To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Postacie - Czy Maryja jest w niebie ....

Queza - 2017-08-21, 20:24

BoaDusiciel napisał/a:
Queza napisał/a:
Jednorożec to symbol Chrystusa. :-)

Zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne !
Ale właściwie dlaczego jednorożec ? :roll:

Wszystko przez róg Jednorożca, który ma podobno magiczną moc, ale to stworzenie to fantastyka.

Manna z nieba - 2017-08-22, 16:15

Albertus napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Temat brzmi: Czy Maryja jest w niebie.
Moja odpowiedź: Nie, nie jest w niebie.

A na jakiej podstawie taka twoja odpowiedź?

Leciałam wielokrotnie samolotem w różne miejsca.
Pilot podawał wysokość (ponad 10000 metrów nad ziemią), a pogoda ostatnio była piękna i nie widziałam tam Marii w niebie.

Albertus - 2017-08-22, 16:36

(ponad 10000 km nad ziemią)

masz dużo szczęścia że nie wpadliście tym samolotem na jakiegoś satelitę telekomunikacyjnego bo na tej wysokości często przelatują... 8-)

Manna z nieba - 2017-08-22, 16:40

Albertus napisał/a:
(ponad 10000 km nad ziemią)

masz dużo szczęścia że nie wpadliście tym samolotem na jakiegoś satelitę telekomunikacyjnego bo na tej wysokości często przelatują... 8-)

Poprawiłam na metry, przepraszam za literówkę.
Żeby było jeszcze jaśniej - ponad 10 km nad ziemią 🙂

Albertus - 2017-08-22, 16:42

Cytat:

To tam twoim zdaniem znajduje się niebo?

Nie zauważyłaś że dyskutowaliśmy o niebie w kontekście wiary chrześcijańskiej?

Manna z nieba - 2017-08-22, 16:45

Albertus napisał/a:
Cytat:

To tam twoim zdaniem znajduje się niebo?

Dużo,dużo wyżej i w kosmosie tez nikt Marii nie widział.
Tak, tam się znajduje niebo.

Albertus - 2017-08-22, 16:46

Manna z nieba - 2017-08-22, 16:49

Albertus napisał/a:

Zauważyłam, droczę się trochę,ale sam odpowiedziałeś na to pytanie 🙂
W kontekście wiary to prawdą i zarówno nieprawdą może być wszystko.
Wiara w Smerfy czy krasnoludki nie powoduje automatycznie, że one naprawdę istnieją.

Albertus - 2017-08-22, 16:51

Czy masz może coś jeszcze interesującego do powiedzenia w temacie " Czy Maryja jest w niebie"?
Manna z nieba - 2017-08-22, 17:02

Albertus napisał/a:
Czy masz może coś jeszcze interesującego do powiedzenia w temacie " Czy Maryja jest w niebie"?

Pytałeś wiec odpowiedziałam dlaczego uważam, ze nie ma Marii w niebie.
Na tej samej podstawie uwazam, że nie ma wioski Smerfów w lesie.

Albertus - 2017-08-22, 17:04

Manna z nieba napisał/a:
Albertus napisał/a:

A czy wierzysz w istnienie Boga?

Manna z nieba - 2017-08-22, 17:16

Albertus napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Albertus napisał/a:

Tak, wierzę w Boga lecz nie takiego jakim widzą go założyciele różnych religii.
Racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz Boga będącego źródłem prawa naturalnego.

O istnieniu duchowej siły sprawczej świadczy racjonalny porządek świata materialnego.
Bóg-Stwórca jest konstruktorem przyrody, dla której ustanawia prawa i dalej już nie ingeruje w jej rozwój przyrodniczy, społeczny czy osobniczy.
To możemy zaobserwować. Wszystko inne to wyobraźnia człowieka.

Albertus - 2017-08-22, 19:21

Manna z nieba napisał/a:
Albertus napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Albertus napisał/a:

Tak, wierzę w Boga lecz nie takiego jakim widzą go założyciele różnych religii.
Racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz Boga będącego źródłem prawa naturalnego.

O istnieniu duchowej siły sprawczej świadczy racjonalny porządek świata materialnego.
Bóg-Stwórca jest konstruktorem przyrody, dla której ustanawia prawa i dalej już nie ingeruje w jej rozwój przyrodniczy, społeczny czy osobniczy.
To możemy zaobserwować. Wszystko inne to wyobraźnia człowieka.

Tylko dlaczego uważasz że to Bóg bezosobowy?

Konstruktor i Ustanowiciel praw przyrody bezosobowy? Na czym miałaby polegać ta Jego bezosobowość?

I skąd pewność że ten Konstruktor już więcej nie ingeruje w to co się dzieje na świecie?

Dlaczego miałby nie ingerować?

To że akurat ty albo ja nie widzieliśmy takich ingerencji to przecież nie jest dowód na to że nie może ingerować i że tego nie robi.

Jeśli przecież na początku ustanowił prawa i konstrukcję świata to chyba miał w tym jakiś cel?

RN - 2017-08-23, 00:00

1. Maryi nie ma w niebie, bo niebo nie jest miejscem lecz umowną nazwą przestrzeni kosmicznej.
Jeżeli nawet założyć, że Maryja jest w tej przestrzeni kosmicznej ( niebo ) w wymiarze duchowym, to na to również nie ma najmniejszych dowodów.

2. Tylko Bóg rozumiany bezosobowo, jako Wyższa Siła czy Inteligencja może objąć swoim ''wzrokiem'' całość swej posiadłości wraz z inwentarzem :-) bez konieczności przemieszczania się i potrzeby na to czasu.
W tych miejscach Biblii, gdzie Boga widzi się osobowo, Bóg jest ograniczony chociażby wszechwiedzą czy wszechobecnością
Np. Bóg pyta się Adama gdzie jest. Zstępuje z nieba, aby zobaczyć wieżę. Chce iść zobaczyć jak postępują mieszkańcy Sodomy itp.

3. Moim zdaniem Bóg ingeruje w losy ludzi. Sprawą dyskusyjną dla mnie może być, czy ta ingerencja jest ciągła, według tego samego wzoru dotykać wszystkich, czy ile w tym wszystkim jest miejsca na wolną wolę .

Taką widoczną dla wszystkich ingerencją Bożą, były chociażby losy samolotu TU 154 :-|
Podkomisja Macierewicza powinna wziąść to pod uwagę.

karol210 - 2017-08-23, 00:09

Haha kosmos to niebo...
Niebo jest podobiestwem jak te wasze czarne dziury... Mojżesz jest na Jowiszu czy gdzieś dalej..? . Dzieci. Bo Mikołaj przyjdzie tyle znacie Nieba
Trzecie niebo obce jak podnóżek wszechświata Boga tylko tak tłumaczone dla starożytnych ludzi ze to tylko ziemia jest podnozkiem bo wszechświata nie znali