To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Dyskusje teologiczne - DOWODY NA ISTNIENIE BOGA

booris - 2020-03-29, 11:32

Stworca zadbal o wszystko.
BoaDusiciel - 2020-03-29, 11:44

efroni napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Nie pytam o wirusy, tylko o bakterie.
Wirusy nie są aktualnie uznawane za organizmy żywe.
Pytam skąd się wzięły organizmy żywe w postaci bakterii chorobotwórczych.


Bród, smród , niechlujstwo to naturalna wylęgarnia bakterii chorobotwórczych .
Skąd się one wzięły ?
Stad skąd się wzięły komórki rakowe .


Urodziłeś się minimum 500 lat za późno.
Gdybyś urodził się 500 lat temu, to te twoje pierdoły mogłyby nawet uchodzić za teorie naukowe.
W sumie nie musisz wypowiadać się o sprawie której nie rozumiesz.
Znajdź se coś, co rozumiesz, o ile to istnieje :lol:

efroni - 2020-03-29, 11:55

A Twoje pierdoły wyprzedzają świat o 500 lat ?
Edit; Skąd taka alergiczna reakcja ? Bakterie się zbuntowały ?

BoaDusiciel - 2020-03-29, 12:03

W sumie czy ja muszę dyskutować z każdym głupkiem ? :roll:
No nie muszę :-D
No to pa, pa :lol:

efroni - 2020-03-29, 12:19

Z każdym nie musisz
Możesz podyskutować sam ze sobą .
Będzie to samo co dyskusja dwóch głupków .
No to pa , pa .

wuka - 2020-03-29, 12:34

efroni napisał/a:
Wiadomo skąd , od brudasa i niechluja .

Wiesz jakie tym zdaniem dajesz przesłanie?
Każdy, kto zachorował to brudas i niechluj.
Brak słów, że można w taki sposób podsumować ... eeee :roll:

efroni - 2020-03-29, 13:52

wuka napisał/a:
efroni napisał/a:
Wiadomo skąd , od brudasa i niechluja .

Wiesz jakie tym zdaniem dajesz przesłanie?
Każdy, kto zachorował to brudas i niechluj.

Brak słów, że można w taki sposób podsumować ... eeee :roll:

To Ty to napisałaś nie ja , więc nic takiego mi nie wmawiaj .
Reagujesz szybko i bezmyślnie . Czytaj powoli i ze zrozumieniem a nie będziesz pisać tego typu bzdur .
Brak słów na tego typu czytanie i na wnioski z takiego czytania wynikające [który to już raz coś takiego mi fundujesz??] .
BoaDusiciel napisał cyt: Nie pytam o wirusy, tylko o bakterie.
Wirusy nie są aktualnie uznawane za organizmy żywe.
Pytam skąd się wzięły organizmy żywe w postaci bakterii chorobotwórczych.


Bakterie są rożne , generalnie pożyteczne , ale jeżeli człowiek funduje im bród, smród i syf,
to one robiąc wszystko co w ich mocy by przeżyć, zmieniają swoją polaryzacje i stają się niekoniecznie tymi pożytecznymi .

Komorki rakowe to komórki ciała człowieka, które żyły w pełnej symbiozie i jedności z innymi komórkami .
Ale dzieje się coś co sprawia, że komórka zmienia swoją polaryzację [lekarze nie wiedzą co ]
i zamiast pełnej symbiozy i jedności staje się wrogiem "zjadającym" tych z którymi żyła w jedności i zgodzie

booris - 2020-03-29, 20:38

efroni napisał/a:
Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami.
I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .
W przekładach nie ma nic co jest ukryte , to co jest ukryte, jest tylko w językach hebrajskim i aramejskim .
Bezmyślne cytowanie przekładów i równie bezmyślne uzasadnienia [do ich zacytowania] świadczą o bezmyślności cytującego [i nie tylko]

To są fakty a ponieważ nie jesteś w stanie tego przyjąć więc to rozmywasz i do tego brzydko sugerujesz coś czego tam nie ma [podobnie jak wuka]

Coi jest faktem?Nie widzisz absurdu tego co napisales?Oni cytuja bezmyslnie bo Bog jest Duchem?To tak samo jakbym powiedzial,ze ptaki lataja bo efroni ma oczy i raczej wskazuje na twoja bezmyslnosc.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
Czyli podobnie jak wuka i RN chcesz czarnym na białym , łopatologicznie .

Ok.To teraz moja kolej.Piszac "czarno na bialym"powtarzasz bezmyslnie stereotyp skojarzeniowy,bo nie chodzi o kolory,a o to,by bylo czytelnie.Wiec rownie dobrze moze byc zielono na zoltym albo czarno na czerwonym.

A kto , oprócz Ciebie, pisał że chodzi o kolory?
Możne być zielono na zoltym albo czarno na czerwonym ale to nie będzie tak wyraźne jak czarne na białym.

Uzyles zupelnie bezmyslnie standardowego skrotu myslowego-czarno na bialym.Do tego zupelnie nie majac swiadomosci,ze dla niektorych ludzi zielone na zoltym bedzie bardziej czytelne z powodu wad wzroku,ktore posiadaja.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
W przekładach nie ma nic co jest ukryte , to co jest ukryte, jest tylko w językach hebrajskim i aramejskim .

Czy czytasz Pismo w oryginalnych jezykach?Czy znasz je na tyle,by zauwazyc niuanse kryjace sie w Pismie i je zrozumiec?


Tak jak nie widzę potrzeby by zgłębiać tajniki fizyki , chemii czy matematyki [od tego są uczeni tych dziedzin nauki a nie robotnicy ]
tak i nie widzę potrzeby by zgłębiać tajniki , niuanse ukryte w literach hebrajskich czy aramejskich [ od tego są ci którzy znają te języki i odkrywają ukryte niuanse tych liter]

Twierdzisz,ze ukryte jest nie w przekladach a w jezykach hebrajskim i aramejskim,a mimo to nie widzisz potrzeby by poznac ta jezyki.A z czego korzystasz,jezeli nie z przekladow tych ktorzy sie na tym znaja?Przeklady sa zle,ale sa dobre-kolejny absurd.
efroni napisał/a:

Cytat:
Jeżeli przekłady Biblii sa niedoskonale i nie niosa prawdziwego przeslania,to poslugiwanie sie tymi przekladami jest zupelnie bez sensu i nalezaloby je calkowicie odrzucic jako bezwartosciowe.

Nie ja to napisałem , to Twój wniosek , Twoja sugestia

Wniosek moj,zgadza sie,ale sugestia juz Twoja.To Ty napisales,ze przeklady uniemozliwiaja zauwazenia ukrytych tresci Pisma.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
Bezmyślne cytowanie przekładów i równie bezmyślne uzasadnienia [do ich zacytowania] świadczą o bezmyślności cytującego [i nie tylko]

Jak wyzej-w takim przypadku jakiekolwiek poslugiwanie sie przekladami jest bezmyslne i bezwartosciowe.Jezeli w swojej praktyce religijnej i duchowej poslugujesz sie przekladami,to uzywasz Pisma tak samo bezmyslnie jak wuka i RN.

Jak wyżej ,to Twój wniosek , Twoja sugestia

Jak wyzej,wnoisek moj,ale sugestia znowu Twoja.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami.

Mozesz troche jasniej?Bo nie rozumiem Twojego uzasadnienia.To,ze Bog jest Duchem ma cos wspolnego z,nie tylko bezmyslnym,ale jakikolwiek cytowaniem jego slow??


A czego nie rozumiesz? Cyt:Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Tego? Sam zaproponowałeś taką formułę , pamiętasz?
Cyt: Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami
Tego nie rozumiesz? Rozumiesz że Nie da sie zobaczyc niewidocznego a nie rozumiesz że nie tylko Boga ale każdej istoty, która jest duchem oczami nie zobaczysz ?
A To,ze Bog jest Duchem nie ma nic wspolnego z,nie tylko bezmyslnym,ale jakikolwiek cytowaniem jego slow
[b]To, że ma to coś wspólnego to Twoja sugestia , ja tak nie napisałem

Nie napisales?Pewnie sobie wymyslilem,ale czy na pewno?Pozwolilem sobie podkreslic napisane przez Ciebie teksty,bys mogl je porownac.
efroni napisał/a:
Cytat:
Części ukrytej nie da sie cytowac,albowiem jest niejawna wlasnie.
Nie da sie zobaczyc niewidocznego,a co za tym idzie wyciagnac z tego jakiejkolwiek nauki.Niejawnego mozesz sie tylko domyslac,ale nigdy nie bedziesz mial pewnosci,ze tak wlasnie jest.

Części ukrytej nie da się cytować i nikt jej nie cytuje , można jedynie cytować nauki tych którzy , po przez różne metody poznawcze, mieli wgląd w to co jest ukryte .
A do tego żeby mieć pewność że tak jest jak oni nauczają wystarczy wiara górująca nad rozumem + solidna weryfikacja [i w ten oto sposób mamy dwóch świadków ].

jednym swiadkiem jest wiara a drugim weryfikacja?W takim razie najpierw nalezaloby zweryfikowac jak solidna jest Twoja wiara,a nastepnie zweryfikowac tych,ktorzy tak nauczaja.Pamietaj rowniez o tym,ze nie ma mozliwosci zweryfikowania tych nauczajacych,albowiem najpierw musza oni przelozyc z jezykow hebrajskiego i aramejskiego na jezyk zrozumialy orzez Ciebie,co tym samym wyklucza wlasciwa interpretacje,albowiem jest to juz przeklad.A w przekladach czesci ukrytej nie ma.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .


Wlasnie dlatego to jest jawne,zebys Ty,czlowiek,mogl zwrocic uwage na to,ze rowniez posiadasz chciwa,klamliwa i wynoszaca sie nad Boga nature i bys mogl z tym walczyc.

Myślisz że Ciebie to nie dotyczy ?
Odkąd jestem na tym forum cały czas piszę o tym że to nie Bóg ale chciwa,klamliwa i wynoszaca sie nad Boga natura człowieka jest winna całemu złu tego świata.

Nie dotyczy.Albowiem moja chciwa i klamliwa natura nie moze sie wynosic nad cos,co nie istnieje.
efroni napisał/a:
booris napisał/a:
efroni napisał/a:
Teraz jest ok . Nie , nadal będzie to dla Ciebie bezmyślna bezmyślność bezmyślnego wyjaśnienia , gdyż w żaden sposób nie pasuje to do Twoich przekonań .

Ok jest to,ze napisales ten tekst,natomiast co do moich przekonan...nie zadales sobie najmniejszego trudu by mnie przekonac,wiec przekonany nie jestem,uwazam natomiast,ze zarzuciles wuce i RN-owi bezmyslne cytowanie Biblii,poniewaz nie pasuje to do Twoich przekonan.

Prawda jest taka że to Ty sam musisz nieźle się natrudzić , by coś przyjąć , do czegoś się przekonać
W przeciwnym wypadku choćby ktoś podawał Ci na tacy samą prawdę i tylko prawdę [ a nie jest dla Ciebie wiarygodnym autorytetem] to tego nie przyjmiesz
Prawda jest taka że ani ja ani nikt inny Ciebie , wuki czy RN-a do niczego nie przekona gdyż do wszystkiego musisz dojść sam .
A swoje przekonania opieram nie na swoim widzimisię, ale i na wiarygodnym dla mnie autorytecie i na czymś co jest już sprawdzone, zweryfikowane , przez innych potwierdzone

Prawda jest taka,ze wcale nie musze sie trudzic,by do czegos sie przekonac.Jestem czlowiekiem z otwartym umyslem i jesli ktos przedstawia mi cos uzywajac przekonujacych argumentow nie mam problemow z ich przyjeciem.Piszesz,ze swoje przekonania opierasz na rzeczach sprawdzonych,zweryfikowanych i potwierdzonych.Jak do tej pory nie podales ani jednej z nich,wiec wyglada to na widzimisie wlasnie.I masz racje,do wszystkiego doszedlem sam i dlatego twierdze to co twierdze.Natomiast jesli uzyjesz przekonujacych,sprawdzonych i zweryfikowanych argumentow by dowiesc istnienia Boga,zostane wierzacym.Podejmiesz wyzwanie?

booris - 2020-03-29, 20:53

efroni napisał/a:
Ale dzieje się coś co sprawia, że komórka zmienia swoją polaryzację [lekarze nie wiedzą co ]

Przeczytalem wlasnie co to jest polaryzacja blony komotkowej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polaryzacja_błony_komórkowej
ale o polaryzacji komoeki niczego nie znalazlem.Natomiast co do powodow powstawania raka-wpisz w wyszukiwarke-co powoduje raka-a dowiesz sie czy lekarze o tym wiedza czy nie.Nie znaczy to oczywiscie,ze jesli wiedza,to potrafia go wyleczyc.Cos podobnego ma miejsce wlasnie teraz-wiadomo jaki wirus powoduje chorobe,ale jeszcze nie do konca wiadomo jak ja leczyc



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group