To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Wyznania i ruchy postrussellowskie - Imię, dzięki któremu jest zbawienie.

Bobo - 2016-08-13, 12:21

parasin napisał/a:
Oszuści i złodzieje duchowi ograbiający lojalnie podążających za nimi z możliwości przyjścia do Jezusa.

Wyhamuj. Przecież ten twój słowotok równie można dobrze dostosować do Ciebie. Czy to oznacza, że oszukujesz i kradniesz?
Wyhamuj, bo żyłka pęknie! :-P

Vandersky - 2016-08-13, 12:58

Bobo napisał/a:
Zbawieni będą mieli wypisane DWA imiona.

Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje (Obj 3:12)

Mi wychodzi 3:
Cytat:
Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje

parasin - 2016-08-14, 10:18

Bobo napisał/a:
parasin napisał/a:
Oszuści i złodzieje duchowi ograbiający lojalnie podążających za nimi z możliwości przyjścia do Jezusa.

Wyhamuj. Przecież ten twój słowotok równie można dobrze dostosować do Ciebie. Czy to oznacza, że oszukujesz i kradniesz?
Wyhamuj, bo żyłka pęknie! :-P

Nie słowotok tylko suche fakty
Brak merytorycznej odpowiedzi i podstępny zakamuflowany atak personalny z Twojej strony plus kłamstwo! Tych słów nie można odnieść do mnie. Bo za mną nikt nie podąża i nie wymagam żadnej lojalności względem mnie.
Brak Ci mój drogi Bobo argumentów. A o złodziejach duchowych to oni sami w swojej Strażnicy kiedyś napisali, w odniesieniu do innych religii.
Jak Bobo może z pełną świadomością być w religii która, twierdząc, że głosi prawdę z premedytacją fałszuje Biblię? Czy Bobo tego nie zauważa?

Bobo - 2016-08-14, 11:27

parasin napisał/a:
Czy Bobo tego nie zauważa?

Jeśli chcesz, abym zauważył to co ty chcesz, abym widział, jest właśnie zaproszeniem, abym podążał za tobą :-D
No chyba po to przedstawiasz te swoje tzw. 'suche fakty' :-D

Prawda stara jak świat. Nakłaniasz w dość ordynarny sposób, abym zamienił CK na Ciebie lub Tobie podobnych.

parasin - 2016-08-17, 06:37

Bobo napisał/a:
Jeśli chcesz, abym zauważył to co ty chcesz, abym widział, jest właśnie zaproszeniem, abym podążał za tobą :-D

Ja chciałbym, żebyś zauważył fakty. A fakty są takie, że ciało kierownicze wstawiło bezpodstawnie do wielu miejsc NT słowa, których na pewno nie użyli pisarze pism greckich. Rz 10:13 jest tego wymownym przykładem. I nie mów że przedstawiam moje fakty bo fakty widzi każdy kto nie boi się spojrzeć prawdzie w oczy i nie jest zaślepiony "coraz jaśniejszym" niemniej jednak fałszywym światłem Strażnicy, która bezczelnie usiłuje przekonać, że Paweł nie miał tu na myśli Jezusa.

Bobo zobaczy werset 9. Czy mamy wzywać imienia Jehowy? Kogo posłucha Bobo niewolnika? Czy Pawła?

Czy Parasin chce, by Bobo podążał za nim? Czy tylko wskazuje, że ktoś sfałszował drogowskaz? A przewodnik, za którym Bobo podąża jest przewodnikiem fałszywym, którego Bobowi trudno zdemaskować, gdyż idzie dokładnie, zgodnie ze wskazówkami drogowskazów, które sam sfałszował.
I to nie są moje fakty tylko fakty, które widzi każdy, kto zaczyna się uważnie rozglądać.

Henryk - 2016-08-17, 08:00

parasin napisał/a:
Rz 10:13 jest tego wymownym przykładem.

Fakt.

Nawet nie wiedziałem, że nasi bracia Świadkowie tak mocno „poprawiają” apostołów w Swojej Biblii.
Dz. 4:10-12 bpd "to niech wam wszystkim i całemu ludowi Izraela będzie wiadome, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa z Nazaretu, którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wzbudził z martwych — w Nim ten (człowiek) stanął wobec was zdrowy. (11) On to jest tym kamieniem, odrzuconym przez was, budujących, który stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; gdyż nie dano ludziom żadnego innego imienia pod niebem, w którym moglibyśmy być zbawieni."
Flp 2:10 nbg-pl "Aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebiańskich, ziemskich i podziemnych."
Kiedyś usunęli imię Zbawcy ze swych śpiewników, teraz czynią to samo z Nowym Testamentem? :aaa:
Nie idzie to w dobrą stronę… :-(

Bobo - 2016-08-17, 09:23

Przyjrzyjmy się twoim 'faktom':
parasin napisał/a:
ciało kierownicze wstawiło bezpodstawnie do wielu miejsc NT słowa, których na pewno nie użyli pisarze pism greckich. Rz 10:13 jest tego wymownym przykładem.


Przypominam, że dysponujemy odpisami a nie oryginałami, więc jak wygląda fakt? Nijak nie udowadniasz, ze w Rzym 10:13 'na pewno' nie było w oryginale imienia Bożego.
Piszesz 'na pewno' a tak naprawdę to jest to tylko twoje życzenie. Proszę udowodnić ten twój fakt inaczej klapa.

parasin napisał/a:
fakty widzi każdy

Pokaż mi choć jedną osobę, która widzi oryginał grecki listu do Rzymian.

Natomiast FAKTEM jest, że Paweł cytuje tu ze ST ks. Joela 2:32, który nawet w odpisach zawiera Imię Boże Jehowa:

I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało

Robisz z Pawła jakiegoś oszusta, który cytując werset, w którym mowa o Jehowie, chciałby to ukryć, bo nawiązał ponoć do Jezusa.

parasin napisał/a:
Bobo zobaczy werset 9. Czy mamy wzywać imienia Jehowy?


Werset 9 mówi o wyznaniu Jezusa. Nie stoi to w sprzeczności z w. 13. Dlaczegoż to w tym całym 10 rozdziale Paweł nie może pisać i o Jezusie i o Jehowie? Istnieje jakiś logiczny argument, zabraniający wymieniać imiona tych dwóch osób nie dalej jak w odległości kilkanaście słów od siebie?
A cóż to za 'fakty' koślawe przedstawiasz teraz? :roll:
KLAPA po raz trzeci.

parasin napisał/a:
Czy Parasin chce, by Bobo podążał za nim? Czy tylko wskazuje, że ktoś sfałszował drogowskaz?

Oczywiście, że chcesz. Po to przedstawiasz swoją argumentację. Twoja interpretacja ma mnie chyba przekonać, prawda? Oczywiście, że nie podajesz faktów, tylko TY nazywasz to w ten sposób.
Ktoś sfałszował drogowskaz? Owszem, zrobili to już dość dawno kopiści usuwając z Biblii imię Boże.
Ty teraz chcesz ten drogowskaz poprawić, żeby wskazywał jakąś drogę? Drogowskaz pokazuje kierunek. Jeśli grzebiesz w drogowskazach to jak możesz teraz nie oczekiwać, że pójdę tam, gdzie go ustawiłeś, myśląc, że zrobiłeś to poprawnie?
No come on! Zawsze będziesz swoją propagandą odstępczą, nawet nieświadomie, pragnął, aby np. taki Bobo uwierzył Tobie i twoim wywodom. A gdyby Bobo faktycznie uwierzył temu co piszesz, to poszedłby za Tobą. Klasyczny przykład zamiany CK na parasina :-D
Ale Bobo tobie nie wierzy i też ma jakieś argumenty obalające twoje rzekome 'fakty' i, niestety, wstawiam ci kolejną KLAPĘ. Blado, panie parasin, blado...
Najlepiej byłoby chyba, abyś sobie odpuścił tą Biblię, bo to jej uwłacza... :-P

Henryk napisał/a:
Kiedyś usunęli imię Zbawcy ze swych śpiewników, teraz czynią to samo z Nowym Testamentem? :aaa:
Nie idzie to w dobrą stronę… :-(


A gdzie w NT ŚJ usunęli imię Jezusa? Możesz pokazać jakiś werset? No bo w Rzym 10:13 w odpisach greckich nie było imienia Jezus przecież tylko... PAN :-D
Ależ teraz strzelił bombę :-D
Ale, ale... już kiedyś to pokazywałem nike, Badacze też mają jakieś alergiczne chyba podejście do imienia Bożego Jehowa :-P

Np. w I Tomie (Boski Plan Wieków) w wydaniu z 1886 (z czasów Russell'a) imię Jehowa występuje 92 razy. Natomiast ten sam tom wydany w 1975 przez Badaczy zawiera imię Jehowa już tylko 72 razy :-D
Jakieś 20 razy Imię Boże wam wcięło :-D Skąd ta alergia?
Gdzieś poprawiacie nawet po Russellu, swoim niewolniku? :crazy:

franki_ - 2016-08-17, 10:28

Bobo napisał/a:
Natomiast FAKTEM jest, że Paweł cytuje tu ze ST ks. Joela 2:32, który nawet w odpisach zawiera Imię Boże Jehowa:

I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało


Faktem jest ze nie we wszystkich miejscach ze ST w NT wstawili imie JHWH.


1 P 2:3
jeśli tylko zakosztowaliście, że Pan jest życzliwy (PNŚ)
Werset ten jest cytatem ze Starego Testamentu:
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Ps 34:8a, PNŚ)

1 P 3:15
Lecz nawet gdybyście mieli cierpieć ze względu na prawość, jesteście szczęśliwi. Nie bójcie się
jednak tego, co wzbudza u nich bojaźń, ani nie wpadajcie we wzburzenie. Ale w swych sercach
uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda
uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim
respektem. (1 P 3:14-15, PNŚ)
Zaznaczony fragment jest cytatem z księgi Izajasza 8:12-13, który brzmi:
Nie mówcie: 'Spisek!' o wszystkim, o czym ten lud mówi: 'Spisek!', a tego, co wzbudza ich bojaźń,
nie bójcie się ani przed tym nie drżyjcie. Jehowa Zastępów - to jego macie uważać za świętego i
wobec niego macie żywić bojaźń, i on ma wzbudzać w was drżenie" (Iz 8:12-13, PNŚ)


Skoro nie mamy originałow, to skad oni wiedza gdzie ma byc to imie a gdzie nie skoro nawet w nie wszystkich cytatch ze ST je umieszczaja ?

Bobo napisz krotko: SJ maja swoja Biblie, swojego niewolnika i na tej podstawie mowia innym ze ich jest lepsze.

parasin - 2016-08-18, 13:13

Bobo napisał/a:
Przypominam, że dysponujemy odpisami a nie oryginałami,

Czyli skąd Bobo wie, że w Joela pierwotnie było JHWH może potem zostało dodane do odpisów?

Bobo napisał/a:
Pokaż mi choć jedną osobę, która widzi oryginał grecki listu do Rzymian.

To czy ciało kierownicze widzi w oryginale, skoro wsadzają sobie to imię jak chcą i gdzie chcą? (czytaj komentarz Frankiego)
A skoro w żadnym odpisie się to imię nie pojawia w NT to może było wolą Boga, by to imię nie występowało w NT? Wszak Bóg chyba zdaje sobie sprawę,że Jego imię, występuje w pakiecie z imieniem Jezus, Jezus = JHWH jest zbawieniem.
Więc....?
Jeżeli wzywasz imię PANA wzywasz imię Jezusa - Wzywając imię Jezus wzywasz imię JHWH, bo Jezus = JHWH jest Zbawieniem zgadza się?
A wiesz Bobo ile jest odpisów kopii NT? I w żadnej nie ma Jhwh? Skoro CK twierdzi, że Bóg czuwa nad tym żeby Jego słowo dotrwało do naszych czasów dotrwało niezmienione postaci, a wszystkie błędy zostały wykryte przez porównanie tych licznych odpisów, dzięki temu nie ma wątpliwości. To co się stało? O swoim imieniu zapomniał? Nie potrafił go przemycić chociaż w kilku zachowanych kopiach? Miał moc zachować wszystkie słowa NT i je ochronić przed zmianami, ale zabrakło Mu mocy na te cztery litery?

I na koniec jeszcze kwestia Twojej spaczonej logiki... którą spaczyło Ci Ciało kierownicze

Jeśli podczas wycieczki w górach spotkasz kogoś, kto ostrzega Cię przed niebezpiecznym szlakiem i sfałszowanymi drogowskazami, to nie oznacza, że powinieneś iść za tym gościem tylko oznacza tyle że powinieneś zwrócić szczególną uwagę i zachować szczególną ostrożność. A Ty ślepo podążasz za fałszywym przewodnikiem który wmówił Ci, że ktoś próbuję Cię pociągnąć za sobą i robi to tylko dlatego byś dalej ślepo za nim podążał i nie zastanawiał się.

I jeszcze jedno! Dobrze wiesz, że ta wstawka z Jehową to tylko wierzchołek góry lodowej... Tu akurat jeszcze można by było gdybać, że to cytaty itd itp. Ale dobrze wiesz, bo siedzisz na tym forum tyle lat i ja już Ci nic nowego nie jestem w stanie napisać Ty wszystko już wiesz i wiesz dobrze, że ciało kierownicze przedstawia swój PNŚ jako coś najwierniejszego, najświętszego - najbardziej godnego zaufania, a jednocześnie wstawili tam mnóstwo malutkich i "niewinnych" wstawek, które wstawili tam po to, by uzasadnić swoje doktryny i procedury korporacyjne. Wiesz jak to się nazywa? Hipokryzja i obłuda. I za takimi podąża Bobo i takich broni Bobo...

Bobo - 2016-08-18, 14:08

parasin napisał/a:
Czyli skąd Bobo wie, że w Joela pierwotnie było JHWH może potem zostało dodane do odpisów?

Zapytaj biblistów i pokornie przyjmij ich odpowiedź. Jeśli NAPRAWDĘ chcesz poznać prawdę. Za późno, aby Bobo uczył cię teraz prawdy. Szukaj. Jak nie sprawdzisz, nie kręć ponurych teorii na forach.
Cytat:
A skoro w żadnym odpisie się to imię nie pojawia w NT to może było wolą Boga, by to imię nie występowało w NT?

Czyli co, jednak jesteś orędownikiem woli Bożej czy jednak nie?
No bo skoro objaśniasz mi tu i teraz co jest wolą Bożą, to... czyż nie jest jednak tak, że chcesz być moim CK w miejsce mojego 'niewolnika'?
Otóż NIE. Jeśli Jehowa objawił swoje Imię to co się stało gdy Jezus przyszedł na ziemię? Sugerujesz, że Zmienił je sobie? Usunął w cień? Zataił? Jakoś bzdurnie to brzmi... nawet nie wiesz jak :-D
Czy Bóg się zmienia w kwestii traktowania samego siebie? :roll:
Dotykasz ponadczasowych tematów panie parasin... a ty sugerujesz jakieś zmiany...

parasin napisał/a:
Wszak Bóg chyba zdaje sobie sprawę,że Jego imię, występuje w pakiecie z imieniem Jezus, Jezus = JHWH jest zbawieniem.
Więc....?


Kolejny głupi argument. Nie wiem czy wiesz, ale w imieniu JOZUE (które znaczy to samo co Jezus) też występuje w 'pakiecie' imię JHWH. A jednak jakoś Bój Jehowa tym się nie zadowalał.
Bóg ma SWOJE imię a nie jest tylko cząstką czyjegoś imienia. Tak jakby Jego Imię było mniej ważne niż czyjeś. No ale tak myśli Diabeł i zapewne tak myślą odstępcy. Kurcze...

parasin napisał/a:
To co się stało? O swoim imieniu zapomniał? Nie potrafił go przemycić chociaż w kilku zachowanych kopiach?

Właśnie to zrobił. Możesz o tym przeczytać w PNŚ ale i też w innych, które dość nieśmiało podjęło podobną próbę :-D Myślisz, że Bóg pozwoli odstępcom posługiwać się swoim imieniem? Byłoby to dość kuriozalne. Dlatego nie dziwi mnie, że uderzasz ta samą 'mańkę' co katolicy, żydzi, protestanci itp. Zaczyna Cię mierzić to Imię. Nie dziwota. Piętno Boga :-P

parasin napisał/a:
Jeśli podczas wycieczki w górach spotkasz kogoś, kto ostrzega Cię przed niebezpiecznym szlakiem i sfałszowanymi drogowskazami, to nie oznacza, że powinieneś iść za tym gościem tylko oznacza tyle że powinieneś zwrócić szczególną uwagę i zachować szczególną ostrożność.

A co jeśli ten gość mnie zwiódł? Drogowskaz jest dobry, tylko gość nakłamał?
Nie myśl, że Bobo nie sprawdza CK. Ba! Sprawdza nawet parasina. I jakoś kiepsko wygląda ten drugi :-D
Cytat:
A Ty ślepo podążasz za fałszywym przewodnikiem który wmówił Ci, że ktoś próbuję Cię pociągnąć za sobą i robi to tylko dlatego byś dalej ślepo za nim podążał i nie zastanawiał się.

Dlaczego ślepo? O niewolniku Bobo wie więcej niż o Tobie. Wybór jest chyba dość prosty, nie? Więc staraj się staraj! Jeśli pokażesz jakąś klasę, może uznam, że TY jesteś tym niewolnikiem. Kto wie? Na razie tylko piszesz bzdety i nic więcej.
Cytat:
wstawili tam mnóstwo malutkich i "niewinnych" wstawek, które wstawili tam po to, by uzasadnić swoje doktryny i procedury korporacyjne.

Piszesz o mnóstwie ale NIC nie piszesz o poprawniejszym i lepszym przekładzie Biblii. Miałoby to sens, gdybyś to TY wydał swój, lepszy przekład. Wtedy możemy pogadać. Negacją NIC i NIKT nigdy nie osiągnął. Możesz pisać w tym stylu 1000 lat na mnie to nie działa.

Bo widzisz... negacją będziesz tylko bruździł, natomiast Bobo, jak piszesz, będzie 'bronił'. Nawet odstępcy chcą aby inni odstępcy ich poparli, dlatego się solidaryzują na forach (pozornie!). Dlaczego więc Bobo nie miałby 'bronić' swoich?
Nikt nie lubi ZDRAJCÓW ale za to wielu chcę się nimi posługiwać. Przemyśl to, parasin, masz jeszcze trochę czasu. Trochę.

Krystian - 2016-08-18, 22:59

Bobo napisał/a:
Nikt nie lubi ZDRAJCÓW ale za to wielu chcę się nimi posługiwać.


Ty dla katolików też jesteś zdrajcą, porzucając KrK.

franki_ - 2016-08-19, 10:10

Bobo napisał/a:
Zapytaj biblistów i pokornie przyjmij ich odpowiedź. Jeśli NAPRAWDĘ chcesz poznać prawdę. Za późno, aby Bobo uczył cię teraz prawdy. Szukaj. Jak nie sprawdzisz, nie kręć ponurych teorii na forach.


Czyżby ŚJ jednak nie pytali się biblistów w kwestii NT skoro bibliści mówią że nie ma żadnego manuskryptu z imieniem JHWH ?
Sam sobie zaprzeczasza. Żal Ciebie czytać.

A tak na poważnie Czy uważasz Boga Jahwe za wszechmocnego ?
Bo z twojej gadki wynika że nie ,skoro wy ŚJ musicie po nim poprawiać Biblię.


Bobo napisał/a:
A gdzie w NT ŚJ usunęli imię Jezusa? Możesz pokazać jakiś werset? No bo w Rzym 10:13 w odpisach greckich nie było imienia Jezus przecież tylko... PAN

To skąd Wy tam macie Jehowa, sam piszesz że jest PAN.
Ależ strzeliłeś bombę !!!

Czyli hipokryzja pełną gębą. Jak Ci pasuje tak piszesz, jak Twoje CK.


Bobo napisał/a:

Dlaczego ślepo? O niewolniku Bobo wie więcej niż o Tobie.

Czy mógłbyś nas oświecić co chłopaki z CK jedli dzisiaj na śniadanie, bo pytałem się Parasina i on jadł dzisiaj rybę. Ale że ich znasz lepiej to powiedz co jedli wczoraj.
Albo zdradź nam inne pikantne szczegóły z waszej przyjaźni.

parasin - 2016-08-19, 16:16

Bobo napisał/a:
Otóż NIE. Jeśli Jehowa objawił swoje Imię to co się stało gdy Jezus przyszedł na ziemię?


Bobo napisał/a:
Kolejny głupi argument. Nie wiem czy wiesz, ale w imieniu JOZUE (które znaczy to samo co Jezus) też występuje w 'pakiecie' imię JHWH

Oj Bobo tyle lat czytasz Biblię a nie wiesz, że nastąpiła zmiana ścieżki dostępu? Od czasów Jezusa nie możesz przyjść do Boga inaczej jak najpierw przyjść do Jezusa...? "nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" Czy autor tych słów z Dz 4:12 kłamał?

Bobo napisał/a:
Właśnie to zrobił. Możesz o tym przeczytać w PNŚ ale i też w innych, które dość nieśmiało podjęło podobną próbę :-D Myślisz, że Bóg pozwoli odstępcom posługiwać się swoim imieniem? Byłoby to dość kuriozalne. Dlatego nie dziwi mnie, że uderzasz ta samą 'mańkę' co katolicy, żydzi, protestanci itp. Zaczyna Cię mierzić to Imię. Nie dziwota. Piętno Boga :-P

Bobo uświadom to sobie, że według NT odstępcy nie mieli mieć problemu z Jehową tylko z Jezusem, To jemu mieli się sprzeciwiać, to w jego imieniu zabroniono nauczać.
Dz 4:18.
2J 7. Zobacz z czym mają problem prawdziwi odstępcy według Biblii?
Z Jezusem, a nie z Jehową... Zauważ, że katolicy i protestanci często mówią że wierzą w Jezusa, że wielbią Jezusa, że nauczają w Jego imieniu... Dlaczego ŚJ tego nie robią czyż nie tego właśnie oczekiwać możemy po prawdziwych biblijnych odstępcach?


Bobo napisał/a:
A co jeśli ten gość mnie zwiódł? Drogowskaz jest dobry, tylko gość nakłamał? Nie myśl, że Bobo nie sprawdza CK. Ba! Sprawdza nawet parasina. I jakoś kiepsko wygląda ten drugi :-D


O to coś słabo żeś sprawdził, bo jakoś nie zauważyłeś, że ten przewodnik do 1995 roku zapewniał na łamach każdego numeru swego periodyku, że to sam Stwórca dał obietnice, że pokolenie pamiętające rok 1914, dożyje zakończenia systemu rzeczy. Jakiś ślepy ten Twój przewodnik skoro nie zauważył jak byk stoi w ewangelii Mt 24:44
gdyż nie domyślacie się godziny, w której przyjdzie Syn Człowieczy. I pozwalasz by prowadził Cię ślepy?

Bobo napisał/a:
Piszesz o mnóstwie ale NIC nie piszesz o poprawniejszym i lepszym przekładzie Biblii. Miałoby to sens, gdybyś to TY wydał swój, lepszy przekład. Wtedy możemy pogadać. Negacją NIC i NIKT nigdy nie osiągnął. Możesz pisać w tym stylu 1000 lat na mnie to nie działa.

W to nie wątpię bo ktoś Ci logikę wyłączył. Tu jest przykład. Fałszerz wchodzi do sklepu płaci stosem fałszywych monet, a gdy obsługa zwraca na to uwagę i chce wezwać policję, fałszerz się drze, że nie ma pani prawa dopóki nie otworzy swojej mennicy i nie zacznie bić prawdziwych monet...


Bobo napisał/a:
Bo widzisz... negacją będziesz tylko bruździł, natomiast Bobo, jak piszesz, będzie 'bronił'. Nawet odstępcy chcą aby inni odstępcy ich poparli, dlatego się solidaryzują na forach (pozornie!). Dlaczego więc Bobo nie miałby 'bronić' swoich?

I pisze to ktoś, kto jakiś czas temu wpadł na inne forum, by bruździć i mieszać. I nie udało się... A wiesz czemu? bo o "pozornej solidarności" powiedział Ci Twój przewodnik - fałszywy przewodnik, zatem spodziewaj się że wiele z tego co mówi jest po prostu tylko żałosną kłamliwą propagandą. I spodziewaj się że coraz częściej będzie to wychodzić na jaw

Bobo napisał/a:
Więc staraj się staraj! Jeśli pokażesz jakąś klasę, może uznam, że TY jesteś tym niewolnikiem.




Jeżeli oczekujesz takiej klasy, to rzeczywiście nie mam szans...

franki_ - 2016-08-24, 09:47

Bobo napisał/a:
Przypominam, że dysponujemy odpisami a nie oryginałami, więc jak wygląda fakt? Nijak nie udowadniasz, ze w Rzym 10:13 'na pewno' nie było w oryginale imienia Bożego.
Piszesz 'na pewno' a tak naprawdę to jest to tylko twoje życzenie. Proszę udowodnić ten twój fakt inaczej klapa.

Masz problem z logiką ?
Skoro nie mamy orginałów to jak ma Parasin udowodnić Ci Twoją bzdurną tezę ?
Wyrzuć Biblię, bo wszystkie Biblie na ziemi to kopie, i zajmij się inną książką którą znajdziesz w orginale.

Czym dla Ciebie jest Biblia ? Bo nie wygląda na to że jest Słowem Bożym, skoro pomijasz Wszechmoc Boga w ochronie jego słowa.

daglezja77 - 2016-08-24, 10:02

Krystian napisał/a:
Bobo napisał/a:
Nikt nie lubi ZDRAJCÓW ale za to wielu chcę się nimi posługiwać.


Ty dla katolików też jesteś zdrajcą, porzucając KrK.


Myślisz że to coś złego przejrzeć na oczy i uciec ze zbrodniczej sekty?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group