To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Pozostałe dyskusje - Przeniesione posty z tematu "Jozue"

David77 - 2012-04-14, 00:41

Kenzo,
Cytat:
Po pierwsze nie mam do wszystkich pretensji, po drugie nie szukam zaczepki, tylko probowalem podjac konstruktwyna dyskusje w paru tematach, po trzecie widze, ze nawet nie wiesz o co chodzi.
David, wiesz dobrze, ze skompromitowales sie w watku "Niewlasciwa forma imienia boskiego"...ale daruj sobie.


Czy to nie ty pisałeś że szema to imię Boga :-D . Wiem o co chodzi bo przeczytałem wszystkie posty Nika nazwała się Kłamcą a nie wiesz nawet dla czego , cytujesz tylko to co inni twierdzą ale sam tego nie sprawdziłeś .

Krystian - 2012-04-14, 02:59

Kenzo napisał/a:
Chetnie bym Ci odpowiedzial na Twoj post, ale ostatnio dwa moje posty z tego watku, (bardzo niewygodne dla Nike) zostaly usuniete pod pretekstem niezgodnosci z tematem. Dzisiaj natomiast pod pozorem naruszenia regulaminu moj post (rowniez w tymze watku) zostal ocenzurowany przez Parmenidesa. Jestem juz tylko jeden krok od pozegnania sie z tym "miejscem wymiany mysli" (czyt. klubem, w ktorym Russellici decyduja co mozna pisac a co nie).


Kenzo ja też mam ostrzeżenie , ale nie atakuj człowieka tylko instytucje religijne ,które głoszą nauki sprzeczne z Biblią np KrK

Anna01 - 2012-04-14, 16:23

krystian napisał/a:
Kenzo ja też mam ostrzeżenie , ale nie atakuj człowieka tylko instytucje religijne ,które głoszą nauki sprzeczne z Biblią np KrK

No to poradziłeś Kenzo :roll: ............ np. KrK.

Kochani ! Koniec kłótni ! Nie piszemy "kłamiesz" tylko "mijasz się z prawdą" oki ?
Bo zrobię tak w ustawieniach i już nie będzie problemu. 8-)

Krystian - 2012-04-15, 00:50

Anna01 napisał/a:
No to poradziłeś Kenzo ............ np. KrK.


rzeczywiście mu poradziłem :-D ale jak na katolika Kenzo nieźle zna Biblię

Kenzo - 2012-04-16, 11:14

David77 napisał/a:
Czy to nie ty pisałeś że szema to imię Boga .

Byla to pomylka, do czego sie przyznalem, bo oczywiscie mialem na mysli "Haszem". Natomiast twierdzenia typu:
David77 napisał/a:

Imie יֵשׁוּעַ było już znane w ST 2 Kron 31:15 , Neh 11:26

Wychodzi na to że tzw,,najwybitniejsi hebraiści'' na świecie nie wiedzieli o tym.

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=150
a takze:
David77 napisał/a:
Odnośnie greckiej partykuły Ἁλληλουϊά mamy końcówkę ia nie zaś jah . .

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=165


...wpisalem do dowcipow.
David77 napisał/a:
Wiem o co chodzi bo przeczytałem wszystkie posty Nika nazwała się Kłamcą a nie wiesz nawet dla czego , cytujesz tylko to co inni twierdzą ale sam tego nie sprawdziłeś .

Cokolwiek udalo mi sie sprawdzic (np. fotokopie ksiazki "Miliony ludzi z obecnie zyjacych nigdy nie umra") okazywalo sie prawda. Wybacz wiec, ze Russellici nie chcieli mi udostepnic swojej literatury, gdzie moglbym to sprawdzic.
Nike nazwala mnie klamca za np. fakt, ze Russell kazal wykreslac niektore fragmenty z Pisma Swietego. Aby udowodnic, ze to nie ja klamie, lecz odwrotnie powolalem sie na oficjana strone BPS:
http://www.bibletoday.com/htstb/spurious.htm
Czy wiec tego nie sprawdzilem?

Bobo - 2012-04-16, 11:28

Kenzo napisał/a:
Russell kazal wykreslac niektore fragmenty z Pisma Swietego.


Czy możesz przytoczyć, dlaczego kazał 'wykreślać'? ;-)
Chodzi mi o przypis pod gwiazdką (ostatnie zdania na dole strony).
Jak się mówi A to i B.

Jak na razie tylko wysunąłeś to jako zarzut, ale... nie przedstawiłeś uzasadnienia, gdyż wtedy twój zarzut przestałby istnieć a tym samym wyszłoby, że insynuujesz nieprawdę.

Więc co sądzisz, o uzasadnieniu podanym na tej stronie? Ustosunkujesz się do tego?

Kenzo - 2012-04-16, 11:29

krystian napisał/a:
Kenzo ja też mam ostrzeżenie , ale nie atakuj człowieka tylko instytucje religijne ,które głoszą nauki sprzeczne z Biblią np KrK

Jesli nie dostrzegasz tej zgodnosci, to wybacz, ze nie pomoge Ci w rozwoju spostrzegawczosci.
krystian napisał/a:
rzeczywiście mu poradziłem ale jak na katolika Kenzo nieźle zna Biblię

Wiekszosc najwybitniejszych biblistow, egzegetow, archeologow biblijnych, badaczy manuskryptow od pierwszych wiekow chrzescijanstwa bylo wlasnie katolikami.
Gdybys znal Biblie, to nie bylbys bezwyznaniowym rozbitkiem, bo chrzescijanie od samego poczatku byli wspolnota:

„Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa”… (1 Kor 5,4 BW)
„Tak więc, bracia moi, gdy zbieracie się, by spożywać [wieczerzę], poczekajcie jedni na drugich!” (1 Kor 11,33 BT)
„Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej” (1 Kor 11,20 BT)

schodzili sie jako kosciol:
„Przede wszystkim słyszę – i po części wierzę – że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół” (1 Kor 11,18 BT)
mieli nad soba zwierzchnikow, duszpasterzy:
„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią” (Dz 20,28 BT)
„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne” (Hbr 13,17 BT)


itd.

Kenzo - 2012-04-16, 11:44

Bobo napisał/a:
Czy możesz przytoczyć, dlaczego kazał 'wykreślać'?
Chodzi mi o przypis pod gwiazdką (ostatnie zdania na dole strony).
Jak się mówi A to i B.

Po pierwsze niektore z nich kluly go w oczy, po drugie (uzasadnienie podane na stronie) dlatego, ze nie znajdowaly sie w kodeksach Synajskim i Watykanskim, a nie sa to jedyne istniejace kodeksy.
Bobo napisał/a:
Jak na razie tylko wysunąłeś to jako zarzut, ale... nie przedstawiłeś uzasadnienia, gdyż wtedy twój zarzut przestałby istnieć a tym samym wyszłoby, że insynuujesz nieprawdę.

Juz przedstawilem.
Bobo napisał/a:
Więc co sądzisz, o uzasadnieniu podanym na tej stronie? Ustosunkujesz się do tego?

Wystarczy siegnac do krytycznego wydania NT np. UBS4, lub Nestle-Alland27, by dowiedziec sie gdzie co jest i zadac sobie pytanie: dlaczego ostatecznie w PNS i innych przekladach nikt na taki krok sie nie zdecydowal???

...oczywiscie rozmawiamy o Jozuem :hehe:

David77 - 2012-04-16, 11:54

Kenzo,
Cytat:
Po pierwsze niektore z nich kluly go w oczy, po drugie (uzasadnienie podane na stronie) dlatego, ze nie znajdowaly sie w kodeksach Synajskim i Watykanskim, a nie sa to jedyne istniejace kodeksy.


Po trzecie sprawdź sobie te wersety z Interlinią grecko -polską a przeżyjesz rozczarowanie - Kto tłumaczył tekst grecki scccc Katolik :-D

Bobo - 2012-04-16, 12:19

Kenzo napisał/a:
Po pierwsze niektore z nich kluly go w oczy


Co to znaczy? Jeśli wymienione tam manuskrypty ich nie zawierały to... nie powinny kłuć?
Twój powód, jaki podałeś jako pierwszy to... żaden argument. Wszak, dlaczego go kuły, wyjaśnia drugi powód. Nie kręć.

Kenzo napisał/a:
Wystarczy siegnac do krytycznego wydania NT np. UBS4, lub Nestle-Alland27, by dowiedziec sie gdzie co jest i zadac sobie pytanie: dlaczego ostatecznie w PNS i innych przekladach nikt na taki krok sie nie zdecydowal???


No to chyba nie sprawdziłeś w innych przekładach :-D

Kenzo - 2012-04-16, 13:36

David77 napisał/a:
Po trzecie sprawdź sobie te wersety z Interlinią grecko -polską a przeżyjesz rozczarowanie - Kto tłumaczył tekst grecki scccc Katolik

Po czwarte sprawdzilem i nic nie przezylem. Interlinearny przeklad Vocatio obejmuje tylko ujednolicony tekst UBS4, bez wariantow krytycznych.
Przykladowo tzw. "Dluzsze zakonczenie Ewangelii wg. sw. Marka" (Mk16:9-20), ktore Russell zaproponowal wykreslic znajduje sie na str. 233-235.

Pozatym pytanie brzmi: Kto klamie, Nike, ktora zaprzeczala faktom, ze Russell nakazal wykreslac wspomniane fragmenty z NT i okreslila mnie mianem klamcy, czy ja, ktory udowodnilem, ze Nike klamie?

W czasopiśmie „Strażnica“ nieposiadającej daty: Russell zamieszcza artykuł pt. „Nieprawdziwe ustępy Nowego Testamentu“, w którym podaje: „Następujące słowa, znajdujące się w naszym zwyczajnym przekładzie Pisma św. nie znajdują się w najstarszych rękopisach i widocznie nie są wcale częścią Boskiego słowa. Niech każdy badacz przejdzie swą Biblię z ołówkiem w ręku i wykreśli te słowa: potem niech czyta ustępy przez to zmienione i niech zauważy polepszenie. Poniższa lista obejmuje wszystkie ważne podrobienia dotychczas odkryte... Istnieją powody bardzo dobre, dla których wszystko, podane w tej liście powinno być wykreślone z waszych Biblii“.
„Pismo Święte przeczy nauce świadków Jehowy” H. A. Szczepańscy, T. Kunda, wyd. Apostolicum 2005, str.248.
Ten sam fragment tutaj:
Let each Berean go through his Bible, pencil in hand, and mark out these words: then read the passages affected and note the improvement. This list comprises all the important interpolations discovered to date.

The compiler has condensed this list. From the compiler’s point of view there exist very good reasons why everything in this list should be crossed out of our Bibles.

http://www.bibletoday.com/htstb/spurious.htm

Eliot - 2012-04-16, 13:51

Kenzo napisał/a:
W czasopiśmie „Strażnica“ nieposiadającej daty: Russell zamieszcza artykuł pt.


To jakiś dziwny argument. Nie spotkałem do tej pory Strażnicy, która nie posiada daty lub też oznaczenia jednoznacznie identyfikującego konkretne wydanie. Pisanie w sposób przedstawiony powyżej mija się z celem gdyż rzekome źródło jest nieweryfikowalne...

Kenzo - 2012-04-16, 13:56

Bobo napisał/a:
Co to znaczy?

To znaczy, ze kolidowaly z jego doktryna.
Bobo napisał/a:
Jeśli wymienione tam manuskrypty ich nie zawierały to...

Mowa byla o kodeksach, a nie manuskryptach.
Bobo napisał/a:
nie powinny kłuć?

Tego juz zapewne nie wytlumaczysz panu, ktory zmarl w 1916r.
Bobo napisał/a:
Twój powód, jaki podałeś jako pierwszy to... żaden argument. Wszak, dlaczego go kuły, wyjaśnia drugi powód. Nie kręć.

Nie wiem, czy jestes SJ, ale interesuje mnie, dlaczego przeznaczony przez Russella do wykreslenia fragment np. 1J 5:7 wykreslony nie zostal???
Wg. PNS brzmi on tak:
"Bo jest trzech świadków: 8duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni. "
http://www.watchtower.org...chapter_005.htm
Bobo napisał/a:
No to chyba nie sprawdziłeś w innych przekładach

Wybacz, ze nie znam ponad 2000 jezykow na ktore Biblia zostala przetlumaczona, aby sprawdzic wszystkie przeklady :-(
Zapoznaj mnie wiec z tymi, ktore owe fragmenty pomijaja!

Kenzo - 2012-04-16, 14:04

Eliot napisał/a:
To jakiś dziwny argument. Nie spotkałem do tej pory Strażnicy, która nie posiada daty lub też oznaczenia jednoznacznie identyfikującego konkretne wydanie. Pisanie w sposób przedstawiony powyżej mija się z celem gdyż rzekome źródło jest nieweryfikowalne...

Starsi zboru zapewne Ci nie powiedzieli, ze pierwsze Straznice nie posiadaly daty...zreszta sieganie do nich to niebezpieczna rozrywka, bo mozna natrafic na falszywe proroctwa.
Wystarczy, ze zrodlo, jakim jest oficjajna strona BPS (bezposrednich spadkobiercow Ch. T. Russella), jest zweryfikowane:
http://www.bibletoday.com/htstb/spurious.htm

Eliot - 2012-04-16, 14:05

Kenzo napisał/a:
Nie wiem, czy jestes SJ, ale interesuje mnie, dlaczego przeznaczony przez Russella do wykreslenia fragment np. 1J 5:7 wykreslony nie zostal???
Wg. PNS brzmi on tak:
"Bo jest trzech świadków: 8duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni. "


Kenzo, przytoczyłeś dwa wersety. Siódmy brzmi:

1Jo 5:7 nwt-pl "(7) Bo jest trzech świadków:"
Gdy tymczasem w innych przekładach możemy znaleźć taki kwiatek:

1Jo 5:7 kow "(7) Tak to trzej dają świadectwo [w niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej są jednością. I trzej są, którzy świadectwo dają na ziemi]:"

Do wykreślenia był fragment i tak postąpiono (zresztą słusznie, bo po co powielać dopiski nadgorliwych, którzy chcieli poprzeć pewną doktrynę?)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group