To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Teorie spiskowe itp. - Horus, Mitra, Kryszna , Jezus

Al Mudrasim - 2012-03-18, 13:17
Temat postu: Horus, Mitra, Kryszna , Jezus
Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej .
Zacznijmy może od Jezusa.

Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- urodzony przez dziewicę
- świadkowie 3 królowie
- został nauczycielem w wieku 12 lat
- ochrzczony i rozpoczęcie działalności misyjnej w wieku 30 lat
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstał

A teraz chronologicznie:

Horus - Egipt ok.3000 lat p.n.e
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- świadkowie 3 królowie
- ochrzczony w wieku 30 lat
- 12 uczniów
- głosił 12 praw
- dokonywał cudów (chodzenie po wodzie i uzdrawianie)
- został ukrzyżowany
- po trzech dniach zmartwychwstaje

Mitra - Persja ok. 1200 lat przed Chrystusem
- urodzony 25 grudnia
- głosił 12 praw
- dokonywał cudów
- został ukrzyżowany
- przez 3 dni zakopany w ziemi po czym zmartwychwstaje

Attis - Grecja ok. 1200 lat przed Chrystusem
- urodzony 25 grudnia
- 12 uczniów
- ukrzyżowany
- zakopany w ziemi po trzech dniach zmartwychwstaje

Kryszna - Indie ok. 900 lat przed Chrystusem
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- dokonywał cudów
- zmartwychwstał

Dionizos - Grecja ok. 500 lat przed Chrystusem

- rodzi go dziewica
- dokonuje cudów
- zmartwychwstaje

Zadziwiające :-D nieprawdaż?

.Cyprian. - 2012-03-18, 13:25
Temat postu: Re: Horus, Mitra, Kryszna , Jezus
Al Mudrasim napisał/a:
Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej .
Zacznijmy może od Jezusa.

Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia
- świadkowie 3 królowie
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany

...
Zadziwiające :-D nieprawdaż?

Nigdzie w Biblii nie jest napisane o 25 grudnia. Powtarzasz Zeitgeista Al :-D

bartek212701 - 2012-03-18, 13:30

Al Mudrasim,
Cytat:
Jezus :
- gwiazda na wschodzie
- urodzony 25 grudnia---kłamstwo
- urodzony przez dziewicę---kłamstwo
- świadkowie 3 królowie
- dokonywał cudów
- głosił 12 praw
- 12 uczniów
- został ukrzyżowany

dałem tylko 2 więc ich nie przypomina :-)

Krystian - 2012-03-18, 13:49

Al Mudrasim, wiem ,że Ty nie wierzysz Biblii więc na nią się w mojej odpowiedzi nie powołuje. Zapytam wiec dlaczego cały cywilizowany świat liczy wieki od narodzin Jezusa Chrystusa a nie od Horusa, Mitry itd
Al Mudrasim - 2012-03-18, 14:32

krystian napisał/a:
Al Mudrasim, wiem ,że Ty nie wierzysz Biblii więc na nią się w mojej odpowiedzi nie powołuje. Zapytam wiec dlaczego cały cywilizowany świat liczy wieki od narodzin Jezusa Chrystusa a nie od Horusa, Mitry itd

Jeden z papieży, Jan I (523 - 526), polecił swojemu sekretarzowi Dionizemu dokładnie sprawdzić, w którym roku urodził się Pan Jezus. Tenże Dionizy zwany Małym, który pochodził ze Scytii ustalił, że Pan Jezus urodził się w roku 754 od założenia Rzymu. Datę podaną przez Dionizego przyjęto. Papież nakazał aby zaprzestano obliczania lat od założenia Rzymu bo taką rachubę pierwotnie przyjęto, a zaczęto liczyć czas od daty narodzenia Jezusa ustalonej przez Dionizego, a że chrześcijaństwo cieszyło się już wtedy dużymi wpływami w Europie to tak już zostało. Nie mniej do tej pory istnieją inne rachuby upływającego czasu . Inną rachubę mają np. Chińczycy , inną mają Żydzi , a jeszcze inną muzułmanie .

Czy to wyjaśnienie cię satysfakcjonuje?

Krystian - 2012-03-18, 15:05

Al Mudrasim napisał/a:
krystian napisał/a:

Jeden z papieży, Jan I (523 - 526), polecił swojemu sekretarzowi Dionizemu dokładnie sprawdzić, w którym roku urodził się Pan Jezus. Tenże Dionizy zwany Małym, który pochodził ze Scytii ustalił, że Pan Jezus urodził się w roku 754 od założenia Rzymu. Datę podaną przez Dionizego przyjęto. Papież nakazał aby zaprzestano obliczania lat od założenia Rzymu bo taką rachubę pierwotnie przyjęto, a zaczęto liczyć czas od daty narodzenia Jezusa ustalonej przez Dionizego, a że chrześcijaństwo cieszyło się już wtedy dużymi wpływami w Europie to tak już zostało. Nie mniej do tej pory istnieją inne rachuby upływającego czasu . Inną rachubę mają np. Chińczycy , inną mają Żydzi , a jeszcze inną muzułmanie .

Czy to wyjaśnienie cię satysfakcjonuje?

Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.Odpowiedz mi czemu historycy powołują się licząc daty np. II w.pn n.ch

Al Mudrasim - 2012-03-18, 18:08

krystian napisał/a:
Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.

Podejrzewam, że twoje zdanie nie miało, nie ma i w najbliższym czasie nie będzie miało żadnego znaczenia dla milionów katolików na świecie , to raz a dwa to nomen omen w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. Pod względem pomiaru czasu , to znaczy długich jego okresów starożytni mieszkańcy ziemi byli o wiele dokładniejsi . Opierali się na precesji ziemi , którą dzielili na dwanaście zodiaków. To oczywiście przetrwało w symbolice biblijnej. Jezus - słońce (korona cierniowa jako symbol promieni) , a dwunastu apostołów to symbole zodziaku. Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

Ciekawym fragmentem jest cytat z ewangelii Łukasza 22,10 : Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie. W astrologii występują domy , a człowiek niosący dzban wody to nic innego jak wodnik , chociaż nie będę się przy tym ostatnim upierał :-D .

Krystian - 2012-03-18, 18:26

Al Mudrasim napisał/a:
krystian napisał/a:
Powołałeś się na papieża , dla mnie słowa jakichkolwiek papieży to jest jedno wielkie kłamstwo.

Podejrzewam, że twoje zdanie nie miało, nie ma i w najbliższym czasie nie będzie miało żadnego znaczenia dla milionów katolików na świecie , to raz a dwa to nomen omen w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. Pod względem pomiaru czasu , to znaczy długich jego okresów starożytni mieszkańcy ziemi byli o wiele dokładniejsi . Opierali się na precesji ziemi , którą dzielili na dwanaście zodiaków. To oczywiście przetrwało w symbolice biblijnej. Jezus - słońce (korona cierniowa jako symbol promieni) , a dwunastu apostołów to symbole zodziaku. Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

Ciekawym fragmentem jest cytat z ewangelii Łukasza 22,10 : Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie. W astrologii występują domy , a człowiek niosący dzban wody to nic innego jak wodnik , chociaż nie będę się przy tym ostatnim upierał :-D .

Al wiem, że Ty Biblię znasz, ale podchodzisz do niej bardzo krytycznie. Masz do tego prawo. i nie mam zamiaru Ci na siłę coś udowadniać. Mam kolegę, który w ogóle nie wierzy w Boga. Nieraz mu zadawałem pytanie kto według ciebie ma lepiej chrześcijanin , który ma jakąś nadzieję czy niewierzący

.Cyprian. - 2012-03-18, 18:27

Al Mudrasim napisał/a:
... w 7 roku p.n.e nastała z punktu astrologicznego nowa era . Mianowicie skończyła się era barana , a zaczęła era ryb. ... Wracając do ery ryb, to w ewangeliach mamy do nich odniesienie w postaci rybaków i ryb , oraz przyrównanie do nich ludzi . Charakterystycznym znakiem chrześcijan była i jest właśnie ryba .

No cały Zeitgeist. Al, naprawdę ten propagandowy film tak wiele dla Ciebie znaczy?
Daj krystianowi linka, niech sobie obejrzy i sam zdanie wyrobi na ten temat. Próba dyskredytacji Biblii w tym filmie i tyle.

Pozdrawiam

wiesia - 2012-03-18, 20:48

Al Mudrasim napisał/a:
Czy Jezus i religia chrześcijańska może być plagiatem wcześniejszych religii ? Okazuje się , że przynajmniej w głównych założeniach jak najbardziej

Wiele na te tematy czytałam i wiem o co ci chodzi. Dla mnie to też wielka zagadka, temat do przemyśleń. Niestety, nie doszłam do żadnych jednoznacznych odpowiedzi.
Wiem i jestem przekonana,że coś w tym jest. Jednocześnie też uważam,że Jezus to prawdziwy Boży Syn i Zbawiciel.
Bardzo chciałabym dowiedzieć się dużo o tych wcześniejszych osobach, ale pewnie polskie źródła już wyczerpałam. :-)

bartek212701 - 2012-03-18, 22:00

wiesia, Szatan od zawsze zwodził,dlaczego wcześniej przed Jezusem miałby nie zwodzic ludzi ? I podkopywac autorytet Jezusa ? :-)
Al Mudrasim - 2012-03-18, 22:13

.Cyprian. napisał/a:
No cały Zeitgeist. Al, naprawdę ten propagandowy film tak wiele dla Ciebie znaczy?

Tu nie chodzi o jeden film, ale o wielość źródeł . To co się dowiadujesz dobrze jest zweryfikować . W świetle materiału dowodowego teza , że przed Sumerami istniały i ginęły inne cywilizacje i to wysoko rozwinięte jest całkowicie uzasadniona . Biblia dla mnie jest tylko echem i to mocno zniekształconym o wiele wcześniejszych przekazów . Dopiero dziś możemy w miarę dokładnie to odczytać , po usunięciu warstwy epickiej . Szkoda ,że nie mogę tego udokumentować załącznikami , bo forum ich nie przyjmuje. Z materiałów które udało mi się zgromadzić dobitnie wynika, że na ziemi w zamierzchłych czasach działo się coś , co wymyka się naszemu pojmowaniu , że toczono wojny przy których II WŚ jest jak lekkie przeziębienie do raka . Że dysponowano bronią , która mogła niszczyć nie tylko cywilizacje , ale rozbijać całe planety. Duch nie posługuje się pojazdami , arkami , ognistymi strzałami , hukiem i grzmotem . Duch nie potrzebuje ubierać ludzi (czyt . kapłanów) w ubiory , które tworzą klatkę Faradaya . Dowodów jest mnóstwo , na to że to nie duchy , ale całkiem materialne istoty o niezwykle wysokim stopniu rozwoju technicznego miały wpływ na ludzi , że mogło tak być iż doprowadzono do zagłady ludzkości , a potem ją starano się odtworzyć . Temat rzeka . Prawdziwe prawo boże , to prawo naturalne , prawo które jest zapisane wewnątrz wszystkiego co żyje , prawo które przychodzi z zewnątrz , jest prawem w taki czy inny sposób narzucone i jestem o tym przekonany że z Bogiem nie ma nic wspólnego . Każdy może wierzyć w to co chce , ale dobrze jest też być krytycznym wobec tego w co i w kogo się wierzy , bo może się okazać że nie wszystko jest takim jak się wydaje .

Wiesia nie wiem czy widziałaś "Pioruny bogów" , jest na YT . Jak nie to obejrzyj , obejrzyj też "Kwantowa komunikacja " .
wiesia napisał/a:
ale pewnie polskie źródła już wyczerpałam

Nie sądzę . Ja czasami korzystam z biblioteki uniwersyteckiej . Materiał nie do przerobienia w jednym życiu :-D .

ShadowLady86 - 2012-03-19, 07:42

Al Mudrasim, skąd Ty wkleiłeś te rewelacje? :-D

Już bez sprawdzania źródeł, kierując się jedynie swoją wiedzą mogę stwierdzić, że ten spis jest naciągany.
Horus nie narodził się z dziewicy, był synem Izydy i Ozyrysa. Podobnie Dionizos, był synem bogini Semele i boga Zeusa. Przykłady pierwsze z brzegu, ale znalazłoby się tam także kilka innych błędów.

Fakt, że wiele obrzędów i świąt w Chrześcijaństwie zostało zgapionych z pogaństwa. Nie ma co się z tym kryć. Jednak nie jest to jakieś dziwne czy odkrywcze, żeby traktować to jako teorię spiskową :-P

Al Mudrasim - 2012-03-19, 08:18

ShadowLady86 napisał/a:
Al Mudrasim, skąd Ty wkleiłeś te rewelacje? :-D

Już bez sprawdzania źródeł, kierując się jedynie swoją wiedzą mogę stwierdzić, że ten spis jest naciągany.
Horus nie narodził się z dziewicy, był synem Izydy i Ozyrysa. Podobnie Dionizos, był synem bogini Semele i boga Zeusa. Przykłady pierwsze z brzegu, ale znalazłoby się tam także kilka innych błędów.

Fakt, że wiele obrzędów i świąt w Chrześcijaństwie zostało zgapionych z pogaństwa. Nie ma co się z tym kryć. Jednak nie jest to jakieś dziwne czy odkrywcze, żeby traktować to jako teorię spiskową :-P

Cytat:
Horus został zrodzony przez Izydę. Gdy jej małżonek Ozyrys został podstępnie zamordowany i poćwiartowany przez Seta, Izyda pozbierała rozrzucone kawałki jego ciała (poza penisem który został zjedzony przez suma nilowego), i przy pomocy magii przywróciła życie Ozyrysowi (stał się pierwszą mumią), dodając mu złoty fallus i spółkowała z nim. W innej wersji, Izydę zapłodnił boski ogień. Gdy Izyda była w ciąży, musiała uciekać w rejon Delty Nilu, by ukryć się przed Setem. Wiedziała bowiem że zazdrosny Set będzie chciał zabić dziecko, obawiając się że przypadnie mu władza. Tam tez urodziła boskiego syna – Horusa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Horus

Wszystko zależy od wersji jaką się przyjmie . Jednak nie chodzi tu już o wersję , tylko o ideę . Sama idea tzw. niepokalanego poczęcia (poczęcie przez ducha) nie powstała wraz z Jezusem , tylko dużo, dużo wcześniej . Ja się nie upieram i nie twierdzę , że prezentuję tu coś odkrywczego , ale ku przypomnieniu, więc twoje zarzuty są nieuzasadnione. :mrgreen:

kato - 2012-03-19, 08:48

Ares był zrodzony z dziewicy. Hera raz do roku, dla Zeusa, odzyskiwała dziewictwo. Niestety Zeus jakoś nie był zainteresowany małżonką. Przy pomocy soku z tajemniczego korzenia Hera, bez 'pomocy' mężczyzny urodziła Aresa. Powtarzam za Parandowskim :)