To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Kościoły ortodoksyjne - Tolerancja

Anonymous - 2009-05-23, 19:44

Ekumenizm to współczesna wersja wieży Babel
zamiast Bożej zaprawy /Słowa/do jej budowy używa się smoły/humanizmu.
Jedność jest darem Ducha a nie efektem zabiegów przywódców religijnych
możesz sobie cytować co ci pasuje ,ale w cytacie który przytoczyłem jest wzmianka o nienawiści do uczniów ze względu na Imię Boże
no cóż

Yarpen Zirgin - 2009-05-23, 19:55

Ryszard, ja nie cytuję tego, co "chcę", ale fragment Pisma Świętego przestrzegajacy przed tym, co czeka osoby powodujące rozłamy.

Czy to rozumiesz, Ryszardzie, że tacy ludzie nie odziedziczą Królestwa Bożego?

Poza tym, gdyby jedność chrześcijan miała polegać na tym co napisałeś, to Chrystus nie musiałby i nie modliłby się o to, aby wśród chrześcijan nie doszło do podziałów. Widać z tego, że jednak nad jednością chrześcijan trzeba pracować na poziomie "ludzi", a nie zakładać górnolotnie, że "ona jest darem Ducha Świętego" i wszelkie próby jej przywrócenia kwitować jako "działanie szatana". W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie, niż w Twoich przekonaniach.

Arius - 2009-05-23, 20:18

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ryszard, szkoda, że zapomniałeś o przestrodze św. Pawła:

Ga 5:19-21 Br
"Wiadomo przecież powszechnie, jakie to uczynki wywodzą się z pożądliwości ciała: nierząd, nieczystość, wszelkie wyuzdanie,(20) bałwochwalstwo i czary, nienawiść jednych do drugich, spory, zawiści, brak opanowania, pycha, niezgoda, rozłamy,(21) zazdrości, pijaństwo, hulatyki i tym podobne. Otóż ostrzegam was tak samo stanowczo, jak już to kiedyś czyniłem: nikt z tych, którzy dopuszczają się tych występków, nie otrzyma w nagrodę królestwa Bożego."


Coś mi się jednak zdaje, że to nie Duch Święty powoduje rozłamy, ale właśnie szatan, którego "oskarżasz" o ekumenizm, czyli chęć przywrócenia jedności chrześcijan.


A co to za rozłamy, skoro już kiedyś KRK dokonało większych rozłamów. Teraz to już można jedynie starać się powrócić do pierwotnych nauk.

Anonymous - 2009-05-23, 20:19

YZ
Ja niczego nie rozłamuję bo nie należę do zborów uczestniczących w ekumenii
nie mogę niczego rozłamać czego częścią nie jestem
więc o czym piszesz.
Wyrażam swoją opinię o ekumenii
jest negatywna -i oparta na Słowie
Ono wzywa do nie mieszania się z bałwochwalstwem
tyle

Yarpen Zirgin - 2009-05-23, 20:26

Płaskowicki Rys napisał/a:
Ja niczego nie rozłamuję bo nie należę do zborów uczestniczących w ekumenii

Ryszard, Twój zbór powstał w efekcie kolejnego rozłamu...

Anonymous - 2009-05-23, 20:43

Yarpenku, nikomu z piszących o rozłamach nawet na myśl nie przyszła jedność z pogaństwem - wręcz przeciwnie... zacytować, czy sam kojarzysz?
Anonymous - 2009-05-24, 07:13

YZ
cierpisz na wszczynanie sporów
piszesz arogancko coś co nie jest prawdą -chcąc mnie sprowokować do pyskówki
Nie oglądam się aż tak daleko wstecz i żyję dniem dzisiejszym -który Biblia określa mianem dziś-dniem zbawienia.
Moglibyśmy się wykłócać kto od kogo w czasie Nicei się odłamał,
ale ja w takiej dyskusji się nie widzę.
Dla mnie jedynym zródłem wiary jest Biblia,a kościół nie jest organizacją opartą na systemie Rzymskim a organizmem -który Bóg łączy -jednym Duchem -etapem poznania.
Ja na niczyim fundamencie nie buduję i w naszej jednocie są ludzie ,którzy osobiście doznali objawienia że Jedyny Bóg objawił Samego Siebie w Mesjaszu Jezusie Chrystusie
wyraz tej wierze wszyscy /już/dali wyraz wzywając Imienia Jezus podczas świadomego chrztu -więc się nie odłamali a raczej ich Duch Sw przyłączył na ich etapie poznania do konkretnego zgromadzenia.
Nie wierzę ja w rozlamy w kościele Jezusa Chrystusa,jest on niewidzialny przyłącza do niego Duch Sw a Jezus obiecał że tych ,których On wybrał nikt nie wyrwie z jego ręki i nikt nie wymaże ich imion z barankowej księgi życia
Te działania pseudo jedności zewnętrznej są mi obce
bo bardziej błogosławioną rzeczą jest słuchać Boga niż ludzi-więc co ja z moim poznaniem robiłbym w świątyni pogańskiej/np wśród bałwochwalców /
Kto się łączy z Panem jest z nim jednym Duchem
kto sią łączy z wszetecznicą jest z nią jednym ciałem.
Nie interesuje mnie cielesna ekumenia -sztuczne zasypywanie różnic wynikających z odmienności odczytywania przesłania Bożego
Nie ma żadnego powodu do wspólnoty z organizacjami uznającymi inne niż Biblia żródla np tradycję.
Nie łącze się też z organizacjami ,które się z takimi łączą-dla mnie fundament to Jezus Chrystus -Slowo objawione w Biblii -innego nie ma
ten fundament określa granice mojej zgody na współpracę
Ostatnio zaniechałem kontaktów z jednym zborem w UK bo zgłosił udział do światowego dnia modlitw
Niczego więc nie łamię -nie wchodzę w dwuznaczne układy
tyle

Yarpen Zirgin - 2009-05-24, 08:05

Płaskowicki Rys napisał/a:
YZ
cierpisz na wszczynanie sporów
piszesz arogancko coś co nie jest prawdą

Nie prawdą jest powstanie twojego zboru w wyniku rozłamu? To wskaż mi jakieś dokumenty, które potwierdzą istnienie Apostolskiej Jednoty Nowe Jerusalem od I wieku naszej ery.

Anonymous - 2009-05-24, 08:08

A po co mi dokumenty /
W dziejach apostolskich jest opisana apostolska jednota w Jeruzalem ?
Czy apostołowie nie zgromadzali się razem ?
Staram się ich w tym naśladować
zgromadzamy się po domach na modlitwę i łamanie chleba - w prostocie
czytamy i rozważamy Jego Słowo
niczego więcej nam nie trzeba
Bóg jest Panem czasu to co jest już kiedyś było a co będzie też już się zdarzyło
Dla mnie piędziesiątnica to powrót zielonoświątkowych synów do wiary apostolskich ojców
jestem w tym samym dniu Dziś jest Dzień Łaski Dziś jest Dzień zbawienia
tyle

Yarpen Zirgin - 2009-05-24, 08:13

"Naśladowanie" nie swiadczy o tym, że istnieje ciągłość historyczna pomiędzy Kościołem w Jerozolimie z I wieku, a waszym zborem w XXI. Każde wyznanie protestanckie twierdzi, że "naśladuje chrześcijan z I wieku", a każde powstało w wyniku oderwania się jakiejś grupy ludzi od innego wyznania, bo stwierdzili, że coś jest w nim "źle nauczane", czyli w wyniku rozłamu. Także i Twoje.
Anonymous - 2009-05-24, 08:19

\YZ
Nie interesuje mnie ciągłość historyczna -nie ma takiej żadna organizacja / a kk w szczególności -powstał w Nicei właśnie wtedy wyłamał się z tradycji chrześcijańskiej na rzecz filozofii greckiej przez koncepcję trójcy apostołowie jak inni żydzi uznawali Boga YHVH a nie trójcę/
relacje moje z Bogiem bo są współczesne -
wyznaję Boga osobiście
a nie jak synowie Scewy-Jezusa ,którego wyznawał brat Paweł
dlatego mają niektórzy problem bo wyznają historycznego Boga
Mój Pan jest Bogiem żywym i Bogiem żywych
tyle

Anonymous - 2009-05-24, 08:23

YZ
kończę już 'dyskusje" z tobą bo bracia w Czechach czekają a o 14 mam zebranie
i muszę jeszcze dojechać a to 200 km
cześć pracy

Yarpen Zirgin - 2009-05-24, 08:23

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nie interesuje mnie ciągłość historyczna -nie ma takiej żadna organizacja

Intrygująca teoria, ale sprzeczna z faktami.

Płaskowicki Rys napisał/a:
a relacje moje z Bogiem bo są współczesne -
wyznaję Boga osobiście

Każdy wierzy w Boga osobiście, ale to niczego nie zmienia w fakcie, że Twoje wyznanie powstało w wyniku kolejnego rozłamu na łonie protestantyzmu.

Płaskowicki Rys napisał/a:
a kk w szczególności -powstał w Nicei

A możesz wskazać, który kanon soboru w Nicei ogłaszał powstanie Kościoła Katolickiego?

Arius - 2009-05-24, 09:30

Yarpen Zirgin napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
YZ
cierpisz na wszczynanie sporów
piszesz arogancko coś co nie jest prawdą

Nie prawdą jest powstanie twojego zboru w wyniku rozłamu? To wskaż mi jakieś dokumenty, które potwierdzą istnienie Apostolskiej Jednoty Nowe Jerusalem od I wieku naszej ery.


Nie prawdą jest powstanie twojej organizacji KRK w wyniku rozłamu? To wskaż mi jakieś dokumenty, które potwierdzą istnienie KRK od I wieku naszej ery.

Arius - 2009-05-24, 09:33

Yarpen Zirgin napisał/a:
"Naśladowanie" nie swiadczy o tym, że istnieje ciągłość historyczna pomiędzy Kościołem w Jerozolimie z I wieku, a waszym zborem w XXI. Każde wyznanie protestanckie twierdzi, że "naśladuje chrześcijan z I wieku", a każde powstało w wyniku oderwania się jakiejś grupy ludzi od innego wyznania, bo stwierdzili, że coś jest w nim "źle nauczane", czyli w wyniku rozłamu. Także i Twoje.


"Naśladowanie" nie świadczy o tym, że istnieje ciągłość historyczna pomiędzy Kościołem w Jerozolimie z I wieku, a waszą organizacją KRK powstała w IVw. Każde wyznanie twierdzi, że "naśladuje chrześcijan z I wieku", a każde powstało w wyniku oderwania się jakiejś grupy ludzi od innego wyznania, bo stwierdzili, że coś jest w nim "źle nauczane", czyli w wyniku rozłamu. Także i Twoje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group