To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Wyznania i ruchy postrussellowskie - Czy olej do lamp można kupić?Jak myślą św. JEHOWY?

Lucyfer - 2008-07-14, 18:21
Temat postu: Czy olej do lamp można kupić?Jak myślą św. JEHOWY?
W rozmowie z wieloma ludźmi z różnych religii dowiedziałem się że olej do lamp mądrych panien to Duch święty.Tak wierzą. Czy według Biblii można tego Ducha świętego kupić?
Mat. 25:9-10
9. Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.
10. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
(BW)

Anonymous - 2008-07-14, 19:03

Pisze tez radze ci abys nabyl masci bys przejrzal- wydaje sie ze to tez o Duchu Sw,a wiec chyba mozna i nalezy nabyc
pozdrawiam

Lucyfer - 2008-07-14, 20:32

Płaskowicki Rys napisał/a:
Pisze tez radze ci abys nabyl masci bys przejrzal- wydaje sie ze to tez o Duchu Sw,a wiec chyba mozna i nalezy nabyc
pozdrawiam
Wydaje się nie oznacza że tak jest. Tak samo złoto w ogniu wypróbowane nie jest Duchem Świętym, również białe szaty nie są Duchem świętym, tak samo maść na oczy nie jest Duchem świętym. Podobnie i olej do lamp to nie Duch święty bo Biblia wyjaśnia co to jest tylko religie są ślepe i nie widzą tego.
Obj. 3:18
18. Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.
(BW)Zach. 4:12
12. I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp?
(BW)

Gałązka - 2008-07-14, 20:57

(18) A gdy Szymon spostrzegł, że Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze (19) i powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. (20) A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. dzieje aposto.8:18-20 tyle co do kupowania Ducha Świętego. pozdrawiam
Lucyfer - 2008-07-14, 21:30

Gałązka napisał/a:
(18) A gdy Szymon spostrzegł, że Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze (19) i powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. (20) A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. dzieje aposto.8:18-20 tyle co do kupowania Ducha Świętego. pozdrawiam
Te wersety wykluczają to że Duch Święty to olej do lamp mądrych i głupich panien który można kupić u sprzedawców.
Też tak uważam że Ducha świętego nie można kupić a olej do lamp można kupić u sprzedawców.

pawelm - 2008-07-15, 10:24

Ale szukanie mądrości to szukanie skarbów. A lampa/olej to duchowe oświecenie więc jakąś korelację z Duchem Świętym ma. Tylko jaką?
Lucyfer - 2008-07-15, 10:28

wit napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
olej do lamp można kupić u sprzedawców.

Lampy również można kupić, chociażby na różnych aukcjach internetowych, jak np. tu.
Nawet oleju do nich nie trzeba. :roll: :lol:
Powracając z aukcji na Biblię dowiadujemy się co oznaczają lampy:Zach. 4:10
Te siedem lamp - to oczy Pana; one to przepatrują całą ziemię.
(BW)

Skoro lampy to oczy Pana, to lampy mądrych panien również oczy.
Obj. 1:14
, a oczy jego jak płomień ognisty,
(BW)

Lucyfer - 2008-07-16, 19:44

Kermit napisał/a:
Lucyfer, wytłumacz mi, dlaczego ten temat umieściłeś w tym dziale? Jeśli nie uzyskam takiej odpowiedzi, przeniosę go do działu Duch Święty.
Temat jest celowo w tym dziale bo Strażnica wydawana przez świadków Jehowy błędnie naucza o tym oleju dla mądrych panien i nie chodzi tu o Ducha świętego tylko o coś zupełnie innego a temat celowo został tak nazwany by wywołać temat czym jest olej do lamp dla mądrych i głupich panien. Biblia wyklucza że to Duch święty.
Ponieważ Ducha świętego nie można kupić to nie jest on olejem do lamp którego można kupić u sprzedawców. Głupie panny nie wiedzą czym jest ten olej dlatego mówią że to Duch święty, mają puste lampy, źle widzą, bo religia zasłoniła im oczy.

Esther - 2008-07-17, 22:19

tez uwazam że temat powinien zostac przeniesiony do działu o Duchu Św.
Lucyfer - 2008-09-02, 21:45

Esther napisał/a:
tez uwazam że temat powinien zostac przeniesiony do działu o Duchu Św.
Olej do lamp mądrych panien nie jest Duchem Świętym którego można sobie kupić.
Mat. 25:10
10. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
(BW)

Kto z was wie czym jest ten olej do lamp to będzie on mądrą panną a kto nie wie ten będzie musiał sobie kupić ten olej gdy Pan przyjdzie. Czy nie lepiej już dziś iść po rozum do głowy?

kesja - 2008-09-14, 14:41

Zach. 4:10
(BW)

(BW)
><
Pan ma Oczy a człowiek OKO -sprawdź ,wszędzie jest pojedynczo ,czym jest TO OKO ?
A lampa bezboznych GAŚNIE.
bardzo ciekawe ,może więcej wersetów nam pomoże nabyć Poznania.
Lampa Głupich Panien gasła - bo nie było - Oliwy z Drzewa Oliwnego
nie spływała rurkami do Lampy .
><
kto da więcej ? :roll:

Dymensja - 2008-10-31, 22:00

ja dam więcej, że ciekawe to spostrzeżenie o oku mądrej panny bo to ma sens otwartych oczu na Słowo Boże

A Słowo Boże to Jezus. Woda, Słonce, Olej,

''Kiedy zobaczę krew ominę was '' Bóg Mojżeszowi przekazał raz wieść

Bóg Mojżeszowi przekazał raz wieść, by Izraela dzieciom tam w Goszen ją nieść. ''Krew baranka nanieście na swe drzwi !''- wołał głos-'' w Egipcie wszem zada w tę noc pierworodnym śmierć cios".

Możesz aniele przejść, śmierć straciła swą moc. Oblubienica ma bezpieczeństwa już Znak. O chwała Bogu, o alleluja! Bo naniosła Krew i Duch Jego w niej, możesz aniele przejść.

Ten słodki Duch Święty dziś Znakiem nam jest, i wszystkim co pod Nim nie sięgnie już śmierć. Lecz poza tym Znakiem jest zguba i kłam, gdy zbawienia bliskich chcesz, szybko wprowadź ich tam.

To są słowa pieśni,

Anonymous - 2008-11-01, 09:30

Nigdy mi na myśl nie przyszło że olej w lampach to nie Duch Sw ,ale po przeczytaniu waszych postów jestem ciekaw/wielce/co jeżeli nie Duch Sw jest olejem-ja nie mam w tej sprawie żadnego światła -czekam
pilny uczeń -mały Rysio

Dymensja - 2008-11-02, 21:21

kesja napisał/a:
Zach. 4:10
(BW)

(BW)
><
Pan ma Oczy a człowiek OKO -sprawdź ,wszędzie jest pojedynczo ,czym jest TO OKO ?
A lampa bezboznych GAŚNIE.
bardzo ciekawe ,może więcej wersetów nam pomoże nabyć Poznania.
Lampa Głupich Panien gasła - bo nie było - Oliwy z Drzewa Oliwnego
nie spływała rurkami do Lampy .
><
kto da więcej ? :roll:

Trzeba spojrzeć do Starego Testamentu, lampy mają związek ze świecznikiem, a to wszystko dotyczy nas. Siedem świeczników to siedem zborów.

''OKO twoje jestci ŚWIECĄ[Światłem z king james] CIAŁA TWEGO; jeźliby tedy OKO twoje było szczere, wszystko ciało twoje jasne będzie; Jeźliby zaś oko twoje złe było, wszystko ciało twoje ciemne będzie; jeźli tedy światłość, która jest w tobie, ciemnością jest, sama ciemność jakaż będzie? 24Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego będzie miłował; albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi; nie możecie Bogu służyć i mamonie.'' Mat 6,22-24

Świecicie jak gwiazdy na tym świecie. Dokończę później.

Serdecznie Shalom

nike - 2008-11-02, 22:59

Tutaj widzę bardzo wielkie pomieszanie tekstów.

Olej w lampach panny młodej, Mat. 25:10, olej z Zachariasza 4:10 i jeszcze inny olej.?????