To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Proroctwa - Żydzi Naród Wybrany

Jachu - 2014-02-21, 11:34

Ci którzy stali się uczestnikami Ducha Świętego/Ducha Chrystusowego, NIE GRZESZĄ.
a tu na FB,sami grzesznicy i to bez wyjątku.

1 Jan. 3:6
6. Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał.
(BW)

1 Jan. 5:18
18. Wiemy, ze żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć.
(BW)

Ratao "ściemnia',że ma Ducha,co powyższe wersety dowodzą.
Ducha Chrystusowego ma jedynie Kościół Chrystusowy,-Jego wybrani,a Oni nie są już ludźmi w ciele,lecz mają Naturę Boską.
Póki co,każdy człowiek nie "naprawiony",nie ma Ducha Chrystusowego. Może będzie miał
po Tysiącletnim Sądzie.

Listek - 2014-02-21, 11:42

Jak wyglądał prawdziwy zbór chrystusowy?

http://www.youtube.com/watch?v=O88w_F3-Org

wykład od tabasza.

a takze

http://www.youtube.com/watch?v=QuI8m1qGXF0

Wszczepieni.

chryzolit - 2014-02-21, 17:36

Henryk.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
Kol.2;12-15.
''To właśnie co było naszym przeciwnikiem,usunął z drogi przygwożdziwszy do krzyża.''
Pozdrawiam.
Henryk,odpisał.
Col 2:14 bt "skreślił zapis dłużny, przygniatający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża."
Chryzolicie.
Dla nas- byłych pogan nic nie musiało być skreślane.
List dłużny, cyrograf, ciążył nad Izraelitami.
To właśnie zostało przybite do krzyża...
Z ich powodu potrzebny był krzyż, a na nim Jezus. :-(

Henryk,dobrze napisałeś.
Tylko ja nie napisałem nic innego,przeciwnego.Teraz pisze,w taki sposób działanie Zakonu zostało zakończone.
Pozdrawiam.

Ozeasz - 2014-02-24, 09:36

chryzolit napisał/a:
Listek.Zacytował.
Cytat:
.Bóg nas wszczepił do Izraela.

To nie jest Biblijne określenie,nikt nas nie wszczepił do Izraela.


Za to jestesmy czlonkami Nowego Przymierza ( 144000 )


Jer.3:10-25 Mimo to wszystko niewierna jej siostra, Juda, nie powróciła do mnie ze szczerego serca, lecz obłudnie - mówi Pan. (11) I rzekł Pan do mnie: Odstępna żona, Izrael, okazała się sprawiedliwsza niż niewierna żona, Juda. (12) Idź i głoś te słowa ku północy i mów:Nawróć się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan - nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam gniewu na wieki! (13) Tylko uznaj swoją winę, że od Pana, swojego Boga, odstąpiłaś i oddawałaś się obcym bogom pod każdym zielonym drzewem, a mojego głosu nie słuchaliście - mówi Pan. (14) Nawróćcie się, odstępni synowie - mówi Pan - bo Ja jestem waszym Panem, a zabiorę was po jednym z każdego miasta i po dwóch z każdego rodu, i wprowadzę was na Syjon. (15) I dam wam pasterzy według swojego serca, którzy was będą paść rozumnie i mądrze. (16) A gdy się rozmnożycie i rozplenicie w kraju w owych dniach - mówi Pan - już nie będą mówić o Skrzyni Przymierza z Panem i nikt o niej nie będzie myślał, i nikt jej nie będzie wspominał, nikt nie będzie odczuwał jej braku ani też nie będą sporządzać nowej. (17) W owym czasie będą nazywać Jeruzalem tronem Pana i tam w Jeruzalemie zgromadzą się wszystkie narody w imieniu Pana i już nie będą postępować według uporu swojego złego serca. (18) W owych dniach przystąpią ci z domu Judy do tych z domu Izraela i wejdą razem z ziemi północnej do ziemi, którą dałem waszym ojcom w dziedziczne posiadanie. (19) Ja wprawdzie myślałem: Jakżebym chciał uznać cię za syna i dać ci w dziedzictwo ziemię uroczą, najpiękniejszy klejnot narodów! I myślałem, że będziecie na mnie wołać: Mój ojcze! I nie odwrócicie się ode mnie. (20) Lecz jak kobieta zdradza swojego kochanka, tak wy mnie zdradziliście, domu Izraela - mówi Pan. (21) Słuchaj! Na wzgórzach słychać błagalny płacz synów izraelskich, że przewrotnie postępowali, zapomnieli Pana, swojego Boga. (22) Zawróćcie, synowie odstępni, uleczę wasze odstępstwa! Oto jesteśmy, przychodzimy do ciebie, bo Ty jesteś Panem, naszym Bogiem. (23) Zaiste, ułudą jest pokładanie nadziei w pagórkach i wrzawa na górach! Zaiste, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela. (24) Od młodości naszej hańbiący bożek pożerał owoc trudu naszych ojców, ich trzody i stada, ich synów i córki. (25) Legnijmy w naszej hańbie, niech nas przykryje nasze upodlenie, gdyż przeciwko Panu, naszemu Bogu, zgrzeszyliśmy, my i nasi ojcowie, od naszej młodości aż do dnia dzisiejszego, a nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego!

Listek - 2014-02-24, 18:52

Jednak pierwociny , które przyjęły w pierwszym rzędzie Mesjasza to byli Żydzi.
Po wielu, wielu latach zaczęli do Mesjasza dołączać także ludzie z narodów. Alleluja!!! .

chryzolit - 2014-02-24, 19:40

Ozeasz.
Dwie strony wcześniej napisał.
Cytat:
Czyli Nowe Przymierze nie ma mocy gdyz Jezus jest tylko posrednikiem Nowego Przymierza i ustanowil go z woli Bozej a nie wlasnej, bedac na ziemi wypelnial Plan Bozy.

Teraz napisał.
Cytat:
Za to jestesmy czlonkami Nowego Przymierza ( 144000 )

Zmieniłeś zdanie,cieszę się.
Pozdrawiam.

Dezerter - 2014-02-24, 19:44

Listku - ty też wierzysz, że nowe przymierze obejmuje tylko 144000 ?
chryzolit - 2014-02-24, 20:29

Listek napisał.
Cytat:
chryzolicie, która bramą z 12-tu chcesz wejść do złotej Jerozolimy, schodzącej z nieba?
Czy bramą dla pokolenia Beniamina?

Ap.Św.Jan napisał,
Obj.21;9-10.
''Choć ukażę Ci Oblubienice,Małżonkę Baranka,i uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,i ukazał mi miasto święte Jeruzalem zstępujące od Boga.''

Jeruzalem które zstąpić ma na ziemię to Oblubienica Baranka,Kościół Chrystusowy który w całości będzie znajdował się w niebie.I jego to obrazem jest Jeruzalem.
Jeżeli myślisz,że to fizyczne miasto z bramami fizycznymi,które ma fizycznie zstąpoić na ziemię,to jak w tym fizycznym myśleniu zmieścisz fizyczna obecność Boga i Jego Syna.
Obj.21;22.
''A świątyni w nim nie dojrzałem,bo jego świątynią jest Pan Bóg Wszechmogący,oraz Baranek.''.

Widzisz Listku,ja rozumie że Stwórca jest istotą duchową na zawsze,i nigdy nie opuści nieba.
Opis pokazuje nam w sposób obrazowy Małżonkę Baranka i różne jej cechy.
Ona również na zawsze będzie w niebie,nie zmaterializuje się aby przyjść na ziemię.
Jan używa tutaj języka obrazowego,symbolicznego [duchowego]
Stwórca i Jego Syn będą wykonywać swą władzę z nieba,a rozpoczęcie się nowej epoki,nowego świata,nowej ziemi oraz nowego nieba będzie świadczyć o przyjściu.
Pozdrawiam.

Listek - 2014-02-24, 21:18

chryzolit napisał/a:
Ona również na zawsze będzie w niebie,nie zmaterializuje się aby przyjść na ziemię.


Apokalipsa 21,(16) A Miasto układa się w czworobok i długość jego tak wielka jest, jak i szerokość. I zmierzył Miasto trzciną poprzez dwanaście tysięcy stadiów: długość, szerokość i wysokość jego są równe. (17) I zmierzył jego mur - sto czterdzieści cztery łokcie: miara, która ma anioł, jest miarą człowieka. (18) A mur jego jest zbudowany z jaspisu, a Miasto - to czyste złoto do szkła czystego podobne. (19) A warstwy fundamentu pod murem Miasta zdobne są wszelakim drogim kamieniem. Warstwa pierwsza - jaspis, druga - szafir, trzecia - chalcedon, czwarta - szmaragd, (20) piąta - sardoniks, szósta - krwawnik, siódma - chryzolit, ósma - beryl, dziewiąta - topaz, dziesiąta - chryzopraz, jedenasta - hiacynt, dwunasta - ametyst. (21) A dwanaście bram to dwanaście pereł: każda z bram była z jednej perły. I rynek Miasta to czyste złoto jak szkło przeźroczyste. (22) A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan, Bóg wszechmogący oraz Baranek. (23) I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek. (24) I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych. (25) I za dnia bramy jego nie będą zamknięte: bo już nie będzie tam nocy. (26) I wniosą do niego przepych i skarby narodów. (27) A nic nieczystego do niego nie wejdzie ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.

I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.

chryzolicie powyższy werset wskazuje na ziemię.

chryzolit - 2014-02-24, 22:27

Listek.
Cytat:
I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.

chryzolicie powyższy werset wskazuje na ziemię.

Myslę,że nie.
Ew.Jana.1;4.
''W nim było życie,a życie było światłością ludzi.''
Za nim Jezus przyszedł na ziemię,był światłością ludzi.
Nowy porządek rzeczy na ziemi,który zostanie zbudowany przez niebo,do niego przyjdą narody i w jego świetle [pochodzącym z nieba] będą chodziły.
Posiadamy wiele świadectw że uczniowie Jezusa [prawdziwi] idą do nieba,bez biletu powrotnego.
Pozdrawiam.

Listek - 2014-02-25, 08:52

chryzolit napisał/a:
Posiadamy wiele świadectw że uczniowie Jezusa [prawdziwi] idą do nieba,bez biletu powrotnego.


chryzolicie fantazjujesz z tym one way ticket.

Pozdrawiam

Ozeasz - 2014-02-25, 08:56

chryzolit napisał/a:
Ozeasz.
Dwie strony wcześniej napisał.
Cytat:
Czyli Nowe Przymierze nie ma mocy gdyz Jezus jest tylko posrednikiem Nowego Przymierza i ustanowil go z woli Bozej a nie wlasnej, bedac na ziemi wypelnial Plan Bozy.

Teraz napisał.
Cytat:
Za to jestesmy czlonkami Nowego Przymierza ( 144000 )

Zmieniłeś zdanie,cieszę się.
Pozdrawiam.


Raczej zdania nie zmieniam :-D w tych naukach niestety zrobilby mi sie balagan i w zyciu bym nie wytlumaczyl sobie przymierza Abrahamowego i pozostalych przymierz o ktorych zacytowalem z Jer. Nawróć się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan - nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam gniewu na wieki! (13) Tylko uznaj swoją winę, że od Pana, swojego Boga, odstąpiłaś i oddawałaś się obcym bogom pod każdym zielonym drzewem, a mojego głosu nie słuchaliście - mówi Pan. jesli uznalbym calkowite odrzucenie Izraela cielesnego przez Boga musialbym uznac ze Pan Bog chowa gniew na wieki a tak nie jest, to on jest Sprawiedliwy a kazdy czlowiek jest klamca, napisalem to z przekasem, skoro Listkowi piszesz ze nie jestesmy wszczepeni do Izraela Duchowego to i pod Nowym Przymierzem nie mozemy byc, dwie rozne sprzeczne odpowiedzi wyplynely od Ciebie.

chryzolit napisał/a:
Posiadamy wiele świadectw że uczniowie Jezusa [prawdziwi] idą do nieba,bez biletu powrotnego.



Czy to nam jest dane wybierac kto bedzie panowal z Jezusem??? jedyne Chryzolicie co wiemy to tyle ze dwunastu apostolow zasiadzie na dwunastu stolicach, o nich mozemy powiedziec ze beda oni panowac z Jezusem,lecz nic nam wiecej o uczniach nie wiadomo.

Listek - 2014-02-25, 09:35

Ozeasz napisał/a:
jesli uznalbym calkowite odrzucenie Izraela cielesnego przez Boga musialbym uznac ze Pan Bog chowa gniew na wieki a tak nie jest,


Rz 11:2 bp ""Bóg nie odrzucił swego ludu" [ Izraela], który uprzednio poznał.

Bóg karał Izrael ale nigdy go nie odrzucił.To cudowny Bóg.
Czeka na każde serce ludzkie by się do Niego zwróciło w pokucie.


Jeremiasz 31,
(9) Oto wyszli z płaczem, lecz wśród pociech ich przyprowadzę. Przywiodę ich do strumienia wody równą drogą - nie potkną się na niej. Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim synem pierworodnym.
(10) Słuchajcie, narody, słowa Pańskiego, głoście na dalekich wyspach, mówiąc: Ten, co rozproszył Izraela, zgromadzi go i będzie czuwał nad nim jak pasterz nad swą trzodą.
(11) Pan bowiem uwolni Jakuba, wybawi go z ręki silniejszego od niego.
(12) Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu i rozradują się błogosławieństwem Pana: zbożem, winem, oliwą, owcami i wołami. Życie ich będzie podobne do zroszonego ogrodu i nigdy już sił im nie zbraknie.


Pozdrawiam

chryzolit - 2014-02-25, 19:28

Dezerter,zapytał.
Cytat:
Listku - ty też wierzysz, że nowe przymierze obejmuje tylko 144000 ?

Odpowiem jak ja to rozumie.
Nowe Przymierze obejmuje wszystkich którzy przychodzą do Jezusa przez wiarę i nie zależnie jak tych ludzi będziemy określać domownikami wiary,ludzmi wiary czy ludzmi na nowo narodzonymi,to korzystają oni z krwi Jezusa,która jest krwią Nowego Przymierza.
Nie nam ludziom jest ustalenie liczby tych osób [Biblia nie podaje],czy ich pochodzenie.
Sąd , wybór czy ocena należy do Boga i Jego Syna.
Dlatego jeżeli ktoś to czyni to wchodzi w Ich kompetencje.
Liczba z Obj.dotyczy trochę innego tematu.
To tak krótko .
Pozdrawiam.

chryzolit - 2014-02-25, 20:07

Listek.
Napisał.
Cytat:
chryzolicie fantazjujesz z tym one way ticket.

Czytajmy więc.
Efez.1;18.
''I oświecił oczy serca waszego,abyście wiedzieli,jaka jest nadzieja do której was powołał,i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego''.
Kol.1;5.
''dla nadziei,która jest przygotowana dla was w niebie,o niej to słyszeliście już przedtem w ewangelicznym Słowie prawdy.''
2Piotra.1;4.

''przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice,abyście przez nie stali się uczestnikami Boskiej natury.''
Zobacz,kto idzie do nieba staje się uczestnikiem Boskiej natury,czy po to aby mieli znowu się zmaterializować i wrócić na ziemię,a może znudzą się Panu Bogu?.
A może wydaleni zostaną za karę?.
1Tes.4;17.
''potem my którzy pozostaniemy przy życiu,razem z nim porwani będziemy w obłokach w powietrze,na spotkanie Pana,i tak zawsze będziemy z Panem.''
Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group