To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Kościoły ortodoksyjne - Polacy przestają chodzić do kościoła?

and - 2009-11-19, 22:02

macie wolny wybór. Na siłę nie można nikogo trzymać tym bardziej zmuszać.
Anonymous - 2009-11-20, 09:33

Szanowny
z tym wolnym wyborem tobym nie przesadzał istnieje w Polsce tz konformizm normatywny
psychiczna forma nacisku na osoby wątpiące w krk na zasadzie nie wychylaj się bo rezygnując z tego kościoła będziesz mieć kłopoty z akceptacją środowiska
co powiedzą sąsiedzi rodzina
wszak "dobry " właściwy Polak to katolik
a inni to sekciarze
taka mentalność trzyma w krk sporą grupę ludzi
i chyba jest jedyną sprawą ,która ich tam trzyma
co powiedzą ludzie ?
tyle

rose - 2009-11-20, 17:13

ja do kościoła katolickiego nie uczęszczam już od ponad rok, bo tam niestety Boga nie znalazłam, to Bóg znalazł mnie. Pokazał mi właściwą drogę i chwała mu za to. Nie miałam problemu z akceptacją środowiska, bo zdanie ludzi nigdy niewiele mnie obchodziło, zawsze czułam się inna i teraz widzę, że ta inność mnie wcale nie wyklucza lecz wręcz czuje się wyjątkowa.
Bobo - 2009-11-20, 17:48

and napisał/a:

My o niebie a ty o chlebie. Mówimy o stosownym zainteresowaniuduchownych o swoich wiernych. O jakim 'trzymaniu na siłę' piszesz? Gdybyż to duchowni faktycznie walczyli o swoje owce, gdyby w krytycznym dla nich momencie byli przy nich, nawoływali, przekonywali...to rozumiem. Ale podawane tu przykłady to... brak zainteresowania. Nie ma żadnej siły. To już nie chwaleban pstawa cechująca dawanie swobody i prawo wyboru ale... po prostu brak zainteresowania, ignorancja.
Moze faktycznie duchownych uczą tego, co wyraził and...? Na siłę 'nie trzymają'. Tylko gdzie te zachęty? Pasterz, gdzy zobaczy błakającą się owcę to...co mowi? Nic na siłę, jak chce niech sobie idzie. Mam przecież jeszcze 99 innych ;-)
Taka postawa to syndrom dni końca. Obojętność i brak miłości. Nawet do swoich własnch współwyznawców.

and - 2009-11-20, 21:38

są tacy co zbłąkaną owieczkę ciągną na komitet sądowniczy i wyrzucają , mamy jeszcze które słuchają.
Bobo - 2009-11-20, 21:43

and napisał/a:
są tacy co zbłąkaną owieczkę ciągną na komitet sądowniczy i wyrzucają , mamy jeszcze które słuchają.

A jak to ma się do chodzenia do kościoła czyli do tematu?

and - 2009-11-20, 21:48

Na tej, a u was.
krzych67 - 2010-01-26, 09:12

and napisał/a:
Kościół Katolicki zgodnie z nauką Jezusa

Czy wszystkie zboczenia księży to też zgodnie z tą nauką. :?:

krzych67 - 2010-01-26, 09:15

and napisał/a:

I całe szczęście...

bartek212701 - 2010-01-26, 09:17

I wspaniale :)Otwierają się im oczy :)
Yarpen Zirgin - 2010-01-26, 12:22

Odchodzą z KK, bo dają się omamić i zaczynają wierzyć w rożnej maści odstępstwa i herezje, a nie "otwierają im się oczy".
krzych67 - 2010-01-26, 17:19

Yarpen Zirgin napisał/a:
bo dają się omamić i zaczynają wierzyć w rożnej maści odstępstwa i herezje

Ewangelia to "rożnej maści odstępstwa i herezje"
Mocne słowa :roll:

Yarpen Zirgin - 2010-01-26, 17:33

krzych67 napisał/a:
Ewangelia to "rożnej maści odstępstwa i herezje"

Nie mówiłem o Ewangelii, krzychu, ale na ten przykład o tezach, że Chrystus nie jest Bogiem. :-)

krzych67 - 2010-01-26, 17:44

Podaj werset, w którym jest napisane:

"Jezus jest Bogiem."

and - 2010-01-26, 18:12

krzych67 napisał/a:
Podaj werset, w którym jest napisane:

"Jezus jest Bogiem."

masz napisane, "Jezus moim Panem", to kim on jest dla ciebie.