To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Kościoły ortodoksyjne - FILM ''KLER''

radek - 2018-08-28, 14:28

Religie niewiele oferują człowiekowi poza akceptacją w zamian za służbę na rzecz przywódców religijnych. Po woli to się zmienia, zauważyłem że np. ŚJ są bardziej otwarci na nieprzewidziane działanie Boże, Muzułmanie pielęgnują coraz bardziej piękno, niż "pierwsze wrażenie" tekstu Koranu. Księżom też nie wiele brakuje by uznać, że ich religia ma tą samą wartość co inne. Więc może już niedługo zamieszkamy w jednym ogrodzie
Quinque - 2018-08-28, 21:33

Breheheh, Kościół założony przez Boga ma uznać że jego religia jest równa religi wymyślonej przez człowieka? Raczysz żartować?
radek - 2018-08-28, 22:25

Quinque napisał/a:
Breheheh, Kościół założony przez Boga ma uznać że jego religia jest równa religi wymyślonej przez człowieka? Raczysz żartować?

Wolę żartować z kim innym ;-)

radek - 2018-08-29, 17:21

Seksualność to najpoważniejszy temat jaki istnieje, a pedofilia jest chyba nie do udźwignięcia bez pomocy z zewnątrz. Od dobrych nauczycieli, umiejących rozpoznać jakie informacje i w jakim czasie odsłaniać uczniom, zależy tempo rozwoju ludzkości

J 16:12 eib "Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz nie jesteście w stanie tego przyjąć."

Henryk - 2018-08-29, 19:54

radek napisał/a:
a pedofilia jest chyba nie do udźwignięcia pomocy z zewnątrz.

Co Ty piszesz chłopie? :aaa:
Zwykłe zboczenie, podobnie jak homoseksualizm i zo*filia.

Tylko to pierwsze krzywdzi dzieci, które nie zgadzają się na takie przedmiotowe traktowanie.
Karać bez litości za zniszczenie życia innym.
Nie dziwi Ciebie to, że tego typu zboczenia występują prawie wyłącznie wśród ludzi bogatych i żyjących w zbytku?
Ludzie kina, piosenkarze, politycy, celebryci, kler...

Marius Bienius - 2018-08-29, 21:41

Quinque napisał/a:

A mnie irytuje to że pieniądze z podatków idą na lekarzy ginekologów, instytuty sportowe czy inne gówno. Ale czy ktoś się pyta co irytuje Qunique? Nie

Na ginekologów to chętnie „płacę” :-)
Do sportu tez bym się nie dokładał. A i na wojsko wolałbym nie dawać, ale nie mogę, bo sami biorą.

Queza - 2018-08-30, 09:10

Marius Bienius napisał/a:
Na ginekologów to chętnie „płacę” :-)

Żona ma spiralę?

Marius Bienius - 2018-08-30, 09:17

Queza napisał/a:

Żona ma spiralę?

Nie, czasem jak coś dolega, to trzeba odwiedzić takiego lekarza.
A nawet jeśli miałaby spiralę, to nie powinno leżeć to w zakresie Twoich zainteresowań ;-)

Queza - 2018-08-30, 10:22

Przepraszam za uszczypliwość, moja bratowa miała i tak jakoś zapytałam.
Marius Bienius - 2018-08-30, 10:24

Queza napisał/a:
Przepraszam za uszczypliwość, moja bratowa miała i tak jakoś zapytałam.

Spoko, nie ma problemu :-)

tola - 2018-08-30, 13:11

radek napisał/a:
Seksualność to najpoważniejszy temat jaki istnieje, a pedofilia jest chyba nie do udźwignięcia bez pomocy z zewnątrz. Od dobrych nauczycieli, umiejących rozpoznać jakie informacje i w jakim czasie odsłaniać uczniom, zależy tempo rozwoju ludzkości

J 16:12 eib "Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz nie jesteście w stanie tego przyjąć."

A kim jest ten zewnatrz co ma udzwignąc pedofilie która papieze jak JPII zmiatali pod dywany .

Co maja tu dobrzy nauczyciele co tempo rozwoju ?
Seksualnosc to najbardzeij oślizgly temat .temat Węzowy czy jak kto woli kundalini ,naga-itp

radek - 2018-08-30, 13:52

tola napisał/a:
radek napisał/a:

A kim jest ten zewnatrz co ma udzwignąc pedofilie która papieze jak JPII zmiatali pod dywany

Pisząc, że pedofilia jest nie do udźwignięcia miałem na myśli, że po czynie pedofilskim trudno jest to dziecku zrekompensować, Sam Bóg wziął w pewnym sensie temat seksualności na siebie, najpierw w Edenie mówiąc do Pierwszej pary o płodności, później mówiąc do Abrama o obrzezaniu. Dlatego uważam, że seksualność jest tematem najpoważniejszym i każdy samodzielnie powinien o nim w życiu decydować, ustawiając "wagę" swojego sumienia sprawiedliwie i być może się powiedzie

Koran 55:9
Ustawiajcie wagi sprawiedliwie i nie powodujcie straty na wadze!

radek - 2018-08-30, 15:52
Temat postu: LGBT
Skoro w Królestwie Bożym pokonana będzie śmierć, to i ciała będziemy mieli takie jakie będą nam miłe, a więc homoseksualizm nie tyle jest problemem psychicznym co fizycznym, bo najważniejszy jest tu spokój Ducha

Mar 9:43-50 eib "(43) Jeśli więc twoja ręka przywodzi cię do upadku, odetnij ją. Lepiej jest dla ciebie kalekim wkroczyć w życie, niż mieć dwoje rąk i trafić do miejsca wiecznej kary, w ogień nieugaszony, (44) gdzie robak dręczyć nie ustaje, a ogień nie gaśnie. (45) Również jeśli twoja stopa przywodzi cię do upadku, odetnij ją. Lepiej jest dla ciebie kulawym wejść do życia, niż mieć dwie stopy i być wrzuconym do miejsca wiecznej kary, (46) gdzie robak dręczyć nie ustaje, a ogień nie gaśnie. (47) Podobnie jeśli twoje oko przywodzi cię do upadku, wyłup je. Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu i być wrzuconym do miejsca wiecznej kary, (48) gdzie robak dręczyć nie ustaje, a ogień nie gaśnie. (49) Każdy bowiem ogniem będzie posolony. (50) Dobra jest sól, gdyby jednak straciła smak, czym byście go przywracali? Miejcie sól w samych sobie i zachowujcie pokój między sobą."

Mat 12:32 eib "Kto powiedziałby słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu wybaczone, lecz kto by je wypowiedział przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu wybaczone ani w tym wieku, ani w nadchodzącym."

Henryk - 2018-08-30, 17:21

radek napisał/a:
Pisząc, że pedofilia jest nie do udźwignięcia miałem na myśli, że po czynie pedofilskim trudno jest to dziecku zrekompensować, [...]

Dobrze, że wytłumaczyłeś.
Można było wyciągnąć zgoła inne wnioski. :oops:
Dziecku nie da się tego zrekompensować. :-(
Przypuszczam, że to pozostaje u niego do śmierci.

Pomyśleć, że chwilka "przyjemności" zboczeńca powoduje tyle krzywdy...

radek - 2018-08-30, 17:55

Henryk napisał/a:
Przypuszczam, że to pozostaje u niego do śmierci.

Pomyśleć, że chwilka "przyjemności" zboczeńca powoduje tyle krzywdy...

Aby Słowo Boga, o szansie dla każdego, okazało się Prawdą, należy dodać, że jeśli osoba, która to zrobiła okazała się nienaganną, to dziecko będzie mogło znaleźć drogę do szczęścia

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Rdz 17:1 eib "(1) Gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się PAN i powiedział do niego: Ja jestem Bogiem Wszechmocnym, żyj blisko Mnie i bądź nienaganny."

Rdz 17:10 eib "(10) A to jest moje przymierze, którego macie przestrzegać, zawarte między Mną a wami oraz waszym potomstwem po was: Będzie u was obrzezany każdy mężczyzna."