To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - ciało Jezusa

Anowi - 2012-01-27, 21:26
Temat postu: ciało Jezusa
Grobem Jezusa była zamknięta jaskinia - Jego ciało nie stykało się z prochem ziemi - powiedzcie mi dlaczego nie ma śladu po zwłokach Jezusa?
nike - 2012-01-27, 22:07

Anowi napisał/a:
Grobem Jezusa była zamknięta jaskinia - Jego ciało nie stykało się z prochem ziemi - powiedzcie mi dlaczego nie ma śladu po zwłokach Jezusa?


Podobnie jak po zwłokach Mojżesza. Być może, ze Bóg przewidział, ze zwłoki Jezusa lub Mojżesza mogą posłużyć za relikwie i ukrył je. Ja myślę,że w Tysiącleciu dowiemy się. :-D

Henryk - 2012-01-27, 22:10
Temat postu: Re: ciało Jezusa
Anowi napisał/a:
- powiedzcie mi dlaczego nie ma śladu po zwłokach Jezusa?

Może dlatego, że i Mojżesza pochował Bóg.
Już wyobrażam sobie pielgrzymki do ciała Jezusa... :aaa:

bartek212701 - 2012-01-27, 22:12

Bóg wiedział,że ludzie to bałwochwalcy,od zawsze to robili i uważam,że Bóg w swej madrości przewidział,że ludzie by zrobili sobie z ciała Jezusa kolejne relikwie i by czcili umarłe ciało.Bogu coś takie się nie podoba,więc zrobił zapewne co nalezało z ciałem Jezusa :-) może zdematerializował
Anowi - 2012-01-27, 22:21

Melchizedek - bez rodowodu - był sierotą? a może on również był z nieba?
bartek212701 - 2012-01-27, 22:33

Myślę,ze jest to celowe[odnośnie Melchizedeka] ponieważ brak Jego rodowodu trafnie wyobraża Jezusa Chrystusa, który jest nieprzemijającym kapłanem.Należy tez pamiętać,że on umarł i żył jak człowiek[Melchizedek]
Cytat:
był sierotą?
kto wie :-) heh możliwe,to czego nie ma w Pismie możemy brac tylko na domysły
Anowi - 2012-01-27, 22:39

chodzą mi takie myśli po głowie, że Jakub z Chrystusem mocował się całą noc - On czuwał nad swoimi dziećmi (tak Pati masz rację) i ratował ich z rożnych opresji oraz pomagał zwyciężać wrogów
leszed - 2012-01-28, 01:22
Temat postu: Re: ciało Jezusa
Anowi napisał/a:
Grobem Jezusa była zamknięta jaskinia - Jego ciało nie stykało się z prochem ziemi - powiedzcie mi dlaczego nie ma śladu po zwłokach Jezusa?
Zmartwychwstał.
nike - 2012-01-28, 01:50

leszed napisał/a:
Zmartwychwstał.

Zmartwychwstał w ciele duchowym. Ciało ziemskie zostało na ziemi.

bartek212701 - 2012-01-28, 02:00

Gdyby ze swoim ciałem zabrany Jezus zostal do nieba to jaki sens miały by słowa,że ciało i krew nie wejda do Królestwa Niebieskiego? Przecież Jezus nie mógłby wrócić do nieba w ciele ponieważ wcześniej też go nie miał.
Krystian - 2012-01-28, 02:09

bartek212701 napisał/a:
Gdyby ze swoim ciałem zabrany Jezus zostal do nieba to jaki sens miały by słowa,że ciało i krew nie wejda do Królestwa Niebieskiego? Przecież Jezus nie mógłby wrócić do nieba w ciele ponieważ wcześniej też go nie miał.

dokładnie

leszed - 2012-01-28, 08:32

nike napisał/a:
Zmartwychwstał w ciele duchowym. Ciało ziemskie zostało na ziemi.
Zawiłe.
bartek212701 napisał/a:
Przecież Jezus nie mógłby wrócić do nieba w ciele
i chodzić po wodzie... miał ciało cięższe od wody.
Tobie ciało i krew objawiło te pomysły?
A dzieci Boże, narodzone z Boga, nie z ciała i krwi to kto?
krystian napisał/a:
dokładnie
niezbyt.
Ciało i krew KB nie odziedziczą. Urodzeni w Izraelu itp. tam nie wejdą z automatu.

amiko - 2012-01-28, 08:44

bartek212701 napisał/a:
Gdyby ze swoim ciałem zabrany Jezus zostal do nieba to jaki sens miały by słowa,że ciało i krew nie wejda do Królestwa Niebieskiego? Przecież Jezus nie mógłby wrócić do nieba w ciele ponieważ wcześniej też go nie miał.

Co stało się z fizycznym ciałem człowieka Jezusa wyjaśnił Syn Boży Jestem Chrystus w To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.
Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie
.Po śmierci fizycznego ciała,przez czas przebywania na Ziemi Jestem Chrystusa w swoim własnym ciele duchowym,ciało fizyczne zostało przepromieniowane przez Bożą energię i stało się energią.W ziemskim namiocie jakim jest każde ciało fizyczne (2 Kor.5,1-10) przez 49 lat zamieszkiwały dwie istoty duchowe:nieśmiertelny Syn Boży Jestem Chrystus i śmiertelny człowiek Jezus,który jako dusza ludzka umarł razem z ciałem fizycznym.

W czasie Starego Przymierza Jestem Chrystus przebywał z Żydami na Ziemi (1 Kor.10,4; Wj.3,14-15) jako duch w swoim własnym ciele duchowym,a w Nowym Przymierzu jako duch zamieszkał w fizycznym ciele,prawdopodobnie od 12 roku życia ciała fizycznego.Od tej chwili mówił,nauczał i uzdrawiał tylko Syn Boży Jestem Chrystus,a nie człowiek Jezus.

Henryk - 2012-01-28, 08:58

leszed napisał/a:
i chodzić po wodzie... miał ciało cięższe od wody.
Tobie ciało i krew objawiło te pomysły?

I z pięciu bochenków zrobić dwanaście koszy odruchów, i wzbudzić Łazarza i ...

Uważasz, że matka Jezusa poszła do nieba w ciele w jakim żyła na ziemi?
(Nie wiem tylko, czy była ubrana, czy naga...) Wielu tak wierzy!

Istota zbudowana z materii ziemskiej, nie jest przystosowana do życia w niebie.
"Głupcze! To, co siejesz, nie ożyje, jeśli nie obumrze." 1Co 15:36 bug
(To "głupcze" jest tekstem biblijnym - nie moim.)
"sieje się w niesławie, bywa wzbudzone w chwale; sieje się w słabości, bywa wzbudzone w mocy; (44) sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe." 1Co 15:43-44 bw

meritus - 2012-01-28, 09:15

Anowi napisał/a:
powiedzcie mi dlaczego nie ma śladu po zwłokach Jezusa?

Bo zmartwychwstał i wstąpił do nieba.

nike napisał/a:
Ciało ziemskie zostało na ziemi.

Fałszywa nauka zaprzeczająca zmartwychwstaniu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group