To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Słowa, które przynoszą życie - A

adullam - 2011-06-03, 22:56
Temat postu: A
Nie przyniesie to pocieszenie w wierze , ponieważ z wiarą nie ma to nic wspólnego a ona sama nikomu nie powinna być priorytetem , bo nigdy do niczego dobrego się nie przyczynia, a do wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.

"Ciało z ciałem może się złączyć , ale istnienia nigdy . Każdy jest odrębnym istnieniem."

Ot takie jedno z praw natury wszechświata, której jesteśmy jak mniemam częścią.

Anowi - 2011-06-04, 23:59

istnienia się nie schodzą a jak schodzi się góra z górą?
Jasior - 2011-06-07, 06:34
Temat postu: Re: A
adullam napisał/a:
Nie przyniesie to pocieszenie w wierze , ponieważ z wiarą nie ma to nic wspólnego a ona sama nikomu nie powinna być priorytetem , bo nigdy do niczego dobrego się nie przyczynia, a do wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.

Odniosłem wrażenie, że wiara i religia zlały ci się w jedno i nie bardzo wiesz o co chodzi.

W/g mnie wiara jest albo jej nie ma, a religia to sposób oddawania czci Bogu. Zgadzam się natomiast z tobą, że w fałszywych religiach nic pozytywnego nie znajdziesz.
A
adullam napisał/a:
wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.

Więc może czas zacząć szukać religi która podoba się Bogu?

Anowi - 2011-06-09, 23:31

jakiej miary używa Bóg?
adullam - 2011-06-25, 13:59
Temat postu: Re: A
Cytat:
Odniosłem wrażenie, że wiara i religia zlały ci się w jedno i nie bardzo wiesz o co chodzi.

W/g mnie wiara jest albo jej nie ma, a religia to sposób oddawania czci Bogu. Zgadzam się natomiast z tobą, że w fałszywych religiach nic pozytywnego nie znajdziesz.

Więc może czas zacząć szukać religi która podoba się Bogu?

Wiara i religia to jest jedno i to samo. To wiara religijna. Każda wiara tego typu jest zła!
Nie, boga nie ma. A człowiek jest. Stąd wiadomo że człowiek więcej znaczy, "gdyż jest".
Poza tym kogo interesuje jakaś teologiczna metafizyka co podoba się bogom.
Zdejmij kamuflaż boga a sam zrozumiesz jakim byłeś ignorantem.

adullam - 2011-06-25, 20:36

Inne wiary religijne też są złe, a szczeglnie w guru lame rinpocze
( trochę ich znam więc ostrzegam).