To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Pojęcia - Logos

Lach - 2007-03-05, 14:54

marcin. napisał/a:
Homousios - współistotny. Logos wcielony czyli Chrystus jest identyczny co to istoty a różny co do osoby! To jest fumdamentem nauki o Trójcy Św i tylko ci którzy ta nauke rpzyjmują sa chrześcijanami inni mimo że mówią że wierza w Chrystusa etc nimi nie są. to tyle pozdrawiam
:crazy: Mam nadzieję, ze zabraknie ci drzewa na stos dla mnie.... :evil:
:lol:

marcin. - 2007-03-05, 17:59

nie, mam go dużo...

przypominam, że więcej stosów płonęło u protestantów... hehe

Florianek - 2007-03-06, 07:38

marcin nie jest to prawdą co mówisz o stosach

jest zaś prawdą, że Pan Jezus Chrystus jest odbiciem natury Boga Ojca Wszechmogącego

Czytamy o tym w Hebr 1:3

Nike, czy mając taką wiedze, i wiedząc, że rodzajniki nie warunkuja prawdziwego bóstwa przyjmiesz naukę, że Pan Jezus jest Bogiem :?:

nike - 2007-03-06, 09:16

brat_Janek napisał/a:
Nike, czy mając taką wiedze, i wiedząc, że rodzajniki nie warunkuja prawdziwego bóstwa przyjmiesz naukę, że Pan Jezus jest Bogiem


Nie jest Bogiem Stwórcą,Jest pierwszym stworzeniem bożym LOGOSEM -Słowem podtrzymuje to co powiedziałam.

marcin. - 2007-03-06, 22:30

rodzajnik w grece poddany jest zasadom gramatycznym. Czyli jest mowa o bałwanie i jest przed theos rodzajnik to znaczy że jest to Bóg jedyny?

Cytat:
2 Kor 4,4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata

εν οις ο θεος του αιωνος τουτου ετυφλωσεν τα νοηματα των απιστων

en hois ho theos tou aiOnos toutou etuphlOsen ta noEmata tOn apistOn


Czy szatan jest ho Theos czy ho theo?

Jeśli wchodzimy w rodzajniki obawiam się że teorie ŚJ i innych antytrynitarzy polegną bez większego wysiłku

Logos jest początkiem i końcem.
Jest odwieczny, niestworzony
Jest Bogiem :)

nike - 2007-03-07, 00:08

marcinku jeszcze dlugo uczyć ci sie przyjdzie z taka wiedzą jaką posiadasz. Nigdy nie bądź pewny na swoją wiedze bo może ci czasami przykrość sprawić. :-)
marcin. - 2007-03-07, 17:36

co? albo odnosimy się do konkretów albo prosze darować sobie takie wstawki.

Czy szatan jest Bogiem? w greckim oryginale jest ho Theos,! Czekam na wyjaśnienie!

Wojtek37 - 2007-03-07, 19:58

marcin. napisał/a:
co? albo odnosimy się do konkretów albo prosze darować sobie takie wstawki.

Czy szatan jest Bogiem? w greckim oryginale jest ho Theos,! Czekam na wyjaśnienie!

Marcinie, na merytoryczną odpowiedź, masz raczej szanse' marne' :mrgreen:

Florianek - 2007-03-07, 20:11

Nike ja myślę, że Marcinek ma większą wiedze niż wy-"badacze Pisma Świętego"-którzy wiecznie badacie, a do poznania prawd dojśc nie możecie :cry:

w Piśmie świętym czytamy, że Pan Jezus Chrystus jest samym Bogiem z nieba, Jahwe, który zbawia :shock:

czytamy o tym w wielu ustępach:

Ewangelia Mateusza 21:15-16 opisuje interesujące wydarzenie pokazujące nam to, za kogo Chrystus sie naprawdę uważał. Arcykapłani i Żydzi widząc cuda, jakie Jezus czynił oburzyli się gdy w świątyni cześć Jezusowi zaczęły oddawać dzieci wołając "Hosanna Synowi Dawidowemu!". Oburzeni zwrócili mu na to uwagę. Na to Chrystus odpowiedział: "Tak jest; czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę". W tym miejscu Chrystus powołał się na znanym Żydom fragment z Psalmu 8, który mówi, że to Jahweh zgotował sobie chwałę z ust dzieci i niemowląt! Odniósł do siebie tekst, który jednoznacznie dotyczył Boga Izraela

Nie oburzaj się jak faryzeusze, ale przystąpo do grona dzieci Bożych, których nie prowadzi zwodniczy duch Russela, ale Duch Pański :-) :-) :idea:

Wszyscy, aby być zbawieni musza poznać i uwierzyć w podstawowe nauki biblijne, a do takich zaliczamy naukę o tym, że nasz Pan Jezus Chrystus jest w samym Bogiem z Boga, zrodzony z Ojca, a nie stworzony :!:
Ciekawe, że nie ma ANI JEDNEGO WERSU, KTÓRY BY JEDNOZNACZNIE RZEKŁ:
"Jezus jest stworzeniem" a są wiele, w których czytamy: "Jezus jest Bogiem", a pewni ludzie wolą raczej wierzyć w zgubne interpretacje Biblii niż w nią samą, jakże to smutne :roll: :cry: :bardzo_smutny:
Nike, co zrobiłas z wiedzą na temat rodzajników :?:
Ja wierzyłem w wiele rzeczy, ale jak mi pokazano prawde biblijną, to zmieniałem punkt widzenia, czy Ty podążysz tym tropem :?:
Czy będziesz posłuszna samemu Bogu, który przemawia przez swe Pisma :aaa: :?:

leszed - 2012-06-07, 21:10

Jeśli egipska inskrypcja była przed janowa, jak tu się wspomina, mogła być powielana, to uwzględniając pewne zamienne stosowanie theos w różnych znaczeniach, prolog Jana J1 może być różnie interpretowany, bez narzucania dogmatu. Bogiem lub boskie było Słowo. Jan tutaj nie stawia tezy ale raczej zadanie- zagadkę. Mógł też posłużyć się aluzją do kontekstu którego nie możemy znać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group