To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

Postacie - Józef i Daniel

Anonymous - 2009-10-22, 07:31
Temat postu: Józef i Daniel
Mógłby ktoś mi pomóc w zebraniu informacji na temat życia Daniela i Józefa chodzi mi o ich chodzeniem z Bogiem.
Anonymous - 2011-01-27, 15:36

Raczej są to postacie ...
Anowi - 2011-01-27, 15:55

co to znaczy "chodzenie" z Bogiem?
Anonymous - 2011-01-27, 15:56

Pewnie chodziło jemu,że ktoś jest w społeczności z Bogiem,że jest z Nim blisko...Tak myślę.... ;-)
Anowi - 2011-01-27, 16:17

jeśli jest z Nim blisko to znaczy, że wie jakimi ścieżkami podąża Bóg
Anonymous - 2011-07-19, 22:42
Temat postu: Re: Józef i Daniel
hany napisał/a:
Mógłby ktoś mi pomóc w zebraniu informacji na temat życia Daniela i Józefa chodzi mi o ich chodzeniem z Bogiem.
Te dwie postacie mają wielkie znaczenie dla nas bo dają nam przykład jak należy w życiu postępować aby podobać się Bogu i otrzymać wyróżniającą nagrodę. Informacje na temat życia Daniela i Józefa są z Biblii dobrze znane.
Oto jedno zdarzenie z życia Józefa które wyjaśnia Apokalipsę.
1 Moj. 37:5-11
5. Pewnego razu miał Józef sen i opowiedział go braciom swoim, oni zaś jeszcze bardziej go znienawidzili.
6. Powiedział im bowiem: Słuchajcie, proszę, tego snu, który mi się śnił:
7. Oto wiązaliśmy snopy na polu; wtem snop mój podniósł się i stanął, a wasze snopy otoczyły go i pokłoniły się mojemu snopowi.
8. Rzekli do niego bracia: Czy chciałbyś naprawdę królować nad nami? Czy chciałbyś naprawdę nami rządzić? I jeszcze bardziej znienawidzili go z powodu snów i słów jego.
9. Potem miał jeszcze inny sen i opowiedział go braciom swoim. Powiedział: Miałem znowu sen: oto słońce, księżyc i jedenaście gwiazd kłaniało mi się.
10. A gdy to opowiedział ojcu i braciom, zgromił go ojciec i rzekł do niego: Cóż to za sen, który ci się śnił? Czyż więc ja, matka twoja i bracia twoi mielibyśmy przyjść i pokłonić ci się do ziemi?
11. Wtedy zazdrościli mu bracia, lecz ojciec jego zachował to słowo w pamięci.
(BW)Obj. 12:1
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
(BW)
Obj. 12:5
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
(BW)