To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Biblijne studium - Odzież nie zniszczała

nike - 2011-11-17, 12:21

Anowi napisał/a:
jaką wiosną?! czy wiosną można jeść płody ziemi?

Można np. jęczmień dojrzewa przed pascha. :-D

Anowi - 2011-11-17, 14:02

a paschę obchodzi się na przełomie marca i kwietnia - nie za wcześnie?
nike - 2011-11-17, 14:20

Anowi napisał/a:
a paschę obchodzi się na przełomie marca i kwietnia - nie za wcześnie?

Zbiory są na wiosnę i jesień.

Eutychus - 2011-11-17, 22:40

Jachu napisał/a:
Eutychus napisał/a:
No cóż, najbardziej mnie boli ignorowanie przez Braci w Wierze, ale przyjmuję ten brak jakiegokolwiek odzewu z pokorą...


Upsss. Na pewno odpowiem,jak tylko skończę służbę dziadka niańki przy nałej wnuczce.Tu trzeba czasu
na poszukanie i zastanowienie się. dochodzącu dziadek ma ograbiczenia czasowe,a w takich warunkach
trudno "staremu" :-D ,skupić się.
Ledwie śledza sporadyczbie temat.A że trudny,to pomyślcie dlaczego Mojżesz zagroził Rubenitom i Gadytom,że gdy nie pójda podbijać Chanaanu z pozostałymi,to otrzymają dział w ... Chanaanie,-za kare?
Tak pisze w 4Mojżeszowej.
No lecę.

Henryk napisał/a:
Eutychus napisał/a:
No cóż, najbardziej mnie boli [...]

Drogi Bracie.
Nie na każdy temat mam cokolwiek do powiedzenia.
Nie zastanawiałem się nad tym.
Faktem jest różna kolejność zmartwychwstań: pierwsze, lepsze, ogólne...
Wymaga czasu, abym odgrzebał ten temat.
Podobnie jak Jachu, brakuje mi czasu, ale nie jest to Ignorowanie Ciebie.
Pracuję jeszcze zawodowo, a i po zamianie mieszkania mam bardzo dużo pracy przy urządzaniu nowego.
A prawie wszystko robię sam. Łącznie z meblami na wymiar.
(Działeczka już gotowa do zimy!).
Pozdrawiam.

Przeprosiłem już za niesłuszne wnioski i podtrzymuję te przeprosiny.
Jednak chciałbym uzyskać odpowiedzi, choćby w stylu "nie mam zdania na ten temat"...
Jachu, podaj adres, chętnie Cię (sam mam wnuki), zastąpię, Henryku - też jeszcze pracuję zawodowo...
Przepraszam za upierdliwość, ale te pytania nurtują mnie od dawna, i szukam wykładni mądrzejszych od siebie...
Pozdrawiam i proszę -bez urazy...

Jachu - 2011-11-18, 10:28

Otwartym tekstem.

Ze względu na notoryczne trolowanie i zaśmiecanie wątków,oraz ewidentne offtopy,postanowiłem zurlopowac się na czas nieokreślony.Martwi mnie przyzwolenie "pasterstwa"tegoż forum na taki proceder,a nawet z rozrzewnieniem wspominam Yarpena,który mimo niewątpliwych wad i uciązliwości sposobu bycia,to jednak trolom nie folgowal,-przynajmniej cudzym. :lol:
Eutychusie,miałem materiał na rzeczony temat,ale gdzieś mi się zapodział,lecz znam namiary
i wiem od kogo otrzymam pomoc w tym wzgledzie,może już w niedzielę.
Gdy będą,to napisze w poscie na PW.

Pozdrawiam Nike,Eutychusa i Henryka,no i oczywiscie wszystkich których lubię i szanuję


baj,baj :-D

APF - 2011-11-18, 10:41

Jeśli można włączyć się w dyskusję Kolegów, to chciałbym napisać, że ja nie mam wnuków, ale mam syna lat 20 i też pracuję zawodowo, a syn studiuje na Politechnice, zaś ja ukończyłem zawodówkę przyzakładową i mam zawód wyuczony optyk-mechanik.
Mam też działkę, przygotowaną do zimy, ale to żona przygotowała, bo ja nie za bardzo lubię roboty ogródkowe, a żona lubi, to jej grzecznie mówię, żeby mnie nie zmuszała do uprawiania swojego hobby, bo ja jej nie zmuszam żeby uprawiała moje.
Ona trochę się wścieka, ale ja większy jestem i się nie boję :-)
Mam 2 koty, ale o tym już pisałem.
Mam też stare radia i żelazko na węgiel drzewny, ale to do ozdoby, bo mamy też elektryczne, znaczy się żona ma, bo ja wolę tego nie tykać.
Lubię piwo i samochody terenowe i w ten łikend będziemy z kolegami bawić się w terenie, to mnie tu nie będzie, ale jak wrócę to podzielę się z Kolegami dobrą nowiną.
Bardzo popieram dociekliwość Kol. Eutchuysa, bo dotyczy ona spraw niezwykle ważnych, których poznanie jest warunkiem życia wiecznego, takie jest moje zdanie, a ja bardzo chciałbym żyć wiecznie :-)

Anowi - 2011-11-18, 10:49

:lol:
nike - 2011-11-18, 10:51

Jachu, Co ty robisz? Kto ciebie aż tak mocno troluje? Owszem możesz nie chcieć pisać [szkoda bardzo bo lubię ciebie czytać] ale nie wypisuj,że jest teraz tutaj tak źle bo nie jest to prawdą. Trolle są na każdym forum, tego się nie zlikwiduje. pozdrawiam nike
Anowi - 2011-11-18, 10:54

jak możecie trollami nazywać ludzi poszukujących Boga - czy sami tacy nie byliście?

"zapomniał wół jak cielęciem bół"

Jachu - 2011-11-18, 11:34

Anowi napisał/a:
jak możecie trollami nazywać ludzi poszukujących Boga - czy sami tacy nie byliście?

"zapomniał wół jak cielęciem bół"



Tak,tak, akurat poszukującymi Boga. "picu,picu mo dziedzicu"

Nie zapomniałem jaki byłem ciemny i zielony na poczatku drogi poznawczej,nikt mi nie włożył penndriwe"a do mózgu z gotowcem , a dziś widzę,że owa pamięć,jest wkładana z zawiruszeniem do głów,które na skróty i po łebkach z aplauzem gawiedzi i za przyzwoleniem włodarzy,plenią się sielsko.

Wasza wola dopuszczać,ale też i Wasza odpowiedzialność,nie, nie przede mną, czy ludźmi,ale to chyba wiecie.

A tak BTW. Anowi,czy we wlasnym domu byś pozwoliła,aby gośc zachowywał sie nie korekt i ustawiał Ci sprzęty i własne porządki stanowił? a tu pozwalasz,-tak myślę i postrzegam.

Już jestem na urlopie.

Eutychus - 2011-11-18, 11:52

Jachu napisał/a:
Eutychusie,miałem materiał na rzeczony temat,ale gdzieś mi się zapodział,lecz znam namiary
i wiem od kogo otrzymam pomoc w tym wzgledzie,może już w niedzielę.
Gdy będą,to napisze w poscie na PW.

Dzięki i trzymam za słowo :-D

Pozdrawiam i zyczę udanego urlopu - oby nie za długiego... :-P

APF - 2011-11-18, 11:56

Niezwykle Poważnych Kolegów, specjalistów od analizy tekstu, zapraszam do konkursu pod tytułem "Co w poprzednim poscie APF jest prawdą ?"
No chyba moje posty nie są trudniejsze od Biblii, bo gdzieżbym śmiał :->
A skoro potraficie ocenić co w Biblii jest prawdą...
Jest nagroda: 6-cio pak Żywca, ewentualnie inny napój w zbliżonej cenie, z dostawą pod wskazany adres 8-)
Nie jest to dużo, ale przecież zadanie jest łatwe, na pewno łatwiejsze od oceny tekstów sprzed 2 tys. lat.
Gdyby ktoś widział 30 aut terenowych w okolicach Łasku k. Łodzi, to jadę tym największym. Można pomachać na przywitanie :-D
Aha - wygrywa ten, kto wszystko odgadnie :mrgreen:

Talmid2Tes2,15 - 2011-11-18, 18:57

Anowi napisał/a:
a paschę obchodzi się na przełomie marca i kwietnia - nie za wcześnie

jęczmień dojrzewa szybciej niż pszenica, a że w Palestynie jest ciut inny klimat ...

Talmid2Tes2,15 - 2011-11-18, 19:03

fora chrześcijańskie, a zwłaszcza biblijne mają trolowanie w swojej naturze , bo każdy nagina Biblie do swoich pomysłów . ewentualnie poglądów swoich wspólnot
Elius - 2011-11-18, 19:06

Bo to była porządna zachodnia odzież z lumpexu a nie chińska tandeta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group