To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - Jonasz w ocenie mieszkańców Niniwy

Anowi - 2011-05-23, 18:59
Temat postu: Jonasz w ocenie mieszkańców Niniwy
Yarpen Zirgin napisał/a:
No dobra... Jest po osiemnastej, a świat dalej istnieje. Jak to szło...

Pwt 18:20-22
20. Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć.
21. Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? -
22. gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.
(BT)

Widzisz Yarpen, Ty uczony człowiek tak mówisz a zabraniałeś myśleć Niniwijczykom podobnie w sprawie Jonasza.

Hardi - 2011-05-23, 19:15

Anowi napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

20. Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć.
21. Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? -
22. gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.
(BT)

Widzisz Yarpen, Ty uczony człowiek tak mówisz a zabraniałeś myśleć Niniwijczykom podobnie w sprawie Jonasza.

Anowi zacznij wreszcie podawać wersety z biblii na te swoje teorie, bo jak na razie to tylko mówisz o tym co niby Niniwijczycy myśleli o Jonaszu, ale zero dowodów :!: YZ podał wersety z biblii a Ty znowu nie

bartek212701 napisał/a:
Jak z tą rozgłośnia ? nadal działa czy już nie ? :-)

pewnie nadal, przecież to nie pierwsza fałszywa data, którą podali 8-)

Anowi - 2011-05-23, 19:31

Hardi napisał/a:
Anowi napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

(BT)

Anowi zacznij wreszcie podawać wersety z biblii na te swoje teorie, bo jak na razie to tylko mówisz o tym co niby Niniwijczycy myśleli o Jonaszu, ale zero dowodów :!: YZ podał wersety z biblii a Ty znowu nie

Hardi, w obu przypadkach czytaj ten sam werset - i nie bądź taki wyrywny w ocenianiu, Yarpen sam potrafi się bronic.

Hardi - 2011-05-23, 21:27

Anowi, podaj w końcu cytaty z biblii o tym co myśleli o Jonaszu Niniwijczycy, bo jak na razie to widać, że tworzysz jakieś teorie, a dowodów biblijnych brak.
Anowi - 2011-05-24, 09:01

Yarpen wyboldował co myśli o takim proroku -
Cytat:
Jak to szło...

udowodnij, że Niniwijczycy o Jonaszu myśleli inaczej!

Yarpen Zirgin - 2011-05-24, 09:13

Anowi...
Primo: Nie wskazałaś w Biblii żadnego wersu, który by stwierdzał, że Niniwijczycy tak pomyśleli o Jonaszu.
Secundo: Z tego co pamiętam, to Jonasz głosił przepowiednię zniszczenia Niniwy z polecenia Boga, a nie od siebie.
Tertio: Pomijając wszystko inne, to mieszkańcy Niniwy byli poganami i nie znali, ani nie stosowali się do księgi Powtórzonego Prawa.

Anowi - 2011-05-25, 01:33

Yarpen Zirgin napisał/a:
Anowi...
Primo: Nie wskazałaś w Biblii żadnego wersu, który by stwierdzał, że Niniwijczycy tak pomyśleli o Jonaszu.
Secundo: Z tego co pamiętam, to Jonasz głosił przepowiednię zniszczenia Niniwy z polecenia Boga, a nie od siebie.
Tertio: Pomijając wszystko inne, to mieszkańcy Niniwy byli poganami i nie znali, ani nie stosowali się do księgi Powtórzonego Prawa.

uno - ale Ty o owym proroku - mogłeś?
due - rozkazu nie dostał na piśmie - mało to wariatów mówi, że słyszy głos Boga?
tre - sumienie się odezwało

Yarpen Zirgin - 2011-05-25, 08:41

Anowi, mam prośbę:

Wskaż wreszcie ten fragment Biblii, który mówi, że mieszkańcy Niniwy uznali Jonasza za fałszywego proroka.

Anowi - 2011-05-26, 00:41

jeśli żona obiecuje upiec kurczaka na obiad a potem idzie do koleżanki i zapomina o obietnicy - masz w przyszłości zaufanie - wierzysz jej słowom?

Niniwijczycy nie są kosmitami - myślą jak ziemianie, jak Ty.

Yarpen Zirgin - 2011-05-26, 11:39

Anowi, mnie nie interesują Twoje przypuszczenia. Interesują mnie fakty, a w tym przypadku fragment Pisma Świętego, w którym napisano, że mieszkańcy Niniwy uznali Jonasza za fałszywego proroka. Czy jesteś w stanie taki fragment wskazać?
Anowi - 2011-05-26, 12:57

Yarpen Zirgin napisał/a:
Anowi, mam prośbę:

Wskaż wreszcie ten fragment Biblii, który mówi, że mieszkańcy Niniwy uznali Jonasza za fałszywego proroka.

a tu masz fragmenty Biblii które i tak podważasz

Anowi - 2011-05-26, 13:01

Yarpen Zirgin napisał/a:
Anowi, mnie nie interesują Twoje przypuszczenia. Interesują mnie fakty, a w tym przypadku fragment Pisma Świętego, w którym napisano, że mieszkańcy Niniwy uznali Jonasza za fałszywego proroka. Czy jesteś w stanie taki fragment wskazać?

nie stało się to co było zapowiedziane - wystarczy?

Yarpen Zirgin - 2011-05-26, 14:10

Nie wystarczy. To jest jedynie Twoja opinia, a nie zapis, że tak się stało.
Anowi - 2011-05-26, 15:21

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie wystarczy. To jest jedynie Twoja opinia, a nie zapis, że tak się stało.

ale Ty mogłeś uznać człowieka za fałszywego proroka i nawet napisać co mu grozi za głoszenie fałszu podpierając się Prawem Bożym, Jonasz również uznał siebie za fałszywego proroka - bo wolał śmierć od życia w takim stanie.

Yarpen Zirgin - 2011-05-27, 11:58

Anowi napisał/a:
Jonasz również uznał siebie za fałszywego proroka - bo wolał śmierć od życia w takim stanie.

Anowi, to teraz poproszę o fragment Biblii w którym zapisano, że Jonasz uznał się za fałszywego proroka i dlatego chciał umrzeć.

Ps. Możesz się też wreszcie przyznać, że to Ty tak głosisz, a nie tekst Pisma Świętego.