To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - Czy Judasz moze być zbawiony?

Anonymous - 2014-04-13, 06:00

panowie nie róbmy roboty za Pana Boga:P
choć cytat
..Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego"
Tyczy się Jana (znaczy się mowiac dokładnie ucznia któego Jezus miłował) , jednak przesłanie jest dosyć uniwersalne;)


Cytat:
Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi i powiedział: Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi?

Cytat:

Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: Panie, a co z tym będzie? Odpowiedział mu Jezus: Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: Jeśli Ja chcę, aby pozostał aż przyjdę, co tobie do tego? Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

(oddzieliłem zeby wykazać lepiej kontekst)

Tu chodziło o ucznia ktory go zapytał, a nie tego ktory zdradził :P
Co nie zmienia faktu i chcemy powielać błąd
Mowic czy Judasz moze być zbawiony , czy nie
A czym to sie różni prócz skali przewin lub zasług:P
Tamci nawet pomysleli ze umiłowany uczeń nie umrze
a Jezus ma na to jedną odpowiedz:
Nic wam do tego :xhehe:



Cytat:
nike napisał/a:
Mar. 14:21
21. Synci człowieczy idzie, jako o nim napisano: ale biada człowiekowi temu, przez którego Syn człowieczy będzie wydany! dobrze by mu było, by się był ten człowiek nie narodził.
(BG) co możesz powiedzieć o tym tekście?



...można powiedzieć że wyklucza restytucje

Nie to o niczym nieświadczy, to ów użytkownik sobie to wydedukował:P
A moze to nie chodziło
Moze chodziło o to , ze tak tragicznie skonczy się jego żywot na ziemi ze w ostatniej chwili zda sobie sprawe * jednak okazał akt skruchy i chciał oddać te srebrniki *
ale sobie nie wybaczy (popełni samobójstwo)

Podsumowując, tak Judasz moze być zbawiony i to nie nasza działka:P


My za bardzo chcemy sędziować a za mało skupiamy sie na naukach Chrystusowych czyli miłości , dzielenia chlebem niesieniem bliznim karmy duchowej oraz królestwa Bozego:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group