To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Imię Boże - Niewłaściwa forma imienia boskiego

Elius - 2012-07-04, 17:58

Kefaz napisał/a:
A kto jest ojcem Jezusa ? kto stworzył Jezusa ? - uczynił to Bóg, czyli Jezus modlił się do Jehowy nie mógł się modlić do kogo innego.
Jezus modlił się do swojego Ojca Jehowy Boga.

Mile widziany werset w którym Jezus modli się do Jehowy.

nike - 2012-07-04, 18:40

Elius napisał/a:

nie wierzę,że ty nie wiesz. Chyba,że ci chodzi o konkretne imię Jehowa
Jest wiele tekstów w N.Testamencie, gdzie Jezus modli się do swojego Ojca JHWH,Jehowy,Jahwe i ja wiem,że ty to wiesz.Dlaczego się w taki sposób pytasz, jestem zdziwiona.
Mat. 26:39
39. A postąpiwszy trochę, padł na oblicze swoje, modląc się i mówiąc: Ojcze mój, jeźli można, niech mię ten kielich minie; a wszakże nie jako ja chcę, ale jako ty.
(BG)

Proszę odpowiedz mi do kogo się tutaj Jezus modli? sam do siebie?, czy może do swojej matki?

Elius - 2012-07-04, 20:04

nike napisał/a:
Elius napisał/a:

nie wierzę,że ty nie wiesz. Chyba,że ci chodzi o konkretne imię Jehowa
Jest wiele tekstów w N.Testamencie, gdzie Jezus modli się do swojego Ojca JHWH,Jehowy,Jahwe i ja wiem,że ty to wiesz.Dlaczego się w taki sposób pytasz, jestem zdziwiona.
Mat. 26:39
39. A postąpiwszy trochę, padł na oblicze swoje, modląc się i mówiąc: Ojcze mój, jeźli można, niech mię ten kielich minie; a wszakże nie jako ja chcę, ale jako ty.
(BG)

Proszę odpowiedz mi do kogo się tutaj Jezus modli? sam do siebie?, czy może do swojej matki?

Jestem zdziwiony i wiem,że ty wiesz.
W tym wersecie Jezus mówi: Ojcze mój,gdzie tam jest Jehowo.

Elius - 2012-07-04, 20:15

Zapytam inaczej.
Jak się modlę i powiem Ojcze w niebie,lub Ojcze święty jako do odbiorcy modlitwy zrobię dobrze czy żle.

ARTI83M - 2012-07-04, 20:47

Cytat:
Zapytam inaczej.
Jak się modlę i powiem Ojcze w niebie,lub Ojcze święty jako do odbiorcy modlitwy zrobię dobrze czy żle.

Jeśli masz na myśli Jehowę to tak będzie dobrze ale jeśli masz na myśli Jezusa to źle.

nike - 2012-07-04, 20:49

Elius napisał/a:
W tym wersecie Jezus mówi: Ojcze mój,gdzie tam jest Jehowo.

Wiesz co dalej juz nie powiem.
Modlił się przecież do Ojca swego a nie do brata swego.

bartek212701 - 2012-07-04, 21:03

nike, Bo wiesz,niektórym nie podoba się forma JHWH i za wszelką cene podając NT modlitwy bez tego imienia chca coś nam uświadomić ale do dziś nie wiem co bo kazdy coś innego :-)
nike - 2012-07-04, 21:46

Ja powiem tak: Badacze raczej nie używają co drugiego słowa imienia Boga Jehowo, czy Jahwe, a z tego co czytam po hebrajsku to jest Jahwa [h na końcu nie wymawiane]
w modlitwie. Ja też nie używam, ponieważ ja boję się powiedzieć do Boga po imieniu, z szacunku do Boga Niebiańskiego.
I uważam,że zbyt częste używanie imienia Boga przynosi Bogu ujmę. Do rodziców tez nie mówimy po imieniu.

amiko - 2012-07-04, 21:48

bartek212701 napisał/a:
nike, Bo wiesz,niektórym nie podoba się forma JHWH i za wszelką cene podając NT modlitwy bez tego imienia chca coś nam uświadomić ale do dziś nie wiem co bo kazdy coś innego :-)

JEHOWA i יהוה-JESTEM CHRYSTUS,JEST TO JEDNA I TA SAMA OSOBA

Nie chodzi o to co się komu podoba,ale chodzi o prawdę,że יהוה(Wj.3,14-15),JHWH,tłumaczony jest jako Jestem i dotyczy to jednej i tej samej osoby, Syna Bożego,Pośrednika Starego i Nowego Przymierza,wiecznego Chrystusa.

Co ma wspólnego JHWH z Jehową? Jeśli widzicie Jehowę w ST,to dlaczego nie widzicie tej samej osoby jako Jehowy Chrystusa? Syn Boży mówił o sobie jako יהוה-JESTEM,a nigdy nie mówił o sobie jako o JHWH lub Jehowie.Mówił o swoim i naszym Ojcu,ale nigdy nie mówił o nim jako JHWH lub Jehowie.

Paweł i apostołowie byli świadkami יהוה-JESTEM Chrystusa,a nie byli Świadkami Jehowy,głosili Chrystusa,a nie Jehowę.

Jeśli wolicie JHWH od JESTEM,to dlaczego nie czytacie go po polsku jako Jothawu(ha)?

nike

Cytat:
Ja powiem tak: Badacze raczej nie używają co drugiego słowa imienia Boga Jehowo, czy Jahwe, a z tego co czytam po hebrajsku to jest Jahwa [h na końcu nie wymawiane]

Jehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?

Cytat:
I uważam,że zbyt częste używanie imienia Boga przynosi Bogu ujmę. Do rodziców tez nie mówimy po imieniu.

Nie znamy prawdziwego imienia Boga,ani Syna Bożego,bo zgodnie z biblijną zasadą "nie rzuca się pereł przed wieprze",nawet Syn Boży go nie ujawnił.

nike - 2012-07-04, 22:22

Cytat:
ehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?

Ja juz kilka razy pisalam,że jestem to nie jest imię Boga. A ty ciągle swoje.

judejahu - 2012-07-04, 22:33

Imię Jahweh zostało wyrżnięte z Biblii.. i tyle

11.09.2008 r B16 osobiście usunął je ze swojej religii. . .

amiko - 2012-07-04, 23:09

nike napisał/a:
Cytat:
ehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?

Ja juz kilka razy pisalam,że jestem to nie jest imię Boga. A ty ciągle swoje.

Ja też dużo razy pisałem,że Jestem Chrystus i יהוה,JHWH,Jehowa,Jahwe,jest to jedna i ta sama osoba.יהוה jest najczęściej tłumaczone jako JESTEM,a nie jako JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.Może to być tłumaczone jako np:Byłem,Jestem,Będę,ale JESTEM jest najbardziej logiczne.Syn Boży w ST i NT powinien być określany takim samym imieniem,ale jest to imię umowne,a nie prawdziwe.

judejahu

judejahu napisał/a:

Jahweh według Biblii dotyczy osoby Syna Bożego,którego imię w NT jest tłumaczone jako jestem pisane z małej litery i zastąpione imieniem Jezus,którym on się nie określał.

nike - 2012-07-05, 00:09

judejahu napisał/a:

Ale ja nie katoliczka jestem. Jeżeli B16 usunął imię Boga to usunął tylko z Tysiąclatki. A reszta Biblii?

Krystian - 2012-07-05, 00:29

nike napisał/a:

podpisuję się pod tym. Ja nigdy nie zwróciłem się do swojego ojca ziemskiego po imieniu, a co dopiero do niebieskiego

nike - 2012-07-05, 00:42

ratao napisał/a:
Ja też dużo razy pisałem,że Jestem Chrystus i יהוה,JHWH,Jehowa,Jahwe,jest to jedna i ta sama osoba.יהוה jest najczęściej tłumaczone jako JESTEM,a nie jako JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.Może to być tłumaczone jako np:Byłem,Jestem,Będę,ale JESTEM jest najbardziej logiczne.Syn Boży w ST i NT powinien być określany takim samym imieniem,ale jest to imię umowne,a nie prawdziwe.

Gdzie jest tłumaczone jako jestem? Jestem nie jest niczyim imieniem, jest to twierdzeniem.