To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Niewolnictwo a Chrześcijaństwo

Krystian - 2016-10-23, 01:15

nesto napisał/a:
A Egipcjan okradli, bo też ich Bóg podpuścił?

Słusznie, że Bóg im tak nakazał.
Egipcjanie wykorzystywali ich jako niewolników, bez żadnej zapłaty.
Starożytni Izraelici wzięli sobie, co słusznie im się należało za wieloletnią pracę niewolniczą.

ZAMOS - 2016-10-23, 09:18

Krystian napisał/a:
nesto napisał/a:
A Egipcjan okradli, bo też ich Bóg podpuścił?

Słusznie, że Bóg im tak nakazał.
Egipcjanie wykorzystywali ich jako niewolników, bez żadnej zapłaty.
Starożytni Izraelici wzięli sobie, co słusznie im się należało za wieloletnią pracę niewolniczą.

To było zwyczajne oszukańcze złodziejstwo, gdzie prowodyrem był Jehowa i Mojżesz. Ciekaw jestem co napisaliby Izraelici jak ich niewolnicy by postąpili podobnie.

Krystian - 2016-10-23, 16:57

ZAMOS napisał/a:
To było zwyczajne oszukańcze złodziejstwo, gdzie prowodyrem był Jehowa i Mojżesz. Ciekaw jestem co napisaliby Izraelici jak ich niewolnicy by postąpili podobnie.

To, że nie znasz się na historii, to każdy już zauważył.
Przeczytaj sobie w końcu Stary Testament i porównaj jak Bóg Jehowa kazał się obchodzić z niewolnikami w przeciwieństwie do innych starożytnych ludów.

ZAMOS - 2016-10-23, 19:25

Krystian napisał/a:
ZAMOS napisał/a:

Przeczytaj sobie w końcu Stary Testament i porównaj jak Bóg Jehowa kazał się obchodzić z niewolnikami w przeciwieństwie do innych starożytnych ludów.

Niewolnictwo jest zbrodnią przeciwko ludzkości i choćbyś nie wiem jak kombinował to nie wyjdzie ci, że Izraelici byli dobrymi panami, a co za tym idzie to prawymi ludźmi. Poza tym to Jehowa nie jest dla mnie autorytetem między innymi też dlatego, że zniewalać ludzi pozwalał.

KobietaZMagdali - 2016-10-23, 21:00

ZAMOS napisał/a:
Niewolnictwo jest zbrodnią przeciwko ludzkości i choćbyś nie wiem jak kombinował to nie wyjdzie ci, że Izraelici byli dobrymi panami, a co za tym idzie to prawymi ludźmi. Poza tym to Jehowa nie jest dla mnie autorytetem między innymi też dlatego, że zniewalać ludzi pozwalał.

Niewolnictwo jest zbrodnią przeciwko ludzkości
no chyba, że niewolnikami sa Izraelici w Egipcie wówczas niewolnictwo jest ok a źli są Izraelic, którzy otrzymali wolność i zadośćuczynienie :roll:

Albertus - 2016-10-23, 21:28

ZAMOS napisał/a:
Krystian napisał/a:
ZAMOS napisał/a:

Słowianie przed przyjęciem chrześcijaństwa powszechnie handlowali niewolnikami.

Sprzedawali ich na przykład muzułmanom. Takim handlarzem skupującym niewolników od Słowian dla muzułmanów był na przykład Żyd - Ibrahim ibn Jakub który zostawił nam jedno z najwcześniejszych opisów , pogańskiego jeszcze wtedy państwa Miszka I.

Taka jest smutna prawda - Słowianie sprzedawali swoich braci w niewolę. Praktyka ta zaczęła zanikać dopiero po przyjęciu chrześcijaństwa

Henryk - 2016-10-23, 21:32

ZAMOS napisał/a:
Poza tym to Jehowa nie jest dla mnie autorytetem między innymi też dlatego, że zniewalać ludzi pozwalał.

Wiemy.
Przecież nie wierzysz w istnienie Tego, któremu na imię Jahwe.
Exo 6:3 bw "Objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz imienia mojego Jahwe im nie objawiłem."
Nigdy nieistniejący nie może być autorytetem. Proste. :-D
Podobnie dla mnie nie jest autorytetem Zeus na Olimpie. ;-)

rol23 - 2016-10-23, 22:41

ZAMOS napisał/a:
Poza tym to Jehowa nie jest dla mnie autorytetem między innymi też dlatego, że zniewalać ludzi pozwalał.

Czyli rozumiem, że nastawiasz się na wieczne potępienie po śmierci.

ZAMOS - 2016-10-23, 23:06

KobietaZMagdali napisał/a:
Niewolnictwo jest zbrodnią przeciwko ludzkości no chyba, że niewolnikami sa Izraelici w Egipcie wówczas niewolnictwo jest ok a źli są Izraelic, którzy otrzymali wolność i zadośćuczynienie :roll:

Napisz łaskawie kiedy to Egipcjanie wzięli w niewolę Izraelitów? To jakby raz, a dwa chciałbym się dowiedzieć kiedy ja tu napisałem, ze niewola Żydów byłaby ok?
Albertus napisał/a:

Sprzedawali ich na przykład muzułmanom. Takim handlarzem skupującym niewolników od Słowian dla muzułmanów był na przykład Żyd - Ibrahim ibn Jakub który zostawił nam jedno z najwcześniejszych opisów , pogańskiego jeszcze wtedy państwa Miszka I.

Bzdura. Słowianie zaczęli sprzedawać w niewolę dopiero jak przyszli na nasze tereny właśnie Żydzi i to oni byli pomysłodawcami takiej zbrodniczej formy zarabiania na krzywdzie ludzi. Jak naprawdę chcesz się dowiedzieć o sprzedawaniu podbitych ludzi w niewolę to rozwinęło się to bardzo wraz z przymusowym przyjęciem chrześcijaństwa, które jest przyczyną upadku Wielkiej Polski.
Henryk napisał/a:
Nigdy nieistniejący nie może być autorytetem. Proste. :-D

Widzę, że zaczynasz myśleć.
Henryk napisał/a:
Podobnie dla mnie nie jest autorytetem Zeus na Olimpie

Dla mnie też Zeus nic nie znaczy, więc w czymś jesteśmy zgodni.
rol23 napisał/a:
Czyli rozumiem, że nastawiasz się na wieczne potępienie po śmierci.

Jakoś nie boję się, ani twego wyroku, ani nie straszny mi dawno już nieistniejący Jehowa.

Krystian - 2016-10-23, 23:24

ZAMOS napisał/a:

Dla Ciebie jako wielkiego słowianina, to zapewne autorytetem jest słowiański bóg świętowit. ;-)

Albertus - 2016-10-24, 06:27

ZAMOS napisał/a:

Albertus napisał/a:

Bzdura. Słowianie zaczęli sprzedawać w niewolę dopiero jak przyszli na nasze tereny właśnie Żydzi i to oni byli pomysłodawcami takiej zbrodniczej formy zarabiania na krzywdzie ludzi. Jak naprawdę chcesz się dowiedzieć o sprzedawaniu podbitych ludzi w niewolę to rozwinęło się to bardzo wraz z przymusowym przyjęciem chrześcijaństwa, które jest przyczyną upadku Wielkiej Polski.

Nie jest to niestety bzdura.

Słowiański handel niewolnikami kwitł do połowy 11 wieku..

Żydzi byli rzeczywiście bardzo często handlarzami niewolników zarówno wtedy jak i potem ale żaden Żyd nikogo by nie kupił gdyby Słowianie nie chcieli sprzedawać.

Henryk - 2016-10-24, 07:09

Krystian napisał/a:
Dla Ciebie jako wielkiego słowianina, to zapewne autorytetem jest słowiański bóg świętowit. ;-)

Może jednak Swarożyc i Marzanna.
Zamos wygląda mi na politeistę. :lol:

BoaDusiciel - 2016-10-24, 08:55

Albertus napisał/a:

Słowiański handel niewolnikami kwitł do połowy 11 wieku..

A chrześcijański do połowy XIX wieku.
W zasadzie do tej pory występuje.
Jest to w sumie naturalne dla chrześcijan, bo najważniejsza ich książka nie zakazuje niewolnictwa.

booris - 2016-10-24, 15:17

Albertus napisał/a:
Żydzi byli rzeczywiście bardzo często handlarzami niewolników zarówno wtedy jak i potem ale żaden Żyd nikogo by nie kupił gdyby Słowianie nie chcieli sprzedawać.

Nie zgadzam sie.Zeby cos sprzedac,najpierw musi byc na to kupiec.

Albertus - 2016-10-24, 16:13

booris napisał/a:
Albertus napisał/a:

Nie zgadzam sie.Zeby cos sprzedac,najpierw musi byc na to kupiec.

Słyszna uwaga.

Natomiast nie wiem z czym się nie zgadzasz z tego co napisałem?

Czy uważasz że Żyd kupiłby nawet wtedy gdyby nikt nie chciał sprzedać? :crazy: