To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Postacie - Kobiety w Biblii ....

rol23 - 2017-04-06, 13:29

tom68 napisał/a:
Uwazam ze kobiety moga nauczac w zborach i nie musza milczec

Jaki ma być status tych kobiet? Czy to mają być panny (dziewice), czy może mężatki posiadające dzieci? Możemy się nad tą propozycją pochylić, ale to nie będzie takie łatwe.

tom68 - 2017-04-06, 13:53

To mają być dobre wierzące kobiety znające ewangelie i żyją według niej a podobnie jest mężczyznami i tyle :-D
ShadowLady86 - 2017-04-06, 16:08

Posty na temat wybicia Madianitów przeniesiono TUTAJ

Posty na temat różnic w imionach głównej Dwunastki apostołów przeniesiono TUTAJ

Posty na temat Deizmu zostały przeniesione TUTAJ

rol23 - 2017-04-06, 16:34

tom68 napisał/a:
To mają być dobre wierzące kobiety znające ewangelie i żyją według niej a podobnie jest mężczyznami i tyle :-D

Jak to tylko tyle? A kim Ty jesteś że tak sobie chcesz decydować o tych kobietach? Dla mężczyzn mamy jasne kryteria w Piśmie Świętym:

Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.

booris - 2017-04-06, 17:09

A ty,rol23,to juz biskupem jestes albo diakonem?Ktos cie poddal probie i stwierdzil,ze jestes bez zarzutu?Masz dobre swiadectwo ze strony tych,ktorzy sa na zewnatrz?
tom68 - 2017-04-06, 17:16

A jakie kryteria miała kobieta z Samarii albo Maria Magdalena że Jezus wybrał je by głosiły Ewangelie innym ;-)
rol23 - 2017-04-06, 20:05

booris napisał/a:
A ty,rol23,to juz biskupem jestes albo diakonem?Ktos cie poddal probie i stwierdzil,ze jestes bez zarzutu?Masz dobre swiadectwo ze strony tych,ktorzy sa na zewnatrz?

Ja nie pretenduję do biskupa, ponieważ może być mężem tylko jednej żony, a ja przewiduję mieć kilka. :-P

Andżelika_FS - 2017-04-06, 20:14

rol23 napisał/a:
booris napisał/a:

Ja nie pretenduję do biskupa, ponieważ może być mężem tylko jednej żony, a ja przewiduję mieć kilka. :-P

Przewidywania, zamiary i sny o wielkości, jakże piękne fantazje można w ten sposób hodować...
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" napisał A.A.Milne w Kubusiu Puchatku. Ze szczerego serca życzę Ci nie zmieniania zamiaru, tylko pełnej realizacji, zakończonej odsiadką w więzieniu z art. 206 Kodeksu karnego (bigamia). Choć jako realistka - niestety - zdaję sobie sprawę, że podobnie jak Puchatek po prostu zmienisz zamiar, zanim dorobisz się kilku żon.

Henryk - 2017-04-06, 21:20

Andżelika_FS napisał/a:
Choć jako realistka - niestety - zdaję sobie sprawę, że podobnie jak Puchatek po prostu zmienisz zamiar, zanim dorobisz się kilku żon.

Poczekajmy wpierw na pierwszą. :-D
O ile potrafi zgwałcić?! :aaa:

sio - 2017-04-06, 22:23

KOBIETY W BIBLII
booris - 2017-04-07, 12:15

rol23 napisał/a:
Ja nie pretenduję do biskupa, ponieważ może być mężem tylko jednej żony, a ja przewiduję mieć kilka.

Najpierw piszesz,ze dla mezczyzn Biblia okresla jasne kryteria,a teraz stwierdzasz ze nie zamierzasz sie do nich stosowac. :-D Mozna wyciagnac z tego trzy wnioski:
-masz gdzies Biblie
-nie jestes mezczyzna
-masz gdzies Biblie i nie jestes mezczyzna.
Twoje posty na forum zdecydowanie wskazuja na ten trzeci. :-D
A co do twoich przewidywan...zacznij przewidywac pogode.Zdecydowanie wieksze prawdopodobienstwo,ze twoje przewidywania sie sprawdza. :-D

rol23 - 2017-04-07, 13:23

booris napisał/a:
rol23 napisał/a:
Ja nie pretenduję do biskupa, ponieważ może być mężem tylko jednej żony, a ja przewiduję mieć kilka.

Najpierw piszesz,ze dla mezczyzn Biblia okresla jasne kryteria,a teraz stwierdzasz ze nie zamierzasz sie do nich stosowac.

A gdzie ja napisałem, że nie zamierzam się stosować do Bożych zaleceń? :shock:

booris - 2017-04-07, 18:38

rol23 napisał/a:

A gdzie ja napisałem, że nie zamierzam się stosować do Bożych zaleceń?

A zamierzasz?Bo z twoja radosna tworczosc na tym forum,zdecydowanie temu zaprzecza. :-D

rol23 - 2017-04-07, 22:04

booris napisał/a:
rol23 napisał/a:

A gdzie ja napisałem, że nie zamierzam się stosować do Bożych zaleceń?

A zamierzasz?Bo z twoja radosna tworczosc na tym forum,zdecydowanie temu zaprzecza. :-D

Widać, że znowu czegoś nie zrozumiałeś. :-D Ale możesz pytać, to spróbuję wytłumaczyć.

booris - 2017-04-08, 08:55

rol23 napisał/a:

Widać, że znowu czegoś nie zrozumiałeś. Ale możesz pytać, to spróbuję wytłumaczyć.

Zabawny jestes. :-D