To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej - PRAWO NIEDZIELNE=PIĘTNO BESTII

Manna z nieba - 2013-07-14, 16:41

Bob napisał/a:
meritus napisał/a:
Natomiast w bulli nie ma nic o wypowiadaniu wojny i o Ameryce Południowej - bo taką nazwę wynaleziono kilka lat później.

Jest za to mowa o Indiach - mimo że Indii nie dotyczy :mrgreen:


A dlaczego?
Bo dotyczy Ameryki, tylko kontynent ten omylnie Kolumb uznał za Indie i stąd o Indianach.
Indianie od Indii.
Tak trudno to zrozumieć.
Nazwa nie ma znaczenia, chodziło o podział nowego lądu, nowego świata i KK miał chrapke od początku na te ziemie.

Nazwa Ameryka pojawiła się duzo pózniej, od Amerigo Vespucciego, kolejnego odkrywcy po Kolumbie. Ale ląd był ten sam...

meritus - 2013-07-14, 16:43

Wracając do tematu - ta zapiekłość niektórych dyskutantów akurat w Dzień Pański jest bardzo wymowna. Czy fałszywe świadectwo nie jest czasem świadectwem jakiegoś napiętnowania przez tytułowego bohatera i to nie na skutek praktyk niedzielnych, lecz wręcz przeciwnie?
Bob - 2013-07-14, 16:56

meritus napisał/a:
Wracając do tematu - ta zapiekłość niektórych dyskutantów akurat w Dzień Pański jest bardzo wymowna. Czy fałszywe świadectwo nie jest czasem świadectwem jakiegoś napiętnowania przez tytułowego bohatera i to nie na skutek praktyk niedzielnych, lecz wręcz przeciwnie?


https://www.youtube.com/watch?v=UHODx7Kzf0c

meritus - 2013-07-14, 17:26

Cytat:
A dlaczego?
Bo dotyczy Ameryki, tylko kontynent ten omylnie Kolumb uznał za Indie i stąd o Indianach.

Kolumb odkrył kontynent w 1499 roku, a twoja ukochana bulla została wydana 6 lat wcześniej.

Manna z nieba - 2013-07-14, 17:30

meritus napisał/a:
Cytat:
A dlaczego?
Bo dotyczy Ameryki, tylko kontynent ten omylnie Kolumb uznał za Indie i stąd o Indianach.

Kolumb odkrył kontynent w 1499 roku, a twoja ukochana bulla została wydana 6 lat wcześniej.


Treść bulli już pewnie znasz, więc nie masz się z czego cieszyć :mrgreen:

meritus - 2013-07-14, 17:41

Widzę wiele nadziei w tej bulli - ludom, których istnienie wkrótce miano poznać, miała przynieść światło Ewangelii, bo tkwili w oddawaniu czci szatanowi i ludożerstwie.
Manna z nieba - 2013-07-14, 17:53

meritus napisał/a:
Widzę wiele nadziei w tej bulli - ludom, których istnienie wkrótce miano poznać, miała przynieść światło Ewangelii, bo tkwili w oddawaniu czci szatanowi i ludożerstwie.


Żyli wolni w swoim świecie, nikt nie miał prawa ich na siłę nawracać pod pretekstem zbawieni ich dusz zabierać im ziemię i bogacić się ich kosztem.
Jak ja wejde na siłe do Twojego domu i zamieszkam tam dyktując swoje warunki bo będe mówiła, że musisz przyjąć moja wiare, bo moja jest ok to będzie dobrze?
A co ci Indianie złego zrobili?
Kto kogo naszedł, a potem zabijał jako nieproszony gość?


A czy wiesz o odczytywanych słowach dekretu papieża Indianom, ktorzy nie chieli przyjąć nowej wiary katolickiej?

"Wszyscy Indianie są prawdziwymi ludźmi, zdolnymi nie tylko pojąć katolicką wiarę, ale (...) z wielkim upragnieniem oczekującymi chwili jej przyjęcia(...)"

A potem to już tortury, odcinanie tego co możliwe i śmierć, jeżeli nie było tego pragnienia przyjęcia wiary KK. :mrgreen:

"Katolicy mówili o Chrystusie i wszystkich świętych, nakazując jednocześnie rzeź."- cytuje Twojego byłego papieża JP II.

W marcu 2000 roku, w czasie, kiedy papież Jan Paweł II przygotował deklaracje kścioła katolickiego, w której prosił o wybaczenie wszystkich zbrodni i niegodziwości popełnionych przez ludzi kościoła i w imieniu kościoła katolickiego padły właśnie takie słowa.... Dokładnie takie.
Za jakie zbrodnie przepraszał JPII skoro ich nie było meritusie??

meritus - 2013-07-14, 17:55

Manna z nieba napisał/a:
Za jakie zbrodnie przepraszał JPII skoro ich nie było meritusie??

Skoro twierdzisz, że ich nie było...

Kreuje się jakiś mit wokół ewangelizacji Ameryki Południowej... Pozostaje pytanie dlaczego w Ameryce Północnej Indian w zasadzie nie ma, a jeśli już są, to chrześcijaństwa nie przyjęli, a dlaczego większość mieszkańców Ameryki Południowej to Indianie - katolicy? Czyżby Ameryka Północna była podbijana przez protestantów? Gdyby katolicy rzeczywiście byliby tacy krwawi, to byłoby chyba odwrotnie z tą strukturą ludnościową... Trzeba też zuważyć, że Kościół uwolnił Indian od ich krwawej religii służącej szatanowi.

Manna z nieba - 2013-07-14, 17:59

meritus napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Za jakie zbrodnie przepraszał JPII skoro ich nie było meritusie??

Skoro twierdzisz, że ich nie było...


Ja tak twierdze??
Boshe, szkoda czasu na Ciebie.

meritus - 2013-07-14, 18:01

No tak Manno, sama przecież napisałaś:

Manna z nieba napisał/a:
Za jakie zbrodnie przepraszał JPII skoro ich nie było meritusie??

Manna z nieba - 2013-07-14, 18:03

meritus napisał/a:
No tak Manno, sama przecież napisałaś:

Manna z nieba napisał/a:
Za jakie zbrodnie przepraszał JPII skoro ich nie było meritusie??


Ty jednak prostego pytania nie rozumiesz nawet.

Bob - 2013-07-14, 18:07

Manna z nieba napisał/a:
Ja tak twierdze??
Boshe, szkoda czasu na Ciebie.

Potomkowie ludożerców i wyznawców szatana czując się niegodni łask, jakie na nich spłynęły wraz postanowieniami papieskiej bulli Inter Caetera, zgodnie ze swoim pogańskim rytuałem dokonali spalenia tejże bulli w blaszanym koszu na śmieci: http://www.nowpublic.com/...l-bulls-burning

Zwyczaj godny przeniesienia na nasz grunt: Światowy Dzień Palenia Bulli Papieskich. Trzeba tylko datę wybrać ;-)

Anonymous - 2013-07-14, 18:12

Manna z nieba napisał/a:
A co ci Indianie złego zrobili?


http://pl.wikipedia.org/w...#Ofiary_z_ludzi

http://www.przeglad-tygod...czu-zada-ofiary

http://www.cda.pl/video/2...or-PL-caly-film

Dobrzy, niewinni Indianie... :crazy:

Manna z nieba - 2013-07-14, 18:26

Rethel napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
A co ci Indianie złego zrobili?


http://pl.wikipedia.org/w...#Ofiary_z_ludzi

http://www.przeglad-tygod...czu-zada-ofiary

http://www.cda.pl/video/2...or-PL-caly-film

Dobrzy, niewinni Indianie... :crazy:


Czy dlatego zabrali im ziemie i chcieli ich na siłę nawracać?
Dlatego ich zabijali?
A tortury to tak po chrześcijańsku gartis były? :mrgreen:

A historia Meksyku?
Biali podbijali Nowy Świat żądni zysku. Nie zabijali Indian w obronie.
Kto na kogo napadł?
Tubylcy mieli swoje cywilizacje i żyli tam sobie spokojnie, a co robili to ich sprawa.


Z pokojową misją nie przybyli do nich. Nie zabijali w obronie. Gwałcili i mordowali, a tacy byli niby cywilizowani.
Każdy to wie kto cokolwiek czytał na ten temat i zna historie.

Ekspansja na lądzie odbywała się przy pomocy siły.
Przemoc i gwałt były pierwszymi formami kontaktu, ale tylko tam gdzie lokalnie funkcjonowały organizmy mogące stawiać opór.
Doskonale prezentuje to M. Ferro w "Historii kolonizacji", cytując Miguela de Cuneo, towarzysza Kolumba:

"gdy byliśmy na łodzi, schwytałem bardzo piękną kobietę karaibską, zaprowadziłem ją do swojej kajuty, a że była naga według ich zwyczaju, odczułem chęć zażycia przyjemności. Chciałem wprowadzić moją chęć w życie, ale ona nie chciała i potraktowała mnie paznokciami […]. Ale widząc to, wziąłem sznur i stłukłem ją porządnie […]. Na koniec doszliśmy do takiego porozumienia, że mogę ci powiedzieć, iż wydawała się ona wyszkoloną ladacznicą."
Ferro opisując kontakty pomiędzy rdzenną ludnością Ameryki a mieszkańcami Europy użył określenia ludobójstwo. Niektóre wyspy wyludniły się całkowicie, nie tylko przez agresywne zachowanie Europejczyków, ale również przez choroby.

Tam gdzie nie było jednostek, które mogłyby stawiać opór, przemoc nie była formą konieczną.
Na początku trwania ekspansji zaoceanicznej Europejczycy byli zbyt słabi, aby osiągnąć swój cel inaczej niż przemocą.
Uważali Indian za dzikusów, których należy schrystianizować i odkryć przed nimi wspaniałą europejską cywilizację.
Indianie, aż do przybycia Europejczyków żyli w cywilizacji kamienia gładzonego.
Niektóre plemiona indiańskie znały metal, służył on jednak tylko do wyrobu ozdób lub narzędzi rolniczych.
Pozostałe przyrządy, takie jak broń, były wytwarzane z kamienia, kości, skorup żółwia lub wielkich muszli.
Paradoksem jest to, iż tak naprawdę to Europejczycy musieli od Indian uczyć się jak przetrwać na amerykańskiej ziemi....

Anonymous - 2013-07-14, 18:36

Manna z nieba napisał/a:
A historia Meksyku?
Biali podbijali Nowy Świat żądni zysku. Nie zabijali Indian w obronie.
Kto na kogo napadł?


Nie chcę nikogo bronić, ale nie można tak histerycznie potępiac wszystkiego w czambuł.

1. Sąsiedzi Azteków bardzo się cieszyli, gdy przybyli Hiszpanie.
2. Jak słusznie zauważył Meritus, największa eksterminacja Indian miała miejsce w USA i Kanadzie, a więc na terenach protestanckich.
3. W krajach latynoamerykańskich Indian i Metysów są dziesiątki milionów.
4. Gdyby nie Europejczycy, Indianie do dziś nie znaliby koła.
5. Wojny były zawsze. Indianie tez między sobą wojowali. Co za różnica?
6. Noe wyraźnie przepowiedział, że Indoeuropejczycy zamieszkają w namiotach Sema i zdominują cały świat.

Cytat:
Tubylcy mieli swoje cywilizacje i żyli tam sobie spokojnie, a co robili to ich sprawa.


Aha... to ciekawe masz poglądy.
Zanieść im cywilizacji nie wolno.
Uczyć ich religiii chrześcijańskiej nie wolno.
Dać im zbawienia nie wolno...
Mordować Indianie między sobą się mogą.
Składać niewinnych ludzi na ofiarę mogą.
Wyrywać serce ku czci pogańskich bóstw można.
Natomiast czarownic palić nie wolno... :crazy:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group