To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Kościoły ortodoksyjne - Mity protestanckie

tomyo - 2009-07-03, 14:38

Modlenie do ukrzyżowanego Jezusa jest bałwochwalstwem, dlaczego ponieważ posiada on kilkadziesiąt twarzy, tak jak Maryja, oraz krzyż lub pal + poprzeczna belka są drzewem, co spłonie w ogniu, masz odpowiedź.
tomyo - 2009-07-03, 15:19

Jeszcze jedna myśl, zauważ, że katolik jak zaczyna się modlić to szuka szczególnego miejsca na ścianie, choć uważa, że nie modli się do obrazu lub krzyża, ale ogranicza Boga tylko do tego miejsca.
Przypomniała mi się taka zabawna sytuacja, gdy byłem na Joshu McDowellu w KK i ksiądz powiedział że ze względu na gościa wyniesiono Pana Jezusa do podziemi, chwila ciszy i poprawka, ale Pan Jezus jest wszędzie.

Yonn Dreck - 2009-07-04, 03:15

Swoją drogą Yarpen wciąż nie odpisuje, czym wg. niego jest spirytyzm. Wydaje mi się, że tak 'prześlizgnął się', czy też 'ominął' to pytanie :)
Yarpen Zirgin - 2009-07-06, 08:53

Wszelkie formy wywoływania duchów.
rafalJG - 2009-07-07, 13:15

Część radykalnych chrystian w Siedmiogodzie w XVII w. przestała się modlić do Jezusa uznając to za ujmowanie chwały Bogu.

Tutaj notka historyczna:
http://sluzbaapostolska.b...adorantyzm.html

jaros71 - 2009-07-13, 11:51

Yarpen Zirgin napisał/a:
Pismo Święte zakazuje spirytyzmu, a nie proszenia zmarłych przebywających w niebie o wstawiennictwo u Boga.

Owszem. Pismo Święte zakazuje spirytyzmu, ale jednoznacznie zakazuje też wzywania zmarłych. Bóg mówi że dla Niego obrzydliwością jest każdy kto to czyni
( 5 Mojż. 18:10-12). Możesz mi powiedzieć dlaczego zatem Kościół katolik. zanosi prośby do Marii i świętych, skoro te osoby już dawno temu zmarły?

Yarpen Zirgin - 2009-07-15, 01:42

jaros71 napisał/a:
Możesz mi powiedzieć dlaczego zatem Kościół katolik. zanosi prośby do Marii i świętych, skoro te osoby już dawno temu zmarły?

Czy wierzysz w nieśmiertelność duszy? Modlimy się do osób, które są w niebie razem z Bogiem.

Arius - 2009-07-15, 07:26

Yarpen Zirgin napisał/a:
jaros71 napisał/a:
Możesz mi powiedzieć dlaczego zatem Kościół katolik. zanosi prośby do Marii i świętych, skoro te osoby już dawno temu zmarły?

Czy wierzysz w nieśmiertelność duszy? Modlimy się do osób, które są w niebie razem z Bogiem.


Yarpen czy twoja dusza nie grzeszy?

Bo czytam takie słowa w Biblii.

Cytat:
PBG Ezekiel 18:4 Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.


Czy poza Jezusem żył na ziemi człowiek, który nie zgrzeszył?

Yarpen Zirgin - 2009-07-15, 10:55

Arius, nikt Ci jeszcze nie powiedział, że:
1. Nephesz nie oznacza wyłącznie dusza.
2. Biblia nie składa się wyłącznie z księgi Ezechiela i Koheleta.

EMET - 2009-07-15, 12:16

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius, nikt Ci jeszcze nie powiedział, że:
1. Nephesz nie oznacza wyłącznie dusza.
2. Biblia nie składa się wyłącznie z księgi Ezechiela i Koheleta.



EMET:
Otóż to --
"Któż policzy proch Jakóbów, i liczbę czwartej części Izraela? Niech umrze dusza moja śmiercią sprawiedliwych, i niech będzie dokonanie moje, jako ich." - Liczb 23:10, BGd.
"Zatem rzekł Samson: Niech umrze dusza moja z Filistynami; a gdy się o nie mocno oparł, upadł dom na książęta, i na wszystek lud, który w nim był, i było umarłych, które on pobił umierając, więcej niż onych, które pobił za żywota swego." - Sędziów 16:30, BGd.
"I wylał wtóry Anioł czaszę swoję na morze, i stało się jakoby krew umarłego, a każda dusza żywa zdechła w morzu." - Objawienie dane Janowi 16:3, BGd.

Biblia to faktycznie nie tylko Księgi: Ezechiela oraz Qoheleta...


Stephanos, ps. EMET

Yarpen Zirgin - 2009-07-15, 12:19

EMET, a może jednak sprawdzisz w słowniku, jakie są znaczenia słowa nephesz?
EMET - 2009-07-15, 12:27

Yarpen Zirgin napisał/a:
EMET, a może jednak sprawdzisz w słowniku, jakie są znaczenia słowa nephesz?



EMET:
Mnie każe YZ sprawdzać?
Chociaż raz sam niech sprawdzi i zapoda na Forum...

Faktem jest, że wg Biblii jest mowa o śmierci nefesz.
Choćby o tym.


Stephanos, ps. EMET

Yarpen Zirgin - 2009-07-15, 12:34

Faktem jest, że znaczenia słowa nephesz nie ograniczają się do dusza, więc mówienie, że ST nauczał o śmierci duszy jest doś karkołomne. :-)


Wystarczy chociażby popatrzeć na to, że jak by nie patrzeć, to Saul rozmawiał ze zmarłym Samuelem, co było by zdecydowanie niemożliwe, gdyby jego dusza umarła w chwili śmierci ciała. To jednak było już wałkowane na tym forum...

Jachu - 2009-07-15, 16:50

A kogóż to usiłują odpędzać egzorcyści? nie przypadkiem tych,którzy podszywają się pod rzekome dusze zmarłych?
Yarpen Zirgin - 2009-07-15, 16:56

Jachu, wiesz, tamta kobieta może i mogła by się pomylić, ale narrator księgi Samuela już nie, bo pisał pod natchnieniem Ducha Świętego, On zaś przekazał, że Saul rozmawiał z Samuelem, a nie z diabłem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group