To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Ogólne forum dyskusyjne - Znaczenie imion

Anna01 - 2012-08-10, 11:03
Temat postu: Znaczenie imion
agnieszka napisał/a:
powiem wam kochani, ze moj tlumacz w komputerze, gdy najezdza kursorem na swoj nick tlumaczy agnieszka jako Jonatan, sprawdzilam wiec znaczenie tego imienia.
Jonatan imię męskie pochodzenia biblijnego. Imię pochodzi od hebrajskiego zwrotu Yehonatan, oznaczającej "Jahwe dał" Starotestamentowy Jonatan był najmłodszym synem Saula i przyjacielem Dawida.
Bardzo ważna w życiu jest dla nich przyjaźń, a dla prawdziwych, sprawdzonych przyjaciół są gotowi zrobić naprawdę wiele. Jonatan jest naturą szczerą, prostolinijną i otwartą. Nie znosi wszelkich intryg, podstępów, podtekstów, często nie rozumie ich, nie dostrzega i przez to daje się w nie nieświadomie uwikłać.

EMET napisał/a:
Co się tyczy znaczenia imienia "Natan" - pełen zapis: "Jehonatan", to - poza cząstką od Imienia Bożego - mamy hebr. "natan" = etym.: "[Bóg] dał", od rdzenia < n t n > [u 'Briksa' na stronie 237/238], m.in.: "dać; być danym", czyli jako pełna forma imienia własnego: "Dany przez Jeho".
Odpowiednikiami hebrajskimi - greckiego rdzennego - są: < nezer >, < nazir > oraz < tahora(h) > /przez t[eth]/. W formie imienia własnego, nie znalazałem w BH [na bazie rdzeni]

(przeniesione z miniczatu)

Hava - 2012-08-10, 11:15
Temat postu: Re: Znaczenie imion
agnieszka napisał/a:
powiem wam kochani, ze moj tlumacz w komputerze, gdy najezdza kursorem na swoj nick tlumaczy agnieszka jako Jonatan, sprawdzilam wiec znaczenie tego imienia.
Jonatan imię męskie pochodzenia biblijnego. Imię pochodzi od hebrajskiego zwrotu Yehonatan, oznaczającej "Jahwe dał" Starotestamentowy Jonatan był najmłodszym synem Saula i przyjacielem Dawida.
Bardzo ważna w życiu jest dla nich przyjaźń, a dla prawdziwych, sprawdzonych przyjaciół są gotowi zrobić naprawdę wiele. Jonatan jest naturą szczerą, prostolinijną i otwartą. Nie znosi wszelkich intryg, podstępów, podtekstów, często nie rozumie ich, nie dostrzega i przez to daje się w nie nieświadomie uwikłać.

agnieszko , ale to:

Cytat:
Bardzo ważna w życiu jest dla nich przyjaźń, a dla prawdziwych, sprawdzonych przyjaciół są gotowi zrobić naprawdę wiele. Jonatan jest naturą szczerą, prostolinijną i otwartą. Nie znosi wszelkich intryg, podstępów, podtekstów, często nie rozumie ich, nie dostrzega i przez to daje się w nie nieświadomie uwikłać

To już z Biblią nie ma nic wspólnego, raczej z horoskopem i nijak się ma do samego imienia.

agnieszka - 2012-08-10, 11:24
Temat postu: Re: Znaczenie imion
Hava napisał/a:
agnieszka napisał/a:

agnieszko , ale to:

Cytat:
Bardzo ważna w życiu jest dla nich przyjaźń, a dla prawdziwych, sprawdzonych przyjaciół są gotowi zrobić naprawdę wiele. Jonatan jest naturą szczerą, prostolinijną i otwartą. Nie znosi wszelkich intryg, podstępów, podtekstów, często nie rozumie ich, nie dostrzega i przez to daje się w nie nieświadomie uwikłać

To już z Biblią nie ma nic wspólnego, raczej z horoskopem i nijak się ma do samego imienia.

Jonatan nie byl szczery, prostolinijny i otwarty ? Nie byl dobrym przyjacielem ?

Hava - 2012-08-10, 18:51

No ja jestem szczera i prostolinijna :-P

ale nie każda agnieszka jest taka.
A Ty gdzie tego Jonatana znalazła, aaa?

Anna01 - 2012-08-10, 19:27

Anna, Hanna (hebr. חַנָּה hannāh – "łaska") – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako "pełna wdzięku, łaski" :->

Anna to osoba zrównoważona, rozsądna, lubiąca spokój. Ma własne zdanie na każdy temat i niełatwo je zmienia, jednak nie narzuca go innym. Priorytet stanowi dla niej rodzina. W towarzystwie najbliższych docenia uroki krajobrazu, piękno muzyki, sztukę. Źle znosi samotność. Zamiast marzyć woli działać. Bardzo ostrożnie postępuje z ludźmi; boi się by kogoś nie urazić. Emanuje z niej ciepło. Uśmiecha się nawet wtedy, gdy musi zajmować się przykrymi sprawami. Łatwo wybacza, bowiem ma wiele zrozumienia dla słabości i niedoskonałości innych.

To niesamowite ! Jak się wszystko zgadza !!! :hehe:

nike - 2012-08-10, 19:31

Prawie już aniołem jesteś heheheh :-D
EMET - 2012-08-10, 20:45

EMET:
W swoich post/ach/ podpisuję się per: Stephanos. Jest to grecka forma spolszczonej formy imienia własnego "Szczepan", też : "Stefan".
Mamy jako imię własne w Dzieje Apostolskie 6:5, 8, 9; 7:59; 8:2; 11:19; 22:20.
Mamy też formę imienia własnego "Stefanas" - od rdzenia takiego, jak i przy imieniu "Szczepan", "Stefan".

Wracając do formy "Szczepan", to w istocie -- kiedy nie mówimy w grece "NT" o imieniu własnym - jako o imieniu własnym -- wówczas mamy formę taką samą w zapisie, jak w przypadku, kiedy odnoszone jest do imienia własnego.
W grece zapis -- στέφανος -- < stephanos > /= < stefanos >/, co daje znaczenie: "wieniec; korona [ew. też: 'girlanda']". Mamy w formie podstawowej w: do Filippian 4:1; 1 do Tessaloniczan 2:19; 2 do Tymoteusza 4:8; Objawienie dane Janowi 6:2; 12:1 - wszędzie raczej w znaczeniu "korona". Mamy też 16 miejsc w LXX.

Wracając do imienia własnego, mamy postać w grece -- Στέφανος; w hebrajskich wersjach przekładowych mamy zapis -- סְטְפָנוֹס -- trans.: < sṭəphānôs >.

Jeśli chodzi o hebrajską formę odpowiadającą greckiej στέφανος, to mamy -- עֲטָרָה -- < ´ªṭārā(h) > [= "korona"]; jako imię własne kobiety -- w 1 Kronik 2:26.

Stephanos, ps. EMET

Qłeza30 - 2012-08-10, 20:46

Anna01 napisał/a:

W Annę wstępuje siła, jak się ją weźmie za żoneczkę, wiedziałaś o tym? ... i po jej myśli ma wszystko być, bo wie jak się urządzić, aby wygodnie i dobrze żyć. ;-)

Qłeza30 - 2012-08-10, 20:59

EMET napisał/a:
EMET:
W swoich post/ach/ podpisuję się per: Stephanos. Jest to grecka forma spolszczonej formy imienia własnego "Szczepan", też : "Stefan".

W dążeniach do celu wielce ambitny, nie poprzestaje na małym - jak mówią poeci - sięga gwiazd, a że jest mężczyzną niezwykle pracowitym, w stosunkowo szybkim czasie osiąga to co zaplanował. Niezależny, samodzielny. Nie lubi jak mu ktoś rozkazuje i zazwyczaj chadza własnymi ścieżkami. Natura poskąpiła mu uzdolnień artystycznych, za to obdarzyła go uzdolnieniami organizacyjnymi i przywódczymi. W uczuciach raczej nie stały, żeni się późno, lubi wikłać się w romanse. Imię pasuje do: Strzelca, Lwa, Bliźniąt lub Barana. Imię ludzi sukcesu.

agnieszka - 2012-08-11, 01:06

agnieszka napisał/a:
Hava napisał/a:
agnieszka napisał/a:
.

agnieszko , ale to:

Cytat:

Jonatan nie byl szczery, prostolinijny i otwarty ? Nie byl dobrym przyjacielem ?

Hava napisał/a:
No ja jestem szczera i prostolinijna :-P

ale nie każda agnieszka jest taka.
A Ty gdzie tego Jonatana znalazła, aaa?

:-/ a coz to Havo zaslepilo twoje oczeta, ze czytasz bez zrozumienia ? pisalam o znaczeniu imienia "Jonatan". To co wyrwalas z calej wypowiedzi i stwierdzilas, ze ma cos wspolnego z horoskopem, a nie Biblia, rowniez bylo charakterystyka imienia "Jonatan".

Nie pisalam o wszystkich "agnieszkach", lecz o sobie, tylko, ze Ania juz tej mojej wypowiedzi nie skopiowala z szoutboxa;
[Wczoraj 10:50] agnieszka: jonatan pasuje do mnie jak ulal. :-P

Natomiast widze, ze jesli o ciebie chodzi to i "horoskop" ci przestal przeszkadzac i niezgodnosc z Biblia oraz z imieniem "agnieszka", no ale dobrze jesli jestes "szczera i prostolinijna".... :zaskoczony:

agnieszka - 2012-08-11, 01:31

Anna01 napisał/a:
Anna, Hanna (hebr. חַנָּה hannāh – "łaska") – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako "pełna wdzięku, łaski" :->

Anna to osoba zrównoważona, rozsądna, lubiąca spokój. Ma własne zdanie na każdy temat i niełatwo je zmienia, jednak nie narzuca go innym. Priorytet stanowi dla niej rodzina. W towarzystwie najbliższych docenia uroki krajobrazu, piękno muzyki, sztukę. Źle znosi samotność. Zamiast marzyć woli działać. Bardzo ostrożnie postępuje z ludźmi; boi się by kogoś nie urazić. Emanuje z niej ciepło. Uśmiecha się nawet wtedy, gdy musi zajmować się przykrymi sprawami. Łatwo wybacza, bowiem ma wiele zrozumienia dla słabości i niedoskonałości innych.

Wiem, ze imie Anna ma takie znaczenie, a ja jestem Agnieszka Anna.

Dobrze jest nosic dobre imie/imiona. Wazne,by nadawac dzieciom dobre imiona, bo one maja znaczenie.

agnieszka - 2012-08-11, 04:57

Tutaj mozecie sprawdzic pisownie swoich imion po chinsku;
http://imiona.sennik.biz/jezyk-chinski

曹桂英雅妮 - to pisownia imienia Agnieszka po chinsku.

安娜 - Anna

a tu jeszcze;

"Znaczenie imienia : Agnieszka

Osoba o tym imieniu jest wrażliwa, spokojna, z dużym poczuciem obowiązku. Obdarzona jest wielkimi ideałami. Charakter stały, nieumiejący narzucić drugim swej woli. Cechuje ja odwaga, niezależność myślowa i w działaniu. Jest zawsze dobra nauczycielka i wzorowa matka."
:wesoly:

p.s. jak bym miala jeszcze jednego syna to dalabym mu imie Jonatan.

Moj wspanialy i kochany pierworodny tez ma bardzo dobre biblijne imie. :-)

Anna01 - 2012-08-11, 07:49

agnieszka napisał/a:
安娜 - Anna
:-D
Super! Dzięki Agnieszko :-D
Tylko tak się zastanawiam jak to wymówić i wydaje mi się, że AN :mysli: , nie mówiąc już ile czasu zajęłoby napisanie.

Anna01 - 2012-08-11, 08:01

Qeza30 napisał/a:
Anna01 napisał/a:

W Annę wstępuje siła, jak się ją weźmie za żoneczkę, wiedziałaś o tym? ... i po jej myśli ma wszystko być, bo wie jak się urządzić, aby wygodnie i dobrze żyć. ;-)

Nie wiedziałam Qezo :shock: , ale może dlatego, że to ja brałam męża :-D

agnieszka - 2012-08-11, 08:04

Anna01 napisał/a:
agnieszka napisał/a:
安娜 - Anna
:-D
Super! Dzięki Agnieszko :-D
Tylko tak się zastanawiam jak to wymówić i wydaje mi się, że AN :mysli: , nie mówiąc już ile czasu zajęłoby napisanie.

Imię: Anna Znaki: 安娜 Wymowa: Ān na