To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Słowa, które przynoszą życie - Wbrew nadziei - uwierzyć nadziei

Anonymous - 2006-06-11, 15:54
Temat postu: Wbrew nadziei - uwierzyć nadziei


Kiedyś na każde pytanie innych, lub jako przerywnik w rozmowie zawsze cytowałam odpowiedni fragment Biblii, jako że znam Słowo Boże i jest to moją pasją posłgiwać się nim jak mieczem, ku natarciu i obronie.
Nieraz takie moje zachowanie doprowadzało ludzi do szału.

"Czy ty nie umiesz mówić normalnie, swoimi słowami?" - pytali mnie.
"Kto mówi, niech mówi, jak Słowo Boże" - odpalałam z miejsca.

Z czasem przyszła refleksja. Mów tak, aby cię ludzie rozumieli. Mów do ich serc, mów z ducha. Nie musisz cytować i cytować bezustanku Biblii.
Popatrz na człowieka i stań się dla niego miłością i madrością w działaniu - nie tylko w słowach.
To trudna lekcja pokory. Co z tego, że wiemy coś lepiej. Co z tego, że mamy Biblię w małym palcu?
Jak to się ma do tematu:
'Wbrew nadziei - uwierzyć nadziei" ?
Oczywiście te słowa dotyczą Abrahama, o którym mowi Biblia, że wbrew nadziei uwierzył nadziei widząc obumarłe łono Sary. Uwierzył równiez Bogu, ktory wzbudza umarłych, kiedy szedł na górę Moria złożyć swego syna Izaaka w ofierze.
I ta wiara w obietnicę Bożą, w prawdomówność i wierność Boga - ta wiara - została mu poczytana za sprawiedliwość.
Ta wiara, była podstawą dla Bożego usprawiedliwienia Abrahama.

Sprawiedliwość, albo inaczej usprawiedliwienie człowieka przez Boga ( nie przez ludzi) - oznacza inaczej ZBAWIENIE.
Usprawiedliwienie przez Boga daje nam całkiem nową tożsamość. Takie usprawiedliwienie, uniewinnienie dotyczy stanu naszego ducha.
Ludzie często kojarzą sprawiedliwość z wypełnianiem dobrych ucztnków, z działaniem.
Tutaj , w przypadku usprawiedliwienia przez Boga na podstawie wiary, mamy do czynienia ze stanem naszego ducha. Taki stan oznacza, że Bóg nie ma nic przeciw nam. Jedyną podstawą do tego jest życie, śmierć i zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Może jesteś w sytuacji kompletnego braku nadziei w swoim życiu.
Może masz problemy nie do rozwiazania ludzkimi siłami.
Może zmagasz się z chorobą, samotnością, odejściem kogoś bliskiego.

Wbrew nadziei - uwierz nadziei. Wtedy ukaże się dla ciebie nowa rzeczywistość. Tak jak dla Abrahama.








Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group