To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Pojęcia - Obchodzenie urodzin ... demoniczna geneza

Wnikliwy - 2017-03-24, 14:44

Tak więc Krystianie chrześcijanie w pierwszym wieku wymyślili sobie, ze nie będą sobie obchodzić urodzin, i ja się tego trzymam.
Krystian - 2017-03-24, 17:44

Wnikliwy napisał/a:
Tak więc Krystianie chrześcijanie w pierwszym wieku wymyślili sobie, ze nie będą sobie obchodzić urodzin, i ja się tego trzymam.


Gdzie Chrystianie zabronili obchodzenia urodzin?
Ten zakaz dało CK w XX wieku.
Kiedy Wnikliwy się przebudzisz i zostaniesz Chrystianem jak ja?

Henryk - 2017-03-24, 18:02

Krystian napisał/a:
Kiedy Wnikliwy się przebudzisz i zostaniesz Chrystianem jak ja?

Krystianie. Jeszcze ja. :-(
Czytając od długiego czasu twe posty, dochodzę do wniosku, że „chrystianiom” takim jak Ty brakuje jeszcze bardzo dużo…
Wiesz, że nie jestem SJ, a nawet w wielu sprawach mam odmienne zdanie niż Oni.
Jednak Twe „docinki” co najmniej nużące. Opanuj się.
Nie przynośmy wstydu ateistom- proszę!

Krystian - 2017-03-24, 18:34

Henryk napisał/a:
Czytając od długiego czasu twe posty, dochodzę do wniosku, że „chrystianiom” takim jak Ty brakuje jeszcze bardzo dużo…
Wiesz, że nie jestem SJ, a nawet w wielu sprawach mam odmienne zdanie niż Oni.


Wiem Henryku, przecież się nie znamy od dziś. :-)

Henryk napisał/a:
Jednak Twe „docinki” co najmniej nużące. Opanuj się.


Jednak świadkowie się do tego nie stosują.Twierdzą, że Badacze zostali na peronie, a pociąg jedzie dalej. :-D

Henryk napisał/a:
Nie przynośmy wstydu ateistom- proszę!


My im Henryku wstydu nie przynosimy.
Wstyd przynoszą świadkowie, zmieniając co chwilę nauki, podpierając je naszym Bogiem.
Nic dziwnego, że ateiści śmieją się z naszego Boga JHWH.

RN - 2017-03-24, 19:32

Krystian napisał/a:


.Twierdzą, że Badacze zostali na peronie, a pociąg jedzie dalej. :-D


To Henryk został na peronie :?:
Spóżnił się, czy nie miał na bilet :?:

Krystian - 2017-03-24, 19:35

RN napisał/a:
To Henryk został na peronie
Spóżnił się, czy nie miał na bilet


Według świadków został na peronie.
Ciężko nadążyć za zmiennymi światłami CK.
Zwykli świadkowie, nie kumają.

RN - 2017-03-24, 19:37

Krystian napisał/a:
RN napisał/a:
To Henryk został na peronie
Spóżnił się, czy nie miał na bilet


Według świadków został na peronie.


To nie wiedział w który pociąg wsiąść :?:

Krystian - 2017-03-24, 19:45

RN napisał/a:
To nie wiedział w który pociąg wsiąść


Ty ateisto nie nabijaj się z ludzi wierzących.
Kiedyś pupa Ci się zapali jak będziesz na łozy śmierci.

Wnikliwy - 2017-03-24, 19:54

Krystian napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Tak więc Krystianie chrześcijanie w pierwszym wieku wymyślili sobie, ze nie będą sobie obchodzić urodzin, i ja się tego trzymam.


Gdzie Chrystianie zabronili obchodzenia urodzin?
Ten zakaz dało CK w XX wieku.
Kiedy Wnikliwy się przebudzisz i zostaniesz Chrystianem jak ja?



Cytat:
Po powstaniu chrystianizmu pogląd na uroczystości urodzinowe ani trochę się nie zmienił. Nakazując uczniom: „Czyńcie to na moją pamiątkę”, Jezus ustanowił obchody rocznicy swej śmierci, anie narodzin (Łk 22:19). Skoro pierwsi chrześcijanie nie świętowali urodzin swego Wybawcy, tym bardziej nie obchodzili własnych. Historyk August Neander napisał: „Wtym okresie wszelka myśl oświętowaniu urodzin była chrześcijanom zupełnie obca” (Allgemeine Geschichte der christlichen Religion und Kirche, 1842, t.1, s.518). „Orygenes [IIIw.n.e.] (...) twierdzi, że ‚żadna ze świętych osób wymienionych wPiśmie Świętym nie urządzała uczty ani przyjęcia zokazji swych urodzin. Tylko grzesznicy (tacy jak faraon iHerod) hucznie święcili dzień, wktórym pojawili się na tym padole’” (The Catholic Encyclopedia, 1913, t.X, s.709).
Nie ulega zatem wątpliwości, że zwyczaj obchodzenia urodzin nie wywodzi się ani zPism Hebrajskich, ani zGreckich. Co więcej, wdziele Cyclopædia (red. J.M’Clintock, J.Strong, 1882, t.I, s.817) powiedziano, że Żydzi „uważali uroczystości urodzinowe za element pogańskiej religii (...) prawdopodobnie ze względu na towarzyszące im bałwochwalcze obrzędy ku czci boga uchodzącego za patrona dnia, wktórym urodził się solenizant”.


Daleko ci do tych z którymi się tak bardzo utożsamiasz.
Twoje posty, teksty docinki itp są wręcz dziecinne.

Manna z nieba - 2017-03-27, 23:37

Fanatyk religijny ma gotową odpowiedź na każde pytanie.
Jak widzimy w tym temacie również.
Czy wolno obchodzić urodziny własne i tych których kochamy?
Zaglądnij do Pisma Świętego!
Teoria ewolucji? Zaglądnij do Pisma Świętego!

Masz pytanie naukowe lub ekonomiczne? Zaglądnij do Pisma Świętego!
Czy powinienem się kształcić? Zaglądnij do Pisma Świętego!
Wszystko tam jest!

Nie ma potrzeby się zastanawiać, wystarczy powiedzieć w skrócie: "Bóg."
W tym ujęciu moi drodzy to "Bóg" jest w Waszych rękach robotem wieloczynnościowym i panaceum na wszystko.
Bóg wymyślony i definiowany przez Was.

Często spotykamy się z definicją głupca jako tego, kto ma natychmiastową odpowiedź na każde pytanie.
Idąc tym tropem, należy uznać, że dla fanatyków słowo "Bóg" staje się zaczynem głupoty doskonałej.

Imię Boga pozwala Wam na dyspensę od myślenia.
W każdej chwili gotowi jesteście uruchomić silnik umoralniającego kaznodziejstwa.
W każdym temacie.

Wasze osobiste przekonania, wiarę uważacie za jedynie słuszną rację i powtarzacie jak mantrę.
Wypowiadacie się tak kategorycznie w kwestii urodzin jakbyście wczoraj jedli z Bogiem śniadanie i jakby On dał Wam na to przyzwolenie.

Jesteście ograniczeni i chcielibyście by wszyscy tacy byli.
Bóg jest dla Was uniwersalnym kluczem otwierającym wszystkie drzwi.
I macie paskudną skłonność do przekreślania innych.
Za to, że nie przyjmują Waszych wyjaśnień.

efroni - 2017-03-29, 20:01

Dobrze napisane , Manno
Dodam tylko, że każdy fanatyzm jest zły , nie tylko ten religijny

*************

Czy Prawo zakazuje obchodzenia urodzin ?
Dał Bóg człowiekowi i rozum i sumienie i zakazał ich używać ?
Człowiek powinien się cieszyć, że żyje czy smucić ?
Pobożni Żydzi obchodzą Dzień Urodzin (Jom Huledet - dzień w którym dusza zeszła do tego świata )


Jest to dzień radości , śmiechu , toastów , życzeń, ale i refleksji , zadumy("rachunek sumienia" za ubiegły rok)
Podtrzymuję więc to co napisałem / tym razem bez uśmiechu /
"Obchodzenie urodzin ... demoniczna geneza"
Jak się okazuje jest i dziś taki typ ludzi /świętoszkowaci, czyli bardziej święci niż sam Bóg /
którzy i komara przecedzają przez sito i od kopru pobierają dziesięcinę .

Manna z nieba - 2017-03-30, 00:47

efroni napisał/a:
Jak się okazuje jest i dziś taki typ ludzi /świętoszkowaci, czyli bardziej święci niż sam Bóg / którzy i komara przecedzają przez sito i od kopru pobierają dziesięcinę .


Dokładnie efroni zgadzam się z Tobą.
Taki temat o zwykłych urodzinach jest dowodem na to, że fanatyzm religijny prowadzi do obłędu.

karol210 - 2017-03-31, 00:15

Manna z nieba napisał/a:
efroni napisał/a:
Jak się okazuje jest i dziś taki typ ludzi /świętoszkowaci, czyli bardziej święci niż sam Bóg / którzy i komara przecedzają przez sito i od kopru pobierają dziesięcinę .


Dokładnie efroni zgadzam się z Tobą.
Taki temat o zwykłych urodzinach jest dowodem na to, że fanatyzm religijny prowadzi do obłędu.


Tak to wygląda i zgadzam sie bo tak jest......

Anonymous - 2017-03-31, 11:04

Manna z nieba napisał/a:
Teoria ewolucji? Zaglądnij do Pisma Świętego!

Prawda!


Cytat:
Dzie 4;24,25 BW (24) Ci zaś, gdy to usłyszeli, podnieśli jednomyślnie głos do Boga i rzekli: Panie, Ty, któryś stworzył niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, (25) któryś powiedział przez Ducha Świętego ustami ojca naszego Dawida, sługi twego: Czemu wzburzyły się narody, A ludy myślały o próżnych rzeczach?

Mal 2;10a BW (10) Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył?


Manna z nieba napisał/a:
Idąc tym tropem, należy uznać, że dla fanatyków słowo "Bóg" staje się zaczynem głupoty doskonałej.

Tak to postrzegają ludzie podlegli władzy tego świata!


Cytat:
Ps 53;2a BW (2) Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga.

1 Kor 1;20-23 BW (20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (22) Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, (23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,


Manna z nieba napisał/a:
Masz pytanie naukowe lub ekonomiczne? Zaglądnij do Pisma Świętego!

Zgadza się!




Cytat:
Przy 6;6-11 BT (6) Do mrówki się udaj, leniwcze, patrz na jej drogi - bądź mądry: (7) nie znajdziesz u niej zwierzchnika ni stróża żadnego, ni pana, (8) a w lecie gromadzi swą żywność i zbiera swój pokarm we żniwa. (9) Jak długo, leniwcze, chcesz leżeć? A kiedyż ze snu powstaniesz? (10) Trochę snu i trochę drzemania, trochę założenia rąk, aby zasnąć: (11) a przyjdzie na ciebie nędza jak włóczęga i niedostatek - jak biedak żebrzący.

Koh 5;9 BW (9) Kto miłuje pieniądze, pieniędzmi się nie nasyci, a kto miłuje bogactwo, zysków mieć nie będzie. To również jest marnością. (10) Gdy majątek rośnie, rośnie liczba tych, którzy z niego korzystają, i jego właściciel ma z niego tylko taki pożytek, że jego oczy go oglądają.


Manna z nieba napisał/a:
Czy powinienem się kształcić? Zaglądnij do Pisma Świętego!

Zgadza się!


Cytat:
Przy 4;5,7 BW (5) Nabywaj mądrości, nabywaj rozumu! Nie zapominaj słów moich ust i nie uchylaj się od nich! (7) Początek mądrości jest taki: nabywaj mądrości, i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu!

Dzie 28;31 BW (31) głosząc Królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie śmiało, bez przeszkód.

Ps 119;7 BW (7) Dziękować ci będę szczerym sercem, Gdy się nauczę sprawiedliwych praw twoich. (8) Będę przestrzegał ustaw twoich, Nie opuszczaj mnie nigdy.


Manna z nieba napisał/a:
Wszystko tam jest!

Prawda!


Cytat:
2 Tym 3;16,17 BW (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.


Manna z nieba napisał/a:
Wasze osobiste przekonania, wiarę uważacie za jedynie słuszną rację i powtarzacie jak mantrę.

Oczywiście! Tak mówi Słowo Boże!


- jeden Bóg Jehowa, który jest ponad wszystkimi,
- jedna wiara w Syna Bożego, Pana Jezusa zbawiciela,
- jeden chrzest wodny przez całkowite zanurzenie,

Cytat:
Ef 4;5,6 (5) jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; (6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.


Niestety Ty, oraz grono Twoich adoratorów, wpisujecie się swymi jadowitymi wypowiedziami w słowa wypowiedziane przez proroka Izajasza, co jest smutne i zatrważające;

Cytat:
Iz 32;6 PNŚ (6) gdyż nierozumny będzie mówił po prostu to, co nierozumne, a jego serce będzie się zajmowało tym, co szkodliwe, by działać na rzecz odstępstwa i mówić przeciw Jehowie to, co przewrotne, by duszę głodnego odprawić z niczym, a nawet spragnionego odprawia on bez picia.

Anonymous - 2017-03-31, 11:14

Manna z nieba napisał/a:
Fanatyk religijny ma gotową odpowiedź na każde pytanie.
Jak widzimy w tym temacie również.
Czy wolno obchodzić urodziny własne i tych których kochamy?


Czy możemy obchodzić święta tego świata, wraz z tymi których kochamy?

Cytat:
Amos 5;21 BW (21) Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi, i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group