To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Imię Boże - "Boski Jehowa wskrzesza" - ossuaria z I wieku z Im

Pati - 2012-03-21, 11:48

Era Zwodnika napisał/a:
Oczywiście naśladuje Pismo. Jezus mówiąc, że zamieszka w nas pełnia miał na myśli Ducha Świętego.

acha, ale kiedy zamieszka ta pelnia, na razie tylko jego czastka:) My jego CIALEM zespolonym z glowa.... no i co z tego, ze jestem np. malym palcem u nogi, skoro naleze do CIALA, a inne bardziej godne czlonki maja o mnie staranie-czy dadza mi odczuc moja maluczkosc?
Czy zatem palec moze powiedziec-nie maleze do ciala, gdyz nie jestem sama glowa?
Ja widze jednosc-JEDNO CIALO-POMAZANCA----ale ktos moze widziec jeszcze tylko pojedyncze jego czastki...

Era Zwodnika napisał/a:
Szatan twierdzi, że wąż nie kłamał w Edenie, więc jego pełnia polega "na podnoszeniu wibracji" przez zajmowanie się okultyzmem, co ma doprowadzić do cudownej przemiany świata i złotego wieku dla wszystkich. Nie ma żadnych wymagań moralnych poza "podnoszeniem wibracji".

New Age nie dla mnie, ja opieram sie na Biblii, a ze szatan na jej fundamencie buduje, juz´mnie nie dziwi. Wiesz kiedys zastanawialam sie z ta zmiana DNA.
Powiem tak, owoc poznania po skosztowaniu musial zmienic nasze DNA, gdyz stalismy sie slabi, chorowici i zaczelismy UMIERAC. Z ta zmiana krwi, to nawet ma sens-zobacz tylko krew Chrystus ma moc zmienic zapis DNA-czyli oczyscic:))) W krwi jest ZYCIE.Prawda!
Wiec nie trac czasu na NA, zajmij sie Biblia- tam PRAWDA.
A ze szatan podbiera pomysly.....

Pati - 2012-03-21, 11:52

fword napisał/a:
Jeżeli najwierniejsi naśladowcy Jezusa zostaną ADOPTOWANI jako jego bracia, stają się automatycznie synami Bożymi.

Henryku, a czemu tak o tej adopcji-chociaz wiem, ze to tez biblijne spojrzenie, aczkolwiek my zrodzeni z jego Ducha-nowonarodzeni, On naszym prawdziwym i jedynym Ojcem,wiec o jaka adpocje chodzi?

Cyryl - 2012-03-21, 12:05

fword napisał/a:
W tym kontekście widać, ze tytuł Boga to znacznie szersze pojęcie i niekoniecznie odnosi się tylko wyłącznie do Boga Ojca.

Też uważam, że tytuł Bóg, jest w Biblii swoistą funkcją.

Paweł przecież pisał, że dla wrogów Ewangelii, bogiem jest szatan:

[quote="2 list do Korytian rozdz. 4]3 A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, 4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga[/quote]

Tutaj można postawić dwa wnioski:

1. W Biblii zarówno zbawieni mają Bogów - Jezusa Chrystusa i Jego Ojca oraz swego boga mają go wrogowie Ewangelii, a jest nim szatan.

2. Bóg oznacza realnego Pana człowieka. Wszak człowiek dokonujący czynów dobrych czy złych, daje świadectwo kto jest jego Bogiem.

Pati - 2012-03-21, 12:11

Henryku ,
gdzie o tym napisano?

fword napisał/a:
Dalej Objawienie mówi, ze owe 144.000 posiada przywilej nieśmiertelności - czyli identyczny przywilej, jaki posiada Jezus.

Życie wieczne to życie bez końca, ale nieśmiertelność, to przywilej totalnego zaufania Boga do owych współkróli - identyczny, jakim Bóg Ojciec obdarzył Syna.


Wskazesz? Na owa niesmiertelnosc,iz tylko oni.... bylam pewna, ze z drzewa zywota musi jesc kazdy, kto chce zyc-symbolem owego drzewa jest Chrystus.

fword napisał/a:
Z tego względu będą uznani za synów Bożych uzyskują także tytuł Bogów. Nad nimi druga śmierć nie ma mocy.


A my synami nie jestesmy, nad nami druga smierc ma moc?:( Myslalam, ze tylko Oblubienica nosi- dzieli tytuly z Krolem, gdyz tylko ona z nim JEDNYM CIALEM. A cialem tym CALY KOSCIOL Henry caly-on laczy sie z JEDNA OBLUBIENICA-KOSCIOLEM SWOIM.

fword napisał/a:
W tym kontekście widać, ze tytuł Boga to znacznie szersze pojęcie i niekoniecznie odnosi się tylko wyłącznie do Boga Ojca.


Mysle, ze odnosi sie do tych, w ktorych jego NASIENIE...ale nie smiem nawet ....


(14) Tak mówi Pan: Robotnicy Egiptu i kupcy Etiopii, i Sabejczycy, mężczyźni rośli, przejdą do ciebie i będą twoi, pójdą za tobą w pętach i będą się tobie kłaniać, i będą się do ciebie modlić, że tylko u ciebie jest Bóg, i nigdzie indziej nie ma żadnych innych bogów. (15) Zaprawdę, jesteś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Wybawicielu!



Bogiem UKRYTYM tak jak w Chrystusie?

Parmenides - 2012-03-21, 12:13

Ad. Kesja.
Cytat:
Ale od czego zacząc jak zbadac czy tak sie rzeczy maja ...?
Widze co tam pisze , i CZUJE , ale jak to zbadać ?
_________________

Wykorzystaj link podany przez quetzalcoatla
lub wejdź tutaj (na jedno wyjdzie):
http://translate.google.c...Creation_JJ.asp
Z prawej strony pod obrazkiem (stroną tytułową książki) na niebieskim tle będzie napis: "Gematria referencyjna" a pod nim "Pełny tekst hebrajski/grecki Biblia Gematria Database". Naciśnij tam. Pokaże się docelowa strona. Jak będziesz miała z nią kłopoty, to napisz. Pomogę.

kesja - 2012-03-21, 12:28
Temat postu: REGULAMIN sie nie liczy , ZAWISĆ tak
Parm..
Dziekuje skorzystałam z rady ,zawsze to już cos ...
Chciałam wkleic tabelke ale ZABLOKOWANO mi taka możliwosc ---- ZAWIŚĆ

Anonymous - 2012-03-21, 12:34

fword napisał/a:
Dalej mamy144.000 współkróli Jezusa, którzy będą zasiadali na tronach i sądzili 12 pokoleń izraelskich.

144000 to ZAPIECZĘTOWANY Lud Boży.

BLyy - 2012-03-21, 12:41

»Jeśli już omawiamy słowa BOGAMI JESTEŚCIE to trzeba wziąć pod uwagę kontekst w jakim momencie Jezus te słowa wypowiedział.
Najpierw Jezus powiedział słowa: Ja i Ojciec jedno jesteśmy» J 10,30, co Żydów zdenerwowało i powiedzieli: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga» J 10,33. Myśleli w ten sposób, że czyni Jezus siebie Bogiem tak jak Ojciec. Ale on im odpowiada w ten sposób: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? J 10,34. W ten sposób wyjaśniając, że kontekst użycia słów JA I OJCIEC JEDNO miał takie ubóstwienie jakie może osiągnąć każdy człowiek; więc niejako oddzielił się od bycia Bogiem jak Ojciec. W dalszej części Jezus wspomniał przecież: aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno J 17,21 oraz aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno J 17,22. I uważam, że Jezus mówiąc, że JA I OJCIEC JEDNO, miał na myśli, że inni też mogą i wyjaśniając w tym momencie w ten sposób zarzut że czyni siebie Bogiem, odpowiedział im, że oni są nimi również, bo jestem jedno z Ojcem, ale wy też możecie. Jesteśmy Bogami jak Jezus, ale Bogiem prawdziwym jest tylko jeden. Tak to rozumiem

kesja - 2012-03-21, 13:16

Parmenides napisał/a:
Kesja, zobacz MiniCzat


na czacie ci nie odpowiem bo TEZ ma zablokowane i PW i wiele tematów tez ,
tak ze dla mnie to żadna
nowośc
-

http://biblia.webd.pl/for...p=219017#219017

wkleiłam tu tak duzo foto ze system sie zablokował ?

Sal27/19
Jako się w wodzie twarz przeciwko twarzy ukazuje: tak serce człowiecze przeciw człowiekowi.

Era Zwodnika - 2012-03-21, 15:47

Cytat:
Rozumienie tego cytatu w sensie, że to ja jestem Bogiem i nie ma Boga poza mną


Cytat:
Takie stanowisko jest oczywistym nonsensem.


Oczywiście, że jest, dlatego napisałem, że :

Cytat:
powoduje takie zdarzenia w historii jak np. II wojna światowa.


Cytat:
Wiec nie trac czasu na NA, zajmij sie Biblia- tam PRAWDA.
A ze szatan podbiera pomysly.....


Właśnie o to mi chodzi, że podbiera, dlatego ja próbuje ostrzegać przed tymi herezjami.

Nick mówi sam za siebie...

Cytat:
uważam, że Jezus mówiąc, że JA I OJCIEC JEDNO, miał na myśli, że inni też mogą i wyjaśniając w tym momencie w ten sposób zarzut że czyni siebie Bogiem, odpowiedział im, że oni są nimi również, bo jestem jedno z Ojcem, ale wy też możecie. Jesteśmy Bogami jak Jezus, ale Bogiem prawdziwym jest tylko jeden. Tak to rozumiem


Myślę, że dobrze rozumiesz. Ja i Ojciec jedno oznacza wypełnianie woli Ojca, co można porównać do pewnego rodzaju jedności, bo wtedy to On działa przez Ciebie.

Inaczej sprawa się przedstawia z tymi, którzy Jego woli nie wypełniają...

Anna01 - 2012-03-21, 19:09

kesja napisał/a:
Chciałam wkleic tabelke ale ZABLOKOWANO mi taka możliwosc ---- ZAWIŚĆ

Kesja, żadna zawiść, ja też nie mogę nic wkleić :-( Nawet nie mogę korzystać z załącznika na PW.
Napiszę w tej sprawie.

.Cyprian. - 2012-03-21, 21:34

bartek212701 napisał/a:
fword,
Cytat:
Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.
Czy Ty masz równo pod sufitem ?

bartek212701, możesz się nie zgadzać z fwordem, ale trzeba docenić pracę, jaką ten człowiek włożył w uzasadnienie swoich racji, i to na polu biblijnym, jak i politycznym. Widać to na jego stronie, jak i w jego filmach. Więc, takie sformułowania nie są stosowne :-(

Pozdrawiam

Pati - 2012-03-22, 11:37

.Cyprian. napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
fword,
Cytat:
Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.
Czy Ty masz równo pod sufitem ?

bartek212701, możesz się nie zgadzać z fwordem, ale trzeba docenić pracę, jaką ten człowiek włożył w uzasadnienie swoich racji, i to na polu biblijnym, jak i politycznym. Widać to na jego stronie, jak i w jego filmach. Więc, takie sformułowania nie są stosowne :-(

Pozdrawiam

Zgadzam sie!
Henryku prosze o odpowiedz jesli mozna ma moje pytanie, jestem zainteresowana ta dyskusja, a zwlaszcza roznica miedzy wyrazeniem otrzymac zywot wieczny,a posiasc niesmiertelnosc. Czy takie uzasadnienie znajdziemy w Biblii?
Pozdrawiam

fword - 2012-03-22, 12:42

Cytat:
Henryku prosze o odpowiedz jesli mozna ma moje pytanie, jestem zainteresowana ta dyskusja, a zwlaszcza roznica miedzy wyrazeniem otrzymac zywot wieczny,a posiasc niesmiertelnosc. Czy takie uzasadnienie znajdziemy w Biblii?


Życie wieczne to życie bezkresne, bez starzenia się, czyli dostęp do drzewa żywota.

To jest chyba zrozumiałe i nie ma potrzeby szerszego wyjaśnienia.

Nieśmiertelność oznacza niezwykły przywilej.

Cytat:
Objawienie 20:4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.

6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.


Ludzie żyjący wiecznie będą mogli otrzymać wyrok śmierci za nowe grzechy, jeżeli je popełnią. Ci z pierwszego zmartwychwstania maja obietnicę, że juz nigdy nie umrą, czyli druga śmierć nad nimi nie ma mocy.

Dlatego w dalszej części jest szatan wypuszczony na krótka chwilę i zwiedzie czy pociągnie za sobą ponownie wielu.

Z tego wyraźnie widać, że życie wieczne ma pewne różnice. Pierwsi zmartwychwstali są obdarzeni przez Boga całkowitym zaufaniem i obiecał im, że śmierć im nie grozi juz więcej - nie ma nad nimi mocy.

Ja to nazywam nieśmiertelnością. Biblia nie nazywa tego stanu wcale, ale stwierdza fakt, ze śmierć im nie grozi.

Jezus także ma taki przywilej.

pzdr

Anonymous - 2012-03-22, 12:53

fword napisał/a:
Ludzie żyjący wiecznie będą mogli otrzymać wyrok śmierci za nowe grzechy, jeżeli je popełnią.

Gdzie tak jest napisane?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group