To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Słowa, które przynoszą życie - Ku mej pamięci

Anonymous - 2006-06-09, 08:58
Temat postu: Ku mej pamięci
Ten poemik poruszył mnie do głębi, osądziłam z nim swoje serce, dla kogo żyję, czy tak naprawdę kocham bliźnich największą miłością, jaka tylko istnieje, bo nie ma większej nad tę, gdy kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich...

Mam nadzieję, ze zmusi on także i Ciebie do refleksji, że także wejrzysz w swoje serce i zapragniesz takiej miłości do bliźnich, że gotów będziesz oddać im całego siebie...




ku mej pamięci


Przyjdzie taki dzień, kiedy moje ciało położą na białym prześcieradle starannie zatkniętym pod cztery rogi materaca, ulokowanego w sali szpitala troszczącego się o żywych i umierających. W pewnej chwili lekarz ustali, że mój mózg przestał funkcjonować, a moje życie skończyło się dla wszelkich celów i zamysłów.

Gdy to się stanie, nie próbujcie wlewać w moje ciało sztucznego życia za pomocą aparatury medycznej i nie nazywajcie miejsca mojego spoczynku łożem śmierci.

Nadajcie mu raczej nazwę Łoże Życia i zabierzcie zeń moje ciało, aby mogło dopomóc innym w pełniejszym przeżywaniu ich egzystencji.

Mój wzrok oddajcie mężczyźnie, który nigdy nie widział wschodu słońca, rozpromienionej twarzy dziecka i miłości w oczach kobiety.
Moje serce oddajcie osobie, której własne serce nie ofiarowało niczego więcej ponad nie kończące się dni bólu.
Krew niech powędruje do żył nastolatka wydobytego z wraku rozbitego samochodu, tak aby mógł dożyć dnia, w którym zobaczy własne, bawiące się wnuki.
Moje nerki ofiarujcie komuś, komu życie z tygodnia na tydzień przedłuża specjalna aparatura.
Zabierzcie moje kości, każdy mięsień, włókienko i nerw i znajdźcie jakiś sposób, by dzięki nim zaczęło chodzić kalekie dziecko.
Zbadajcie każdy zakamarek mojego mózgu. Jeśli to konieczne, weźcie moje komórki i pozwólcie im rosnąć, tak aby pewnego dnia niemy chłopiec krzyknął, uderzając piłkę kijem baseballowym, a niesłysząca dziewczynka usłyszała odgłos deszczu pukającego o szyby jej okna.
To, co ze mnie zostanie, spalcie i rozsypcie popiół na wietrze, by użyźnił ziemię, na której rozkwitną potem kwiaty.

Jeśli koniecznie musicie coś pogrzebać, niech będą to moje błędy, słabości i przesądy krzywdzące moich braci.

Moje grzechy oddajcie Szatanowi. Moją duszę - Bogu.
Jeśli przez przypadek zechcecie mnie pamiętać, zróbcie to poprzez dobry uczynek lub życzliwe słowo darowane komuś, kto znalazł się w potrzebie.
Jeśli uczynicie wszystko to, o co prosiłem, będę żyć wiecznie...



Robert N. Test





Chciałabym umrzeć tak, by ktoś inny mógł dzięki mnie żyć, chciałabym, by cząstkę mnie dostał ktoś, kto jeszcze się nie nawrócił, ktoś, kto będzie dziękował Bogu za kolejną szansę i jej nie zmarnuje...



UWAGA!!! ostatni akapit nie jest do końca zgodny z Biblią, bo życie wieczne mamy z łaski i nic nam nie da taka ofara, jeśli w ostatnich chwilach swego życia nie będziemy pojednani z Bogiem...
a jeśli będziemy pojednani z Bogiem, grzechy nasze będą zakryte krwią Chrystusa, bo szatanowi one na nic nie są potrzebne. Jeśli umrzemy w grzechu, czeka nas sąd i nic nam już nie pomoże, więc pozostańmy w bojaźni Bożej i nie pobłażajmy sobie, by ów dzień nas nie zaskoczył.




W Chrystusie,

Esther

Anonymous - 2006-06-09, 08:58

Wolałabym, żeby była tu twórczość własna.

I jednak mimo wszystko po polsku!!!
Zdarzyło mi sie napisać kilka wierszy po francusku, ale pozostańmy przy polskiej wersji jezykowej - wszak to jest polski czat!!!
Debora Anna

Anonymous - 2006-06-09, 08:58

Ok, Debi, a to powyżej to w jakim języku?

Więcej opowiadań cudzych nie posiadam, obiecuję, ze reszta będzie od siebie,

pozdrowionka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group