To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Wersety - Wersety, które Was poruszyły

wuka - 2020-01-28, 09:36

Czy wiecie co to za biblia SNP. Ściągnęłąm sobie aplikację, ale mam watpliwości.
Znalazłam teraz taką stronę https://snp.szukajacboga.pl/ i jakoś nie mogę się połapać, co to za twórczość ;-)

amiko - 2020-01-28, 12:10

wuka napisał/a:
Czy wiecie co to za biblia SNP. Ściągnęłąm sobie aplikację, ale mam watpliwości.
Znalazłam teraz taką stronę https://snp.szukajacboga.pl/ i jakoś nie mogę się połapać, co to za twórczość ;-)

Na tej stronie tak piszą o swoich celach; https://feib.pl/nasze-cele/

Nasze cele
Ewangeliczny Instytut Biblijny
stawia sobie za cel:

PROMOWAĆ – gdziekolwiek to możliwe – poznanie Pisma Świętego w językach oryginalnych, to jest hebrajskim, aramejskim i greckim
PROPONOWAĆ – gdziekolwiek to potrzebne – przekłady Pisma Świętego z języków oryginalnych na język polski, dostosowane do potrzeb studiów biblijnych, przedsięwzięć ewangelizacyjnych i lektury rodzinnej
POMAGAĆ poszukującym Bożej Prawdy w dotarciu do jej źródła.

Mnie Źródło kojarzy się z Bogiem, który jest Źródłem Wody Żywej, a ich źródło jest z małej litery. Widocznie chodzi o inne źródło.

wuka - 2020-01-28, 12:54

ratao napisał/a:
https://feib.pl/nasze-cele/

To jest jeszcze coś innego.
Na tej linkowanej przeze mnie mamy to: "Niniejszy przekład jest pierwszym powstającym w ramach polskiego chrześcijaństwa ewangelicznego. Nie jest jednak przekładem wyznaniowym. Adresowany jest — jak wspomniano — do całego społeczeństwa."

Dla mnie powyższe słowa znacza, że nie warto tego tykać, bo jak dla wszystkich to i dla nikogo. Nie można w sposób rzetelny zadowolić "wszystkich". Albo jest przekłąd dokładny, albo pod denominację (przynajmniej wiadomo czego się spodziewać) a tu...dla wszystkich.

Henryk - 2020-01-28, 12:59

wuka napisał/a:
Albo jest przekłąd dokładny, albo pod denominację (przynajmniej wiadomo czego się spodziewać) a tu...dla wszystkich.

:xhehe: :xhehe: :xhehe:
I znowu nie dogodzili. :-(
Przestań już kobieto! :prosze:
To jest nudne.

wuka - 2020-01-28, 13:32

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
Albo jest przekłąd dokładny, albo pod denominację (przynajmniej wiadomo czego się spodziewać) a tu...dla wszystkich.

:xhehe: :xhehe: :xhehe:
I znowu nie dogodzili. :-(
Przestań już kobieto! :prosze:
To jest nudne.

To ty przestań. Nikt cię nie prosi, abyś mnie czytał. A nawet nie chcę tego.
Widzę, że ci bardzo przeszkadzam.
Teraz już sami faceci zostaną, o to chodziło? Będziecie tak fajnie sobie przytakiwać.
Dopiąłeś swego. Przegnałeś mnie na dobre. Baw się dobrze, a nie zapomnij mojego truchła sprzątnąć w armagedonie

Henryk - 2020-01-28, 13:40

wuka napisał/a:
a nie zapomnij mojego truchła sprzątnąć w armagedonie

Przykro mi, ale to nie ten adres.
Znowu czegoś nie dosłyszałaś. Gdzieś dzwonili, ale w którym kościele? :lol:

RN - 2020-01-28, 14:25

wuka napisał/a:
Czy wiecie co to za biblia SNP. Ściągnęłąm sobie aplikację, ale mam watpliwości.
Znalazłam teraz taką stronę https://snp.szukajacboga.pl/ i jakoś nie mogę się połapać, co to za twórczość ;-)


To jest Biblia wydana przez Ewangeliczny Instytut Biblijny ( EIB ).
Jeżeli to wydawnictwo ma w nazwie słowo ''ewangeliczny'' to już nie jest to na pewno wydanie katolickie.
Przedstawiony tam pastor Piotr Zaremba, który prawdopodobnie pracował nad przekładem, jest pastorem kościoła baptystów 5N w Poznaniu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Zaremba_(biblista)

booris - 2020-01-28, 14:59

wuka napisał/a:
Teraz już sami faceci zostaną, o to chodziło? Będziecie tak fajnie sobie przytakiwać.

Nie bedziemy,nie bedziemy. :-D Henryk mowi madre rzeczy,szkoda tylko ze tak rzadko.Glownie trolluje,wiec zignoruj jego pisanie i nigdzie sie nie wybieraj. :)

booris - 2020-01-28, 15:06

wuka napisał/a:
Czy wiecie co to za biblia SNP. Ściągnęłąm sobie aplikację, ale mam watpliwości.
Znalazłam teraz taką stronę https://snp.szukajacboga.pl/ i jakoś nie mogę się połapać, co to za twórczość ;-)


https://k5n.pl
https://www.youtube.com/c...xrq3-g/featured

radek - 2020-01-30, 09:10

Do rodziców o relacji z Duchem Bożym i służebnej pozycji

Mat 18:3 eib "i powiedział: Zapewniam was, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, na pewno nie wejdziecie do Królestwa Niebios."

Mat 5:3 eib "(3) Szczęśliwi świadomi swej nędzy, gdyż ich jest Królestwo Niebios."

.Cyprian. - 2020-02-10, 15:31

radek napisał/a:

...

Mat 5:3 eib "(3) Szczęśliwi świadomi swej nędzy, gdyż ich jest Królestwo Niebios."


Swoją drogą bardzo zadziwiło mnie to tłumaczenie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego (podkreślenie moje). W większości przekładów mamy "ubodzy w duchu" i tak też oddaje tekst grecki. "Świadomi swej nędzy" jest z jednej strony mocniejszym, z drugiej słabszym tłumaczeniem. Mocniejszym, bo kładzie nacisk na świadomość tego ubóstwa; słabszym bo pomija czego to ubóstwo ma dotyczyć. Zastanawiam się, skąd takie tłumaczenie, skoro tekst grecki jest w moim rozumieniu jednoznaczny.

chryzolit - 2020-02-10, 19:41

Cyprian-napisał.
Cytat:
Swoją drogą bardzo zadziwiło mnie to tłumaczenie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego (podkreślenie moje). W większości przekładów mamy "ubodzy w duchu" i tak też oddaje tekst grecki. "Świadomi swej nędzy" jest z jednej strony mocniejszym, z drugiej słabszym tłumaczeniem. Mocniejszym, bo kładzie nacisk na świadomość tego ubóstwa; słabszym bo pomija czego to ubóstwo ma dotyczyć. Zastanawiam się, skąd takie tłumaczenie, skoro tekst grecki jest w moim rozumieniu jednoznaczny.
.
Myślę,że tłumacze często stoją przed dylematem jakiego użyć wyrazu w tłumaczeniu na narodowe języki,takiego wyrazu aby on oddał głębie zawartości myśli.
Chociaż nie mamy pewności,że Jezus w tym przypadku użył greckich słów,bo mogły być to aramejskie lub hebrajskie,ale mamy inne wypowiedzi Jezusa,które zawsze poprzez łączenie myśli,wyrażanych przez Niego,mogą pomagać.
Poniższy cytat,kolor czarny,tez coś do tej myśli wnosi.
Wyrazy te wskazują na duchowy stan człowieka,który powinien być świadomy swojej marności,wobec wielkości Boga,czy nieskończonego czasu,czy stworzenia.
Które wynikają z mądrości,dlatego Jezus tego rodzaju postawę chwalił i błogosławił.
Bo to taka postawa,stan serca i umysłu pozwalają przybliżać się do Jezusa i korzystać z Jego łask.
Pozdrawiam.
Ap.3.
To mówi Amen13,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek13 stworzenia Bożego:
15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust14.

17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.

radek - 2020-02-12, 09:30

.Cyprian. napisał/a:
radek napisał/a:

...

Mat 5:3 eib "(3) Szczęśliwi świadomi swej nędzy, gdyż ich jest Królestwo Niebios."


Swoją drogą bardzo zadziwiło mnie to tłumaczenie Ewangelicznego Instytutu Biblijnego (podkreślenie moje). W większości przekładów mamy "ubodzy w duchu" i tak też oddaje tekst grecki. "Świadomi swej nędzy" jest z jednej strony mocniejszym, z drugiej słabszym tłumaczeniem. Mocniejszym, bo kładzie nacisk na świadomość tego ubóstwa; słabszym bo pomija czego to ubóstwo ma dotyczyć. Zastanawiam się, skąd takie tłumaczenie, skoro tekst grecki jest w moim rozumieniu jednoznaczny.


Zwrot "świadomi swej nędzy" jest bardziej ogólny, bo zwrot "ubodzy w Duchu" dotyczy jedynie sfery Duchowej, a przecież poza nią niebiosa mogą mieć inne tajemnice nie znane przez nas. Co ważne, powinniśmy zachować ubóstwo ciała wierząc w obietnicę dotyczącą zwierzchnictwa w sferze niebios. Dobrze rozumiana wiara wystarczy, by ujrzeć obiecany dzień ostatni i jego owoce

Mat 16:24 eib "(24) Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie."

Mat 13:17 eib "(17) Zapewniam was: Wielu proroków oraz ludzi prawych pragnęło zobaczyć to, co wy widzicie, ale nie zobaczyli; pragnęło usłyszeć to, co wy słyszycie, ale nie usłyszeli."

wuka - 2020-02-12, 09:34

radek napisał/a:
Dobrze rozumiana wiara wystarczy, by ujrzeć obiecany dzień ostatni i jego owoce

A co to znaczy? Bo zgodności nie ma, co dobitnie widać i słychac.

radek - 2020-02-12, 11:36

wuka napisał/a:
radek napisał/a:
Dobrze rozumiana wiara wystarczy, by ujrzeć obiecany dzień ostatni i jego owoce

A co to znaczy? Bo zgodności nie ma, co dobitnie widać i słychac.


Najogólniej mówiąc - wiara nieobłudna, nie wypierająca się swej historii, a nawet w pewnym sensie celebrująca szczegóły drogi przez wierzącego, co można dostrzec w poszczególnych Słowach Jezusa - czyli wzoru

Mar 12:30 eib "(30) Masz zatem kochać Pana, swojego Boga, całym swoim sercem, z całej swojej duszy, każdą swoją myślą i ze wszystkich swych sił."

Łk 18:7-8 eib "(7) A czy Bóg nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy wołają do Niego dniem i nocą? Czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Mówię wam: Szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Ez 18:4 eib "(4) Otóż każdy człowiek należy do mnie, zarówno ojciec, jak i syn — obaj są moi. Człowiek, który grzeszy, umrze!"

Mat 12:36 eib "(36) Mówię wam natomiast: Z każdego bezużytecznego słowa, które ludzie wypowiedzą, zdadzą sprawę w dniu sądu."

Mat 5:25 eib "(25) Nie odwlekaj ugody z przeciwnikiem. Załatw sprawę, zanim rozpocznie się proces, aby przeciwnik nie podał cię sędziemu, a sędzia podwładnemu, i abyś nie trafił za kraty."



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group