To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Proroctwa - Wieczne życie na odnowionej planecie

Eliot - 2012-10-05, 16:40

melantiq napisał/a:
Tak chodzi o kilka wypowiedzi odnośnie pewnego użytkownika, który męczył kota, już teraz nie pamiętam, ale pamiętam jak czytałem temat o tym, i postawa użytkowników, była co najmniej, ohydna;( Nie chrześcijańska, nieludzka, przecząca cechom Bożym i temu co nauczał Chrystus, Jego postępowaniom.

W dwóch wątkach rozmowa poszła w tym samym kierunku - proponuję trzymać się jedngo wątku.

Anonymous - 2012-10-05, 16:46

Okej zatem w tamtym sie trzymam.
MieczDucha - 2013-01-01, 01:18

"Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je. (35) Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię " - Księga Daniela 2:34-35 - kamień czyli PAN JEZUS ma wypełnić cała ziemię, co również oznacza wypełnienie całej ziemi Królestwem Bożym.

, "Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki, (45) jak to widziałeś, że od góry oderwał się kamień bez udziału rąk, rozbił żelazo i miedź, glinę, srebro, złoto" - Daniela 2:44-45 - m.in te wersety będą przypisywane człowiekowi grzechu, więc w razie czego zachowajcie roztropność i nie dajcie się zwieść bo wiele wersetów mówiących o tysiącleciu będzie przypisywanych do antychrysta - człowieka grzechu, aby zwieść nawet wybranych

MieczDucha - 2013-03-20, 07:27

"Gdy będziesz krzyczeć, nie wybawią cię twoje ohydne bożki! Wiatr je wszystkie uniesie, zabierze powiew. Lecz kto na mnie polega, odziedziczy ziemię i posiądzie moją świętą górę" - księga Izajasza 57:13
milo-ds7 - 2013-04-27, 21:49
Temat postu: Re: Wieczne życie na odnowionej planecie
[quote="MieczDucha"

Cytat:
... - po 1000 lat i "Sądzie ostatecznym" zapanuje wieczne panowanie BOGA OJCA i PANA JEZUSA CHRYSTUSA nie bedzie juz nic przekletego , nie bedzie smutku , smierci , bólu , chorób , głodu , wojen , kataklizmów itd - ani zadnego zła i zadnego grzechu - cąłe stworzenie tym wszechswiat zostana odnowione - zbawienie , sprawiedliwi ludzie beda zyc w rajskich warunkach w pelni szczescia i w harmoni z kochajacym BOGIEM OJCEM i BOGIEM OBJAWIONYM JEZUSEM CHRYSTUSEM -

"będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia, cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi. (7) Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół." IZAJASZA 11:6

, "Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem" IZAJASZA 65

szatan i zli ludzie wykreowali obraz zycia wiecznego jako zycia gdzies w niebie pomiedzy chmurami gdzie panuje nuda a aniołowie przygrywaja na harfach - a ze ludzie nie znaja Biblii ale sa wychowywani przez inzynierie spoleczna wykorzystujaca potezna bron - filmy wiec wielu wierzy w tego typu podobne wyobrazenia - co do samego nieba to Biblia wymiania 3 nieba - pierwsze jako atmosfere , drugie jako kosmos i trzecie nieba miejsce poza czasem i przestrzenia gdzie obecnie przebywa m.in BÓG OJCIEC i PAN JEZUS i gdzie szatan ma obecnie dostep i oskarza ludzi w tym chrześcijan ale na okolo 3.5 roku przed powrotem PANA JEZUSA na ziemie zostanie wraz z innymi buntowniczymi aniołami wyrzucony na zawsze z niego - OBJAWIENIE JANA rozdział 12

Kto mysli ze zycie wieczne bedzie polegało na przebywania i nudzeniu sie gdzie w chmurach ten niestety dal sie zwiesc i nie docenia wszechmocy i wszchmadrosci BOGA OJCA i SYNA BOŻEGO JEZUSA - jesli skazone grzechem stworzenie jest tak niesamowicie zroznicowane i czesto tak piekne dla oka to jak nastanie doskonalosc to bedzie to cos nie do opowiedzenia - gdy bezbozni i grzesznicy zobacza ten swiat beda plakac i zgrzytac zebami ze to wszystko ich ominie ale kto kocha grzech i zło nie pojmie tego predzej to wysmieje ale na koniec jesli sie nie opamieta bedzie plakal jak zobaczy co stracil

BÓG OJCIEC zamieszka razem z odnowionymi ludzmi na odnowionej ziemi :

Cytat:
" Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, (21) który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może. " FILIPIAN 3:20-21

Bardzo budujący duchowo post od MieczDucha! Piękne obietnice Życia wiecznego w raju! Tylko proszę nie obraź się za kilka uwag, gdyż przeoczyłeś MieczuDucha bardzo ważne teksty z E.Jana!: 14: (2)" W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli."
Wiadomo przecież, że Bóg jest w Niebie i Jezus idzie Tam aby przygotować miejsce w Domu Ojca! Ty też MieczuDucha cytujesz podobną myśl z Filipian 3:20-21 " (20) Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa..."
Jeśli myślisz, że przebywanie w Niebie z Bogiem będzie nudne to zweryfikuj swoje poglądy. Piszesz przecież, że Bóg przygotował dla zbawionych "czego oko nie widziało, czego ucho nie słyszało". Może tam poznamy niesamowite historie grzeszników którzy się nawrócili , a dlaczego pozornie pobożni ludzie NIE będą w Niebie cyt.1Kor.6:2" Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony..."
Obj.21:(2)" I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi" Po 1000-letnim Królestwie Bóg przeniesie Swój Dom - nowe Jeruzalem - na odnowioną ziemię i dalej będzie to o czym pisałeś MD.

Cytat:
NOWE JERUZALEM kiedy zstapi na ziemie bedzie ostatecznie przybytkiem PANA BOGA i PANA JEZUSA miedzy ludzmi w ktorym beda Oni mieszkac - to sie dopiero nazywa miłosc : STWÓRCA bedzie zył razem z ludzmi na ziemi

Dezerter - 2013-04-27, 22:30

dla mnie to czysta abstrakcja i liczenie aniołów na łepku od szpilki
otrzymamy życie wieczne to się przekonamy - nie nasza to sprawa, mi to obojetne, czy w nibie , czy w raju , czy na odnowionej ziemi, czy w świecie materialnym, czy duchowym

milo-ds7 - 2013-05-02, 17:06

Lucyfer napisał/a:
angelo napisał/a:
Fil.3.20 Nasza zaś ojczyzna jest w Niebie.

Nie będzie żadnego wiecznego życia na Ziemi,bo ona przestanie istnieć.Nie czytacie NT,że wierzycie w jakieś bajki o wiecznym życiu na Ziemi?
Jesteś w błędzie, życie wieczne będzie również na ziemi a werset który przytoczyłeś dotyczy tylko małej liczby 144 tysięcy tych którzy zostali wykupieni z ziemi.

co wiemy o 144 tyś, czym się charakteryzują Obj.14:1-5
Cytat:
(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni

*
    Cytat:
    Ps.48:12 Niech się weseli góra Syjon, niech się radują córki Judy z powodu Twoich wyroków! (13) Obchodźcie Syjon dokoła, policzcie jego baszty. (14) Przypatrzcie się jego murom, oglądajcie jego warownie, by opowiedzieć przyszłym pokoleniom,
    Ps.125: Ci, którzy Panu ufają, są jak góra Syjon, co się nie porusza, ale trwa na wieki. (2) Góry otaczają Jeruzalem: tak Pan otacza swój lud i teraz, i na wieki.

*
    Cytat:
    Obl.7:13.. Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli? (14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. (15) Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. (16) Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, (17) bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu.

- stoją przed tronem Bożym i oddają Bogu cześć w Świątyni, która jest w Niebie

*"mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach."
    Cytat:
    A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

*" I śpiewają jakby pieśń nową... a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz 144 tyś" Najlepszym wyjaśnieniem będzie porównanie do pieśni Mojżesza 1Mojż.15:1-3 .Tylko ludzie, którzy widzieli na własne oczy niesamowite działanie Boże w celu ich ocalenia mogą "zaśpiewać " o tym pieśń
    Cytat:
    (1) Wtedy Mojżesz i Izraelici razem z nim śpiewali taką pieśń ku czci Pana: Będę śpiewał ku czci Pana, który wspaniale swą potęgę okazał, gdy konia i jeźdźca jego pogrążył w morzu. (2) Pan jest moją mocą i źródłem męstwa! Jemu zawdzięczam moje ocalenie. On Bogiem moim, uwielbiać Go będę, On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał. (3) Pan, mocarz wojny, Jahwe jest imię Jego.

Cytat:
    *)" To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie..."

Kobiety w Ks.Obj. symbolizują Kościoły (z 12 rozdz.-Boży i 17 rozdz.- wszeteczny) głoszące fałszywe nauki. Towarzyszenie Jezusowi oznacza wierne uczniostwo / naśladownictwo
    Cytat:
    * a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni

Podsumowując; są to ludzie zbawieni, wierni naśladowcy Chrystusa, którzy wyszli z "Babilonu", przyodziani sa w Bożą szatę sprawiedliwości, żyli w czsie "wielkiego ucisku" i zobaczyli na własne oczy Boże wybawienie ( Paruzja), są zabrani do Nieba
Cytat:
1Kor.15"(22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia (51) Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni

Chwała Panu, że przygotował w Niebie dla nas mieszkanie
Cytat:
(2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie

Do Nieba zbawieni będą zabrani na "1000" lat. Po tym czasie Bóg przeniesie swoje mieszkanie na ziemię aby tam zamieszkać razem ze zbawionymi Obj.21:1-4
Cytat:
I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

MieczDucha - 2013-12-11, 21:17

,,Bo nie aniołom poddał świat [ oikoumene - strong 3625] , który ma przyjść, o którym mówimy,, - Hebrajczyków 2:5 biblia warszawska

,,Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat [ oikoumene - strong 3625] , o którym mówimy." - Hebrajczyków 2:5 uwspółcześniona biblia gdańska

oikumene zawsze odnosi się do ziemi, więc po pochwyceniu czuwajacych chrześcijan do nieba i ich dostepie do nieba ostatecznie wiecznosc będzie na ziemi jak ukazuja inne księgi

Bobo - 2013-12-11, 21:19

MieczDucha napisał/a:
po pochwyceniu czuwajacych chrześcijan do nieba i ich dostepie do nieba ostatecznie wiecznosc będzie na ziemi

Wieczność na ziemi? Zejdą na ziemię? Po co więc pójdą najpierw do nieba? Po co zejdą?

RM - 2013-12-12, 21:03

Dezerter napisał/a:
otrzymamy życie wieczne to się przekonamy

Nikt nie otrzyma życia wiecznego. Życie jest dane, każdy kto pragnie bierze. Życie jest dziedzictwem i duchowym prawem tych, którzy postawili Jezusa w centrum swojego istnienia.

chryzolit - 2013-12-13, 19:58

Milo-ds7.
Jakie to będzie miasto ''Nowa Jerozolima''.
Czy 144-tysiące to fizyczna cyfra.
Pozdrawiam.