonem.
To nie w niej „poszalały narody”, to nie Jerozolima „upiła narody” wszeteczeństwem i wszystkim innym co obrzydliwe w oczach Bożych.
Jerozolima, która jest „budowana” w niebie, mająca zejść na ziemię, nigdy nie będzie zniszczona.
Babilon owszem- jak kamień młyński będzie wrzucony w morze niespokojnej ludzkości.
Już go więcej nikt nie znajdzie.

daglezja77 - 2016-10-04, 11:03

Purpura i szkarłat kolory nierządnicy, to również kolory namiestników KRK w Watykanie.
To nie przypadek.

Albertus - 2016-10-04, 16:04

Jerozolima niebieska stoi w opozycji do Jerozolimy ziemskiej.

Polecam list do Galatów.

Albertus - 2016-10-04, 16:05

Purpura i szkarłat to kolory stroju arcykapłana w świątyni jerozolimskiej